|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  531 532 [533] 534 535   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke
26.9.2007 12:44:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: helenav

Blato
Kašen drekec imajo novorojenčki. Moja zadnja dva dni zelo tekoče kaka. Imam občutek kot da ima driskico.

Pijem pa Portalak, ker sem ful zaprta..naj ne bi škodil sedaj pa ne vem??????



Ko nehaš dodajat adaptriano mleko, ima user posted image  nekaj časa bolj tekoče blato. To je vse normalno. Je pa neprijetno, ker se res pokaka do podpajske in to večkrat na dan - po možnosti v ravnokar zamenjano plenicouser posted image

(odgovor članu helenav)
  Neposredna povezava do sporočila: 13301
   RE: Septembrke
26.9.2007 12:55:18   
guppy
lemavrica, blagor... ni mi jasno, zakaj še tok boli. Ginekolog mi je rekel, da je vse super, da je zunanja rana krasna. Zgleda se notranja počasneje celi.

helenav, naša dva imata drekec kot senf, približno enake barve in gostote. Za Portalak nisem slišala user posted image

Dajmo, nosečke... september še traja!!!

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 13302
   RE: Septembrke
26.9.2007 13:11:19   
Anonimen
Tianna se ne javlja - mogoče pa je šla.user posted image
Upam, da boste vse čakajoče čim prej prišle do svojih dojenčkov.

(odgovor članu guppy)
  Neposredna povezava do sporočila: 13303
   RE: Septembrke
26.9.2007 13:31:45   
*tajda*
Tud jst še vztrajam,danes sem imela ctg in našemu user posted image  se čisto nič ne mudi ven.Je tak zaspanček da mi je ginekologinja rekla da se sigurno vidiva še drug teden,tako da bo povsej verjetnosti oktobrčekuser posted image
Upam pa da semi vse skupaj spontano začne,ker ne bi bila rada deležna raznih svečk za odpiranje in umetnih popadkov in stem nasilne izselitve našega fantiča.Upam da e bo še pravi čas sam odločil pokukat na svet.Mi gre pa na živce ker me brat vsak dan vpraša:"Ja a si ti še kar doma?"user posted image

Vsem ki nestrpno čakate  želim čimhitrejši porod vsem mamicam pa pridne user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13304
   RE: Septembrke
26.9.2007 14:01:20   
nana 27
Tudi pri nas so na tapeti krčki. Začeli so se 3. teden.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 13305
   RE: Septembrke
26.9.2007 14:12:36   
Anonimen
Midve sva pa že nazaj s posvetovalnice. Nežika ima že 3,5kg in 50cm. Zdaj je ravno prav za rodit.
Me je pa kar streslo, ko je dohtar reku....ja kaj je pa tako rumena. Gre zelo počasi tale zlatenca nazaj. Jao mene.....sej je ni imela več, ko sva iz porodnišnice šli. Ja kaj jo ima spet.....punce mene bo pobralo. Poleg ega je danes čisto zahripana, ima grozne krčke in skoraj nič ne spi. Če pa že zaspi pa v spanju stalno jamra.

Pa še mama je opazila, da je danes bolj rumena. Joj kaj naj.
Dohtar pa tud nič ni rekel. Samo, da se normalno razvija. Tudi za nohtke ni rekel nič. Jaz sem čisto razočarana nad to butasto posvetovalnicouser posted image . Nič pametnega ni od tega. Samo en velik stres.user posted image user posted image


Pa še na urade sem morala danes. Če hočem dobiti zdravstveno kartico za nežo mora mož v službo nesti potrdilo o stalnem prebivališču zanjo. Mislim absurd.user posted image
Dva, ki sta poročena in živita na istem naslovu in v istem gospodinjstvu....ja otroka sta pa drugam prijavila, ali kaj?!!!?user posted image user posted image .....joj kok sem bila besna.
Pa še sama sem morala okrog skakat. Še k sreči, da je moja mama zraven šla, da mi je vsaj takrat pazila Nežo. Ona pa se je cel čas jokala, ker se je hotela dojiti. Celo dopoldne se je dojila, pa še se je hotela.

V posvetovalnici pa so mi tudi rekli, da moram imeti njeno kartico, da si potem izberem pediatra.user posted image Prej ne gre. Prej moram v porodnišnco. ja zakaj pa moram potem v to butasto posvetovalnico.....da jo stehtajo in zmerijo....to lahko naredim tudi sama. Idiotizem, če mene vprašateuser posted image user posted image user posted image

V glavnem....razočarana sem nad celim sistemom: zdravstvenim in nad to butasto birokracijo.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *tajda*)
  Neposredna povezava do sporočila: 13306
   RE: Septembrke
26.9.2007 14:16:42   
LINA31
IZVIRNO SPOROČILO: nefretiti

Pa še na urade sem morala danes. Če hočem dobiti zdravstveno kartico za nežo mora mož v službo nesti potrdilo o stalnem prebivališču zanjo. Mislim absurd.user posted image
Dva, ki sta poročena in živita na istem naslovu in v istem gospodinjstvu....ja otroka sta pa drugam prijavila, ali kaj?!!!?user posted image user posted image .....joj kok sem bila besna.



Tole je pa res čudn. Jaz delam v kadrovski in sem že kar nekaj otrok naših zaposlenih prijavila na zavodu za zdravstveno za zavarovanje, zato da so dobili zdravstveno izkaznico, pa nikoli niso hotli še potrdila o stalnem bivališču. Dovolj je bil le rojstni list. Nevem no, ampak a ima vsaka enota svoja pravilauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13307
   RE: Septembrke
26.9.2007 14:18:29   
LINA31
IZVIRNO SPOROČILO: nefretiti
V posvetovalnici pa so mi tudi rekli, da moram imeti njeno kartico, da si potem izberem pediatra.user posted image Prej ne gre. Prej moram v porodnišnco. ja zakaj pa moram potem v to butasto posvetovalnico.....da jo stehtajo in zmerijo....to lahko naredim tudi sama. Idiotizem, če mene vprašateuser posted image user posted image user posted image

V glavnem....razočarana sem nad celim sistemom: zdravstvenim in nad to butasto birokracijo.user posted image user posted image user posted image



Pa tudi začasno potrdilo dobiš takoj, ko otroka prijaviš..še isti dan na ZZZS in to je enako kartici, dokler le te ne dobiš na dom. Kartica se nekje čaka tudi po nekaj tednov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13308
   RE: Septembrke
26.9.2007 14:34:06   
Anonimen
No pa še en absurd, ki je sicer lažje prebavljiv. Mož dela v državni službi. Če želi koristiti očetovski dopust, mora vsaj 3 tedne vnaprej napovedati kdaj ga bo koristil, potem pa mu odobrijo. Neža se je rodila 3 tedne prezgodaj in ni bilo niti teoretične možnosti, da bi dobil očetovski dopust. Odstopajo pa niti za milimeter ne.

Še k sreči, da je imel dovolj svojega dopusta.

(odgovor članu LINA31)
  Neposredna povezava do sporočila: 13309
   RE: Septembrke
26.9.2007 15:19:53   
sandra85
mamice user posted image
glede baby čaja me zanima...koliko krat na dan in koliko žličk se mu lahko da?
včeraj so se mu začeli krčki user posted image (za enkrat še ne joče, ampak ga zvija) in sem mu dala 3 žličke in je kasneje zbruhal ven...misim pa da mu je pomagalo, ker je prvič spal skupaj 3 ureuser posted image
aja-js sem dala filter v 3dl vrele vode, pa se mi je zdelo zelo vodeno-al je tako prav?



sem se odločila-gremo jutri na štajerskouser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13310
   RE: Septembrke
26.9.2007 15:40:26   
taja83
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

Tud jst še vztrajam,danes sem imela ctg in našemu user posted image  se čisto nič ne mudi ven.Je tak zaspanček da mi je ginekologinja rekla da se sigurno vidiva še drug teden,tako da bo povsej verjetnosti oktobrčekuser posted image
Upam pa da semi vse skupaj spontano začne,ker ne bi bila rada deležna raznih svečk za odpiranje in umetnih popadkov in stem nasilne izselitve našega fantiča.Upam da e bo še pravi čas sam odločil pokukat na svet.Mi gre pa na živce ker me brat vsak dan vpraša:"Ja a si ti še kar doma?"user posted image

Vsem ki nestrpno čakate  želim čimhitrejši porod vsem mamicam pa pridne user posted image


Ja tudi jaz sem na istem kot ti. Tudi jaz upam, da naš malček uspe pridit na svet preden se zdravniki odločijo, da bi kaj sprožijo in me našopajo s svečkami, umetnimi popadki in ne vem kaj še. js sicer še kar upam, da bo ta teden, čeprav bolj slabo kaže. A tebi se je vsaj že odluščil čep? Meni nič. Mi gredo pa že počasi vsi na živce, ki me vsak dan vprašajo, če sem še kar doma in kdaj mislem rodit

user posted image Upam, da najini pikici čimprej ugotovita, da not ni več za zdržat.



(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 13311
   RE: Septembrke
26.9.2007 15:45:44   
LINA31
IZVIRNO SPOROČILO: taja83

IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

Tud jst še vztrajam,danes sem imela ctg in našemu user posted image  se čisto nič ne mudi ven.Je tak zaspanček da mi je ginekologinja rekla da se sigurno vidiva še drug teden,tako da bo povsej verjetnosti oktobrčekuser posted image
Upam pa da semi vse skupaj spontano začne,ker ne bi bila rada deležna raznih svečk za odpiranje in umetnih popadkov in stem nasilne izselitve našega fantiča.Upam da e bo še pravi čas sam odločil pokukat na svet.Mi gre pa na živce ker me brat vsak dan vpraša:"Ja a si ti še kar doma?"user posted image

Vsem ki nestrpno čakate  želim čimhitrejši porod vsem mamicam pa pridne user posted image


Ja tudi jaz sem na istem kot ti. Tudi jaz upam, da naš malček uspe pridit na svet preden se zdravniki odločijo, da bi kaj sprožijo in me našopajo s svečkami, umetnimi popadki in ne vem kaj še. js sicer še kar upam, da bo ta teden, čeprav bolj slabo kaže. A tebi se je vsaj že odluščil čep? Meni nič. Mi gredo pa že počasi vsi na živce, ki me vsak dan vprašajo, če sem še kar doma in kdaj mislem rodit

user posted image Upam, da najini pikici čimprej ugotovita, da not ni več za zdržat.





ŠE ENA TAKA user posted image , KI JO ŽE CEL DAN KLIČEJO...KAKO KAJ...KAR BODI DOMA, LAHKO SE VSAK TRENUTEK ZAČNE....JOJ, JOJ

(odgovor članu taja83)
Neposredna povezava do sporočila: 13312
   RE: Septembrke
26.9.2007 15:53:23   
taja83
IZVIRNO SPOROČILO: LINA31

IZVIRNO SPOROČILO: taja83

IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

Tud jst še vztrajam,danes sem imela ctg in našemu user posted image  se čisto nič ne mudi ven.Je tak zaspanček da mi je ginekologinja rekla da se sigurno vidiva še drug teden,tako da bo povsej verjetnosti oktobrčekuser posted image
Upam pa da semi vse skupaj spontano začne,ker ne bi bila rada deležna raznih svečk za odpiranje in umetnih popadkov in stem nasilne izselitve našega fantiča.Upam da e bo še pravi čas sam odločil pokukat na svet.Mi gre pa na živce ker me brat vsak dan vpraša:"Ja a si ti še kar doma?"user posted image

Vsem ki nestrpno čakate  želim čimhitrejši porod vsem mamicam pa pridne user posted image


Ja tudi jaz sem na istem kot ti. Tudi jaz upam, da naš malček uspe pridit na svet preden se zdravniki odločijo, da bi kaj sprožijo in me našopajo s svečkami, umetnimi popadki in ne vem kaj še. js sicer še kar upam, da bo ta teden, čeprav bolj slabo kaže. A tebi se je vsaj že odluščil čep? Meni nič. Mi gredo pa že počasi vsi na živce, ki me vsak dan vprašajo, če sem še kar doma in kdaj mislem rodit

user posted image Upam, da najini pikici čimprej ugotovita, da not ni več za zdržat.





ŠE ENA TAKA user posted image , KI JO ŽE CEL DAN KLIČEJO...KAKO KAJ...KAR BODI DOMA, LAHKO SE VSAK TRENUTEK ZAČNE....JOJ, JOJ


Dokler sem to poslušala od drugih kako je moteče, se mi ni zdelo. v bistvu se mi je zdelo prav ljubko, da te vsi sprašujejo, pa lahko vsakemu rečeš, da kmalu. ampak sedaj ko sem pa sama na tem, jih mam pa res že vrh glave. ker to sprašuje tudi folk , ki ga poznaš le navidez in nimaš nobenega kontakta z njim. JA HALOOOOOO, sej ko bom rodila, bodo itak vsi takoj zvedli.

(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 13313
   RE: Septembrke
26.9.2007 16:05:17   
*tajda*
Moj čep je še definitivno noter,se mi še ni odluščiluser posted image  Vglavnem jst sem upala da bova imela malo devičko pa ne bo nič od tega,zdej me je pa začel mikati ta nivein nahrbtnikuser posted image

Mi gre pa na živce ker me skos neki zvija kot pri ta rdeči ampak to že 14 dniuser posted image  in sem že sita teh lažnih krčev.Naj se že enkrat nehajo ali naj se pa zares začne.

(odgovor članu taja83)
Neposredna povezava do sporočila: 13314
   RE: Septembrke
26.9.2007 16:26:04   
taja83
Ja Tajda tudi mene že kar nekaj časa zvija pa nič. zdele me že kakšen teden vsake tok časa ful skeli spodaj, včasih zato, ker me ravno naš sonček dregne, včasih pa me kar tako.
Grem zdele na en sprehod, mogoče pa bo kaj kmalu kaj, glede na to da je danes polna luna.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 13315
   RE: Septembrke
26.9.2007 16:35:35   
*tajda*
user posted image taja vso srečo!Jst sem nad polno luno že obupala.Sem mislila kakšen baby boom bo danes.user posted image Jst grem pa mal ležat,ker je tko turobno zunajuser posted image

(odgovor članu taja83)
Neposredna povezava do sporočila: 13316
   RE: Septembrke
26.9.2007 16:41:10   
zvezda71
Če ste zaprte pomaga raztopina LACTECON dobi se v lekarni, je primerna tudi za dojilje je tudi za dojenčke od 1meseca naprej. Meni je naredila kažin, ki je bil zelo podoben klistiranju skratka ful te sčisti.
Mi smo še vedno v fazi intenzivnega hranjenja, bomo jutri, ko pride patronažna videli  če se je zredil in za koliko. Držite fige da bo našuser posted image  čimprej toliko napredoval, da da bomo ukinili dodatek, ker se mi zdi da ga po Aptamilu preden se pokaka ful zvija.
Nana hvala user posted image za vse koristne nasvete, ti bi lahko imela web posvetovalnicouser posted image .Pa ostalim tudi seveda, ker se mi zdi, da sem ob svojem otroku pozabila na vse pametne reči, ki sem jih kdajkoli slišala.
Me že kliče gospod šibam. Naj čimprej mine tistim, ki čakate!

(odgovor članu taja83)
Neposredna povezava do sporočila: 13317
   RE: Septembrke
26.9.2007 16:46:12   
nadja00
Se še jaz oglašam, ker me upanje že čisto zapušča :( Sem 5 dni čez rok in se še nič ne dogaja user posted image Vsak drugi dan sem v porodnišnici. Na CTG-ju so popadki vedno šibkejši, dete vedno močneje brca, odprta sem šele 1-2 cm, maternično ustje še ni zmehčano. Mi je kar slabo vsakič, ko se odpravim v PO.
Pa še ljudje mi gredo vedno bolj na živce. Že od ranega jutra klicarijo in sprašujejo če sem še v enem kosu user posted image
Čakam na luno ....user posted image




(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 13318
   RE: Septembrke
26.9.2007 16:52:11   
CUKRČEK
user posted image KAko zgleda mastitis? Imam vročino, slabo se počutim, spodaj me špika in desna dojka me grozno boli(desno od bradavice)?!? Je možno, da gre za mastitis? JE možno, da se pojavi samo na eni dojki? Dojim redno, vsakega na eni joški.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu nadja00)
Neposredna povezava do sporočila: 13319
   RE: Septembrke
26.9.2007 17:00:08   
nova169
Pozdravljene mamice in user posted image !

Jaz vas redno berem amoak skoraj nikoli ne pišem. No do danes. Rok imam 28 pa se mi je danes pokazalo na hlačkah prozorna sluz. Ker nevem kaj je sprašujem, če ve katera od vas? A je to tako imenovani čep - ni ne roza, ne rjav ampak čist prozoren???

Hvala za odgovore!


Čestitke vsem mamicam!!!

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 13320
   RE: Septembrke
26.9.2007 17:02:48   
andreja32
CUKERČEK to JE  mastitis,...

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 13321
   RE: Septembrke
26.9.2007 17:06:41   
andreja32
sem prehitro oddala,....ja to je mastitis in se najpogosteje pojavi na eni dojki.Kolikor se še spomnim,....dojko zmasiraj (pomaga tudi vroč tuš) in jo ponudi user posted image ,  da ti izčrpa mleko.Drugače pa če ne bo boljše pokliči petronažno da ti bo svetovala kako in kaj.JOJ bogica vem kako to izgledauser posted image

(odgovor članu andreja32)
Neposredna povezava do sporočila: 13322
   RE: Septembrke
26.9.2007 17:09:42   
CUKRČEK
user posted image grozno se počutim. PA še sama sem doma..mož je v službi in imam vse tri user posted image "na grbi". Bom poklicala jutri dohtarja, če ne bo bolje....naj pokličem splošnega ali G?

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu andreja32)
Neposredna povezava do sporočila: 13323
   RE: Septembrke
26.9.2007 17:16:14   
andreja32
pokliči splošnega,.......ko se spomnim kako je bilo ko sem ga imela jaz,.....ma z mastitisom komaj sebe pa enega user posted image zrihtaš, kaj šele kaj več.......bi ti kar pomagat prišla....(ma se čisto v živo spomnim bo
lečine v prsih in pa tiste vročine ko si čist fertik).

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 13324
   RE: Septembrke
26.9.2007 17:17:12   
helenav
Kje ste vse danes???

Moja Klara danes ful spančka....oziroma nič ne joka..tako, da mi je ful čudno,,,,,upam, da ne bo ponoči sranje:-))))))

nefretiti, to z potrdilom o bivanju dojenčka, mije ful čudno. Moj mož je vse uredil na zzzs samo z rojstnim listom??? Malo so te nasrali.....pa potrdilo o urejenem zdravstvenem zavarovanju dobiš takoj, velja pa ti dokler ne dobiš zdravstvene izkaznice o pošti.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 13325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  531 532 [533] 534 535   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  531 532 [533] 534 535   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?