|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zvijanje nazaj
22.3.2007 4:44:56   
frufru
Naš 3,5 mesečnik je bil poslan v RA, ker se zvija z glavico nazaj (kadar joka, ga dajejo krčki). Baje je to zaradi velike teže pri porodu in slabega handlingauser posted image  Včeraj je na previjalni začel dvigat ritko in se opirat na nogice in glavo, da bi mi kmalu s previjalne padel. A je to zdaj zvijanje (slabšanje) ali se poskuša prekobalit s hrbta na trebuh?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zvijanje nazaj
22.3.2007 9:33:10   
Anonimen
Moj se je tudi tako zvijal, posebej ko je spal. Pa so mi v porodnišnici samo rekli (enako moja teta fizioterapevtka), da ga zadaj ne smem z ničemer zalagat in da bo to popustilo samo od sebe. Da bi bilo problematoično edino v primeru, če bi skozi imel glavo nazaj, kar bi kazalo na to, da ima zategnjene mišice. Naročili so mi, naj ga v spanju popravljam in naj ga pravilno nosim (handling). Povedali so mi tudi, da se bo najbrž vedno, ko bo kaj trmaril ali fejst jokal, zvijal ali metal nazaj. In otrok še danes, pri petih letih, velikokrat spi tako, da ima glavo upognjeno čisto nazaj. Je pa sicer vse v redu z njim.

(odgovor članu frufru)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zvijanje nazaj
30.3.2007 6:51:03   
frufru
Napotki iz RA so bili za nas sledeči:

- vedno v lupinca položaju tudi med podiranjem kupčka (user posted image naš zdaj bruha v loku na velikouser posted image )
- obe roki morata biti med dojenjem in nošenjem spredaj (smo že delaluser posted image )
- kengurujček prepovedanuser posted image
- priporočajo nošenje ala ciganke (trak, sling ipduser posted image )
- kotaljenje med previjanjem z boka na bokuser posted image
- masaža in božanje po okončinah in telesuuser posted image
- pri kravcah je tteba noge tiščat doluser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zvijanje nazaj
30.3.2007 7:58:13   
zungi
naš je tudi dajal glavico preveč nazaj, sploh kadar je spal ali trmil.
Midva že od 3.5 meseca hodiva na NFTH in pomaga.
Ti pa priporočam, da se naučiš handlinga.
1. ko otroka previjaš ga kotališ iz boka na bok (ne dviguješ nogic v zrak)
2. kadar ga dviguješ k sebi v naročje ali daješ npr. v posteljico ga prvo položiš s pravim handlingom na bok in nato iz boka položiš na hrbet
3. naj bo v naročju v stilu lupinica - jajček, obe rokici naj ima pred sabo, za nogice pa glej da le ne bodo visele navzdol.

jaz sem morala lupinico tudi malo podložiti, da ni mogel ko je zaspal glavice nazaj dajati. Za lupinico sem kupila dodaten vložek in ko je zaspal je bil lepo poravnan in glavica ni mogla pasti nazaj.

Upam, da sem ti bila kaj v pomoč user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zvijanje nazaj
30.3.2007 16:26:20   
TinaM
Ponavadi je to "zategovanje nazaj" ekstenzijski vzorec, ki se zelo lepo kaže tudi s tem, da dela most pri previjanju (dvigovanje ritke), kravce pa pase kot avion (se ne nasloni lepo na roke, ampak jih vleče nekam nazaj ob telo).
Pravilni handling in dobra volja, pa bo ...

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zvijanje nazaj
1.4.2007 21:32:39   
2ursae
jap, mi smo tud imeli točno to. Ja, extenzijski vzorec. Pomaga NFTh, pa velik vaj doma ... zdaj smo stari leto in pol in smo že čist poštimani user posted image . Ti kar vztrajaj, bo šlo, čeprav se bo včasih zdelo težko (no, vsaj meni se je, ko mi dete ni hotelo sodelovati pri vajah). Mi je terapevtka rekla, da so tud starši, ki doma nič ne vadijo user posted image . Tko da z malo resnosti se da vse poštimat user posted image .

Držim pesti za vas user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu TinaM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zvijanje nazaj
7.4.2007 19:42:51   
Ejpril
Moj pač ima izrazit ekstazijski vzorec.Doma delamo vaje in mi je začel bruhati.A je to normalno?

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zvijanje nazaj
7.4.2007 23:04:25   
MALINČICA
Zaradi vaj, ki jih delate, je najbrž dost več v sključenem položaju oz. položaju lupinice, kot je bil prej, zato po moje pritiska na želodček in bruhne, vsaj moja kurja logika mi tako pravi, ti bo pa verjetno seven vedela kaj več o tem povedat. Pa na pediatrinjo se obrni oz. na fizioterapevtko, če hodite v razvojno...

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu Ejpril)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zvijanje nazaj
13.4.2007 23:12:51   
Peli
Ejpril - delata vaje po hranjenju? Mogoče je to narobe, drugače pa nebi vedla. Vprašaj fizeoterapevtko.
Tudi moj je imel med drugim ekstenzijski vzorec pa je zdej kr dobr, nakaže samo takrat ko trmari.
V glavnem handling, FT, pa nasvete fizeoterapevtke se tud splača upoštevat.

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zvijanje nazaj
19.4.2007 6:38:37   
ami2
Ejpril, a bruha v loku?

Naš je tudi, dokler se ni navadil biti "zvit" v lupinici bruhal, a ne v loku, bolj kot nekakšno mini polivanje. Ko se je navadil pa je bilo ok.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zvijanje nazaj
19.4.2007 13:07:18   
Ejpril
Ne v loku.Večkrat.Ampak imam težavo spraviti ga na bok če ne spi,pa tudi v spanju se kar obrne na hrbet.Dober ga založim.Na pregledu pri pediatru(2 meseca 6640g 63cm 40cm<<<) mi je povedano da se je mišični tonus precej izboljšo,zdaj čakam 23 še razvojnega.Zanima me kako če dojite sede pravilno dvignete v položaj za podiranje kupčka?

(odgovor članu ami2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zvijanje nazaj
29.4.2007 14:11:19   
ami2
Ejpril, je zdaj kaj bolje? Ali še bruha?

Kar se tiče podiranja kupčkov... midva sva podirala kupček tako, da sem ga položila na trebušček (na rokah ali pol na rokah, pol na kolenih... ne znam opisatiuser posted image ). Ampak to zato, ker drugače ni šlo. Po mojem ni panike, če sta pokonci, če vama to ustreza user posted image

(odgovor članu Ejpril)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zvijanje nazaj
26.5.2007 0:23:31   
atena777
IZVIRNO SPOROČILO: frufru

Napotki iz RA so bili za nas sledeči:

- vedno v lupinca položaju tudi med podiranjem kupčka (user posted image naš zdaj bruha v loku na velikouser posted image - tudi naš je začel, zato ga sedaj raje dajem v kravice, ali pa na kolena
- obe roki morata biti med dojenjem in nošenjem spredaj (smo že delaluser posted image )
- kengurujček prepovedanuser posted image
- priporočajo nošenje ala ciganke (trak, sling ipduser posted image ) - ampak a te nič hrbet ne boli? Meni bo odpadel, pa še našemu ni všeč preveč
- kotaljenje med previjanjem z boka na bokuser posted image - ja ampak je treba celo telo rotirati ne samo nogic, kajne?
- masaža in božanje po okončinah in telesuuser posted image
- pri kravcah je tteba noge tiščat doluser posted image -nam je na fth pokazala, da ritko. Nogice ima potem še bolj stegnjene, če bi mu jih dol tiščala user posted image


(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zvijanje nazaj
26.5.2007 0:25:39   
atena777
IZVIRNO SPOROČILO: zungi

jaz sem morala lupinico tudi malo podložiti, da ni mogel ko je zaspal glavice nazaj dajati. Za lupinico sem kupila dodaten vložek in ko je zaspal je bil lepo poravnan in glavica ni mogla pasti nazaj.



tole mi pa ni čisto jasno, kam pa je lahko dajal glavico nazaj? Kako si podložila? Eno igračo na levo in eno na desno stran?

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?