|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nizki preleti letal
3.11.2007 16:25:25   
žirafica
Nad Lj. je vedno gostejši zračni promet športnih (zasebnih) letal. Ali veste kje imajo ta letala svoje letališče. Je to Brnik, Lesce?

Pa kje bi se dalo izvedeti katera je minimalna dovoljena višina, na kateri lahko letijo manjša letala?

Teh bogataških preseratorjev v zraku je vsak dan več in najraje bi leteli kar nad konicami smrek (npr. v Tivoliju), da ne govorim, da povzročajo hrup čez vikend že od sedme ure daljeuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nizki preleti letal
3.11.2007 18:28:57   
Gina
Jaz ti to lahko samo zelo na približno povem, ker moj leti z motornim padalom, pa ga itak doma ni ta hip, da bi mi povedal natančno...če hočeš točno, moraš pa klicat upravo za zračno plovbo. Mala letala imajo svoja letališča raje na lescah ali v postojni, kot na brniku, bi rekla - tam je prevelika gužva s ta velikimi letali. Kolikor jaz vem, ni zakonsko določena najnižja višina leta, je pa vsekakor določena najvišja. Razdeljene imajo cone po sloveniji, kjer je določeno, kako velika letala, zračna plovila, lahko koliko visoko, najvišje letijo. Se mi zdi, da ima ljubljana cono a in b, pa če se ne motim, je meja približno reka sava. Iz postonjnske smeri lahko malo višje letijo, naprej pa nižje, zaradi gostega zračnega prometa in zaradi brnika v bližini. Lahko letijo tudi višje, vendar morajo prej najavit in ne vem kakšne vse procedure so, da to lahko storijo. Je pa seveda v pravilih varne vožnje, da tudi taka mala športna letala ne letijo prav nizko. Če kdo leti nižje kot na varnostni višini (ne vem, koliko znaša, zihr kakih 150m ali več), se spravlja sam v nevarnost, kljub temu, da se lahko dela mačota, pa v praksi leti ful nizko. ma saj ne vem, če sem ti kaj pomagal, raje kliči tja, kjer bodo to vedeli točno.user posted image

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nizki preleti letal
3.11.2007 21:42:01   
lelaval
Smo ful blizu letališča doma in vem, kako nadležni so lahko ti nizki preleti. Mrzlih dni se veselim edino zato, ker so ti preleti v hladnih dneh res redki.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nizki preleti letal
4.11.2007 14:59:40   
Moyca_
V Mb je tudi vedno hujše

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nizki preleti letal
7.11.2007 8:05:00   
žirafica
IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Če kdo leti nižje kot na varnostni višini (ne vem, koliko znaša, zihr kakih 150m ali več), se spravlja sam v nevarnost, kljub temu, da se lahko dela mačota, pa v praksi leti ful nizko.


No, smreke gotovo niso visoke 150muser posted image  
Ne bi bilo moteče, če bi se tak avionček samo peljal mimo... tako pa ravno nad našo hišo naredi en nizek krog, pa še enega, pa še enega. Eni se prav igračkajouser posted image  Preseratorski tipčki v leteči igračkiuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nizki preleti letal
7.11.2007 8:37:40   
Anonimen
Colta kontaktiraj...on je pilot.


BTW mi smo relativno bliz športnega letališča živeli, no jst.. Vedno je bil ferker v zraku tako z malimi letali, kot z motornimi zmaji, zdej pa itak preizkušajo tam nova letala... pa me nikol ni motilo. Mal je blo anojing, moteče pa ne. Očitno sem u iber čudna. Aja sam takrat bogataških preseratorskih tipčkov še ni blo, so bli pa fantje, ki so vsak prihranek zabili za letenje...entuziasti pač. Dans pa je to svetovno znana firma in jih zmerjajo s preseratorskimi tipčki...user posted image


Aja pravilnik je pa na strani:

http://zakonodaja.gov.si/


http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r00/predpis_ZAKO1620.html
http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r04/predpis_PRAV5784.html
http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r07/predpis_PRAV5867.html
http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r07/predpis_ZAKO1257.html

(odgovor članu žirafica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nizki preleti letal
7.11.2007 14:37:38   
žirafica
Ja, nekateri res živijo poleg železniških tirov, blizu letališča ali pa zelo prometne ceste. Na ta hrup so navajani in ga povečini ne slišijo. Tudi če se na novo preseliš blizu takšnih prometnih območij, moraš hrup vzeti v zakup.
Zračni promet pa se šele razvija - no, saj mogoče bo pa čez 10, 20 let že vsako gospodinjstvo imelo svoje letalce. In ja, je moteče, če je na edini dan v tednu, v nedeljo, zmanjšan cestni promet in s tem hrup, da ti pa tik nad hišo preletavajo letala - tudi pred sedmo uro zjutrajuser posted image Saj narediti ne morem nič zoper to, ker kdor ima takšno letalo, ima denar, moč in veze. Pa lahko navadni smrtniki po trepalnicah skačemouser posted image  kdor ima-ima.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?