|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kako do denarja
26.10.2006 20:46:24   
lelaval
2 otroka, 2 kredita, 2 blokirana računa, veliko minusa, 2 pod-minimalne plači

zelo zdravo okolje za otroka. Taka družina ne more biti srečna in potem se tukaj začnejo problemi. Alkohol je prvi problem, ki stopi v tako družino.

taki starši so izredno sebični, da pripeljejo otroke (celo dva) v tako okolje.


2. anonimna, saj po eni strani imaš prav, ampak ne veš o 1. anonimni čisto nič več, kot je napisala, kakšna je njihova trenutna situacija. Veš, čez noč se lahko zgodijo drstične spremembe, zato nikoli ne kritiziraj ljudi češ, zakaj pa si si nakopal to in to in v ta drek zvlekel še otorka (ali celo 2 ali več). Lahko družina živi nadpovprečno, pa prihodek prinaša samo 1 partner, ker je pač na takšnem vodilnem položaju in ima plačo za 10 ali še več delavcev skupaj. In ta šlovek čez noč ostane brez službe, ali pa se mu kaj zgodi, morda celo umre. In potem 2. partner ostane sam, brez vsega in z otroci. Morda začne delat za minimalno plačo, si najde še partnerja, ki ima minimalno plačo in situacija je lahko popolnoma enaka situaciji 1. anonimne.
Saj ne trdim, da je pri njih tako, a lahko bi bilo pri kateremkoli izmed nas, zato ne obsojajte ljudi kar v tri dni, zakaj imajo otroke.

Anonimna - upam, da boš našla ti ali pa partner še kak dodaten zaslužek. Pa povej, s kod si - je lažje pomagat.

< Sporočilo je popravil Mič -- 26.10.2006 20:55:49 >


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kako do denarja
26.10.2006 22:03:47   
Anonimen
Pozdrav.
Vidim, da ste napisale različna mnenja na moje sporočilo.
Naj vam povem , da najina otroka živita v ljubezni in brez kakršnega koli pomanjkanja.
Za najine napake pa trpiva midva. pravim da se človek iz napak uči. Upam da je ne bova ponovila nikoli več. Naj vam povem kje sva delala napake. plačila na obroke in čeke. Takrat sva videla v tem edino rešitev. plačilo kurilnega olje si nikakor ne moreva privoščit drugače kot pa plačilo na obroke. Ker imamo manjšo hiško sva si želela uredit na podstrešju sobe. Spet na obroke. Pa se je z leti nabralo nekritih čekov.
To, kot nekateri pravite da imamo podbinimalno plačo sploh ni tako hudo. Z možem sva zelo vesela, da sva sploh zaposlena za nedoločen čas.
Za otroka kupujem rabljena oblačila na MONu, kjer tudi prodaja premajhno.

Z otroki res ne hodimo na smučanja in na morje (v 7 letih smo bili enkrat za tri dni in enkrat za 6 dni).

Ker živimo v manjši vasi nimamo možnosti za dodaten zaslužek, kot v večjih krajih. Upam, da se bo vseeno kaj najdlo.

Želim vam lep večer in hvala za vspodbudne besede 

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kako do denarja
27.10.2006 2:49:20   
Anonimen
Če bi bilo res vse tisto, kar so napisale vse negativno nastrojene, potem ne samo, da jaz ne bi smela imeti dveh otrok in celo načrtovati tretjega, ampak celo jaz sama ne bi smela niti obstajati, kaj šele dihati in hoditi naokrog. user posted image user posted image user posted image

No, pa še kar brcam in imam tudi namen še nekaj časa. Če me bo kaj spravilo pod rušo, bodo to prej cigareti kakor pa denar.

Pa nimam namena tukajle spet razlagat niti na kratko, kaj šele na dolgo in široko, o mojih financah. Samo hotla sem pripomnit, da klobasate traparije. Oz. bom napisala tisti klasični stavek:

"S polno ritjo je lahko srat."

Zdaj naj se pa hitro spet najde ena, ki bo pripomnila, da si moraš pa rit sam nafilat, da je polna. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kako do denarja
27.10.2006 7:38:52   
kimba
Anonimna zate dobro vem kako je če si finančno broke. Sama sem s prvim sinom zanosila že v srednji šoli in tako je bil zaposlen samo partner. Marsikatera bi se takrat odločila za splav vendar je bil v mojem primeru to otrok ljubezni, spoštovanja med nama s partnerjem in si še sedaj ne morem predstavljati da ga ne bi bilo. Priznam da so bili težki časi, posebno takrat ko se je partner poskusil kot s.p. in ko je šlo to po zlu ko skoraj nismo imeli za kruh kaj šele za kakšne dobrote za sina. Vendar smo se izbezali iz tega s pomočjo tašče in moje mame (seveda tudi tasta in očeta). Jaz sem bila tri leta doma ker nisem dobila službe, partner pa je delal vendar je to pomenilo da je bilo vse na njegovih ramenih in tudi ni bilo lahko, priznam. Šele ko je bil sin star 3 leta sem dobila službo in šele takrat smo zadihali (otroku pa tudi že prej nisem pokazala, da mu mamica in očka ne moreta kupiti čokoladice ali avtomobilčka). Vendar v teh treh letih ni čutil pomanjkanja, bil je deležen vse ljubezni in pozornosti. Res da nismo hodili na nevem kake drage izlete, pri nas je bilo najbolj pomembno da smo bili skupaj in zdravi. Za drugega otroka smo se odločili, ko sem bila tudi jaz zaposlena za nedoločen čas. Ampak tudi tu se je zalomilo, saj je bil partner vmes brez službe (res da samo 2 meseca) vendar se je tudi to poznalo. In kako smo sedaj. Oba sva zaposlena za nedoločen čas, ampak kljub temu se ne valamo v denarju in otroka tudi sedaj ne dobita vsega kar želita. Oba vesta (no mlajši še malo manj - star je 2 leti in 4 mesece) kakšna vrednost je da smo skupaj in zdravi.

Zato le pogumno naprej, tudi za vas bo posijalo sonce, verjamem, ker za vsakim dežjem posije sonce. Za informacijo ti lahko povem da se ti zelo splača iti pospravljati po domovih, pri nas v Domžalah vem da računajo od 1.200 - 1.500 sit na uro.

Za druge bi pa samo rekla, da se to lahko zgodi jutri meni, vam in vsem na svetu.


_____________________________

kimba s tremi sončki

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kako do denarja
27.10.2006 7:39:15   
AKŠ
jaz bom pa tko rekla...nekaj pod palcem človek mora imet, da si lahko ustvar familijo.....in mislim da če imata oba redno zaposlitev, ne vidim razloga, da se za otoka nebi odločila.....

kar se tiče plače....tud v zasavju niso nič boljše, pa imajo vsi otroke....

ja je pa res, da dan danes si brez kreditov ne moreč nč prvošt (razen če nimaš nekoga ki te z dnarjem zalaga - bogate starše)


moja situacija - pred otrokom sem si lahko privoščila NI da NI - denarja je bilo dovolj, saj je moja plača lepa, živela sem pri starših, stroške smo si delili.....Ko sem izvedela da sem noseča, sem si takoj začela urejati stanovanje, kar pomeni, da sem se morala zakreditirat. To je pa prineslo še plaz drugih finančnih obveznosti - kurilno olje si nisem mogla privoščit v enem znesku - šlo je na 12 obrokov......sledilo je zavarovanje avta - ponovno na obroke....faks sem pač dala za leto dni na stran, ker zadnjega letnika nisem morala plačati.....

žal je tako, da bo trajalo še dve do tri leta, da si bomo opomogli in spet normalno zadihali, do takrat pa bomo malo stisnili, pa bo šlo....žal je danes tako in drugače ne gre....


stroški pridejo iznenada in na to vedno ne moremo vplivat.....to pa še ne pomeni, da zarad tega ne smemo met otrok.....

rekla bi samo še tole....pa tud če me katera linča - glede odločitve otrok DA ali NE, pa bi se mogle vprašati tiste, ki so brez šole in brez službe, kjer partner ni zaposlen in živijo od socialne, otroka pa naredijo zato, da še mal več dobijo od države....če jim kaj da.....to je pa zame podlo razmišljanje!!!


torej anonimna - kar pogumno iskat neko dodatno delo......bo posijal sonček!!!!

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kako do denarja
27.10.2006 12:19:00   
Anonimen
hočem reči, da je vse več družin v katerih se rojevajo otroci pred vprašanjem denarja. Kar je totalno zgrešena ideja. Poznam družine, ki imajo po 3 otroke, dela samo mož, žena je doma in skrbi za otroke. Ti otroci so materialno prikrajšani, nimajo ničesar kar si želijo, živijo v enosobnem stanovanju, spijo na eni postelji, nosijo ene in iste obleke čez celo leto, v šoli se jim posmehujejo. Zakaj spraviti 3 otroke v tako okolje? Ne razumem. Starši moraji poskrbeti za finančno stanje pred otroci. Ne pa samo imeti otroke zato, ker je ljubezen. Bedarija. Tako delajo v Albaniji in imajo 23 otrok v dvosobni hiši. 

(odgovor članu AKŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kako do denarja
27.10.2006 14:40:08   
sisi80
user posted image user posted image user posted image user posted image  Ma, anonimne, ve ste čisto aut. Izgleda, da se kar kopate v denarju. Mislim, ej! To me pa razjezi. Oba imata službe, živita pri starših, ve pa blebetate, da naj nimata otrok. Stanje je tako, da lahko tudi ve čez noč ostanete BREZ prihodka. A boste svoje otroke kar v smeti zmetale, al kaj?!!!?

Žal so časi takšni, da lahko vsak izmed nas čez noč pač ostane ali pristane v veliki stiski. To še ne pomeni, da ne bomo imeli otrok. Anonimna ne prosi za komentarje, pač pa želi pomoč. In drugič se raje ugrizni za jezik, ker se lahko kaj podobnega komurkoli zgodi.

Glede dela: poskusi s čiščenjem, pomoči ostarelim, išči po netu, ponujaj... Pa nikar puške v koruzo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kako do denarja
28.10.2006 9:48:19   
lojzika
Jao jao anonimne sram vas naj bo. Prehitro se lahko zgodi tudi vam.

Prvi anonimni pa poleg ostalega predlagam še kakšne inštrukcije tudi kakšnemu osnovnošolcu včasih pomoč prav pride, tipkanje, odvisno kakšen tip človeka si

Lahka se npr poglobiš v manikuro pa to izvajaš, ali pa ličenje

V takih primerih mi je najbolj žal, da nisem frizerka

(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kAKO DO DENARJA
28.10.2006 20:01:53   
TONČI.
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zakaj nista razmišljala o tem pred otroci? Vajino finančno stanje je sedaj tudi njun problem.





Upam, da ne bo tudi tebe kdaj doletelo kaj takega





Anonimna, tudi jaz upam, da ne boš v takem stanju. Saj po moje ne moreš biti, ko ti je pa vse k riti prnešeno. Ali imaš pa tolk plače mesečno, kot taki ljudje letno. Mal skrajšej jezik. Matr me jezijo taki ljudje. Povej mi, kako lahko človek uredi stanovanjski problem s tako plačo brez da bi šel v pufe. Me zanima, da si bom uredila stanovanje brez pufov.

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kako do denarja
28.10.2006 20:40:02   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

hočem reči, da je vse več družin v katerih se rojevajo otroci pred vprašanjem denarja. Kar je totalno zgrešena ideja. Poznam družine, ki imajo po 3 otroke, dela samo mož, žena je doma in skrbi za otroke. Ti otroci so materialno prikrajšani, nimajo ničesar kar si želijo, živijo v enosobnem stanovanju, spijo na eni postelji, nosijo ene in iste obleke čez celo leto, v šoli se jim posmehujejo. Zakaj spraviti 3 otroke v tako okolje? Ne razumem. Starši moraji poskrbeti za finančno stanje pred otroci. Ne pa samo imeti otroke zato, ker je ljubezen. Bedarija. Tako delajo v Albaniji in imajo 23 otrok v dvosobni hiši. 


- hvala bogu, da je žena doma, če ima tri otroke, mnogo boljše, kot če mora poleg vsega dela še v službo hodit (to je čisto nečloveško)
- kaj pa je hudega, če nosiš ene in iste obleke celo leto, jaz sem jih cel lajf, pa nimam nobenih kompleksov (za razliko od tebe, anonimna, ki imaš topogledno izrazite, bogica)
- kaj pa potem, če živijo v enosobnem stanovanju, a je hiša pogoj za srečo (učila sem eno albanko, kjer je 9 ljudi živelo v 2-sobnem stanovanju, pa je bila eno tako zelo prijazno dete, nič pod stresom in sploh zelo fejst punca, sem jo vprašala, če se kaj stiskajo ali kregajo; je rekla, da niti slučajno in verjela sem ji, ker je funkicionirala tako, da ji je bilo za verjeti)
- zakaj sklepaš, da je vse kar si otrok želi, povezano z materialnimi dobrinami (jaz jih nikoli nisem imela kot otrok, pa si jih tudi želela nisem, sem imela vse, kar si otrok sploh lahko želi - starše, ki so bili vedno tam zame, kadar sem si želela, pa ogromno crkljanja, ljubezni in poleg vsega so stali za mano in me naučili, da me vse zanima in da se v življenju znajdem - brigale so me kavbojke ali čokoladice ali kaj drugega - poleg tega sem potem tisto, kar sem dobila sploh lahko cenila, če bi vse imela, ne bi nič cenila, kot noben od modernih otrok, ki imajo bogate starše danes ne ceni)

Anonimna 1 tebi pa svetujem, da po možnosti zamenjaš službo. Ali pa tvoj seveda.
Potem se preračunaj, kje lahko še kaj prišparaš.
Morda se pa dobi kako delo za na dom, da bi ti z veseljem delala.
V Sloveniji primanjkuje zeliščarjev. MIslim resnih, ki na veliko prodajajo firmam. Če si doma na vasi, bi se pa morda lahko tega lotila. Ali česa drugega v tem smislu. Mogoče bi lahko domače "zvarke" prodajala (domači smrekovi vršički, domač lipov čaj, domač bezgov sirup, trpotčev sirup, metin sirup...., mogoče kakšen domač liker...kaj pa vem, kaj takega ti leži)
Morda bi pa kaj izdelovala, pa prodajala trgovinam. Jaz sem svoje čase svilene rute in izdelke iz gline, samo sem bila med prvimi in je takrat to še šlo, ker ni bilo množično, ti se moraš pa kaj takega spomnit, kar ti znaš, pa da še ni množično. Aja, nekaj časa sem izdelovala ogrlice kot študentka, pa je tudi šlo za med. Mogoče znaš slikat, tisto se tudi dobro proda, če daš v lepe okvirje, pa privat prodajaš. Zdajle pred novim letom je super čas za to. Aja, iz gipsa sem tudi delala reči, vse sorte se da.
Kaj pa prodaja po telefonu, tisto bi šlo najbrž. Mogoče znaš kak instrument igrat. Jaz sem inštruirala kitaro v mlajših letih, je bilo tudi nekaj cvenka.
Moja soseda je šla na tečaj masaže, pa zdaj masira. Ni slaba varianta.
Mogoče pa znaš pisat. Kakšen članek pošlješ v kak časopis in nekaj dobiš za to.  
Ali pa šivanje. Znaš šivat?
Kaj pa poslikava kozarcev?
Mogoče se ukvarjaš rada s športom? Jaz sem svoje čase za dodatni zaslužek vodila aerobiko, dosti je teh variant. Mogoče se lahko z lokalno šolo zmeniš, da vodiš telovadbo za otroke. To ej en čisto lušten dodatni vir zaslužka.


Morda bi se v kakšno šolo vpisala, zdaj se lahko po novem vpišeš redno. Niso več leta pogoj. Boš pa dve leti letnik delala, kaj pa potem, če ne boš na vseh predavanjih. Boš pa študirala zastonj, to pa tudi nekaj velja. Dolgoročno je to rešitev, ker boš imela ob boljši izobrazbi lažje večjo plačo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kako do denarja
14.11.2006 14:53:20   
sisi80
Gina, asica si, toliko idej si dala, da še nam prav pride, če bo nuja. Prav imaš glede vsega.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?