|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porodniška in brezposelnost
12.11.2007 20:23:08   
*Snežinka*
Prebrala sem si že dosti o tej temi, ponavadi svetujejo, da se kje zaposlis za par mesecev preden gres na porodnisko, ce si trenutno brezposeln se razume, da bi potem lahko prejemal porodnisko. Se bolj splaca.

Jaz osebno se nimam niti enega dne delovne dobe. Pripadal bi mi samo starsevski dodatek - nekje 175 eurov in otroski.

Pa mi povejte, je potemtakem zame lahko resitev, da se zaposlim pri ocetu, ki ima s.p. ? Malo me je strah, da bi to njemu nakopalo kaksne dodatne stroske? A mogoce katera ve, kako je kaj s tem pri s.p-jih?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodniška in brezposelnost
12.11.2007 20:37:08   
glen
Če bi želela prejemati normalno porodniško bi morala biti zaposlena najmanj 12 mes.neprekinjeno preden nastopiš porodniško.
Tudi če bi imela že nevem kolko let delovne dobe in bi bila leto pred nastopom porodniške brezposelna bi dobila enako porodniško kot jo boš sedaj,se mi zdi nekaj manj kot 200 eu.
Nesplača se ti prijavit k kakšnemu privatniku za par mes. ker se ti bo upoštevalo samo teh par mesecev in ti nebo popravlo povpreča za dosti,več boš porabla za prispevke ki bi jih plačevala privatniku.
Moja prijateljica je diplomirala ko je bila user posted image 7 mes.tako da ko je šla na porodniško je bila brezposelna z 0 let delovne dobe,pa se je tudi šla pozanimat če se ji splača za par mes. prijavit v taščini firmi pa so ji svetovali da ne.
Če te še kaj zanim,mi piši

(odgovor članu *Snežinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodniška in brezposelnost
12.11.2007 20:46:47   
benika
Kaj pa vem Glen, jaz se ne bi ravno strinjala s tabo. Sicer je mogoče sedaj drugače, ampak 3 leta nazaj, ko sem bila v prvo noseča, sem bila na dan nastopa porodniške brezposelna, vseeno pa mi je pripadalo starševsko nadomestilo, ker sem bila v zadnjih 3 letih zaposlena 12 mesecev. 

Snežinka, če si še bolj na začetku nosečnosti, se ti po moje splača prijavit pri tastu. Če boš na dan nastopa porodniške zaposlena, ti bo pripadalo starševsko nadomestilo. V izračun ti bodo vzeli plače, ki jih boš dobila v firmi, za tiste mesece, ki ti bodo manjkali, ti pa v izračun vzamejo 55% minimalne plače. Izračunaj, pa boš videla, al se ti splača al ne.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porodniška in brezposelnost
12.11.2007 20:58:39   
glen
Jaz sem bila tudi noseča 1. tri leta nazaj in vem da se mi je šlo glih za par dni(mi je potekla pogodba teden dni potem ko sem nastopila porodniško)in mi je na socialni rekla da če bi mi potekla dan pred nastopom porodniške bi dobila tisto minimalno porodniško

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porodniška in brezposelnost
12.11.2007 22:09:05   
*Snežinka*
hvala vam za nasvete,

če ima glen prav, potem je brez veze se kam prijavljat. Najbolje, da se kar pozanimam na socialni.

Če pa imaš ti benika prav, potem pa bi se mogla prijavit zadnje tri mesece in biti prijavljena (zaposlena) tudi nekaj dni čez, ko se porodniška že začne. Potem pač "izgubim zaposlitev", se prijavim na zavod in mi oni plačujejo porodniško - v račun pa vzamejo moje plače teh treh mesecev? A sem prav razumela?

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porodniška in brezposelnost
12.11.2007 22:13:39   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: glen

Če bi želela prejemati normalno porodniško bi morala biti zaposlena najmanj 12 mes.neprekinjeno preden nastopiš porodniško.
Tudi če bi imela že nevem kolko let delovne dobe in bi bila leto pred nastopom porodniške brezposelna bi dobila enako porodniško kot jo boš sedaj,se mi zdi nekaj manj kot 200 eu.
Nesplača se ti prijavit k kakšnemu privatniku za par mes. ker se ti bo upoštevalo samo teh par mesecev in ti nebo popravlo povpreča za dosti,več boš porabla za prispevke ki bi jih plačevala privatniku.
Moja prijateljica je diplomirala ko je bila user posted image 7 mes.tako da ko je šla na porodniško je bila brezposelna z 0 let delovne dobe,pa se je tudi šla pozanimat če se ji splača za par mes. prijavit v taščini firmi pa so ji svetovali da ne.
Če te še kaj zanim,mi piši


Ni potrebno biti zaposlen nepretrgoma 12 meesecev. LAhko si samo tri mesece prej al pa še manj, odvisno je potem od višine dohodka. Govorim iz izkušenj in znanja.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porodniška in brezposelnost
13.11.2007 9:34:34   
maja&m
Snežinka!

Jaz sem na istem. No res je da imam pol leta delovne dobe,ampak tega je že več kot 3 leta nazaj,tako da mi ne koristijo.
Tudi jaz sem se malo pozanimala...Že v prvi nosečnosti mi je delavka na CSD rekla,ker sem bila redna študentka,da bi se odpovedala statusu in da bi me doma zaposlili kot npr. gospodinjsko pomočnico in da bi bila potemtakem upravičena do porodniške. Ker mi je bil status ljubši,se za to nisem odločila.
Sedaj sem brez statusa in zaposlitve. Pa sem se zopet pozanimala...Pa če mi je sorodnica odvetnica tako svetovala...Pol bo že nekaj držalo.
Glej stvar je taka-pri meni. Če hočeš dobiti porodniško moraš biti zavarovanec. Zakon ne določa časovne omejitve koliko časa moraš biti zavarovan,pred nastopom porodniške. Se pravi,da se moraš zaposliti. Je pa res kot so že druge rekle,da je bolje da si dalj časa zaposlen-zaradi povprečja. No in moj atek ima tudi s.p. in sva se domenila,da me je zaposlil. Rok pa imam 24.01.2008. Tako da bom tudi nekje 3 mesece zaposlena.  Je pa še nekaj dobrega pri tem-da te lahko ima oče vseeno prijavljeno (med porodniško) in tebi lepo teče delovna doba.

Če te zanima še postopek in približni stroški,ki bi jih imeli me kontaktiraj na ZS.

Pa lep pozdrav

Maja

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porodniška in brezposelnost
13.11.2007 10:27:48   
*Snežinka*
O super, hvala ti maja.

Zdaj pa je cas za dober premislek glede tega. Sicer sem se na zacetku nosecnosti, ampak je dobro vse prej pretuhtat in se pozanimat.

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porodniška in brezposelnost
19.12.2007 12:35:53   
pinkec
Pozdravljene -

sicer je tema že stara, ampak bom vseeno povedala, kako in kaj. Namreč, danes sem bila na CSD in vprašala, kako je s porodniško, kako se računa, če nisem zaposlena celih 12 mesecev, ampak recimo 6. In so mi povedali, da se porodniška izračuna iz povprečja osnove prispevkov za teh 6 mesecev, za manjkajoče mesece pa 55% minimalne plače. Torej, vsekakor se bolj splača zaposliti nekje, če imate možnost, je pa fajn, da je vaša bruto plača čim večja. user posted image

Lep pozdrav!

(odgovor članu *Snežinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Porodniška in brezposelnost
19.12.2007 20:23:49   
tasika12
Pa, ko računate, ne pozabite, da vas stroški zaposlitve pri s.p. ju za kritje zdravstvenega, invalidskega in pokojninskega zavarovanje stanejo približno malo čez 200 e mesečno.

LP
Tašika

(odgovor članu *Snežinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Porodniška in brezposelnost
19.12.2007 20:31:20   
Ronči
IZVIRNO SPOROČILO: pinkec

Pozdravljene -

sicer je tema že stara, ampak bom vseeno povedala, kako in kaj. Namreč, danes sem bila na CSD in vprašala, kako je s porodniško, kako se računa, če nisem zaposlena celih 12 mesecev, ampak recimo 6. In so mi povedali, da se porodniška izračuna iz povprečja osnove prispevkov za teh 6 mesecev, za manjkajoče mesece pa 55% minimalne plače. Torej, vsekakor se bolj splača zaposliti nekje, če imate možnost, je pa fajn, da je vaša bruto plača čim večja. user posted image

Lep pozdrav!


kaj ni 55% povprečne plače?

to je velika razlika

(odgovor članu pinkec)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Porodniška in brezposelnost
20.12.2007 11:28:28   
sazi
kaj ni 55% povprečne plače


ne, ni od povprečne, ampak od minimalne

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/zakonZSDPUPB1.asp

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Porodniška in brezposelnost
22.12.2007 23:11:50   
Maggie
Kaj pa tole: lani je imel zavod za zaposlovanje neka sredstva za delodajalce, ki zaposlijo iskalce zaposlitve, ki se bodo prvič zaposlili. No, jaz sem bila prepozna, ker jim je decembra že zmanjkalo denarja. Ampak tiste, ki ste komaj na začetku nosečnosti, pa bi se to morda takoj na začetku leta 2008 zelo dobro izteklo. Če seveda še imajo to. Treba se je pa prijaviti na zavod. Povprašajte.

Šlo pa je za 600.000sit, če te ta delodajalec zaposli in te ima zaposleno min. 1 leto. S tem denarjem si seveda pokrijete prispevke, ki jih imajo vaši sorodniki s.p.-ji s tem, ko vas kao zaposlijo. Pa še kar visoko plačo si lahko izkažete, da ta denar porabite. Pol dobi delodaj. takoj, pol čez eno leto.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Porodniška in brezposelnost
23.12.2007 13:30:55   
lea23
upam da ti bom lahko pomagala..
moja svakinja je bila pred začetkom porodniške zaposlena 6mesecev, njena neto plača je bila 680€. zdaj pa prejema porodniške 480€.

(odgovor članu Maggie)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Porodniška in brezposelnost
2.1.2008 15:52:09   
pinkec
S sofinanciranjem Zavoda pa je takole. Oni plačajo delodajalcu prispevke za delavca (po enem letu mora delodajalec vložiti zahtevek), če je le-ta pod 25 (ali nekaj takega), če prvič išče zaposlitev, če je težje zaposljiv, če je nad 40 (ali nekaj takega), če je invalid... Namreč, tudi mi smo se "veselili" te kao pomoči, pa mi je svetovalka lepo razložila, da iz te moke ne bo kruha. user posted image

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Porodniška in brezposelnost
8.6.2011 15:35:13   
katja86
Sem brezposelna. Zanima me če si plačujem sama prispevke oziroma delovno dobo dve leti pred porodom,( mislim da je cca 60€ mesečno), sem pol upravičena do kakšne porodniške ali kej podobnega, če nisem v teh dveh letih bila zaposlena, ampak se samo izobraževala?

Hvala za pojasnila

(odgovor članu *Snežinka*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Porodniška in brezposelnost
8.6.2011 16:02:01   
zmajaz
Ne - na ta način žal nisi upravičena do porodniške, ker na ta način ne moreš biti zavarovana za starševsko varstvo. V takem primeru ti isto pripada samo starševski dodatek za eno leto (trenutno znaša cca. 197 eur mesečno).

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 8.6.2011 16:03:03 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu katja86)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Porodniška in brezposelnost
8.6.2011 16:19:04   
katja86
***Zavarovanci za starševsko varstvo so:
....
brezposelne osebe, ki prejemajo na Zavodu za zaposlovanje Republike Slovenije nadomestilo ali denarno pomoč, po predpisih, ki urejajo zavarovanje za primer brezposelnosti
***

kopirano iz: http://www.csd-kp.si/sl/page/view/id/starsevsko-varstvo

Torej ker sem na zavodu bi mi moglo pripadat vse izmed tega kar so našteli:
-porodniški dopust (105 dni)
-dopust za nego in varstvo otroka (260 dni) (daljši dopust za nego in varstvo otroka v nekaterih primerih)
-starševsko nadomestilo: porodniško nadomestilo, očetovsko nadomestilo, nadomestilo za nego in varstvo otroka, dobroimetje, posvojiteljsko nadomestilo

----------------------------------------------------

Ker če bi slučajno ostala mama samohranilka kaj bi mi pomagalo 200€ na mesec? Torej boljše sploh ne razmišljat o otroku pred zaposlitvijo, tudi če obstaja možnost da ostanem brez njegauser posted image



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Porodniška in brezposelnost
8.6.2011 16:33:59   
tjasaoasis
Katja86 koliko časa pa si bila že prej zaposlena oz. v koliko vse skupaj v zadnjih treh letih? V tem primeru bi lahko, če bi se seveda zaposlila tik pred porodniško, dobivala porodniško nadomestilo, ki bi bilo višje kot starševski dodatek.

(odgovor članu katja86)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Porodniška in brezposelnost
9.6.2011 15:42:57   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: katja86
***Zavarovanci za starševsko varstvo so:
....
brezposelne osebe, ki prejemajo na Zavodu za zaposlovanje Republike Slovenije nadomestilo ali denarno pomoč, po predpisih, ki urejajo zavarovanje za primer brezposelnosti
***


Slabo bereš zakone in pojasnila. Na zavodu si že, ampak če hočeš biti upravičena do porodniške itd., moraš v času nastopa porodniške tudi prejemati NADOMESTILO ZA BREZPOSELNOST iz zavarovanja za primer brezposelnosti, ker v tem primeru si zavarovana za starševsko varstvo, če pa si samo prijavljena na zavodu in ne prejemaš nobenega nadomestila od njih, pa tudi pravic iz starševkega varstva nimaš. Žal. Nadomestillo za brezposelnost pa verjetno veš, kako se dobi - po 9 mesecih zaposlitve, ti ga pripada 3 mesece, po 5 letih zaposlitve 6 mesecev itd.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 9.6.2011 15:47:52 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu katja86)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?