|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj se urejajo papriji za porodniško?
18.12.2007 11:24:45   
Naja31
Mi je kar nerodno ker sem to že enkrat počela, ampak sem totalno pozabila.

Torej, rok imam 29.3., kar pomeni da porodniško nastopim 1.3. Kdaj najprej in kdaj najkasneje lahko odnesem vse papirje na CSD? Meni se zdi da najprej 60 dni pred PDP in najkasneje 30 dni? Torej, med 1.1. in 1.2.?

A imam prav?

Sem se malo vštela ker sem vse to mislila urejati februarja, da bi se mi štela še januarska plača, pa sem zdaj ugotovila, da je to verjetno že prepozno.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
18.12.2007 11:27:45   
Taula
Plačo ti upoštevajo do 2 meseca pred prorodom...januarska se ti ne bo žal štela.





Predviden datum poroda:
 29.3.2008 

Datum nastopa porodniškega dopusta:
 01.03.2008 

Predviden datum vloge:
 29.01.2008 
Za vlogo se mi pa zdi da je med 60 in 30 dni prej ja.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
18.12.2007 11:38:15   
mml
jaz imam PDP 27. 01, porodniško nastopim 30.12., vlogo oddala 17. 12., pa niso nič komplicirali (papirje pri G sem dobila šele 7. 12.), tako da nekje 14 dni pred nastopom porodniške je že OK, če papirje oddaš

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
18.12.2007 11:53:01   
lelaval
Od G dobiš potrdilo o PDP in s tem dalje urejaš na CSD za porodniško. Mislim, da 60 dni pred PDP. (koliko sem si zapomnila - 2 leti nazaj user posted image )

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
18.12.2007 11:57:54   
mala pikica
Jaz sem urejala papirje 3.12., porodno pa sem začela 6.12. Čakali smo zato, da se mi je novembrska plača še štela zraven. Ne vem, zakaj Taula pravi, da ti plačo upoštevajo do 2 meseca pred porodom user posted image

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
18.12.2007 12:04:26   
Taula
Ne vem, zakaj Taula pravi, da ti plačo upoštevajo do 2 meseca pred porodom


Ker tako izračuna na netu-na CSDju. user posted image Meni bi bilo fino, če mi upoštevajo plačo še za tisti mesec..bo večja porodnišk. Če pa delavke na CSD upoštevajo...me res zanima ali so tebi kaj komplicirale?

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
18.12.2007 12:47:11   
dadica
napaka, sorry

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
18.12.2007 18:01:34   
mala pikica
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Ne vem, zakaj Taula pravi, da ti plačo upoštevajo do 2 meseca pred porodom


Ker tako izračuna na netu-na CSDju. user posted image Meni bi bilo fino, če mi upoštevajo plačo še za tisti mesec..bo večja porodnišk. Če pa delavke na CSD upoštevajo...me res zanima ali so tebi kaj komplicirale?


Taula, čisto nič niso komplicirali. Gospa je bila zelo prijazna in je rekla, da je samo pomembno, da je pred datumom za porodno (pri meni torej pred 6.12.). Sem pa kakšen mesec prej poklicala in vprašala, če še lahko počakam na novembrsko plačo. Mislim, da je zelo odvisno, na kakšno delavko naletiš. Žal je tako, čeprav bi bilo najbolj pošteno, da bi za vse veljal enak sistem.


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
18.12.2007 18:38:34   
Svet
CCA. 2 MES PREJ, TKO DA BOŠ TO UREJALA JANUARJA!

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
18.12.2007 18:45:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Svet)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
18.12.2007 18:55:29   
mala_pikica
Porodniško nastopim 5.1. 08, na center sem šla 16.12. 07. Nič mi niso komplicirali, s tem, da moram nesti še vse papirje v službo in potem ponovno na center. Lp

(odgovor članu Svet)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
10.1.2008 9:01:05   
misar
Papirje na CSD-ju urejaš od 60 dni do 1 dne pred pričetkom porodniškega dopusta. ta podatek so mi dali s prve roke na CSD Izola. Tako, da lahko urejaš vse čist zadnji moment

(odgovor članu mala_pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
11.1.2008 20:42:05   
Nataša G.T.
Po zakonu o starševskem varstvu je potrebno oddati vloge 60 dni pred PDP. Je pa od uslužbenca odvisno ali bo temu sledil ali ne. Meni niso nič kompilicirali in sem lahko počakala na predzadnjo plačo, tako da sem papirje dokončno uredila 14 dni pred nastopom porodniške.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
6.7.2009 18:26:55   
giotti
Pupe, jaz imam pa obraten problem kot te, ki so zgoraj pisale in želele čim dle čakati z oddajo papirjev. Nam so namreč zdaj znižali plače za 10 % in bi rada, da se mi upošteva čim manj plač, ki jih bom dobila do PDP in čim več od lanskega leta? Kaj je možno nekako vplivati na to, katerih 12 plač se naj šteje v to osnovo za nadomestilo??

Če sem prav razumela (nikjer na internetu pa tega nisem uradno našla zapisanega), je možno vlogo oddati najprej 60 dni pred PDP. Kaj to pomeni, da se šteje 12 zadnjih plač od tistega dne, ko oddam vlogo in se ne bodo upoštevale plače, ki jih še dobim?? Na primer, da imam rok 22.11., torej lahko šele 60 dni prej, torej 29.9. oddam vlogo? Torej se bodo upoštevale plače september 08 do avgust 09? Prav razmišljam?

Ali je mogoče vlogo oddati že danes, ko imam še 20 tednov do poroda?



< Sporočilo je popravil giotti -- 6.7.2009 18:28:16 >

(odgovor članu Nataša G.T.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
6.7.2009 18:45:28   
Anonimen
Na primer, da imam rok 22.11., torej lahko šele 60 dni prej, torej 29.9. oddam vlogo? Torej se bodo upoštevale plače september 08 do avgust 09? Prav razmišljam?


Po moje da.
Zadnja placa, ki jo bos navedla, bo tista, ki jo bos prejela v mesecu septembru za delo v avgustu.

(odgovor članu giotti)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
7.7.2009 9:24:28   
giotti
Hvala, Mič. Mogoče veš ti ali kdo drug, če se da lahko to vlogo oddati že prej kot 60 dni pred PDP? Pa, ali to lahko naredim na katerikoli upravni enoti ali moram to naresti v upravni enoti stalnega bivališča?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
7.7.2009 10:00:28   
zmajaz
Ja - upoštevajo se ti plače, ki si jih že prejela do dneva oddaje vloge, tiste, ki jih prejmeš za tem, pa več ne. Vloge pa žal nikakor NE moreš oddati 20 tednov pred PDP, ampak NAJHITREJE 60 dni pred PDP - prej ti je enostavno ne bodo sprejeli.

Pa mislim, da moraš zadeve urejati na CSD-ju, pod katerega spadaš - nisem pa čisto 100% glede tegale.

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
7.7.2009 10:32:13   
giotti
zmajaz, hvala!!! Bom poklicala, kje lahko oddam vlogo, in jo prinesem točno 60 dni pred PDP!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
3.12.2009 20:32:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu giotti)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
3.12.2009 21:10:32   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: valen

Jaz se čisto nič ne spoznam na to user posted image . A mi lahko prosim mal razsvetlite pojme. Recimo, da jaz oddam papirje 60 dni al pa recimo 50 dni al pa predzadnji možni dan pred PDP. In recimo, da se moja plača vse te mesece ni spremenila niti za cent in se tudi naslednjih 12 mesecev ne bo spremenila... A to pomeni, da bom ne glede na to, kdaj oddam vlogo, dobivala to isto plačo, 100%. Pa recimo zopet, da dobivam 1000 eur bruto, a to pomeni, da bom tudi med porodniškod dobivala 1000 eur bruto ne glede na čas oddaje vloge?
A oni gledajo samo osnovo ali tudi malico, potne stroške?
Hvala za odgovore.



Ja, če imaš zadnjih 12 plač 1000 bruto, potem bo porodniška 1000 bruto. Prevoz in prehrana pa itak nista v bruto plači ampak posebej - torej ju zdaj ne dobiš. Je pa tako, da če decembra dobite še kakšno dodatno "plačo" od katere so plačani vsi prispevki, se pa tudi to šteje zraven in je potem porodniška višja od teh 1000 bruto. Tako sem imela jaz 1. porodniško; npr. 12 plač po 1000 bruto, decembra 13. plačo 300 bruto in potem porodniško 1025 bruto

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj se urejajo papriji za porodniško?
3.12.2009 21:25:32   
zmajaz
Tako je - če se ti plača ne spreminja, je prav vseeno kdaj oddaš, ker bo porodniška ista. In ja - morebitne 13. plače in božičnice se tudi štejejo v osnovo za izračun in lahko zvišajo porodniško.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?