|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nezaposlen mož, zaposlena žena - olajšave
23.10.2004 4:51:38   
Anonimen
Moj sicer ni nezaposlen, je pa nezaposlen v Sloveniji.

Kmalu bom pisala razno razne obrazce in prijave, pa me zanima, kako je z 'vzdrževanimi družinskimi člani' pri otroškem dodatku, prijavi dohodnine, ipd.

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   nezaposlen mož, zaposlena žena - olajšave
23.10.2004 14:22:20   
Anonimen
Če je uradno zaposlen v tujini, se po mojem šteje dohodek, ki ga pač kjerkoli že prejema. Če pa je kaj drugega, se pa normalno šteje kot družinski član brez zaposlitve. Vpiše se samo tvoj dohodek, člani set pa trije. Samo pri nas je bil problem, ker so hoteli imeti potrjen obrazec zavoda za zaposlovanje, da je prijavljen kot iskalec zaposlitve. Če se mu tam uspe prijaviti, dobi ta obrazec še isti dan. Treba ga je priložiti k prošnji. Vsaj pri nas je bilo tako.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   nezaposlen mož, zaposlena žena - olajšave
24.10.2004 20:39:12   
neprijavljena
Pozdravljena , Selena !
Če je tvoj mož zaposlen v tujini in boš urejala otroški dodatek , bo moral tvoj mož prinesti od davčne , koliko je zaslužil v preteklem letu , če je bil morda na zavodu ( v tujini )prijavljen . . .
Ker ta izpisek ,ki ga dobi tvoj mož , je na njem vse prikazano in po tem naredi CSD izračun za otroški dodatek . Vsaj tako je v Mariboru , moj mož je zaposlen v Avstriji .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   nezaposlen mož, zaposlena žena - olajšave
24.10.2004 20:46:06   
Anonimen
Ja, mož je zaposlen v tujini in je tudi tuj državljan.
Slovenija o njem, njegovi zaposlitvi in plači nima nobenih podatkov, zato se sprašujem, zakaj bi jih prijavljala, če nama jih ni treba.
Dvomim, da se bo CSD ukvarjal s tem, če je zaposlen ali ne, če rečem, da je brezposeln. Enako na davčni.



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   nezaposlen mož, zaposlena žena - olajšave
24.10.2004 22:05:44   
SISI25
Če boš rekla da je brezposeln boš morala prinesti potrdilo od zavoda za zaposlovanje da je tam prijavljen.
Tako je bilo pri eni od mojih kolegic. Nisem pa res prepričana da je na vse CSD enako.
Je pa normalno da se bodo ukvarjali s tem, ponavadi je njim cilj čim bolj komplicirati ne pa deliti pomoč naokrog.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   nezaposlen mož, zaposlena žena - olajšave
25.10.2004 9:06:32   
Misek
Pozdravljena Selena,
Moza bos lahko prijavila kot olajsavo samo ce v Sloveniji ima urejen status tujca in ce ima urejeno zacasno bivanje na istem naslovu kot ti. Ce nima urejenega statusa tujca v Sloveniji ga ne mores prijaviti kot olajsavo, saj ce bi to tako potekalo, bi lahko prijavila vso zlahto iz Amerike :)
Ce pa ima urejen status tujca, potem pa tudi sama drzava ima podatek ali je on v RS brezposelen ali ni, je pa res da podatkov o neki drugi zaposlitvi v drugi drzavi, nasa drzava nima.
Moj moz je tudi tujec. Dokler ni dobil sluzbe sem ga prezivljala in seveda tudi vpisala kot olajsavo. Ni res da potrebujes potrdilo od zavoda da je moz brezposeln, saj kot tujec se nima pravice prijaviti na Zavodu za zaposlovanje, razen ce nima stalnega bivalisca v RS. No ce ima stalno bivalisce v RS se itak vse spet spremeni.

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   nezaposlen mož, zaposlena žena - olajšave
25.10.2004 10:19:14   
Anonimen
Stalno bivališče za 'družinskega člana' urejam od maja in upam, da se bodo v kratkem kaj zganili. Tam sicer nisem predložila njegove plačilne liste ampak samo dokument, ki potrjuje, da zasluži več kot je predpisan minimum. Zdaj vidim, da bi bilo pametno, da ne bi niti tega in da bi raje dala svoje plačilne liste.
Čeprav pa potem ne bi imela pravice do bolniške, ko bi se vrnila nazaj v službo.

Kakšna pa je razlika med tem, če je stalno ali začasno prijavljen - glede obveznosti, ki jih ima do države?

Mha, bomo že kako uredili.
Hvala vsem za odgovore.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   nezaposlen mož, zaposlena žena - olajšave
29.10.2004 9:28:27   
Misek
"""Kakšna pa je razlika med tem, če je stalno ali začasno prijavljen - glede obveznosti, ki jih ima do države?"""

Razlike ni. Razlika je v njegovih pravicah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?