|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Višina porodniške
4.12.2007 10:37:08   
Anonimen
Včeraj sva se skoraj z mojim skregala okoli porodniške. Zdaj pa me zanima kdo je imel prav ali jaz ali pa on. Vprašanje pa je sledeče ko gre ženska v porodniško ali se ji to zelo pozna pri plači ali pa dobi skoraj isto kot če bi delala. Jaz sem trdila, da ni neke bistvene razlike. Zdaj pa me res zanima kdo ima prav.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 4.12.2007 19:05:55 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodniška
4.12.2007 10:39:41   
Taula
Če je delala 12 mesecev pred nastopom porodniške potem se pozna samo toliko, da nima plačane malice in prevoznih stroškov. Če pa ni polnih 12 mesecev se pa pozna lahko zelo.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodniška
4.12.2007 13:53:38   
Anonimen
Hvala Taula. Moj odgovor je pravilen.user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porodniška
4.12.2007 14:22:19   
hanakz
Jaz sem pred porodniško kar precej dežurala (nadure) in sem imela glede na to dokaj visoko porodniško. Tako da imam sedaj, ko sem se vrnila v službo (in seveda ne delam nadur, da o bolniških ne govorim!) nižjo plačo kot sem imela porodniško.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Porodniška
4.12.2007 20:46:09   
blustar
Pa pri zelo visokih plačah se menda tudi pozna. Ne vem, ker ne vem iz prve roke, sem slišala od prijateljce, da je ena njena znanka zdravnica imela porodniške precej manj kot plače. Ali pa je kak drug razlog, ne višina plače. Ne vem, kako se upoštevajo plačila za dežurstva ipd.

(odgovor članu hanakz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Porodniška
4.12.2007 20:59:18   
mojsoncek
Obstaja neka zgornja meja, da je porodniska se enaka placi. Ce je pa placa visja od te meje, pa mislim da dobis 80% place. Samo vem pa ne za kaksno visino place gre... bi mogla malo pogledat.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu blustar)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Porodniška
4.12.2007 23:20:07   
krkatja
Obstaja neka zgornja meja, da je porodniska se enaka placi. Ce je pa placa visja od te meje, pa mislim da dobis 80% place. Samo vem pa ne za kaksno visino place gre... bi mogla malo pogledat.


Porodniška je enaka poprečni plači v zadnjih 12 mesecih (neupoštevajoč prehrano, prevoz in regres). Po 105 dneh porodniške pa nastopi dopust za nego in varstvo otroka, kjer pa je nadomestilo omejeno na maksimalno 2,5 kratnik povprečne mesečne slovenske bruto plače (vzamejo pač povprečno bruto plačo prejšnjega meseca, npr. če daš vlogo decembra, vzamejo novembrsko).

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Porodniška
5.12.2007 8:11:34   
mojsoncek
krkatja, hvala! Pisala sem cisto po spominu (kar je ostalo v glavi izpred dobrih dveh let user posted image ), ni pa se mi lustalo iskat podrobnih informacij.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu krkatja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Porodniška
5.12.2007 9:46:36   
sazi
ker sem pred porodniško v podjetju dobilatudi 13 plačo (sicer nekaj malega), se je to poznali pri porodniški tako, da je bila višja od moje običajne plače - ne dobiš pa prevoza in malice, ampak to itak ni plača

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Višina porodniške
5.12.2007 17:34:07   
Anonimen
Kakor jaz vem, po tanovem v  povprečno plačo zadnjih 12 mesecev ne štejejo več 13 plače, ne nadur, čaprav so bili obračunani prispevki tudi od tukaj. Meni 13 plače niso šteli, sem pa nastopila PD z 10. 11 2007. Pa še včasih, če si bil na bolniški, so ti v podjetju o prejemu bruto plače za zadnjih 12 mesecev vpisali z revaloriziranimi stroški tako, da so tiste, ki so bile na bolniški, dobile večjo porodniško, zaradi revalorizacije. Sedaj ti dejansko štejejo zadnjih 12 mesecev, kar si res dobil brez 13 plače in brez nadur. LP

http://www.csd-lj-siska.si/splosno/index.asp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Višina porodniške
5.12.2007 20:40:31   
Dashenka
Ufff, odvisno kakno plačo imaš.

Če imaš visoko, potem je razlika, pa še kakšna. Še zdaj se mi postavijo kocine pokonc, ko se na to spomnim.
Torej prvih 105 dni ni razlike - izračun temelji na povprečju zadnjih 12 plač

Medtem ko nadomestilo za preostalih 260 dni, ne sme preceč 2,5 kratnika povrečne slovenske plače.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Višina porodniške
5.12.2007 20:49:15   
sazi
ja, glede božičnice in 13. plače drži, da je ne upoštevajo, če sta dejansko tako tudi opredeljeni - se pravi, da na plačilni listi piše točno to - namreč od teh dveh plačil so plačani prispevki, ni pa izplačan davek na plače
zato so v moji bivši službi 13. plačevali skupaj z novembrsko, oz. sredi decembra in je bila pač plača za november, 2. obrok, kar je čisto legalno - in v tem primeru ti gre to izplačilo tudi v račun za bolniško, v račun za nego otroka in v porodniško

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Višina porodniške
5.12.2007 20:51:09   
Anonimen
Medtem ko nadomestilo za preostalih 260 dni, ne sme preceč 2,5 kratnika povrečne slovenske plače.


očitno imaš hudo dobro plačo - jaz bi bila nad 2,5 kratnikom povprečne plače navdušena - v nekaterih državah ne dobijo nič!!!

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Višina porodniške
28.12.2007 11:40:23   
dašabina
ker ne vem kje drugje vprašati, vprašam kar tukaj. katerega v mesecu pa nakazuje CSD porodniško? Hvala!
Drugače si pa lahko vsaka sama izračuna, koliko bo dobila neto izplačilo (greš na stran CSD, kjer je obrazec za ta izračun, rabiš povprečno bruto plačo 12 mesecev + kakšne olajšave imaš - npr. za otroke).
Adijo!

_____________________________

V vsakem, še tako majhnem koraku je smisel življenja....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Višina porodniške
28.12.2007 13:35:53   
felicia
jaz dobim porodniško 15 v mesecu, jo že komi čakam

(odgovor članu dašabina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Višina porodniške
28.12.2007 14:19:23   
Anonimen
A lahko katera npr. napiše primer koliko je imela neto plače, ko je delala, koliko v porodniški in koliko potem ko dobiš nadomestilo. Si tud pod razno ne predstavljam.

(odgovor članu felicia)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Višina porodniške
28.12.2007 17:19:29   
Anonimen
plača marec 2007: neto 628,88 € + malica in prevoz
porodniška (enaka že od julija): 627,07€

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Višina porodniške
28.12.2007 22:56:05   
Anonimen
Da še napišem moj primer.
Moja plača v 2006 je bila cca 1600 evrov + vsake tri mesece bonus, ki je bil različen. Porodniška je znašala 2000 evrov na mesec, zdaj pa nadomestilo znaša 1760 evrov na mesec, zaradi gornje meje nadomestila.  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?