|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  196 197 [198] 199 200   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke
22.11.2007 17:40:46   
ElaM
Hvala.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 4926
   RE: Decembrke
22.11.2007 17:44:25   
Raho
Evo!

II. glavična vstava (se pravi pripravljena za štart) - na desni strani, 4-5 cm desno od popka, 5 -7 cm nižje od popka (sam zmerit pa je tudi bilo OHOHOH)

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 4927
   RE: Decembrke
22.11.2007 17:47:18   
ElaM
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Evo!

II. glavična vstava (se pravi pripravljena za štart) - na desni strani, 4-5 cm desno od popka, 5 -7 cm nižje od popka (sam zmerit pa je tudi bilo OHOHOH)


Hvala še enkrat. Meni je včerej take akrobacije delala po trebuhu, in sem danes utrip dobila nekje tam, kot ti. Jutri grem na pregled k svoji G, če se je slučajno naša pupka odločila, da vseeno gre na glavo.

_____________________________

:)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 4928
   RE: Decembrke
22.11.2007 17:48:36   
Raho
Če je utrip tam, kjer je od naše, potem je 100% obrnjena. Naša je prej imela utrip (ko je še ležala prečno) nad popkom.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 4929
   RE: Decembrke
22.11.2007 18:01:37   
t*e*j*k*a
Dejmo hitr naklanfat 200 strani!!!

Jaz opažam da mi trebuh kr dostkrat otrdevauser posted image , drgač pa je user posted image aktiven, mi cel trebuh narazn vlečeuser posted image , ni nč kej prijetno pa sej bo že.

Grem mal knjigo brat da mi mine cajt.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 4930
   RE: Decembrke
22.11.2007 18:32:08   
Raho
Tejka, meni tudi otrdeva trebuh. Ampak ni še sile. Pač več počivam. POČIVAJuser posted image .

Mi je pa čudno, da še čisto nič ne zatekam.

Punce, ki imate deklice - mene zanima, kako pri vas furajo Disney Princess. A jim je to zanimivo ali ne... Še nekaj božičnih daril mi fali in nekatere kolegice (no, vse razen mene in še ene) imajo približno toliko stare deklice kot ve.

(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 4931
   RE: Decembrke
22.11.2007 18:48:11   
Mat3ja22
Raho - jaz poznam kar nekaj deklic, iz našega  konca, ki so nore na to Disney Princess (al pa njihovi starši predvsem mame user posted image - tudi takih poznam nekaj).
vem, da je zadnjič šla sestrična na R.dan h kolegici (oz njeni hčerki) pa ji je nesla spodnje perilo (majčka + hlačke) od te princeske, kupila pa jih je v Interšparu, pa meter, ki se da na steno v sobici, pa  nalepke zana steno,... v glavnem vse od te princeske user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 4932
   RE: Decembrke
22.11.2007 18:57:52   
Skaana
user posted image

Jaz sem danes mislila it že kar rodit. Tak čudno mi je vse. Pa zdi se mi, da se bom razpočilauser posted image

Poporodne depresije jaz nisem imela, je pa res noro tam nekje tretji dan, ko sem se kar neki jokala, pa nisem vedela zakajuser posted image user posted image . Pa sem sam mojmu rekla, naj se nič ne čudi, da je baje to normalno, da hormoni delajo tisoč na uro. Najbolj hudo mi je pa bilo po mojem zaradi egoizma, ko sem lahko prvič mojo punčko previla, ravno tretji dan, in sem videla tiste nožice, ki so tako dolgo bile le moje brcujoče, tam razgaljene, vsem na izpostavo user posted image user posted image user posted image . Pa v jok. Ja, pa itak sem se glede dojenja ful sekirala, ker sem mleko dobila šele četrti dan. Ta mala pa imela full sesalni refleks. Pa mi je že bradavico preklala na pol, pa še kar nič. No četrti dan pa potem ko me je teta pomirila in mi malo zmasirala prsi, pa sem ga dobila na izvoz. Če si ne bi potem peti dan s pumpico izčrpavala, bi dobila hud mastitis... Sem si pa nadvse želela dojit.

IZVIRNO SPOROČILO: Raho
Punce, ki imate deklice - mene zanima, kako pri vas furajo Disney Princess. A jim je to zanimivo ali ne... Še nekaj božičnih daril mi fali in nekatere kolegice (no, vse razen mene in še ene) imajo približno toliko stare deklice kot ve.


Pri nas so ravnokar postale vse princeske zakon. Vse kar je z njimi povezano je user posted image . Zato sem za božička zanjo naročila
Princess Royal Stables
Tri muhe na en mah, ker hoče met konja in princa za princesko user posted image user posted image . Torej, nimaš kaj falit.



_____________________________

Mami, kdaj bo spet včasih?

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 4933
   RE: Decembrke
22.11.2007 19:21:14   
loncica
Čav punce!

Jaz sem imela pa danes nenadejan izlet v Lj. Me je nekaj črvičilo po trebuhu, pa se je moj user posted image tolk ustrašil, da me je moral s sabo vzet, ker je on moral nujno v Lj. Pa sem dobila še sladoled v McDonaldsuuser posted image .

ElaM, upam, da se je mala obrnila. Poročaj jutri!

Tejka, meni tudi trebuh otrdeva. Probaj čim manj mislit na to.

Mene pa zadnje dni ful križ boli, očitno se mi pozna 6 tednov ležanja.user posted image

Lp



(odgovor članu Skaana)
Neposredna povezava do sporočila: 4934
   RE: Decembrke
22.11.2007 20:05:54   
soncek.djukelica
dober večer,
mene je danes moj peljal v BTC, user posted image  sva šla še eno flaško, pa še za planice sva šla gledat! In ne morte verjet, v BC je zmanjkalo Fixis newborn!user posted image user posted image user posted image  Pridejo drug teden, če bi katero zanimal!user posted image
Foxina, lepo, da si prišla naokoli! Me pa veseli, da še nisi šla rodit, in da je z teboj in user posted image  vse v redu!
Jaz svoja otroka še kar čutim, najbolj proti jutru! Upam, da bosta zamenjala ritem, ko bosta enkrat rojena!user posted image
V soboto je polna luna,  da ne bo katero zvilo!user posted image
A ste ve začele kaj več piti? Ko dojiš naj bi spil cca 3 litre, da bi imel dovolj mleka!

_____________________________

Dvojna mamica sem!:)

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 4935
   RE: Decembrke
22.11.2007 21:13:06   
Vrtnica79
Pozdravljene

to otrdevanje trebuha mi je znano, saj me na čase tak napihne da se mi zdi da me bo razneslo. Sploh če sem bolj aktivna. Drugače pa tak bolj počivam. Sem pa se danes zjutraj zbudila ful zatečena. Pa levo roko sem imela kot medvedjo šapouser posted image . No, čez dan je to splahnelo. Zdaj so edino še gležnji zatečeni.

Pijem pa zadnje dni res veliko, ker sem skozi žejna. Ko sem prvič dojila sem tudi ogromno spila, še ponoči sem liter soka zlila vase. Pa drugače nikoli nisem dosti pila.

Foxina, me veseli da je z tabo vse vreduuser posted image .

Disney Princess - mislim da nimaš kaj zgrešit z temuser posted image . Pri nas so trenutno aktualni Little Pony in hiša barbi.

S.D. na luno sploh ne bom mislila. Kar bo pa bo.

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 4936
   RE: Decembrke
22.11.2007 21:22:55   
ElaM
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Če je utrip tam, kjer je od naše, potem je 100% obrnjena. Naša je prej imela utrip (ko je še ležala prečno) nad popkom.


Raho, iz tvojih ust v božja ušesa, al kako že pravijo.user posted image
Jaz, tepka, nisem nikoli poslušala AS zadnje mesece, ker je itak razgrajačica in ne vem, kje je imela srček.

Hvala za lepe želje, sporočim jutri.

Kje pa je danes Magi*?user posted image

Lepo pančajte, jaz bom zdaj maznila še ene par mandarin, potem grem pa v mižule.

_____________________________

:)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 4937
   RE: Decembrke
22.11.2007 21:40:24   
Magi*
Magi* se javlja na raport user posted image

imela aktiven dan. dan z Zaki ni kar tako, potem pa ob 17. še frizerja. barva super, sfenana odlično - za spremebo. Zaki pa je tudi pri frizerju zganjala norčije. in sedaj končno spi, jaz pa imam občutek, kot da mi bo mali spodaj ven ušel.

no, kako bo s tem bom videla jutri zjutraj, ko imam pregled. no, pripravljena sem, danes is še tačke poreziram in to je to. grem lahko v velikem stilu tudi rodit. čeprav bi zelo, zelo rada počakala na naslednji petek, pa da rodim v soboto zjutraj na 1. decembra user posted image  a nisem smešna, ko si takele plane delam? user posted image

ElaM, jaz sem včeraj poslušala srčka in sem našla utrip točno tam kot pravi Raho. držim pesti, da se je vaša lil' princess res postavila na glavo:)

glede Disney princess pri nas tega še ne poznamo. poznamo pa Trnuljčico, Sneguljčico, Pepelko, Lepoteico in Zver, Pocahontas... in so vse zakon. najbolj zakon pa je tista hudobna vila iz Trnuljčice, Malefik ali kaj je žeuser posted image

se mi je zdelo, da vam moram toooolk povedat, zdaj pa ena sama luknja v glavi user posted image  se bom že še spomnila...

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 4938
   RE: Decembrke
22.11.2007 21:50:10   
Skaana
Oooo, Magi je že v velikem stiluuser posted image . Bom jutri držala pesti...

ElaM, jaz tudi upam, da je miceni uspel obrat. user posted image

Loncica, sam da je bil fajn sladoled, kajne? Tvoj user posted image  te mora met pa zelo rad...

SD, zmanjkalo plenic??? No, na to se ti kar navadi, da boš morala kupovat na zalogo. Še nam, ki bomo imele enega user posted image  se večkrat zgodi, da ni tistih, ki bi rad, kaj šele vama, ki bosta morala kar za dva kupovat. Je pa moj-a user posted image  tudi bolj ponoči živ-a. Tako da jaz tudi upam...
Ja, jaz tudi veliko pijem. Boš videla, kako žejna boš potem ko boš dojila... Tako da nič ne skrbi. Mati narava za vse poskrbi.


_____________________________

Mami, kdaj bo spet včasih?

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4939
   RE: Decembrke
23.11.2007 1:12:09   
lorch
No, pa se še jaz malo javim.
Okoli desetih sem se že poskušala, pa nisem mogla na Ringarajouser posted image .
Danes sem imela spet CTG, tako mirno pa do sedaj še ni bilo. Otrok umirjen, nobenih krčev, nič od nič. Sva se z G. nasmejali, da sem najprej dobivala injekcije ker so se bali predčasnega poroda, na koncu se mi pa lahko zgodi, da bomo še čez rok.user posted image
Ker vsak dan bolj zatekam in se to tudi na kilaži vidi (v dveh tednih skoraj 4 kg), me je za vsak slučaj poslal še v laboratorij dat urin in jo moram jutri poklicat za rezultate. Drugače pa je user posted image izmerila in smo že kar 3300g težki.
Moj je pa zdaj ponosen kot pav ker bomo meli pa enga orng otroka. Sej če še čez rok noter ostane, bo pa res zlo konkretno tole malo bitje.Sej vem da me heca ampak tale moj dragi je res en pravi bumbar včasih. Je ugotovil, da če bo otrok tečen po mamici, mora bit pa konkretno velik po atijuuser posted image .

Kot vidite sem danes spet sredi noči pokonci in pasem dolgčas. Če katera želi, ji z veseljem predajam čredo pa naj pase še katera drugauser posted image user posted image user posted image .
Nič, grem poskusit zaspat, drugače pa se še kaj oglasim da vidim če je še katera taka kot jaz.


_____________________________

2.12.2007 smo postali družina.
15.1.2011 se je družina povečala.

(odgovor članu Skaana)
Neposredna povezava do sporočila: 4940
   RE: Decembrke
23.11.2007 2:15:06   
Ayo
lorch, welcome to the club! user posted image user posted image
Sem pa tudi jaz poskusala od 22h pa do 23.30 na RR, pa jim ni delal server!

Jaz sem imela vceraj en totalno zanic dan!! user posted image  Ponoci sem se spet zbudila okrog 5h in sem nazaj zaspala ob 7.15, ob 7.45 me je pa zbudila ena teta (ne bi razlagala podrobnosti), ker je nekaj rabila in je bila cisto panicna, potem pa je visela pri meni do 12h, jaz pa sem imela oci komaj odprte!!! user posted image user posted image user posted image  Mislm za pouser posted image .
Niti zajtrka nisem pojedla, zato sem si naredila kar kosilo takoj ko je sla, ob 1h sem se pocla na kavc, da bom zaspala - ob 1.30 me zbudi telefon!! user posted image  Bla je sicer ena kolegica, ki je pred 3 tedni rodila in sem jo bila sicer ful vesela, sva klepetali 1 uro. Za tem mi je uspelo zadremat za 1 uro - zbudil user posted image , no in je bilo dneva konec!!!!  user posted image user posted image user posted image
Sedaj pa ko bi mogla spat me pa pece zgaga tolk da bom znorela in sem ze pogledala za dezurno lekarno, ker jaz smotana kolkr sem, zadnjic mi je g napisal nekaj proti zgagi, pa se nisem sla iskat!! user posted image  Tko da se bom zdele odpravla, ker bom znorela!

Ste pa o poporodni depresiji - joj jz tud rajsi ne premisljujem, ker kolkr se poznam, lahko mene kr hitr doleti.

Foxina - welcome back!

Nc, grem v lekarno! user posted image  Upam, da bomo pol user posted image , drgac se pa se oglasim!!

(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 4941
   RE: Decembrke
23.11.2007 2:50:36   
Magi*
ahoj!

sem spala od 12.00 pa do sedaj. ful uspeh! mož spi v dnevni na jabooz vreči, zraven pa ima raztegnjeno posteljo user posted image  zjutraj bo spet jamral kako je polomljen.

Zaki smrči v moji postelji user posted image  smo imeli boje sinoči, ampak nama je uspela dokazat, da še ni zdrava user posted image  ma, včasih tudi najbolj taf starši popustimo.

mal sem nervozna glede današnjega(!) pregleda. kaj, če me pošlje rodit? prvič sploh nisem imela noenih strahov in pomislekov - ja no, saj nisem vedela kaj me čaka. user posted image  

o poporodni depresiji sem obljubila včeraj zjutraj, da še kakšno rečem. jaz je nisem imela. je pa tako, da ne rabiš glih PPD fasat, da se ti življenje obrne na glavo. jaz sem bila prvi mesec resnično zmedena. najprej dojenje, ki sem ga tako želela, pa seveda mi na začetku ni lih steklo kot v pravljici (radko kateri kar steče!). pol en miljon nasprotuječih si nasvetov. ti te dotolčejo. potem občutek, da moraš biti super mama in takoj znati in moči vse, pri tem pa skrbeti še za gospodinjstvo in seveda svoj videz... ne rabiš biti prav depresiven, lahko se samo "iščeš". seveda se govori samo o tem, da si al depresiven al pa super truper mama. nians vmes ni. ko enkrat zaštekaš, da imajo VSE novopečene mamice podobne probleme, strahove...lahko končno zakorakaš naprej samozavestno, brez nepotrebnega obremenjevanja.

tiste, ki boste prvič mamice: moj najboljši nasvet je nasvet mojga fotra. z mamo sta mi podarila knjigo o negi mame in otroka in mi je fotr not napisal: "knjigu čitaj, mat pitaj, a sebe slušaj." in res je edino pomembno to, da se vzpostavijo nova razmerja v družini, mamica in ati pa zaupata svojim občutkom in prisluhneta otročku. ne more it narobe. ko sem nehala poslušat druge, sem začela uživat v novi vlogi. dojenje je steklo - ni bilo tako, kot ga opisujejo v knjigi - dojenčica se je umirila in našli smo svoj ritem. tudi mož je dobil svojo vlogo. vsak večer je on kopal Zarjo, ponoči mi jo je on prinesel v posteljo, da sem jo dojila. tako se je počutil tudi on del vsega tega novega - družine.

še ena pomembna reč: naj vas možje ne pustijo prepričati, da ste ve na porodniškem dopustu, oni pa morajo zjutraj v službo. kakšen dopust neki? to je služba 24 ur na dan, 7 dni v tednu. brez milosti, brez brezskrbnih izhodov na kofe, malico ali WC. naj sodelujejo! sam, da me ne bo spet kak RR očka preganjal. user posted image

dojenje: že v P sem dobila kup nasvetov. ena je rekla naj pristavljam malo kadar bo hotela, druga: bog ne daj, pristavljaj jo točno na 3 ure, tretja: vi ste skoraj izkrvavela, pri vas ne bo mleka, četrta: mate zlo male joške (a bejž user posted image ), ne vem, če bo dovolj mleka... patronažna mi je itak svetovala de lux prehrano brez sadja in zelenjave in zabičala, da moram zaspanko zbujati na 3 ure, ker ima - tudi ona - občutek, da nimam dovolj mleka...
ej, mene je pa samo zanimalo kako za vraga naj spoh vem a imam dovolj mleka. menzure na jošlih nimam, tamala pa še ni znala povedat. pa, ko sem jo pristavila, se mi je zdelo, kot da nekaj prvih trenutkov sesa v prazno, potem nekaj časa golta kot zmešana in proti koncu še samo mal seslja. in to mi nihče ni znal povedat, da je normalno. iztekanje mleka sproži tisto "sesanje v prazno", pol ko pa začne tečttt... v glavnem, ko sva z malo zgruntali sistem, je bilo mleka za izvoz, tamala pa je postala pravi mali knedelj. na obisku patronažne pri 5ih mesecih, je le-ta samo izbuljila oči, ko je videla, da je dete kot iz reklame za Michelin samo od mojih mizernih jošk user posted image  aha, še to: na začetku, ko sem se učila dojit in z malo nisva imeli še nobenega ritma, je bila res razmeroma veliko časa na joški. včasih sem jo pogledala in si mislila: "a zdaj me bo pa tale sesalec vlekel pol leta?" in seveda potem občutki krivde... no, na koncu me je vlekla 20 mesecev in prav nič mi ni bilo hudo. bilo mi je nekaj najlepšega. zato se ne ustrašit lastnih mešanih občutkov na začetku. so normalni. in tudi povsem normalno je, da mamica, ki ji ne rata dojit, zgrabi za flašo in svoje dete pač tako nahrani. najhuje je, da jo potem še to preganja. me pa res zanima ali bom zdaj, oborožena z vsemi temi izkušnjami, dosti lažje zaštartala ali bo morda zdaj vse drugače? živi bili, pa videli user posted image

verjetno bi se še kaj našlo, pa bom pustila, da še kakšna izkušena mami doda svoje misli. mogoče kak drug pogled na vse skupaj.

če katera slučajno uspe skoz tole klobaso se prebit, jo častim s šampanjcem user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Ayo)
Neposredna povezava do sporočila: 4942
   RE: Decembrke
23.11.2007 3:15:21   
Ayo
Magi*, jz sm vse prebrala in lepo si napisala! user posted image  Kdaj torej sampanjc? user posted image

Me veseli tudi, da nisem edina nocna ptica user posted image .
Sem nazaj z lekarne, me je kar user posted image  peljal, ker ko sem ga zbudila, da mu povem, da grem v lekarno, je bil cist prestrasen in je rekel da ponoci, pa se dez je, nosecnice ne hodijo same naokoli! In je vstal in me peljal! user posted image  user posted image user posted image user posted image
Zdej upam, da bo ta zadeva prjela in da bom spala kot polh! user posted image

Ja pa o polni luni ste tud...jz upam, da ne bo pri nas nic. Se en teden in december je samo nas! user posted image user posted image

Magi* drzi se jutri, drzim pesti, itak pa narobe nima it kaj! user posted image user posted image user posted image

SD, a ves da se jaz fulkrat nate spomnim, ker ne poznam nobene user posted image  z dvojcki, da bi prigurala tako dalec kot si ze ti!! user posted image  Prakticno bosta tvoj ajcek in bejcek donosena! user posted image

No, mi smo vceraj zvecer debatirali o imenih za user posted image ; sva se sla kar eno t.i. glasovanje in na koncu je prisel ven ime, ki sva ga itak izbrala, samo da v eni majhni majhni razlicici... Zdej sva rekla, da pocakava in se odlociva med tema dvema na dan D! user posted image

Nc grem probat user posted image ! Si u tumorov! user posted image

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4943
   RE: Decembrke
23.11.2007 5:52:40   
Mat3ja22
zgleda da nisem bla danes edina nočna ptica. sem ene parkrat poskusla pridet gor na RR pa ni šlo, so meli zgldaserver nekej zjuser posted image .

v celi noči sem spala celo kako urco in pol. tako kot me je pa danes ponoči pokla zgaga, pa še ne pomnim da bi me. user posted image
ja punce še malo pa bo december, upam, da ga tiste, ki ga čakamo tudi dočakamo.

Magi - tudi jaz sem prebrala tvojo izkušnjo in res si lepo napisala, tko da si tud nas, ki bomo pšrvič mamice in se že sprašujemo kako bo glede dojenja prav potolažla (no vsaj mene), ker jaz še zdaj nimam nobenih znakov, da bom imela mleko.(še zraslo mi ni nič user posted image user posted image )
Ayo - ti pa si bla danes tko kot jaz. user posted image pa ta zgaga. so ti tablete kaj pomagale, ker meni nič več, kar lahko vzamem ne pomaga, no s tem mislim Donat, mleko, ruporut.



(odgovor članu Ayo)
Neposredna povezava do sporočila: 4944
   RE: Decembrke
23.11.2007 8:23:45   
lana38
Saj sem vedeal, da pišete, ko jaz spim.user posted image  Potem pa sigurno čez dan dremate, ko jaz čekiram, kaj je novega, pa nikjer nobene.
Še malo pa grem do G, samo prej sem še pogledala, kaj je bilo novega v nočnih urah pri vas.user posted image
Se javim, ko pridem nazaj.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Mat3ja22)
Neposredna povezava do sporočila: 4945
   RE: Decembrke
23.11.2007 8:47:32   
pikica*
Dobro jutro!

Jaz sem pa spala kot polh. No, enkrat proti jutru je Zoja klicala, da bi rada mlečka in da je izgubila dudo, ampak to smo na hitro poštimal. Na srečo tudi na wc ni bilo treba ituser posted image .

Uf, dojenje. Mi smo se s tem prav borili. Men se zdi, da zdaj velja prav ena obsesija kar se tega tiče. Če ženska ne doji, je avtomatično označena za slabo mamouser posted image . Pri nas je bilo tako, da nam ni in ni steklo. Najprej so me zaradi tega sekirali v P, potem pa še vsa žlahta. Dobivala em en kup "pametnih" nasvetov kako in kaj, nam pa enostavno ni šlo. Zoja je sicer vlekla kot utrgana (sesalni refleks ni bil problem), ampak mleka ni bilo. Po treh tednih mučenja (ampak res mučenja, ker sem jo imela res ogromno priklopljeno nase) pa sem rekla, da imam tega dovolj. Enostavno sem dojenje ukinila. Kot dokaz, da mleka res ni bilo......nobenega občutka napetih prsi ali česa podobnega ni bilo, čeprav male nisem več dojila. Moram pa priznat, da nisem imela ob tem nobenega občutka krivde, čeprav so me vsi nekaj sekirali zaradi tega. Ampak jaz sem vztrajala pri svojem......če ne gre, ne gre.....mene je to samo psihično izčrpavalo (ker res ni bilo nobenega učinka), otrok pa rabi zadovoljno mamico. Tako smo bili potem samo še na flaški in Zoja je vseeno zrasla v zdravo puncouser posted image

Glede zbujanja za hranjenje. Mi smo imeli tako malo zvezdico zaspanko, ki je ponavadi spala 4h v kosu. Patronažna nas je sicer sekirala, da jo moramo na 3h zbujat in sva to tudi parkrat poskusila, potem pa sva ugotovila, da ji s tem samo rušiva njen bioritem in sva jo potem puščala, da je spala in se zbujala v svojem ritmu. Res pa je, da bi najbrž ravnala tudi drugače, če bi bila bolj drobižek. Pa ni bilo tako. že ob rojstvu je imela 3700g in res ni bilo strahu, da nam shirauser posted image .

Pa še imena...mi smo še vedno na mrtvi točki. Zadnjič sva se spravila vsaj  naredit vsak svoj seznam......pri dveh imenih sva se celo pokrivala. Pa še vedno nisva prepričana. No ti dve imeni sta bili Izak in Jonas. Pa pri imenu Evan sva se še nekako strinjala. Ampak še vedno nama nobeno čisto ne klikne. meni je sicer najbolj všeč Jonas, ker se mi zdi tako ime s karakterjem, moti pa me to, da potem vsak reče, če je to zaradi milijonarja. Pa ja! V glavnem....ugotovila sva, da bomo verjetno še v porodni izbirali imeuser posted image .

Uf...sem naklofala......

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 4946
   RE: Decembrke
23.11.2007 9:46:13   
Mat3ja22
Pikica - glede imen Izak in Jonas, jaz sigurno nebi imela Izak-a, ker me preveč spominja na grozljivko otroci koruze user posted image , tam je bil Isac, in vedno hudobenuser posted image in zato mi je to ime tko out.
ampak to je moje mnenje, jaz pa sem še sama otrok pri 23- ih ne?user posted image


(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 4947
   RE: Decembrke
23.11.2007 9:56:04   
pikica*
Mat3eja22, itak, da ima vsak ob nekaterih imenih neke asociacijeuser posted image . Jaz sem imela npr. dolgo časa občutek, da so vsi Blaži rdečelasi in okroglolični (ker je bila včasih na TV ena slovenska nadaljevanka Zlata ribica, v kateri je bil en tak Blaž...in potem sem zagnala cel halo, ko je moja mama hotla dat mojemu bratu ime Blažuser posted image ). No, pri Izaku naju itak moti to, da se konča na k. Čuden argumentuser posted image . Ampak je problem v tem, da se priimek začne prav tako na k in potem, ko to skupaj izgovoriš, je en sam k. Potem pa še pomislim na to, kakšne težave ima s to črko Zoja (kadar začne vprašanje s kaj ali pa s kje, to izgleda približno tako: kkkkkkkkkkkkkaj je to?.....včasih res čisto zaštekauser posted image ).

(odgovor članu Mat3ja22)
Neposredna povezava do sporočila: 4948
   RE: Decembrke
23.11.2007 10:19:54   
Magi*
dan!

ajoj, kakšna noč user posted image  skrajni cajt, da dobim svoje telo nazaj! vstala ob 6.30, se zrihtali in smo šli na pregled. da bi šla sama, je čisto nemogoče, ker sploh ne morem biti pokonci več kot 5 minut, ker mi tako dol pritiska.

sem še v enem kosu in me bodo tako tudi pustili. zaradi pridnega počivanja je MV skoraj nespremenjen. je čisto skrajšan, odprta 1 prst, zmehčano, glavica skoraj med nogami...ampak še ni kritično! prihodnji petek imam spet pregled. december - here we come! aja, vaginalni pregled odprtosti je pa vse prej kot prijeten. user posted image  zanimivo, da me je zdaj to bolelo, potem, ko greš rodit, ti je pa ravno, sam da gre dete ven.

aja, tle je pa še šampanjec za vse vas:

user posted image

zdaj si ga pa že res lahko prvoščimo, smo daleč prišle user posted image
imejte se lepo!

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 4949
   RE: Decembrke
23.11.2007 10:42:13   
Kim80
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*



aja, tle je pa še šampanjec za vse vas:

user posted image  



Magi - meni se že celo nosečnost lušta šampanjca!user posted image  Hvala. Pa da ne boste zdaj mislile, da sem odvisna od alkohola. user posted image  Pač enim se lušta čokolade, meni pa šampanjca.

Drugače pa ne vem, kaj je bilo danes ponoči, da nas je tako veliko slabo spalo. Tudi jaz sem sredi noči bedela kaki 2 uri in gledala TV. Drugič pridem na forum.
Glede dojenja - lepo je, če dojiš, vendar se mi ne zdi prav, da nekateri tako silijo mamice in pritiskajo nanje, če vidijo, da so že tako ali tako psihično uničene, ker jim dojenje ne steče. Že veliko user posted image  je zraslo v zdrave otroke brez tega. Če ne gre, pač ne gre. Zato še nisi slaba mama.

Še statistika za nadgradnjo: 38t 6d      +11 kg        105 cm

Lp!

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 4950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  196 197 [198] 199 200   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  196 197 [198] 199 200   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?