|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
12.11.2006 12:07:33   
Anonimen
Kaj je boljše? Oprsnica ali zatezna ovratnica, za psa, ki vleče in itak bolj malo uboga? Je skoz na povodcu.

Baje da naj bi zatezna ovratnica full pomagala pri vzgoji in da lahko vzgojis tudi totalno nevzgojenega psauser posted image  Ne vem, jaz nekako nisem najbolj navdusena, ker se mi pes mal smili, d abi jo zdaj tam davila s temuser posted image

Najbrz je halti boljse, a ne? Samo me vseeno zanima se o zatezni ovratnici.

Aja, a se pes pol razvadi, ce ima oprsnico?

LP, Ribica
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
12.11.2006 12:19:29   
anabanana
Ribica, to ti bo znala kakšna strokovnjakinja bolje svetovat, jaz vem le, da je nam inštruktorica v mali šoli zatezne ovratnice prepovedala, ker da so preveč krute. Je rekla, da se tega ne uporablja več. Tam je bil en ful ful (ampak res ful) problematičen pes, ki so ga poskušali "prevzgojiti" in njemu so dali neko posebno oprsnico - verjetno to, kar imaš ti v mislih.

Aja, pa tudi navadne oprsnice so nam prepovedali, samo navadne ovratnice in konec. Jaz sem imela raje oprsnice, ker moj pinč ima ful občutljivo traheo in ko povleče začne bogi kašljat, ker ga draži. Sicer pa tudi moj precej vleče in bi ga rada tega odvadila pa ne vem kakouser posted image Drugače je ful priden kuža, sam to pa res...


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
12.11.2006 12:25:47   
polona2
Pri vzgoji psa pomaga obisk pasje šole. Zatezno ovratnico odsvetujem, moj Jon ima poleg navadne ovratnice tudi oprsnico, ko pa jo le redko uporabljamo. Je pa o.k., ker ga nekako lažje obvladaš z oprsnico.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
12.11.2006 15:23:01   
Shania
RibicaRR na zatezno ovratnico raje kar pozabi, ker je res nepriporočljiva in kruta - ti lahko pokažem slike poškodovanih hrbtenic živali, katere so "šolali" z zatezno ovratnicouser posted image . Tako da naj ti to v nobenem primeru ne bo opcija! Začni delati na tem, da Luna več ne vleče, ker noben povodec ni okej, če pes neprestano vleče. Kot razumem sta bili v šoli - pa vam niso tam nič pokazali/nučili?

lp,
Shania

_____________________________

Najhujši greh v odnosu do živali ni v sovraštvu, ampak v brezbrižnosti. To je bistvo človeške nehumanosti. (G.B.Shaw)

http://www.zavetisce-horjul.net/index.php

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
13.11.2006 1:10:20   
Anonimen
Se mi je zdelo, da je zatezna ovratnico tocno tisto, kar sem si predstavljala - mucenje user posted image  

Sva hodili v malo solo, tam je bil nasvet, da ko pes povlece, ce ustavis in ga malo povlecas nazaj in cakas da neha vlect. Potem lahko cakam cel sprehod na mestu user posted image  Saj jo vmes povlecem nazaj, samo koristi tocno toliko dolgo, dokler kaj ne zavoha, ali pa ko jo imam res zadost in jo dam na 1 m user posted image  

Zakaj oprsnice ne? user posted image  

LP

(odgovor članu Shania)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
15.11.2006 17:58:54   
Anonimen
Haltija pa res ne rabiš za svojo Luno! user posted image
Mi smo, ker mamo majhnega psa, imeli najprej oprsnico, pa nam je rekel inštruktor v pasji šoli, da je itak brezveze, ker se bomo naučili, da pes ne bo vlekel. Pa je res kr šlo, dokler sem jo mela večino jaz zunaj. Naš ati pa ni glede tega tok dosleden in Luna spet vleče kot nora. user posted image

Da se moraš ustaviti, ko pes vleče, je fora v tem, da pes ve, da bo dobil sprehod le, če bo ubogal. Če vleče, sprehoda ni. In ja, jaz sem se isto bunila, da je potem nemogoče it z njo ven, ker itak pol sprehoda potem stojim na mestu, vendar kot veš se pri vzgoji psa obrestuje je doslednost!
VEDNO, ko vleče se ustavi in počakaj da neha vlečt. Potem ji daš klik in nagrado. In to delaš prvi sprehod kar naprej, potem pa pač čedalje manj, ker ni več potrebno tok. Verjemi, se splača! user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
17.11.2006 15:36:34   
Strawberrie Cherrie
Ribica; lahko poizkusiš tudi z 'zatezno ovratnico' -> ampak kupi takšno nežno in da se lahko zategne samo do določene meje -> da Luno ne bo dušilo; potem tole nikakor ni mučenje živali, ampak jo boš naučila malo reda in discipline, 2meseca pa je ne boš rabila več uprabljati...pri nakupu predvsem pazi, da bo ovratnica nežna...kombiniraj pa ali s klikerjem za nagrado (sprva hrana+klik), ali samo s hrano; ko bo Luna naredila prav jo pohvali, dobi košček hrenovke + klik (če imaš kliker), ko pa te bo Luna vlekla jo boš nežno ampak odločno potegnila nazaj

(nabavi si pa nekaj takega : http://www.4tacke.com/view_product.php?product=K874 )

Aja, pa še toliko glede oprsnic - v bistvu zategovanje na oprsnico je zelo zelo slabo za pasjo hrbtenico, vprašaj kakšnega veterinarja ali izkušenega kinologa...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
17.11.2006 15:39:46   
Strawberrie Cherrie
http://www.4tacke.com/view_product.php?product=K269

Evo ti še primer klikerja

Btw, če boš že kupovala oprsnico, potem pa kupi nekaj takšnega http://www.4tacke.com/view_product.php?product=K271 -> da zateguje še vedno na vratu in ne neposredno na hrbtenici

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
17.11.2006 23:19:13   
Anonimen
Saj ena ovratnica, ki jo ima, je kombinirana, samo tista, ki se zateguje se ne 'odtegne' in je ne pripenjam na tisti ''klin'', razen, kadar je bilo po nesreci user posted image  

Ne bom kupila zatezne, je samo <3 prenesel info o full dobri metodi prevzgoje psa - pa sem mu ze takoj povedala, da jaz tega pac nocem uporabljat, vprasala sem pac vseeno. (mi je enako zatezna ovratnica pri psu, kot da bi svojega otroka davil za vrat.. ne vem nouser posted image )

Bo najbrz dobila lepo kr eno navadno novo ovratnico in navaden povodec, okrogel (ker ta, ki ga imam doma blazno boli, ko vlece) .. fleksi je pa itak razvada zame in za njo user posted image

Zdej grem pa cekirat spletno trgovino user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
17.11.2006 23:20:30   
Anonimen
Aja, kliker pa poznam .. to tudi vem, da jo bo treba nazaj navadit .. (smo ga uporabljali v pasji soli, potem pa ne vec user posted image )

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
17.11.2006 23:23:06   
spacey
Jao no...Kok ste pametni! Ma ne mi o tem, da je zatezna ovratnica, mučenje in podobno, kaj šele, da so nastale poškodbe hrbtenice.
Res bi rada videla slike.

Če pravilno delaš z zatezno, potem ne škodi. Drugače nima smisla z njo.

Potem tudi oprsnica ni najbolj "zdrava" za psa, ker lahko poškoduje rameni in podobno.

Joj no, kar lasje mi grejo pokonci, ko take berem...

Ja in če s psom nisi dosleden, je pač to kar je - malo razvajeno in neubogljivo bitje.

RibicaRR sprijazni se s tem, da Luna vleče in bo vlekla. Razen, če ne spremenite vodjo kardela. Kolikor sem jaz razumela, je Luna alfa pri vas.


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
17.11.2006 23:45:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu spacey)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
18.11.2006 14:26:45   
Strawberrie Cherrie
Spacey: jaz mam tut občutek, da so zatezno ovratnico zamenjali za HALTIJA....
Kaj vem, mi smo dost delali s psom, ker smo imeli tudi 3lovske izpite in kar se poslušnosti tiče (VP1-99%, VP2-95%) nismo imeli nobenih problemov, uporabljali pa smo tole 'kombinirano' zatezno ovratnico...
Vsekakor pa ob ovratnici priporočam kliker in pa hrenovkeuser posted image

(kar se pa lovsekega dela na polju in v vodi tiče pa sem vedno uporabljala malo večjo navadno ovratnico - tam kuža mora po določenih programih vlečt...ampak obvladati mora tudi odpoklic in down...)

Kolikor sem jaz informirana je mala šola za pse prav tako ŠOLA ZA LASTNIKE, ne pa igralne urice...
Fiša, premisli vseeno, vsekakor pa vrži fleksi povodec v košuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
18.11.2006 23:06:08   
Anonimen
Ne ne, fleksija ne dam user posted image  

Ja, nisva kaj dosti odnesli od sole tudi predvsem zaradi mene .. ampak takrat sem nazalost imela pac krizo (oz smo jo imeli doma .. pa dobro, se to ne tice vec RR .. ) in se tudi z Luno nisem ukvarjala tako kot bi morala ..

Jaz nisem nic zamenjala .. a ni halti oprsnica? In zatezna ovratnica una k psa zateguje okol vratu in ga u bistvu davis z njo? Ne vem, meni se ta kombinirana ne odtegne, zato pac jo prinejam na navaden 'klin', ne na tega, ki zateguje.

Ja, saj je kul hrana in to .. samo Luna bi potem skooooz ZRLA .. dobesedno. In ce ne dobi takoj zacne lajat (jupi .. ). Moram poiskat kliker ..

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
18.11.2006 23:21:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

a ni halti oprsnica?


Ne, to je halti:

user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: nalin

Najboljša je "ovratnica" za na gobček, ki je kot pripomoček, da se kužaa odvadi od vlečenja. Ko hoče vleči, pocukaš tako da ji glavo obrneš v stran, kar je zelo moteče za psa in posledično več ne vleče. je pa to samo pripomoček ob navadni ovratnici.


Najbrž misliš prav to, halti. To je namenjeno bolj velikim psom, kjer vlečenje dejansko povzroča težave in bi na manjšem psu zgledalo hecno. user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
18.11.2006 23:34:33   
Anonimen
Ojoj, jaz pa ze od pasje sole dalje zivim v zmoti user posted image user posted image user posted image user posted image  

No saj, po tanovem razmisljam o nagobcniku, ker pobere lih vso svijarijo, kar jo najde na tleh .. od hrane, vejic, kamnov, svinjarije, drekov ... Samo pol ne bo mogla palic nosituser posted image  Bo sla pa lahko na mestni bus user posted image  Ampak ce ze, bo imela nagobcnik iz blaga (najbrz je iz najlona, ne?)

LP

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
19.11.2006 12:37:23   
Strawberrie Cherrie
Fiša, a veš kok poslušne beagle sem že vidlauser posted image user posted image user posted image Saj res, da jim nagon dela 200/h, ampak ne je ne in basta...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
21.11.2006 0:20:35   
Anonimen
London_paris, tut jaz sem vidla ze izjemno poslusne beagle (blagor njim) .. samo skoraj vsak lastnik je tut povedal, da so jih ze nekajkrat cakali .. Bor in Brin sta gonila 12 ur .. jaz nimam zivcev za to, meni se zmesa .. pa se Luna mi ne deluje lih, da bi nasla pot nazaj, naspidirana kot je user posted image  

Ma saj bo pri drugem boljs user posted image  Evo, sem kupila navadno ovratnico in navaden povodec .. v kompletu, da se ujema user posted image  Bo dobila za milkavza in dedka mraza user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Oprsnica/zatezna ovratnica - pes vleče
25.11.2006 13:27:14   
Zajfa
Nas kuza je tudi vlekel pa so nam v pasji soli svetovali, da ko bo vlekel v eno smer, se mi obrnemo v nasprotno in tako se 1000krat, dokler ne odneha. Nas je odnehal. Smo pa stali "na mestu" kar nekaj casa.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?