|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   preživnina
10.1.2007 17:51:56   
zoya99
pozdravljene!

Mene pa zanima, če ima slučajno katera kakšen primer predloga o sporazumni določitvi preživnine, ker sama ne vem kako ga naj napišem oz.katere vse podatke mora vsebovatiuser posted image .
Če ima katera ali ve kako to zgleda, potem prosim če lahko posreduje.

hvala in lep večeruser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: preživnina
10.1.2007 18:07:38   
Anonimen
Saj greš na CSD da tam napišeta. Pol je pa itak še treba na sodišče. Najnižja je meni rekla, da je 15.000.

(odgovor članu zoya99)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: preživnina
10.1.2007 18:20:16   
Maggie
Zakaj pa na CSD?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: preživnina
10.1.2007 18:27:40   
Anonimen
Midva sva šla, ko še nisem rodila, da je podpisal očetovstvo in sva sporazumno tudi navedla višino preživnine. Pol sem pa še tak mogla dat na sodišče glede preživnine in je ostala takšna kot sva se dogovorila.

(odgovor članu Maggie)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: preživnina
10.1.2007 18:29:54   
Anonimen
Na sodišče sem pa samo nesla dohodke obeh in tisti dokument iz CSD.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: preživnina
10.1.2007 19:13:49   
saska27
Zdravo.

V Mariboru je pred slabima dvema letoma to zgledalo tako, da so mi dali vzorec (bog ne daj, da bi imeli pripravljen obrazec) in potem sem doma sama napisala in vstavila podatke:


*****
PREDLAGATELJA:

****, stalno prebivališče
****, stalno prebivališče


OKROŽNO SODIŠČE V kraj
Poštna št. kraj


 
Predlog
za izdajo sklepa O preživninI
  
Podpisana predlagatelja (mama **** in oče ****) sodišču predlagava, da izda sklep o preživnini.
Mama **** je zaposlena/brezposelna in prejema mesečno XXX EUR porodniškega nadomestila/starševskega dodatka.
Oče **** je zaposlen in prejema mesečno XXX EUR.
 
Otrokove potrebe mesečno znašajo XXX EUR, in sicer:
-          hrana, plenice za enkratno uporabo, sredstva za nego, oblačila.
-           
 
Predlagatelja se strinjava, da bo oče **** za otroka **** plačeval mesečno preživnino v znesku XXX EUR (na roko/na račun matere ****).
  
Kraj, datum
 
*****



Vlogo sem oddala v vložišču (brez kolekov!), kasneje sva oba dobila vabilo na razpravo in tam so samo preverili, ali vsi podatki držijo. Vprašali so še, na kateri dan v mesecu se bo plačevala preživnina in od kdaj (od tistega dne ali tudi za nazaj - če je otrok star več kot mesec). Potem po pošti obema pošljejo sklep.

Lp,
saša

 
        

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: preživnina
11.1.2007 7:52:37   
Mina1
Sedaj to dela sodišče in ne CSD.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu zoya99)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: preživnina
11.1.2007 10:51:03   
petraz
Lep pozdrav!

Približno pred dvema letoma nazaj so sodišča prevzela urejanje preživnine, tako, da moraš sedaj vse urejati na sodišču. Napišeš pa sporazum o preživnini, ki ga odaš ali pošlješ na sodišče, poleg pa moraš priložiti koleke... Potem, pa te (čez kak mesec) kličejo na obravnavo... CSD pa nima več s tem nič.... user posted image

(odgovor članu zoya99)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: preživnina
29.1.2007 23:41:58   
incabinca
Na CSD greš zato, da se napiše SPORAZUM O PREŽIVNINI  - zato da je uradno, pred uradno osebo, sporazum podpišejo oče, mati in socialni delavec.
Potem pa to pošlješ na sodišče skupaj s prošnjo za POTDITEV SPORAZUMA O PREŽIVNINI, tako da potem sodišče odloča o tem.


(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: preživnina
30.1.2007 23:10:41   
plenicka
Tako je kot je napislaa incabinca (kako posrečeno ime!)...če ne gresta na CSD, ker se ne moreta sporazumno dogovoriti o preživnini, stikih in pri komu bo otrok v varstvu in kdo ga bo vzgajal, moraš iti v tožbo. Z odvetnikom. Sodišče v vsakem primeru kontaltira CSD, CSD pa vaju pokliče na razgovor, če se slučajno lahko dogovorita...ni tako enostavno vse skupaj.  

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Mali princ)

(odgovor članu incabinca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: preživnina
24.10.2011 13:30:43   
DCUI
Glede preživnine in eventualno tudi glede vzgoje in varstva ter osebnih stikov lahko urediš s tem predlogom: http://www.informiran.si/survey.aspx?docID=1530

(odgovor članu zoya99)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?