|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prostovljno samohranilka
1.1.2008 21:04:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

sicer pa ne vem zakaj bi sploh desca hotla met?


O, kakšno vprašanje....no take ženske, ki tako razmišlja, sigurno ne bi podprla, če bi želela sama imeti otroka....


to je bil samo moj sarkazem na mnogo postov ki jih berem na tej temi. moj na srečo ni tak..ni velik nedonošen otrok, ki ne zna niti štunfov pospravt v kanto  namreč! k če bi pa tazga desca dobila pol sem pa raj sama ****o mast da res!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: prostovljno samohranilka
1.1.2008 21:14:15   
baguSka
ki ne zna niti štunfov pospravt v kanto namreč! k če bi pa tazga desca dobila pol sem pa raj sama


user posted image user posted image user posted image  jao... no moj jih vcasih tud odvrze pred tv, pa potem dva dni tam lezijo... pa kaj potem!? jih bo ze pospravu... ce glih takrat sesam al pa pometam, jih sicer dvignem in jih dam na njegov povstr na kavcu, to je pa tud vse... nardi marsikej drucga, kar redkokateri moski nardi!! pa kaj potem? naj bom samo zarad tega sama!?user posted image  jao jao...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: prostovljno samohranilka
1.1.2008 21:23:30   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Končno EDINA, ki je razumela


Aja it mislis da druge nismo razumele user posted image

No, meni je se vedno enako, ce planiras al pa ce se zgodi... v obeh primerih gre lahko za travme in koncni cilj je enak... zafrustriran otrok al zakaj bi ze ble matere samohranilke egoisticne!? Nikjer ni nekega zagotovila... niti pri planiranemu dejanju, niti pri neplaniranemu, spontanemu al zivljenjskemu.. kukrkol ze. Hotela sem povedat, da je itak vedno lahko tako, da otroku nekaj manjka. Ce je otrok locenke, ce je otrok samohranilke, ce je otrok oceta, ce je otrok gejev, ce je sirota, ce ima oba starsa.... vedno je nekaj!


BaguSka. VPrašanje je bilo, kaj menimo o prostovoljnih samohranilkah.... Vse ostalo so opcije, ki jih prinaša življenje in ne vemo, kaj nas čaka...nikoli. In temu primerno sem napisala svoj odgovor, svoje razmišljanje.  Torej,kaj o tem menim in ne, kaj vse se lahko zgodi..... Kajti, če kdo umre, lai se partnerja ne razumeta več, tu ni govora o prostovoljnih samohranilkah, ki so se v osnovi odločile, da bodo vzgajale otroka same. Postle so "prisilne" samohranilke.

In še vedno sem mnenja, da se kar tako, za otroka ne bi odločila, ker...kot sem napisala v prvem postu.

In ne, druge niste razumele mojega razmišljanja....upam, da je bilo sedaj dovolj jasno.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: prostovljno samohranilka
1.1.2008 21:31:32   
baguSka
VPrašanje je bilo, kaj menimo o prostovoljnih samohranilkah.... Vse ostalo so opcije, ki jih prinaša življenje in ne vemo, kaj nas čaka...nikoli.


No, zame je tudi mati samohranilka v istem kosu... ne ve kaj jo caka. Nikoli! In opcije SO odprte... ;) Torej sem te razumela ze v samem startu. Tko kot se ti zavestno odlocis, da ne bos otroka vzgajala sama in lahko potem cez caz ostanes mati samohranilka, tako tudi PROSTOVOLJNA samohranilka cez cas dobi partnerja... nikoli se ne ve!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: prostovljno samohranilka
1.1.2008 21:32:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

In še vedno sem mnenja, da se kar tako, za otroka ne bi odločila


Jaz se tudi ne bi...

...ampak....če si neka ženska zelo zelo želi otroka, mi je to popolnoma legitimen način, da ga ima...:)

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: prostovljno samohranilka
1.1.2008 21:33:52   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

In še vedno sem mnenja, da se kar tako, za otroka ne bi odločila


Jaz se tudi ne bi...

...ampak....če si neka ženska zelo zelo želi otroka, mi je to popolnoma legitimen način, da ga ima...:)


Jaz pa ne morem TRDIT da nebi... ker nisem se bla v taki situaciji. In nikoli se ne ve...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: prostovljno samohranilka
1.1.2008 21:33:58   
Marogica
. Tko kot se ti zavestno odlocis, da ne bos otroka vzgajala sama in lahko potem cez caz ostanes mati samohranilka, tako tudi PROSTOVOLJNA samohranilka cez cas dobi partnerja... nikoli se ne ve!
[/quote]

Se strinjam. Vendar, na samo vprašanje, ki je bilo zastavljeno, brez da razmišljam, kdaj bo prišel potencialni partner je moj odgovor ne. Čisto teoretično.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 1:41:23   
piščanc
jaz se strinjam z marogico.

partnerska veza je en začetek odnosov in kompromisov, ki jih moraš narediti, da veza obstaja. imeti otroka pa pomeni še več kompromisov. no ne na začetku, ampak ko pa odrašča se pa ne strinja vsakič s tabo, ne moreš mu ukazovati. in če imaš znanje, kako popuščati in komandirati iz partnerske veze, je to precej laže, ko potem to delaš z otrokom.

v življenju je še veliko drugih stvari, ki ti lahko zapolnijo čas in glavo.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 7:22:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

ki ne zna niti štunfov pospravt v kanto namreč! k če bi pa tazga desca dobila pol sem pa raj sama


user posted image user posted image user posted image  jao... no moj jih vcasih tud odvrze pred tv, pa potem dva dni tam lezijo... pa kaj potem!? jih bo ze pospravu... ce glih takrat sesam al pa pometam, jih sicer dvignem in jih dam na njegov povstr na kavcu, to je pa tud vse... nardi marsikej drucga, kar redkokateri moski nardi!! pa kaj potem? naj bom samo zarad tega sama!?user posted image  jao jao...


joj babe kok ste zapele. dobr veste na kake desce mislm user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 8:09:23   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

sicer pa ne vem zakaj bi sploh desca hotla met?


O, kakšno vprašanje....no take ženske, ki tako razmišlja, sigurno ne bi podprla, če bi želela sama imeti otroka....


to je bil samo moj sarkazem na mnogo postov ki jih berem na tej temi. moj na srečo ni tak..ni velik nedonošen otrok, ki ne zna niti štunfov pospravt v kanto  namreč! k če bi pa tazga desca dobila pol sem pa raj sama ****o mast da res!



no vidš lara, jst sem samo na podlagi tega izhajala...sarkazem pa to...da so zato tipi lahko zamenljivi,ker je v določenih pogledih potem res boljše da si sama...niso pa vsi taki hvala bogu in vedno več jih spoznavam takih,ki imajo pospravljeno na podstrehi in dve desni roki...hvalabogu še enkrat!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 8:59:02   
jela5
Pozdravljene!
Prebrala sem razmišljanja in tukaj itak ni absolutne resnice in pravice. Verjetno si vse, ki ste si našle partnerje težko predstavljate kako je ženski v taki koži. Taka ženska je lahko čist OKuser posted image  in si otrok želi iz istih razlogov, kot ženska v partnerskem odnosu. (Tista, ki si/si je otroka želela zato, da bi temu svetu podarila še eno življenje, nej se pofočkauser posted image  - pa ne to zamenjevat z občutkom, da so otroci last staršev).  Skratka vsak od nas (v kakršnikoli situaciji je) se mora za otroka odgovorno odločiti, pretehtat zakaj ga hoče imet in kakšne možnosti ima za vse, kar naj bi mu nudil... V življenju se pač dogajajo različne stvari in pomembno je na kak način jih razrešujemo! Sigurno je razlika ali je otrok rastel v takšni ali drugačni obliki družine (ja, tud enostarševska je po definiciji DRUŽINA!), zato pa vsak otrok in seveda nato odrasel človek plete drugačno usodo, se spopada z drugačnimi travmami in jih poskuša reševati na drugačen način.

S tem pa sploh ne želim zmanjševati pomembnost očetovske figure! Je zelo pomembna, ampak z enimi zdravimi in dobrimi odnosi med žensko in svojim 'hipotetičnim otrokom' ter njuno ožjo in širšo okolico so zadeve speljive! Itak, da je pa bolše če je družina dvostarševska, samo stavri se včasih pač ne iztečejo na tak način...
Skratka, vsem otrokom želim (pa naj bo to želja za 2008), da bi rasli v varnem in ljubečem okolju, pa naj bo to z obema ali z enim staršem.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 11:52:06   
soncece24
Jaz se zavestno za to ne bi odločila. Nekaj drugega je, če otrok zaradi spleta okoliščin/usode odrašča brez očeta kot pa če se odločiš da tvoj otrok pač ne bo imel očeta in pika. Sicer se mu verjetno lahko v življenju zgodijo hujše stvari od nepopolne družine, pa vseeno že v štartu vedeti, da mu bo celo življenje nekdo manjkal... ne vem no. 

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu jela5)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 12:44:22   
kalbo
Nisem jst tista, ki o tem razmišlja...


No pikc, tegale ti ne verjamem čisto. The one bo pa padel z neba, sploh ne boš vedla kdaj.
Moje mnenje pa je, da je bolje za otroka, da se rodi taki ženski, ki jo omenjaš (tebi), kot pa da pade not dvema, ki nista dorasla svojemu odnosu, kaj šele otroku, al pa dvema, ki mislita, da jima bo otrok rešil vezo, tega je ko listja pa trave na partnerskih odnosih. Tko da z moje strani bi rekel tej hipotetični ženski, če bi bla vsaj malo podobna tebi...go for it.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 13:22:02   
plenicka
Se popolnoma strinjam s Kalbom. To je vse.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Mali princ)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 15:41:36   
Pia73
Meni se s tem ne zdi nič narobe. Veliko jih ostane samih pa tega ne želijo,....

Itak je za otroka boljše, da ima oba starša ampak je žal vedno več takih otrok, ki tega nimajo. Če se pa nekdo zavestno za to odloči ima otrok verjetno manj travm kot pri takih, kjer se ločijo, varajo ipd.



_____________________________

Ja, ja,...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 17:28:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Nisem jst tista, ki o tem razmišlja...


No pikc, tegale ti ne verjamem čisto. The one bo pa padel z neba, sploh ne boš vedla kdaj.
Moje mnenje pa je, da je bolje za otroka, da se rodi taki ženski, ki jo omenjaš (tebi), kot pa da pade not dvema, ki nista dorasla svojemu odnosu, kaj šele otroku, al pa dvema, ki mislita, da jima bo otrok rešil vezo, tega je ko listja pa trave na partnerskih odnosih. Tko da z moje strani bi rekel tej hipotetični ženski, če bi bla vsaj malo podobna tebi...go for it.




Ma jst ne vem nooooo...user posted image user posted image user posted image
Sem rekla da ne razmišljam o tem. Sicer pa upam, da mi bioura še ne bije zadnjih sekunduser posted image

Ampak kar berem tle na PO me včasih kar zvije. Me je pa k vprašanju spodbudilo par že objavljenih tem.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 18:14:03   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: soncece24

Jaz se zavestno za to ne bi odločila. Nekaj drugega je, če otrok zaradi spleta okoliščin/usode odrašča brez očeta kot pa če se odločiš da tvoj otrok pač ne bo imel očeta in pika. Sicer se mu verjetno lahko v življenju zgodijo hujše stvari od nepopolne družine, pa vseeno že v štartu vedeti, da mu bo celo življenje nekdo manjkal... ne vem no. 


Khm.. khm. U bistvu naj bi blo tko, da ce otrok ze od malega nekoga nima, ima veeeeeeliiiiiiiiiko manj travm, kot pa ce nekoga izgubi kasneje!!!!! Kaj vam tuki ni cist jasno??? Ce je otrok ze od malega navajen na oba starsa, je tako navajen.. ce je otrok ze od rojstva le z enim starsem, je tako navajen... ce ima otrok ze od malega dva istospolna starsa, je tako navajen... Travme dozivlja tisti otrok, ki je vsega tega navajen, pa se potem stvari spreminjajo oz izgubi doloceno osebo, na katero je navajen!!! Ce jo pridobi, toliko bolje...

Ne mores pa ze v samem startu vedet kaj se bo zgodilo jutri, cez en mesec, cez pet let! Ne mores vedet tega! Tko kot ne mores vedet, ce se s partnerjem odlocis za otroka, da bosta cez eno leto se vedno skupi!!! Pa se tud zavestno odlocis zato, da bo imel oba starsa! In tudi tista mati, ki se zaveda, da ji tece voda v grlo, ker je ze toliko stara, se ne pomeni, da ne bo cez leto dni spoznala moskega svojega zivljenja. Ali celo taka zenske, ki je prepricana, da ne bo nikoli imela partnerja v zivljenju... Kje pa je zagotovilo, da ne bo cez eno leto spoznala nekoga!? To govorijo le tiste zenske, ki so razocarane...

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 22:50:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka


ce je otrok ze od rojstva le z enim starsem, je tako navajen...


Moj mož je bil že od malega brez očeta, pa se tega ni nikoli navadil.


Zame najbolj zrelo razmišlja Marogica in se čisto strinjam z njo.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 22:52:55   
Anonimen
In zato je treba bit anonimen.

Neki bo treba narest v tej smeri.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 22:54:19   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka


ce je otrok ze od rojstva le z enim starsem, je tako navajen...


Moj mož je bil že od malega brez očeta, pa se tega ni nikoli navadil.


Zame najbolj zrelo razmišlja Marogica in se čisto strinjam z njo.



user posted image Anonimna, saj sem najbolj "zrela".....po letih...user posted image


Mogoče tudi jaz iz tega izhajam, da je moj mož izgubil mamo, kot majhen otrok in ko mi je pripovedoval njegove travme, žalosti.... Mogoče mi je zato to blizu...Mogoče zato tako razmišljam....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 22:54:35   
baguSka
Moj mož je bil že od malega brez očeta, pa se tega ni nikoli navadil.


Ja. Vcasih je bilo tudi tako, da moz nikoli ni smel zapustit zene z otroci same.. kaj sele ce jo je varal!? GA je blo treba na garmadi zazgat!!! In ni blo hujsega, ce je nekdo potem celo ozenil mater samohranilko!!!

Danes se je ze veliko stvari spremenilo in ogromno otrok je brez enega starsa... sicer ne pravim da je tako prav, ampak se vedno bolj to dogaja in tudi otroci danes to popolnoma drugace ze dojemajo, kot so dojemali vcasih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 22:55:29   
baguSka
Mogoče tudi jaz iz tega izhajam, da je moj mož izgubil mamo, kot majhen otrok in ko mi je pripovedoval njegove travme, žalosti.... Mogoče mi je zato to blizu...Mogoče zato tako razmišljam....


No, jaz pa vam lahko povem, da sem imela oba starsa, pa sem kljub temu dozivljala travme!!!! Zato vam pa pravim, da ni nikoli prav...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 22:56:52   
baguSka
da je moj mož izgubil mamo, kot majhen otrok


in ce izgubis nekoga, ko ga ze imas, je vseeno drugace, kot ce ga sploh nimas...

tud meni verjetno nebi blo vseeno, ce bi mojadva sla narazen... bi pac travme dozivljala drugace... tko sem jih pa zato, ker sta bla skupi...

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 22:57:40   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

ampak se vedno bolj to dogaja in tudi otroci danes to popolnoma drugace ze dojemajo, kot so dojemali vcasih.


Nisem sigurna, da je tako. Vsak otrok imam eno mamo in enega atija! In vse knjige, pravljice, risanke še vedno govorijo o družinci, kjer nastopata ati IN mami. Zato dvomim, da to otrok dandanes drugače dojema. In zato verjamem, da tudi dandanes otrok vpraša, zakaj pa pri nas ni atija, če pa ga npr Franček(želva) ima?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: prostovljno samohranilka
2.1.2008 23:00:03   
baguSka
da tudi dandanes otrok vpraša,


otrok vsak dan sprasuje.... in prepricana sem, ne samo sigurna, da otroci razlicno dojemajo vsako stvar.... in ogroooomnooooo je odvisno tudi od starsa kako in kaj mu bo nudil, ga vzgajal, ga ucil, podpiral, zascitil....

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?