|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A je potrebno sporočit na CSD?
22.3.2007 8:25:44   
KIKI****
Tiste ki delat epreko študenta, a ste sporočile na CSD zaradi otroških, da ste začele delat ali to enostavno vpišete v vlogo za oddajo otroškega dodatka v naslednjem letu?

Hvala,

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
22.3.2007 8:29:53   
soncece24
Po moji logiki v naslednjem letu. Saj ne moreš vedet koliko boš zaslužila vnaprej, ker študentski servis ni enako kot zaposlitev - tam vnaprej veš koliko boš dobil, preko študenta si pa lahko en mesec tu, drugi tam, potem pa spet malo brez... 

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
22.3.2007 8:31:58   
Anonimen
V 8. dneh moraš sporočiti vsako spremembo.

(odgovor članu soncece24)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
22.3.2007 11:56:48   
KIKI****
Soncece, saj jaz se tud k temu nagibam, da nikoli ne veš kako boš delal, samo strah me je da mi na lepem ne bodo nakazali otroških. Ker februarja sem delala samo 6 dni in tega nisem sporočila, ker sem bila do zdaj doma.

A ima katera izkušnje s tem?? A moram potem novo vlogo dat al kako? Sej ni redno nakazilo, niti niso vsi dnevi v mesecu za v naprej nikoli ne vem, trenutno pa še ne delam...user posted image
ne vem...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
22.3.2007 18:41:59   
Anonimen
Nič nove vloge dajat samo pokličeš tja in sporočiš, da si se zaposlila pol ti bo pa tak povedala, čene pol kasneje vse "izvohajo" in boš imela naslednje leto težave.

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
23.3.2007 12:15:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
23.3.2007 12:19:18   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: čipka

Nič nove vloge dajat samo pokličeš tja in sporočiš, da si se zaposlila pol ti bo pa tak povedala, čene pol kasneje vse "izvohajo" in boš imela naslednje leto težave.


Prosim te no! Pa saj se ni zaposlila, sprašuje za ŠTUDENTSKO DELO!!
Ni treba javit, itak boš naslednje leto v vlogo napisala kolk si pač v prejšnjem letu zaslužila prek študenta. In to je vsa umetnost.

In kakšne težave naj bi imela user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
23.3.2007 13:02:17   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: romy

IZVIRNO SPOROČILO: čipka

Nič nove vloge dajat samo pokličeš tja in sporočiš, da si se zaposlila pol ti bo pa tak povedala, čene pol kasneje vse "izvohajo" in boš imela naslednje leto težave.


Prosim te no! Pa saj se ni zaposlila, sprašuje za ŠTUDENTSKO DELO!!
Ni treba javit, itak boš naslednje leto v vlogo napisala kolk si pač v prejšnjem letu zaslužila prek študenta. In to je vsa umetnost.

In kakšne težave naj bi imela user posted image

Glej v v dohodek družine se štejejo tudi prejemki dijakov in študentov, to je študentsko delo a ne? Vem, ker je moj sin študent in se njegov dohodek šteje pri otroških dokladih.
Na odločbi lepo piše, da moraš javiti vsako spremembo, ki vplivajo na spremembo otroškega dodatka v roku 8. dni.
Tako pač to razumem.
Kakšne težave bi lahko imela?
Kolikor vem izvajajo na CSD enkrat letno revizijo (se ravnajo po podatkih iz DURS-a) in, če ugotovijo, da je v preteklem letu bila sprememba dohodka in ni bila javljena ti ta dohodek obračunajo.
Možnost je da ti pol obračunajo preveč izplačanih otroških dodatkov in ti lahko za nekaj časa jih uzamejo nevem.
V vsakem primeru je bolje preprečit in javiti vsako spremembo.
Najbolje je poklicati in vprašat glede tega. je pa res, da letos, ko je imela CSD revizijo jih je veliko ostalo brez otroških dokladov za nekaj časa.

(odgovor članu romy)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
23.3.2007 14:17:57   
romy
Ja razumem, vendar gre tu za študentsko delo in ne za zaposlitev.
Sem mamica, študentka...in nikoli,nikoli ne javim na CSD ko dobim delo.
Saj ko dobiš delo preko štud.servisa včasih še sam ne veš za koliko časa, lahko 1 teden, lahko 1 mesec, lahko 1 leto, lahko samo ob vikendih, lahko samo par ur na dan, par ur na teden...karkoli...pač kakršna je potreba. In s tem nisem imela še nikoli probleme. Pač ko oddam vlogo za otroški dodatek, pod rubriko študentski prejemki pač napišem koliko sem zaslužila v prejšnjem letu.
Praviš, da poznaš dost primerov ko so jim ukinili otr.dodatek zaradi tega, vendar dvomim da gre tu za študentsko delo!!

Mimogrede....pišem iz večletnih svojih izkušenj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
23.3.2007 17:44:07   
KIKI****
Vsem hvala za odgovore. Tudi jaz bom pri naslednji vlogi za oddajo otroških napisala dohodke ki jih bom prejela preko študenta.

Ker tudi meni je znano da se upošteva naslednje leto za nazaj.
lp

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
23.3.2007 20:55:28   
karmy
a ja.. jaz sem tudi delala preko študenta pa nisem javila na CSD k so bili tako zanemarljivi zneski,da je bilo brezveze karkoli prijavljat... pa malokatera študentska družina bo prijavila dohodke preko študenta, ker je to tako nestabilno delo da lahko dodatek izgubiš pri temu pa je tako da si tudi brez službe po par mescov (beri iščeš drugo delo preko SŠ)  to je pa že dvojni minus....se nam ne splača...

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
24.3.2007 3:56:51   
Anonimen
Vsako spremembo, ki bi lahko vplivala na višino otroškega dodatka, je treba na CSD sporočiti v 8 dneh od nastanka spremembe ali v 8 dneh, ko ste zanjo izvedeli (to so lahko različni datumi).

Odločba za otroški dodatek se praviloma izdaja enkrat letno. Zato se tudi otroški dodatek oz. njegova višina obračunava na podlagi dohodkov preteklega leta (od tekočega se ne more, ker ga še ni konec in ker ne veš vnaprej, koliko boš zaslužil).

Če pa se med letom oz. v času trajanja veljavnosti odločbe otroškega dodatka spremenijo dohodki kateregakoli družinskega člana, navedenega na vlogi za otroški dodatek, pa je treba to javiti na CSD v roku 8 dni.

Ker gre v tem primeru za študentsko delo oz. za delo preko študentskega servisa, se to smatra kot delo dijakov in študentov, ki ga je na vlogi za otroški dodatek treba navesti. V tvojem primeru je bilo to nemogoče navesti ob oddaji vloge, ker pa ne gre za redno zaposlitev, tudi ne veš vnaprej, koliko boš zaslužila in kdaj bo izplačano. CSD si torej o tem prejemku dolžna obvestiti v roku 8 dni po prejemu nakazila.

Če se bodo strogo držali zakona, ti bodo ta prejemek obračunali takoj pri naslednjem izplačilu otroškega dodatka, če bo na njegovo višino sploh vplival. O spremembi višine otroškega dodatka za določen čas moraš dobiti posebno odločbo (po ZUP v roku 60 dni, torej ti lahko prej nakažejo nižji otroški dodatek, kakor pa sploh dobiš odločbo v roke). In na odločbi mora biti navedeno, za katero obdobje je otroški dodatek začasno zmanjšan in na koliko.

Po preteku te odločbe pa ti mora ponovno stopiti v veljavo stara odločba, torej prejšnja višina otroškega dodatka. To seveda samo v primeru, da z delom preko študentskega servisa ne boš nadaljevala in da ne boš imela ponovnega nakazila.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
24.3.2007 7:10:32   
Putka
Mislim, da tudi če javiš, ne bi smelo nič spremeniti. Jaz sem se zaposlila oktobra, za kar dobro plačo. Poznalo se mi je na položnici za vrtec, na OD pa še naslednje leto prav nič, ker sem vlogo oddajala marca, ko gledajo še na dohodke izpred dveh let (ko sem bila študentka in sem tudi nekaj prejemala).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
2.4.2007 23:42:24   
frka
ja javit če gre pa za njihovo škodo pa to ne velja ,ko sem bila študentka so mojega očeta nekje sredi leta mislim da je bilo aprila dali na čakanje za dve leti pol pa v penzijo je mama šla javit spremembe na CDS in so rekle da pač tako ne gre in da bomo naslednje leto to uveljavljali ...... No to je če ge v njihovo škodo se noben ne sekira ..če pa ti prekršiš pa sledi vračanje pa nevem kaj še .... Pa sej ti one tam ne povejo nič razen ena študentka ko je enkrat tam delala  je mami vse razložla.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
23.4.2007 10:23:24   
Afnica
Neumnosti. Ko oddaš vlogo za otr. dodatek posreduješ tiste iz prejšnjega leta in jih tudi ne zanima, da si lahko lani zaslužil milijon preko študenta, letos pa veliko nulo (recimo, da rodiš in ne delaš). In ti dodatek izračunajo na podlagi lanskih prejemkov in jim dol visi kakšni so letos. Torej ni smiselno, da jim javiš, da letos pa nekaj zaslužiš in sploh ne veš koliko ta zaslužek bo.
 
Primer:
 
Lani si zaslužila preko študenta 1.200.000. Si zanosila in letos ne delaš več. Rodiš. Daš vlogo za dodatek, kamor napišeš tistih 1.200.000, 00. Greš v precej višji razred kot dejansko letos si. In dobiš manj dokladov. Ampak z lanskimi dohodki tako vemo, da se ne da živet (kar je bedasto v vseh teh vlogah).
Potem javiš, da si pa recimo začela nekaj delat (a si javla tudi, ko nisi delala? Najbrže ne!!) preko študenta (recimo vikende, ko imaš varstvo npr.)
In ti to vpliva na doklade??? Halo??? A ti jih lahko še znižajo? No, najbrž lahko, glede na to, da si dolžna vložit spremembo. user posted image  A rednih dohodkov pa dejansko niti nimaš. Naslednje leto, ko boš pa spet dala vlogo za doklade, se bodo pa ti ISTI dohodki, spet upoštevali zraven?? 2x isti dohodki??? Ne ne , to po moji logiki ne gre skupaj in jaz na tvojem mestu NE BI tega javla. Ker potem se jim lahko javljaš vsak mesec...ja veste, zdej pa delam...pa čez en teden...ja zdej pa ne delam več...user posted image ...a veste prejšni vikend sem pa delala...user posted image
 
Po moje to ni sprememba, ki vpliva na višino otroškega dodatka, ker se tako odmerjajo za leto nazaj in na podlagih dohodkov za leto nazaj. Če bi to bilo tako, bi vsak moral javit vsako povišico v službi itd.
Sprememba, ki vpliva je recimo, da najdeš partnerja oziroma se z očetom otrok pobotata ali karkoli, da nisi več samoranilka recimo. Ali pa da samohranilka postaneš. To je sprememba, ki vpliva na višino dodatka. Ali pa da tvoj sin preneha s študijem in izgubi status s tem pa tudi ti pravico do dodatka.



_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu frka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: A je potrebno sporočit na CSD?
23.4.2007 10:59:15   
Anuška79
Glede zaposlitve - itak se ne upoštevajo plače tekočega leta, tako, da se mi javljanje ne zdi smiselno, je pa po črki zakona seveda nujno (v 8 dneh).


Naš primer: če otrok ni v vrtcu pač dobiva nekaj % višji OD - v redu. Ko je sredi leta začel obiskovati vrtec, bi po tej logiki morali tiste % ukiniti, pa jih niso, kljub temu, da smo spremembo javili v 8 dneh. Spremembo so upoštevali šele ob naslednjem izračunu OD - torej ob oddaji nove vloge kake pol leta po vstopu v vrtec.

Meni tole javljanje deluje bolj kot zastraševanje in kontroliranje koliko skuša kdo kaj prikriti. Sproti itak ne spremljajo sprememb.

Sva pa z mojim eno leto pozabila vpisati eno nakazilo prek študentskega servisa (je moj delal en mesec preko nekega enega servisa, ostale mesece pa prek drugega). Sprva so nama enkrat nakazali OD po vloženi vlogi, nato so pa preverjali in ugotovili napako. Dobila sem oster opomin, ker sem zatajila prihodek. Denar sem morala vrniti. Veste koliko? CELIH 1100 SIT.


LP

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?