|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 15:59:15   
Ilije
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

K sreči so mi podaljšali stalež. kaj pa če mi ga ne bi?? So mi rekli, na zdravstvu, da ti mora v takem primeru osebni zdravnik napisati bolniško, še za tistih par dni, da ti pokrije luknjo.



Tudi meni se je večkrat zgodilo, da sem dobila odločbo od komisije kakšen dan ali dva prepozno. Pa sem se enkrat o tem z osebnim zdravnikom pogovorila, kaj naj naredim, grem v službo ali kako? Pa je rekel, da načeloma bi mogla it, sam da je skoraj prepričan, da mi bojo podaljšal, zato naj kar doma ostanem. Če mi pa ne bodo, pa nama še vedno pritožbe ostanejo. Hvala bogu, so mi potem še vedno podaljšal in mi ni bilo treba pritožb pisat.

IZVIRNO SPOROČILO: Katina

Mogoče tole vprašanje ne spada čist v tole temo, pa vendar...

Ali ste, glede na to da ste v bolniški, delodajalcu takoj povedale, da ste na bolniški zaradi nosečnosti, ali ne? V katerem tednu ste mu povedale?


Jaz sem mu takoj povedala, saj sem bila v staležu praktično od zanositve dalje.

In kar se preverjanj na domu tiče. Mene niso preverjal, sem pa morala it pri prvem podaljšanju osebno na komisijo in so mi potem v bistvu brez problemov vsak mesec sproti podaljševali, sedaj na koncu pa le za 14 dni, sicer ne vem zakaj, a se ne obremenjujem več s tem, ker sedaj mi tako že teče porodniški dopust.
Sem bila pa večino časa doma, le enkrat mesečmno sem si mogoče privoščila kakšen družinski izlet, pa še tist bolj s strahom. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 16:56:13   
soncek.djukelica
tvoj G. ti napiše priporočilo, s katerim greš k osebnemu zdravniku, ki pošlje to priporočilo skupaj z svojim kartonom na komisijo! Punce, le pobrigajte se zase! Pri svojem G in pri osebnem!
V večini primerov pripišejo mirovanje na domu, razen ko greš k zdravniku ali na predpisano terapijo!Itak je možno,da te preverijo, koliko od tega pa počnejo, pa bi mogle imeti vohuna na zzzs!user posted image

_____________________________

Dvojna mamica sem!:)

(odgovor članu Ilije)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 17:05:18   
modrookica
Lepo pozdravljene!
Vidim, da tudi vas muči vprašanje glede kontrole s strani zdravstva. Tudi jaz sem od 9.t. nosečnosti na bolniški in seveda je moj zdravnik poslal mojo kartoteko na komisijo. Le-ta pa mi je bolniško podaljšala do 16.11. Vendar pa so mi v odločbi tudi napisali mirovanje doma, izhod dovoljen samo na zdravniški pregled. In to zato, ker se je G bala da bo kaj narobe (malo sem krvavela) in je napisala diagnoza grozeči splav in počitek. Tako da so me dobesedno zaprli med štiri stene. Meni bi pa prav pasal kak sprehod in kak izlet, ker se zdaj počutim dobro, edino gibanje pogrešam.

Lepo se mejte in upam, da se vsem vse uredi tako kot si želite.
Pozdravček 

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 17:59:40   
mala_pikica
Pozdravljene!
Jaz pa sem bila praktično prvo in sedaj drugo nosečnost skoraj od začetka v staležu. Nikoli nisem še dobila kontrole na domu, niti nisem rabila iti osebno k njim na komisijo. Meni G vedno podaljša do naslednjega kontrolnega pregleda, nato pa to odnesem osebni zdrvnici, ki ureja naprej. Do zdaj sem še vedno pravi čas dobila odločbo iz komisije. Piše pa meni, da imam dovoljene izhode k zdravniku, oziroma se je potrebno držati navodil osebnega zdravnika. Nikjer ni omenjeno mirovanje na domu. Tako, da jaz grem normalno na kakšne obiske, če je moje počutje vredu.
Se pa stem, da bi dobila kontrolo niti malo ne obremenjujem. Poznam ogromno nosečnic, ki so bile v staležu, pa še nisem slišala, da bi katera dobila kontrolo, tako da vseeno ne kontrolirajo ravno pogosto nosečnic. Morajo pa opraviti kontrolo, če dobijo prijavo bodisi delodajalca ali pa kakšnih prijaznih sosedov.
Tako, da kar lepo na sprehode, če seveda nimate strogega mirovanjauser posted image user posted image . Lp

(odgovor članu modrookica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 18:59:37   
Katina
mala_pikica mi lahko poveš kaj je vzrok, da si v staležu? Dobila si namreč kar ugodno odločbo, pa me zanima kaj ti je napisala G.

Jaz se še odločam kaj naj naredim, saj sem imela maja ss, ki so ga ugotovili na NS. K sreči takrat še nisem povedala v službi za nosečnost. Imam zelo stresno službo in bi se po eni strani rada maximalno zaščitila pred stresom, po drugi me je pa strah, da se zgodba ponovi. V tem primeru si res ne želim, da bi v službi vedeli kako in kaj. Imaste kakšen nasvet?

(odgovor članu mala_pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 19:04:07   
Taula
V službi nisi dolžna povedati zakaj si na bolniški. Na bolniškem listu piše le bolezen.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 19:32:53   
mala_pikica
Katina, meni moja ginekologinja na obvestilo za stalež napiše sledeče: Pacientka ima  zaradi težav v nosečnosti podaljšan stalež do naslednje kontrole npr. čez 3 tedne, ta list pa odnesem osebni zdravnici, kaj pa ona napiše pa nimam pojma. Ampak do zdaj nisem imela nobenih težav v zvezi z bolniško v času nosečnosti. Lp

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 19:36:10   
Taula
Osebni zdr. ti da uradni obrazec za bolniško. Na njem piše razlog bolezen. Razlog nosečnost sploh ni mogoč, ker so točno definirana stanja. (bolezen, poškodba, nega otroka..itd) Na njem piše še tvoj naslov, naslov delodajalca in pa čas odsotnosti.
Drugega ni.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu mala_pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 19:51:43   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: Katina

Mogoče tole vprašanje ne spada čist v tole temo, pa vendar...

Ali ste, glede na to da ste v bolniški, delodajalcu takoj povedale, da ste na bolniški zaradi nosečnosti, ali ne? V katerem tednu ste mu povedale?



user posted image  To so zaupni podatki, ki jih nima pravice vedet, če ti tega ne želiš. Pa če si na B zaradi česa drugega tudi. Saj tudi, ko dobiš odločbo o podaljšanju ti piše na koncu VROČITI:
- delodajalcu (BREZ MEDICINSKIH PODATKOV) 

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 19:53:04   
mala_pikica
Ja taula, saj jaz to vem, ampak kaj mi napiše zdravnica pod diagnozo nimam pojma, verjetno ne samo težave v nosečnosti. LP

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 20:14:38   
Katina
Drage moje, žal je delodajalec o bolezni na odločbi po moje zelo dobro obveščen. Pred leti sem bila operirana in je na odločbi pisalo:
datum: operacija - točno je naveden tudi organ
datum: vnetje v rami. uveden ciprofloksacin (antibiotik).Napotena na kontrolo.
datum: zadnji izvid
citologija: tumor je benigen!!!!! --> vedno sem mislila, da delodajalec nima pravice izvedeti tega ali imam raka ali ne!
nato odločitev do kdaj bolniška

Pod vročiti pa ni opombe o tem, da jo je treba vročiti brez medicinskih podatkov.

Ko poveste delodajalcu zakaj vas ni v službo, najbrž navedete tudi razlog. Seveda se mora skladati z odločbo, kjer najbž piše, da je vzrok nosečnost. Se morda motim?





(odgovor članu mala_pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 20:14:50   
Anonimen
Drage dame!
Sicer ne paše ravno čist na to temo, ampak je vseen dobro da veste. Na bolniški sem bila komaj teden dni, zaradi bolečin v križu, ko je moj delodajalec že klical mojo osebno zdravnico in mojo ginekologinjo, pa ju je mal napsihiral in sta mu vse sčivkali kaj mi je in kako, poleg tega sta se ga pa ustrašili in sem morala kljub bolečinam nazaj v službo, ki je tako mimogrede zelo stresna in skrajno neudobna.

(odgovor članu Katina)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 20:24:38   
tosja
Katina in anonimna - res groza, da sta dali to skoz. Mislim, kaj si predstavljajo.
Meni je osebna zdravnica povedala, da lahko ona delodajalcu pove samo ali ima B in imam samo mirovanje, moram bit doma, ali imam tudi dovoljene sprehode...


Svašta se dogaja v naši ZLATI Sloveniji... user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 20:32:38   
TANTRA
Meni je ginekologinja napisala obvestilo osebnemu zdravniku, da sem na staležu zaradi rizične nosečnosti do t.poroda. Najprej sem dobila odločbo komisije samo za en mesec. Ko sem šla po bolniški list sem malo vprašala, če bo potrebno vsak mesec podaljševat, pa je zdravnik dal predlog do začetka porodniške. Tako sem dobila odločbo do konca porodniške, s tem, da mi je pisalo da se lahko gibljeme v kraju bivanja.
Ker sem imela še star dopust, sem bolniško prekinila in koristila dopust do nastopa porodniške.
O tem sem se pozanimala pri sestri ginekologinje, ki je rekla, da bolniško lahko skrajšaš kljub odločbi in posledično tudi v službi ni bilo nobenega problema.

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: stalež več kot 1 mesec
4.10.2007 23:07:01   
Nasy
Tudi v moji odločbi piše, zakaj sem na bolniškiuser posted image najprej zgoraj piše bolezen, nato pa na spodnjem delu lista piše rizična nosečnost. Tako, da so takoj vedeli, jaz posebej nisem sporočala, ker smo zdaj samo še na uradni poti. Verjetno pa bom po dolžnosti sporočila tako, kot je treba, mesec pred nastopom porodniške ali kako že? Phja, še cel dopust imam za izkoristit..sem šla na bolniško glih pred dopustom

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu TANTRA)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: stalež več kot 1 mesec
5.10.2007 20:29:09   
jagoga
Malo sem brala vaša mnenja in izkušnje, ampak vas moram na nekaj opozoriti. ZZZS dela regionalno in vsak posameznik ima različne zdravnike v komisiji in je zelo odvisno od njihovega osebnega mnenja kaj je nosečnost. Za večino ljudi in dr. sama nosečnost ni bolezensko stanje, za katerega je potreben bolniški stalež in za njih ni dovolj le opis težav: rizična nosečnost, ampak zelo podroben opis vseh težav, ki bi človeka (žensko ) omejevala pri delu. Iz lastnih izkušenj, pa sem imela v prvi nosečnosti že od začetka krvavitve, so zahtevali podroben zapis o vseh težavah, odločbo so mi podaljševali po en mesec, na odločbi je pisalo mirovanje na domu in 2x sem doživela nadzor od ZZZS, pa brez prijave bilokater osebe. Pa poznam osebno, kar nekaj žensk, ki so bile nadzorovane.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 41
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?