|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prostovljno samohranilka
31.12.2007 13:59:08   
Anonimen
Evo me zanima, pa ne da sem...

Biološka urca kaže tik pred zdajci...
Ker si pač želi imeti otroka, ker so to njene sanje in želja in je pač prišla do zaključka, da očitno tistega The one nikoli ne bo. In v cincanju med biti samohranilka in med ne imeti otrok se pač odloči za prvo varianto. Pa si ženska omisli otroka (ne pa tudi očeta otroka, če le ta noče bit vpleten).


A je to greh nad vsemi grehi, višek neodgovornosti, egoizma, vasezagledanosti...
Al pač si je 'privoščila' uresničitev svojih sanj.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 14:00:44   
Udb
Hmmm...jaz bi se vsekakor odločila, da bi imela otroka. Je pa res, da bo v tem primeru prikrajšan za očeta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 14:03:36   
Anonimen
ne go for it! v tem primeru nej sam gleda, da bo darovalec semen lep, pameten, visok, temen, z modrimi očmi, brez čudnih bolezni v familiji...user posted image

(odgovor članu Udb)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 14:04:51   
dulcinea
Biološka urca kaže tik pred zdajci...
Ker si pač želi imeti otroka, ker so to njene sanje in želja in je pač prišla do zaključka, da očitno tistega The one nikoli ne bo. In v cincanju med biti samohranilka in med ne imeti otrok se pač odloči za prvo varianto. Pa si ženska omisli otroka (ne pa tudi očeta otroka, če le ta noče


Pred kratkim je rodila od mojega sestrična. Je šla nekam v Južno Ameriko, spoznala fajn desca, zanosila in zdaj rodila. Mu je sicer sporočila, da bo očka in to je vse.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 14:06:23   
Anonimen
Ne, men se ne zdi nč tacga. Če seveda dedc to ve in se strinja. K mislim da ma pravico vedet da ma otroka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 14:09:19   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

ne go for it! v tem primeru nej sam gleda, da bo darovalec semen lep, pameten, visok, temen, z modrimi očmi, brez čudnih bolezni v familiji...user posted image



visok, rahlo zagorel, športne postave, svetlolas, z modrimi očmi!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 14:13:13   
Anonimen
sicer pa ne vem zakaj bi sploh desca hotla met? sej kukr bereš po temle forumu so večkrat kot ne samo še en dodaten velik zopern otrok v familiji. men je res škoda, da takrat na unmu referendumu slovenci niso bili za umetno oplojevanje. kok problemov bi to prihranilo! user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 14:13:21   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Evo me zanima, pa ne da sem...

Biološka urca kaže tik pred zdajci...
Ker si pač želi imeti otroka, ker so to njene sanje in želja in je pač prišla do zaključka, da očitno tistega The one nikoli ne bo. In v cincanju med biti samohranilka in med ne imeti otrok se pač odloči za prvo varianto. Pa si ženska omisli otroka (ne pa tudi očeta otroka, če le ta noče bit vpleten).


A je to greh nad vsemi grehi, višek neodgovornosti, egoizma, vasezagledanosti...
Al pač si je 'privoščila' uresničitev svojih sanj.


To je egoizem. Otrok ni avto, ki si ga ZAŽELIMO.  Treba je misliti v naprej. Vsak otrok si želi družino, torej atija IN mamico. In kaj otroku reči? "Sem si te zaželela, sedaj pa te imam, saj ati ni potreben?" Ko imaš otroke, vidiš, da to ne funkcionira kar tako. In če si kdaj brala o pripovedovanjih takšnih otrok, je marsikateri v otroštvu doživljal travmo.

Tudi moj mož, kateremu mama je umrla pri še ne dopolnjenih 3 letih. Je povedal marsikatero bridko, pa čeprav je bil njegov oče resnično SUPER oče....

In zato pravim, da je razlika, "obsoditi" otroka že v naprej, da odrašča brez enega starša, zaradi neke lastne želje-egoizma(po moje), ali pa če "pade v situacijo, ko se starša ločita ali nekdo od njiju umre.  Travme pa doživljajo vsi enako.

In še to...otroka ne "delamo" zase. Začnite se zavedati, da je otrok čisto svoja osebnost, mi ga imamo na "posojo", da mu pomagamo odrasti.

Raje si kupite avto ali bajto. Investicija je podobna, travm je manj.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 14:38:47   
Primoza
Nič kaj posebnega. Seveda pa je enemu težje kot dvema.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 14:40:40   
lojzika
Meni se ne zdi tako grozno ampak ne vem kako kej to gre v Slo.

Nikjer ne piše da bo še tako perfect family ostala skupaj in da ne bo kateri očka ostal brez očeta. No še sabši so tisti očetje ki se sploh ne brigajo za svoje otročke. In so potem mame cele živčne in jamrajo po vseh forumih kak so grozni. No če si pa prostovoljno samohranilka pač že v startu sprejmeš da si za vse sama.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 14:56:35   
Anonimen
Jaz sem bila pred 6. leti točno na tem. Zanosila na počitnicah v tujini, pa se potem vseeno odločila za splav.

Potem je minilo dve leti in sem spoznala zdajšnjega partnerja, s katerim imam otroke.

Narediti to je zelo odgovorno. Imeti otroke ni tako kot imeti psa ali drugo hišno žival, ki jo pač oddaš ali daš k sorodnikom, ko si enostavno zaželiš it na potovanje....
V resnici je to grozno egoistično. Ampak, če je/si ženska psihično dovolj na mestu, potem ja. Ali pa ne.

Jaz ne bi to naredila. In kaj potem rečeš otroku? Da so te moški tako razočarali, da si se odločila tako, da bo vedno brez očeta? Egoistično. Zelo.


(odgovor članu lojzika)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 14:59:47   
Anonimen
Men se pa to ne zdi nekej ful egoističnga.
Men je egoistično da majo ženske doma dedca k jih ponižuje, po možnosti mlati....one pa iz ljubezni vztrajajo, otroc pa trpijo. To je men egoizem.


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 15:04:06   
Enolla
Zelo egoistično - obrazložitev pa je dala že Marogica, se podpišem pod njo. Takemu otroku celo življenje nekaj manjka, pa še sam ne ve kaj - enostavno nekaj manjka.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 15:06:57   
Anonimen
Takemu otroku celo življenje nekaj manjka, pa še sam ne ve kaj - enostavno nekaj manjka.


Kako  pa ve da mu manjka?

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 15:15:22   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Takemu otroku celo življenje nekaj manjka, pa še sam ne ve kaj - enostavno nekaj manjka.


Kako  pa ve da mu manjka?


Ne vem če ti bom znala pojasniti tako, da boš zadovoljna z odgovorom, ampak bom poskusila. Meni je mama umrla ko sem bila majhna, tako, da sem se "živeti" učila brez nje. Se pravi bi se morala navaditi, da je tako, ampak vedno ko pridejo ključne situacije v življenju čutim, da mi nekaj manjka (pogovor z njo najbrž) - in to je vse samo v občutku ne v stvari.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 15:24:53   
Anonimen
Težka vprašanja imaš za zadnji dan...

Bom premislila in ti povem drugo leto, če bom kaj bolj pametna...user posted image .

Ne vem, je egoistično....čeprav v današnjem času stike z očetom komot vzdržuješ, če najdeš nekoga, ki je sposoben normalne komunikacije.
Po drugi strani pa...zakaj ne nekomu podariti življenja?

Ne vem, pretežko pitanje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 16:04:18   
Sibil_
Evo-jaz sem približno tak primer.Oče je bil mornar, je prihajal v Koper vsake tri tedne in pam-enkrat je pač mama ostala noseča (poudarek je na tem, da je ona hotela ostat točno z njim noseča).Ampak ona se potem ni hotela selit (on je iz Korčule drgač), on je pa znorel ko mu je rekla da ne bom imela njegovega priimka-in sem rastla brez očeta.Mah, kaj pa vem, jaz sem imela kot dejstvo to, da pač očeta nimam.Sem pa pri 8ih letih dobila očima, ki sem ga imela zelo rada dokler nisem opazila razlike, ki jo dela med mano in svojo hčerko.In od takrat mi je pač bolj vseeno (no, nimam ga več tako zelo rada).user posted image

Svojega očeta sem pa spoznala in je vse ok, ampak midva bi se pobila zaradi karakternih razlik, tko da je še dober da je dol in gremo na obisk, ko hočemo.user posted image

Sama pa tega svojemu otroku nalašč ne bi naredila, ker meni vseeno manjka tista moška oseba v življenju, kaj pa vem.Tisti nekdo moškega spola ki te ima res rad.In zaradi te izkušnje tudi upam, da bosta moja dva otroka zmeraj imela dobrega očija ob sebi in da ju bo imel zelo zelo rad.user posted image

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 16:20:32   
Rubin.
To je egoizem. Otrok ni avto, ki si ga ZAŽELIMO. Treba je misliti v naprej. Vsak otrok si želi družino, torej atija IN mamico. In kaj otroku reči? "Sem si te zaželela, sedaj pa te imam, saj ati ni potreben?" Ko imaš otroke, vidiš, da to ne funkcionira kar tako. In če si kdaj brala o pripovedovanjih takšnih otrok, je marsikateri v otroštvu doživljal travmo.

Tudi moj mož, kateremu mama je umrla pri še ne dopolnjenih 3 letih. Je povedal marsikatero bridko, pa čeprav je bil njegov oče resnično SUPER oče....

In zato pravim, da je razlika, "obsoditi" otroka že v naprej, da odrašča brez enega starša, zaradi neke lastne želje-egoizma(po moje), ali pa če "pade v situacijo, ko se starša ločita ali nekdo od njiju umre. Travme pa doživljajo vsi enako.

In še to...otroka ne "delamo" zase. Začnite se zavedati, da je otrok čisto svoja osebnost, mi ga imamo na "posojo", da mu pomagamo odrasti.

Raje si kupite avto ali bajto. Investicija je podobna, travm je manj.


Se podpišem pod ta post in dodam, da je nepošteno do otroka, ga obsoditi že vnaprej na življenje brez enega starša.

Pa brez skrbi, bo/boš našla pravega.
Kolegica je bila pri 38 samska, brez otrok in se je v bistvu "vdala" v usodo. Jo srečam čez 2 leti, je bila poročena in mama dvojčkov user posted image .

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 31.12.2007 16:21:03 >

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 16:23:13   
Anonimen
Se podpišem pod ta post in dodam, da je nepošteno do otroka, ga obsoditi že vnaprej na življenje brez enega starša.


Kaj pa če je nepošteno obsoditi ga že vnaprej na neživljenje?

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 16:25:46   
April
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Se podpišem pod ta post in dodam, da je nepošteno do otroka, ga obsoditi že vnaprej na življenje brez enega starša.


Kaj pa če je nepošteno obsoditi ga že vnaprej na neživljenje?


joj, kakšno razmišljanje. Daj prosim mal bolj razloži tole, ker ne razumem, kaj si mislila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 16:26:32   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Kaj pa če je nepošteno obsoditi ga že vnaprej na neživljenje?


V večini primerov, bi se za to dalo poskrbeti že prej... v večini primerov, kjer se je "kar zgodilo".....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 16:35:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: April

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Se podpišem pod ta post in dodam, da je nepošteno do otroka, ga obsoditi že vnaprej na življenje brez enega starša.


Kaj pa če je nepošteno obsoditi ga že vnaprej na neživljenje?


joj, kakšno razmišljanje. Daj prosim mal bolj razloži tole, ker ne razumem, kaj si mislila.


Ja kakšno, no?

Recimo da sem jaz ta otrok, hipotetično. Kaj bi raje? Da sploh ne živim (neživljenje) ali da živim samo z mamo?

(odgovor članu April)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 16:39:32   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Se podpišem pod ta post in dodam, da je nepošteno do otroka, ga obsoditi že vnaprej na življenje brez enega starša.


Kaj pa če je nepošteno obsoditi ga že vnaprej na neživljenje?


A to pomeni, da je otrok že spočet? Jaz nisem nisem, tako razumela. Meni se je zdelo, da samo razmišlja v to smer, da bi postala samohranilka.
V primeru, da je otrok že spočet, bi ga obdržala, kljub temu, da se mi še vedno ne zdi fer, da bo brez enega starša.

Če pa otrok, še ni spočet, ne vem, jaz se zanj ne bi odločila. Sicer pa je jaz ne bi obsojala (itak je ne bi v nobenem primeru), če se odloči za to, v kolikor je v to trdno prepričana, kar pa ona ni, ker če bi bila, ne bi spraševala za mnenje, a ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 16:50:58   
Anonimen
Meni tako razmišljanje deluje na zgodbo, ki sem jo imela pred očmi: dobiti seme za osemenitev in čao miki deci. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rubin.)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: prostovljno samohranilka
31.12.2007 16:58:28   
mojcaziga
Ja, po eni strani bi rekla egoistično. Po drugi strani, bi rekla, da če si to ženska želi ni težko izvedljivo - najti moškega za user posted image . Obstaja še vprašanje ali bi ženska moškemu povedala, da bo oče (če bo sploh vedela od koga je) ali ne, oziroma ali bo kdaj povedala to otroku.
Je pa že en vidik. Ženska potrebuje moškega. Na začetku bo še laufalo, ko je delo z majhnim otrokom, ampak kasneje pa, ko si bo ženska želela moškega - kako bo moški sprejel njenega otroka, kako bo njen otrok sprejel moškega v njuno življenje? Po nekaterih izkušnjah je z otrokom si težje najti moškega kot brez otrok.
Je en kup možnosti, ki jih je fajn predebatirat in pretuhtat in potem..........
Je pa tako, da si marsikdaj ženske s taaaakoooooo veliko željo po otroku potem na hitro najdejo Mr. Sanjskega, in gredo po otroku tudi hitro narazen zaradi nepremostljivih razlik - in rezultat za otroka je dokaj podoben - v obeh primerih odrašča sam z mamo.

Težka tema za pred polnočjo!

LP, Mojca

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?