|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Poročna priča
25.7.2007 14:34:11   
Ta9Sha
Pozdrav vsem...

Imam meni skrajno mučen problem. Glede na način izvedbe poroke, odnose med preostalimi (še živimi) družinskimi člani, zaradi odpovedi edinega človeka, ki bi mi bil v veselje, če bi bil moja poročna priča in zaradi nujnosti, da je na poroki potrebna le-ta, vas prosim za mnenje... Možnosti, da bi na uradu dodelili civilno osebo, ki bi bila priča, pri nas še ni možna... (ŽAL.) Celotna poroka je, na žalost, tako le še za ostale (partnerjeve) sorodnike, meni dogodek ni nič več v veselje, pa čeprav imava že vse (razen tega), organizirano.

Glede na to, da sem mnenja, da bi me moralo vsaj malo veselja spremljati ob tem dogodku, pa ne vidim smisla v taki izpeljavi, če bom imela edino ljubega ob sebi, drugih dragih oseb pa ne, zato se vedno bolj nagibam le k prijavi izvenzakonske skupnosti ali samo najini prisotnosti podpisu na uradu in v cerkvi.

Marsikomu danes očitno ne pomeni več čast, če je izbran za pričo... ampak nerazumljivo breme/nelagodje... Ali pač? user posted image

Hvala za vsa vaša razmišljanja,
Taša


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Poročna priča
25.7.2007 14:49:10   
Nika v službi
Čakaj, mi ni čisto jasno. Ali je poroka torej želja samo partnerja in njegovih sorodnikov, ti pa se pravzaprav ne želiš poročiti, ali kako?
Ali ti ne diši civilna poroka in bi se rada samo cerkveno poročila?
Ni mi povsem jasno, kaj želiš?

Brez prič se pač ne moreš poročiti, ne civilno in ne cerkveno. Ampak po moje - če sem te prav razumela - se ti sploh nočeš poročiti!

Če je temu res tako, potem sem mnenja, da je to najprej stvar, ki jo morata razrešiti vidva med sabo...

Bom povedala več, ko boš malce bolj pojasnila.

(odgovor članu Ta9Sha)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Poročna priča
25.7.2007 14:58:47   
Ta9Sha
Nika,

poslala sem ti email.

Lp, Taša

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Poročna priča
25.7.2007 15:08:10   
babylove
Ali se poročaš zaradi priče ali zato, da bosta s tvojim poročena?

Če prvo, potem poroko odpovej.
Če drugo, potem poroko odpovej, odpotujta na Sejšele (ali nekam daleč pač) in se tam poročita.

Imeti poroko zato, da bodo drugi plesali, tebi bo pa brezveze, je nesmisel.

(odgovor članu Ta9Sha)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Poročna priča
25.7.2007 15:16:18   
Ta9Sha
Babylove,

glej Z.S.!

Lp, Taša

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Poročna priča
25.7.2007 15:29:13   
bumerang
Ta9Sha, a boš zdaj vsem ZS pisala? user posted image
Ker tudi jaz nisem čisto ničesar razumela od tega, kar si napisala.

Veš, če hočeš naše mnenje, potem moraš pisati tako, da bo razumljivo. Če je pa samo izpoved užaljene neveste, ker ji nekdo ne želi biti priča, potem pa naj bo izpoved in ne vprašanje.

p. s. Tudi meni bi bilo biti priča breme in ne čast. Komurkoli.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Ta9Sha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Poročna priča
25.7.2007 15:34:31   
muki1
Poročila sem se zgolj iz ljubezni do partnerja in želje po poroki, uradni potrditvi najine ljubezni, da dobiva enak priimek in ga zažuramo skupaj z vsemi najinimi dragimi. To je to....... če ti ni do tega protokola, se ne poroči. Če ti je odpovedala priča....preslab izgovor, da ti vse ,,dol pade,,.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Poročna priča
25.7.2007 15:45:55   
Nika v službi
Taša, sem ti sicer odgovorila via e-mail, vendar se strinjam, da lahko dialog nadaljujemo tukaj, če hočeš. Res nima prevelikega smisla, da si privat dopisujemo.



(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Poročna priča
25.7.2007 15:47:37   
Ta9Sha
Lep pozdrav vsem,

hvala vsem za odgovor; nisem užaljena nevesta, samo razočarana, zaskrbljena in malo sama...
Težko "na splošno" napišem kaj več, ker so okoliščine bolj zasebne narave in raje pošljem vsem, ki se oglasijo, Z.S. Prosim brez zamere...

Me veseli za vse vas, ki vam je ta dogodek stekel brez večjih zapletov in odpovedi!

LP, Taša




(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Poročna priča
25.7.2007 16:52:29   
Naty*Taja
Taška, karkoli že te teži, te razumem in ti pošiljam podporo, če ti to kaj pomeni. Meni je bila sicer poroka super, ravno zaradi moje pričice, drugače pa bi bilo lahko marsikaj bolje, ker pa so za to odgovorni drugi in jaz pri tem nič ne morem je bilo tako , kot je. sem pa kak dan prej in potem tudi jokala, ker ni bilo vse tako, kot sem želela!
Srečno in naredi tako, kot ti veli srce!!user posted image

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Ta9Sha)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Poročna priča
25.7.2007 18:18:10   
bt08
Tudi jaz se poročim drugo leto,pa ne razumem česa te je strah?Jaz se tega dogodka neizmerno veselim in komajčakam da s partnerjem dokaževa scelemu svetu,jaz bi kar kričala da se bova poročila in nato še mal povečala družinico.
Kar se tiče priče pa nimam pojma kaj te teži?
Naredi tisto kar sama misliš da je prav,in prav je tisto kar si sama želiš,ne oziraj se na druge!

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Poročna priča
25.7.2007 21:47:19   
eya
Ne vem sicer, če sem te prav razumela, no... Ampak če ti ni do poroke, se vama pač ni potrebno poročit, lahko sta v izvenzakonski skupnosti, lahko samo prevzameš njegov priimek, če si slučajno to želiš.

Lahko pa ti je za pričo tudi kaka prijateljica, saj ti ni treba samo v družini iskat.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Poročna priča
25.7.2007 21:49:57   
Anonimen
Ne zastopim nič, če čš, ti grem pa za pričo. Pa ne mi zdaj ZS pošiljat.

(odgovor članu eya)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Poročna priča
26.7.2007 7:19:07   
puncica
 
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Ne zastopim nič, če čš, ti grem pa za pričo. Pa ne mi zdaj ZS pošiljat.


user posted image user posted image user posted image Men tud tole ni glih jasno, vsem bom poslala ZS, če se bosta oglasile. NO upam da bo poroka vseeno srečen dan zate in ne v breme, ker tud jaz pravzaprav ne razumem kaj hočeš, Dobil sem vtis da na poroki ne bo nobenga tvojega ker ne odobravajo poroke, pa priče tud ne, ker kao noče, partnerjevi sorodniki so pa veseli in bodo na poroki. No če bi bilo tako bi jaz tud odpovedala ohcet za vse in se šla s pričami poročit na matični urad kr en dan, brez veze da delate neko slavje če folk ni za to.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Poročna priča
26.7.2007 14:26:40   
Maleal
Jaz sem to tudi tak razumela kot punčica.Ali je drugače mišljeno?user posted image

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Poročna priča
26.7.2007 14:50:28   
Ta9Sha
Lep pozdrav,

sprva najlepša hvala za vse vaše odgovore/razmišljanja.

Zasebna sporočila sem pošiljala, ker je težko pisati podrobnosti o svojem življenju tako, vidne vsem, še posebej, če tega nismo vajeni...

V pojasnilo... Sama v kontekstu, o katerem sem pisala, bom, ker imam oba starša pokojna, brat ne bo prišel zaradi zdravstvenih razlogov, drugi bližji sorodniki prav so pokojni, ostali razseljeni po tujini. Ne gre za neodobravanje, ampak stanje, kjer se ne da nnič izboljšati ali spremeniti.

Žal zaradi razmer doma nisem imela časa sklepati prijateljstev, in sem tako tudi s te strani bolj sama.


Zgodbe mnogih ljudi, ki hodijo vsakodnevno mimo nas, so včasih tudi precej drugačne in žalostne...


Pozdrav vsem, Taša




(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Poročna priča
26.7.2007 16:24:41   
bt08
Aha,zdaj pa že razumem,ti b ise poročila,samo nobenega nimaš bližnjega razen svojega bodočega moža.Žal si sama.....In nimaš nikogar da bi bil tebi za pričo?
Sem prav razumela?

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu Ta9Sha)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Poročna priča
26.7.2007 16:32:31   
Ta9Sha
Pozdravljena, Barbara,

pritrjujem tvojima ugotovitvama...

Miren popoldan tebi in tvojemu sončku,
Taša




(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Poročna priča
26.7.2007 22:26:00   
eya
Taša, jaz se na tvojem mestu ne bi poročial s kako veliko ohcetjo. Bi bila verjetno preveč žalostna, ker se pač tvoji bližnji ne morejo veselit s tabo. Naredita poroko v ožjem krogu, s kakšnim manjšim kosilom-ideja, pač.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Ta9Sha)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Poročna priča
27.7.2007 7:03:22   
puncica
No kot sem napisala, tudi jaz se ne bi poročala z ne vem kakšno ohcetjo, saj je pa lahko lepa poroka tudi takšna če greste samo s pričamo na matični urad se poročita, potem pa na kakšno tako bol fensi kosilce, pa mogoče še na kak bled pa to, pa je dan okoli. Mogoče pa potem pripravita za njegove sorodnike kak piknik al pa kej podobnega.

Poročno pričo pa upam da boš našla, pa kaj res nimaš nobene kolegice al pa sestrične al pa koga ki bi ti šel za pričo in bi bil na to ponosen. Al pa kot je ena predlagala pejta na en eksotični otok pa se tam poročita, mislim da je ena pisala da sta njej in možu bila priča ena tujca, ki sta se tudi poročila tam in so naredil en drugemo uslugo, onadva sta bila priča njima in kontra.

En lep poročni dan ti želim.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Poročna priča
27.7.2007 11:05:38   
bt08
Taša,tako kot je punčica napisala,pojdita nekam in se samedva na kakem otoku poročita,bota imela najlepši spomin na vajino poroko,tebi bo lepo,njem upa tud.Tebi še posebej,ko itak nimaš nobenega od bližnjih,in ti ne bo hudo ko bi gledala njegove sorodnike vesele,nasmejane.
Punca glavo pokonci,imela boš moža ki te bo ljubil in imel rad z vsem srcem.


_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Poročna priča
27.7.2007 11:44:09   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: barbara.a.

Punca glavo pokonci,imela boš moža ki te bo ljubil in imel rad z vsem srcem.



+ otroke, ki naredijo življenje še lepše user posted image user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Poročna priča
5.8.2007 0:42:51   
Naty*Taja
No, sej sem tudi jaz utrofla za kaj gre. Je pri meni podobno, sam ne tako kruto! Ja je hudo se poročit, če naj bi te oče peljal pred oltar in si si to skoz želela, pa ga več ni......
No ja, sej bomo preživele, kaj ne Taška. Ti pa se le izpovej tule gor! Včasih še kako hudičevo pomaga preboleti!
Želim ti vseeno lepo poroko in misli na to, da te starša spremljata nekje od zgoraj in sta čisto ob tebi... Pa še to - na tvoji poroki, če bo v širšem krogu, boš imela priliko dobit kakega prijatelja več!?

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Poročna priča
5.8.2007 11:53:47   
Anonimen
daj meni ZS pošlji ker sem ferbec, plosimuser posted image

(odgovor članu Naty*Taja)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Poročna priča
8.8.2007 13:59:56   
Pajaca
Verjamem, da ti je hudo ko si praktično sama na svetu, ampak s poroko boš dobila neko družino, ne bo tvoja, a lahko si jo malo prilastiš. Očitno tej osebi, ki si jo želela za pričo ne pomeniš toliko kot on tebi, mogoče pa se je ustrašil odgovornosti in finančnih izdatkov, ki pridejo s to odgovornostjo (pač nekje priče plačajo določene stvari, čeprav se mi zdi, da bolj nasrka ženinova priča). Pač biti priča je včasih res bila neka čast, sedaj pa se te funkcije ljudje radi izognejo, zato so večinoma bratje in sestre priče.

Kar pa se tiče tega, da bi najraje odpovedala poroko, ker se je ta edina oseba odločila da ne pride, se mi zdi bv. Ne vem zakaj si se odločila za tako poroko. Od vsega začetka veš, da bo na poroki le njegova družina, bi pač že od začetka vztrajala na manjši poroki. Pač se poročaš zaradi sebe, ali zaradi drugih???

Jaz ne bi komplicirala. Če bi si tako zelo želela poroke, bi pač se poročila. Glede priče pa, če res nimaš nobenega sorodnika, ali prijatelja poglej malo po fantovi družini. Sigurno ima ali sestro, ali kakšno fajn sestrično s katero se dobro razumeš. Pa čeprav rečeš prijateljici, da boš ti plačala kakršnekoli stroške (razen obleke) bo imela s to poroko. Ženinova priča vem da odkupi nevesto (tega najbrž ne boste imeli), kaj dela nevestina nimam pojma.

Vedno imaš pa možnost, da najameš enega igralca, ki se izdaja, da je tvoj bratranec v 3 kolenu. Vsi bodo mislili, da je res nek daljni sorodnik. Kdo je pa res on, pa vesta le ti in tvoj fant.

(odgovor članu Ta9Sha)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?