|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   3-je otroci in ceneji avto?
20.3.2007 14:30:02   
malecka
me zanima , če imaš tri otroke in se odločiš za nakup novega avtomobila, a te pride kaj ceneje? Si v tem primeru oproščen davka? user posted image

Hvala

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 3-je otroci in ceneji avto?
20.3.2007 14:40:26   
BLAŽIKA
Ja tako je bilo, da si oproščen davka, če pa je slučajno sedaj kaj drugače pa nebi vedela ampak mislim da ni.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 3-je otroci in ceneji avto?
20.3.2007 14:45:54   
Anonimen
Ufff, tega je že dolgo, vendar to ni več. Prav tako so na cedilu pustili družine, ki imajo invalidno osebo v družini. Kar je država dopustila je samo to, da ne plačajo cestne takse. Vsaj nekaj.

(odgovor članu BLAŽIKA)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 3-je otroci in ceneji avto?
20.3.2007 15:00:45   
malecka
ha a tako pa je kje kakšna stran ki bi se dalo to pogledat,  user posted image  ne vem, kje?

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 3-je otroci in ceneji avto?
20.3.2007 16:00:35   
jooly
Ufff, tega je že dolgo, vendar to ni več
user posted image
jaz mislim, no skor prepričana sem, da je to še aktualno. Ne gre sicer za DDV ampak za DMV (to je davek na motorna vozila), ki ga plača prvi uvoznik v državo, pri prodajalcih pa je že vključen v cenik za avto. Postopek je sicer tak, da najprej plačaš celotno kupnino, potem pa na davčni zahtevaš ali pa direktno pri pooblaščenem prodajalcu zahtevaš nazaj DMV. Znesek je različen glede na vozilo in ga poznajo samo finančne službe pri vsakem uvozniku.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 3-je otroci in ceneji avto?
20.3.2007 16:14:18   
beba76
Še iz prve roke... Avto smo kupili lansko leto junija in smo dobili nazaj DMV, kot je ena že napisala. Pa da ne boš mislila, da so to neki "bajni" zneski. Za avto smo dali 5,3 mio SIT, pa smo dobili vrnjeno 218.000 SIT.  Sem mela občutek, da se kar norčujejo, konec koncev pa, bolje išta, nego ništa.
Pa še na prometno ti vpišejo, da so ti dali neki dnar kao zraven in avta tri leta (ali pa mogoče dve - nisem ziher) ne moreš prodati.

(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 3-je otroci in ceneji avto?
20.3.2007 17:35:50   
lelaval
In to naj bi veljalo le za nakup novega avtomobila (ne rabljenega)

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu beba76)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 3-je otroci in ceneji avto?
20.3.2007 20:45:40   
NinaŠ
Kot so ti punce že odgovorile: Prodajalcu plačaš polno ceno, nato pa na pristojnem davčnem organu zahtevaš povračilo DMVja. Na vozilu imaš potem 3 leta prepoved prodaje, če ga prodaš prej, moraš DMV plačat.
Stopnje DMVja pa so (v SIT, preračunaj si v €):
do 1 mio SIT         1%
1 - 1,4 mio            1,4%
1,4 - 1,8                2%
1,8 - 2,4                3,5%
2,4 - 3                    5%
3 - 4                       7%
4 - 5                       9%
5 - 6                       11%
nad 6 mio SIT         13%

Ali to velja le za nova vozila in ne rabljena pa ne bi vedela, vsekakor ZDMV nič ne govori o tem (po tej logiki bi jaz predvidevala, da velja tudi za rabljena user posted image ).

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 3-je otroci in ceneji avto?
20.3.2007 21:19:27   
malecka
hvala za odgovore, zelo ste nam pomagali pri odločitvi

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?