|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: prostovljno samohranilka
4.1.2008 12:10:43   
Anonimen
Zdaj mi pa prosim povejte vse tiste ki odobravate da se ženska zavestno poda v samohranilstvo:

- ko jo bodo spraševali čigav je otrok bo rekla....?
- ko bo njegov biološki oče odkril kaj ste se šle za njegovim hrbtom boste odreagirale....?
- ko bo prijatelj s katerim ste se v mladosti dogovorile za njegovo spermo po nekaj letih ko bo star in osamljen videl da pa lahko iz tistega otroka ki je seveda njegov nekaj iztrži in mu bo povedal resnico ali ga bo pekla vest  da njegov sin/hči po vseh letih še vedno ne ve kam pripada
-...................itd...


Kako se boste počutile takrat, če slučajno vaš otrok izve da je šlo le za spermo, da očeta sploh niste marale in ste želele le zadovoljiti svoje potrebe po otroku? Ja krasno no, res!  Zdaj lahko povem svojemu otroku da  se dojenčki res lahko dobiji iz "trgovin", user posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: prostovljno samohranilka
4.1.2008 12:15:13   
baguSka
Kako pa se bos ti pocutila, ko bosta sla vidva z mozem enkrat narazen, pa bo otrocek spraseval zakaj sta sla narazen? Zakaj se vec ne marata? Ce je kej on kriv? Kako mu bos razlozila? Kako bo otrok vedel?

Ce bi jaz sla v kaj takega, bi definitivno spilala odprte karte in bla iskrena do vseh. Do sebe, do 'darovalca' in do otroka! Zakaj bi mu skrivala? Absolutno pa ne bi imela slabe vesti, ce bi mu povedala resnico, kar pa sigurno nebi bilo, da sem sla v en lokal noge narazen dat in da sploh ne vem kdo je oce. Ker to sem pa ze povedala, da nebi nardila na ta nacin.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: prostovljno samohranilka
4.1.2008 12:16:00   
daddy




- ko jo bodo spraševali čigav je otrok bo rekla....? Dajih to popolnoma nič ne briga user posted image . Ker jih v resnici ne.
- ko bo njegov biološki oče odkril kaj ste se šle za njegovim hrbtom boste odreagirale....?  Saj ni treba da izve ....
- ko bo prijatelj s katerim ste se v mladosti dogovorile za njegovo spermo po nekaj letih ko bo star in osamljen videl da pa lahko iz tistega otroka ki je seveda njegov nekaj iztrži in mu bo povedal resnico ali ga bo pekla vest  da njegov sin/hči po vseh letih še vedno ne ve kam pripada
-...................itd...   samo ugibaš. Ljudje smo različni.


Kako se boste počutile takrat, če slučajno vaš otrok izve da je šlo le za spermo, da očeta sploh niste marale in ste želele le zadovoljiti svoje potrebe po otroku? Otroku je bilo podarjeno življenje in to najbolj šteje.


Malo manj zagrenjenosti, anonimna, no ....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: prostovljno samohranilka
4.1.2008 12:31:35   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

In samo se to: ce pravite da otroci niso igraca, potem SE NIKAR NE LOCITE, ker boste totalni egoisti!!!user posted image


Ta izjava pa ni ravno na mestu, ker mešaš jabolka in hruške.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: prostovljno samohranilka
4.1.2008 12:35:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zdaj mi pa prosim povejte vse tiste ki odobravate da se ženska zavestno poda v samohranilstvo:

- ko jo bodo spraševali čigav je otrok bo rekla....?
- ko bo njegov biološki oče odkril kaj ste se šle za njegovim hrbtom boste odreagirale....?
- ko bo prijatelj s katerim ste se v mladosti dogovorile za njegovo spermo po nekaj letih ko bo star in osamljen videl da pa lahko iz tistega otroka ki je seveda njegov nekaj iztrži in mu bo povedal resnico ali ga bo pekla vest  da njegov sin/hči po vseh letih še vedno ne ve kam pripada
-...................itd...


Kako se boste počutile takrat, če slučajno vaš otrok izve da je šlo le za spermo, da očeta sploh niste marale in ste želele le zadovoljiti svoje potrebe po otroku? Ja krasno no, res!  Zdaj lahko povem svojemu otroku da  se dojenčki res lahko dobiji iz "trgovin", user posted image



Tudi ta anonimnost je nepotrebna...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: prostovljno samohranilka
4.1.2008 17:09:33   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Enolla

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

In samo se to: ce pravite da otroci niso igraca, potem SE NIKAR NE LOCITE, ker boste totalni egoisti!!!user posted image


Ta izjava pa ni ravno na mestu, ker mešaš jabolka in hruške.


U bistvu ne! Zakaj?

Ce pravite da so matere samohranilke egoistke, ker si zelijo otroka. Zakaj potem niso starsi, ki se locijo? Rezultat je isti!

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 8:24:21   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

U bistvu ne! Zakaj?

Ce pravite da so matere samohranilke egoistke, ker si zelijo otroka. Zakaj potem niso starsi, ki se locijo? Rezultat je isti!


Ni rezultat isti. Otrok ločenih staršev, če sta le starša dovolj zrela ima še vedno stike z očetom ali materjo, pa tudi če jih nima ve, da ga nekje ima. V primeru o katerem govorimo pa je otrok za to prikrajšan - enostavno 50% genov, ki jih ima ni nikjer - megla. Niti možnosti nima.

Popravi me če se motim:

1. tukaj ne govorimo o samohranilkah, ki so hvala bogu nogirale svoje partnerje ali očete otrok, da bi otroke in sebe  zaščitile pred travmami alkoholizma, drog ali še česa hujšega
2. ne govorimo o samohranilkah, ki so v nosečnosti ostale same,ker so žal naletele na škisa in so pravilno naredile, da so se ga rešile
3. govorimo o osebah ženskega spola, ki osebe moškega spola izkoristijo kot semensko epruveto na dveh nogah, ker se jim ne da, nočejo, ne morejo ukvarjati z osebamii nasprotnega spola, od njih pa bi rade otroka, ki bi jim zadovoljil neko potrebo. In potem to potrebo oz. ljubezen, da otroku, da se polni otroka pa duši. 

V prvih dveh primerih je otrok sad ljubezni (seks vedno smatram, kot komunikacijo ljubezni na višjem nivoju ko se partnerja darujeta eden drugemu) v tretjem primeru pa je zadeva čisto tehnična - hopa cupa. Ki všasih tudi paše, seveda. Ampak, ne s preračunljivim namenom. KOt sem že prej povedala, čeprav sem odraščala brez očeta - alkohol, in kasneje matere-ki je umrla zelo zgodaj mi je vedno znova v uteho, da sta se vsaj v trenutkih ko sta me "delala" ljubila.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 9:21:21   
jela5
Ah, joj! A misliš, da se samskim ženskam pač ne ljubi met partnerja?user posted image  Kako si ti to poenostavla... Jest sem tud za to, da bi imel vsak otrok oba starša, ki sta v zdravem, funkcionalnem odnosuuser posted image ... Amapk to ni vedno tako in včasih se zgodi, da ženska pač ne najde partnerja, sopotnika, verjemi mi, vzgibi imeti otroka so pa lahko čist enaki, kot pri ženski, ki je v odnosu. Če je ženska čustveno zrela, samostojna, naj se odloči za samohranilstvo. Sem prepričana, da bo taka ženska znala najti pravo pot (da bo fer do moškega in otroka) in da se bo znala spoprijeti s težavami, ki zaradi take odločitve sigurno sledijo. Važno pa je, da jih na pravi način rešimo!user posted image
Lahko se naprimer tudi ženska, ki je v na videz zdravem odnosu z moškim odloči za otroka, ker upa, da jima bo zapolnil praznino, rešil odnos... Kaj pa zdaj?user posted image
Po drugi strani, pa se po moji logiki vsi odločamo za otroka izključno samo zaradi sebe (torej-egoizemuser posted image ?), pa naj smo v paru ali ne....
Ne preostane druzga, kakor da ženskam, ki so primorane v tako odločitev zaželimo velik hrabrosti, ostalim pa naj se začnejo zavedat kaj pomeni ne bit sam in to začet spoštovat!
Pa lep pozdrav!user posted image

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 10:18:57   
Anonimen
Zakaj je želja po otroku ženske, ki je v KAKRŠNIKOLI partnerski obliki bolj legitimna in družbeno sprejemljiva, moralno odgovorna in naravna kakor želja ženske, ki ji pač ni bilo dano, da bi kakršenkoli partnerski odnos doživela.

Zakaj je želja ženske po otroku, kjer otroka partner ne želi bolj legitimna kot želja ženske kjer partnerja sploh ni?

Zakaj je želja ženske po otroku, kjer pač ni vseh danosti (čustveno okolje, socialna stabilnost...) da bi otrok lahko normalno živel bolj legitimna, kot želja ženske, ki recimo lahko temu otroku nudi 'vse' (stabilno čustveno okolje, socialno stabilnost...) razen očetovske figure?

(odgovor članu jela5)
  Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 10:22:54   
Anonimen
Otrok ločenih staršev, če sta le starša dovolj zrela ima še vedno stike z očetom ali materjo, pa tudi če jih nima ve, da ga nekje ima. V primeru o katerem govorimo pa je otrok za to prikrajšan - enostavno 50% genov, ki jih ima ni nikjer - megla. Niti možnosti nima.


Če ne bi bilo če-jev....ampak če-ji so, v vsaki vezi, v vseh kao popolnih družinah so, v vsaki ločeni družini so, povsod so.

Idealne družine pa ni. Ne iskat, kaj vse bo otroku manjkalo iz te idealne družine, poiščite raje, kaj vse bo imel.

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 10:24:14   
Anonimen
3. govorimo o osebah ženskega spola, ki osebe moškega spola izkoristijo kot semensko epruveto na dveh nogah, ker se jim ne da, nočejo, ne morejo ukvarjati z osebamii nasprotnega spola, od njih pa bi rade otroka, ki bi jim zadovoljil neko potrebo. In potem to potrebo oz. ljubezen, da otroku, da se polni otroka pa duši.




Niso vse samske ženske samske zato ker 'se jim ne ljubi ukvarjat z desci', ker 'so desci sam v breme', ker so desci 'samo darovalci sperme'.

Enostavno ni vsem dano, da bi našli partnerja. Simpl.

Tega pa tud jst nisem razumela, ko sem bila še v varnem zavetju zakonskega stanu in vsak večer (no skoraj vsak večer) zaspala v ljubečem objemu ljubljenega moškega. In seveda na vse tiste, ki si partnerja niso 'najdli' gledala kot na nesposobne zgube, ki so preveč izbirčne in 'zaj****' da bi spustile svoje visokostne kriterije (da ne bo pomote nekatere so tud take, govorim o tistih procentih ki take niso). Nisem se pa zavedala, da je najti 'tistega the one' praktično zadetek na loteriji, kjer so možnosti minimalne. In nisem znala tega cenit oz. sem jemala za samoumevno. Danes vem, da dobiti pravega partnarja ni 'šopingiranje' med desci in izbiranje ampak zgolj sreča in trenutni navdih, da ga 'spoznaš' ko pride mimo.

O kako se kaznuje naš napuh user posted image ....

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 10:25:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Danes vem, da dobiti pravega partnarja ni 'šopingiranje' med desci in izbiranje ampak zgolj sreča in trenutni navdih, da ga 'spoznaš' ko pride mimo.


Komot je šopigiranje, če iščeš takega, ki bo naslikal prfekt hepi femili :)).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 10:29:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Danes vem, da dobiti pravega partnarja ni 'šopingiranje' med desci in izbiranje ampak zgolj sreča in trenutni navdih, da ga 'spoznaš' ko pride mimo.


Komot je šopigiranje, če iščeš takega, ki bo naslikal prfekt hepi femili :)).


Problem pa je, da so stalaže že mal prebrane user posted image

Govorim za moj primer:
jst nočem slike 'perfect happy familiy' ampak 'perfect happy Pikonjo'... In očitno želim preveč....


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 10:31:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Danes vem, da dobiti pravega partnarja ni 'šopingiranje' med desci in izbiranje ampak zgolj sreča in trenutni navdih, da ga 'spoznaš' ko pride mimo.


Komot je šopigiranje, če iščeš takega, ki bo naslikal prfekt hepi femili :)).


Problem pa je, da so stalaže že mal prebrane user posted image

Govorim za moj primer:
jst nočem slike 'perfect happy familiy' ampak 'perfect happy Pikonjo'... In očitno želim preveč....


Večina jih pa hoče prfekt hepi femili. Takih je pa kolikor hočeš.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 15:29:36   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Zakaj je želja po otroku ženske, ki je v KAKRŠNIKOLI partnerski obliki bolj legitimna in družbeno sprejemljiva, moralno odgovorna in naravna kakor želja ženske, ki ji pač ni bilo dano, da bi kakršenkoli partnerski odnos doživela.

Zakaj je želja ženske po otroku, kjer otroka partner ne želi bolj legitimna kot želja ženske kjer partnerja sploh ni?

Zakaj je želja ženske po otroku, kjer pač ni vseh danosti (čustveno okolje, socialna stabilnost...) da bi otrok lahko normalno živel bolj legitimna, kot želja ženske, ki recimo lahko temu otroku nudi 'vse' (stabilno čustveno okolje, socialno stabilnost...) razen očetovske figure?



user posted image  se strinjam user posted image  
živimo v drugačni družbi, kot je bila nekoč, vendar so nekateri zelo konzervativni v sviji miselnosti tudi v tem tisočletju. zato je logično, da niso pristali na semensko banko za samske ženske, ker se bojijo samskih žensk, ki si želijo otrok. no, ali pa samoskih moških, zelo podobno je to.

meni osebno se sicer ševedno zdi, da je lažje biti v paru, ampak če situacija ne dopušča, se meni ženske še vedno zdijo upravičene do otroka kljub vsemu, pa boljše semenska banka, kot kr neki...

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zdaj mi pa prosim povejte vse tiste ki odobravate da se ženska zavestno poda v samohranilstvo:

- ko jo bodo spraševali čigav je otrok bo rekla....?
- ko bo njegov biološki oče odkril kaj ste se šle za njegovim hrbtom boste odreagirale....?
- ko bo prijatelj s katerim ste se v mladosti dogovorile za njegovo spermo po nekaj letih ko bo star in osamljen videl da pa lahko iz tistega otroka ki je seveda njegov nekaj iztrži in mu bo povedal resnico ali ga bo pekla vest  da njegov sin/hči po vseh letih še vedno ne ve kam pripada
-...................itd...


Kako se boste počutile takrat, če slučajno vaš otrok izve da je šlo le za spermo, da očeta sploh niste marale in ste želele le zadovoljiti svoje potrebe po otroku? Ja krasno no, res!  Zdaj lahko povem svojemu otroku da  se dojenčki res lahko dobiji iz "trgovin", user posted image



Anonimna, ti si pa zelo zakonpleksana. Najbrž ženska, ki bi šla v to, ne bi skrivala pred nikomer, kakšna je situacija. Skrival bi samo človek, ki ima komplekse.

Pa kja potem, če očeta ženska ni marala? Pa kaj potem, če otrok ne "pripada" nobenemu moškemu? A ti, anonimna, se istovetiš z nalepkami, da si od ****? Zakaj bi bila potreba ženske, genska potreba, slaba, zanič? A ženska je brez moškega podn ali kaj? Pa njene potrebe so ničvredne, če ni deca zraven? A otrok bo pa zameril, ker si ga je ona želela, pa bi raje, da ga nikdar ne bi imela? Bolano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 15:33:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

zato je logično, da niso pristali na semensko banko za samske ženske, ker se bojijo samskih žensk, ki si želijo otrok. no, ali pa samoskih moških, zelo podobno je to.


Malo strahu in malo ljubosumja.

Zakaj bi ena samska ženska živela zadovoljivo in polno življenje z otrokom, jaz pa moram prenašat "enga dedca"? Tako nekako se tukaj gor bere, v drugih zgodbah...Zakaj bi bilo nje lepše kot meni? In izgovor, da je otrok brez popolne družine že v osnovi prikrajšan otrok je zelo priročen in družbeno sprejemljiv.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 15:37:40   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

zato je logično, da niso pristali na semensko banko za samske ženske, ker se bojijo samskih žensk, ki si želijo otrok. no, ali pa samoskih moških, zelo podobno je to.


Malo strahu in malo ljubosumja.

Zakaj bi ena samska ženska živela zadovoljivo in polno življenje z otrokom, jaz pa moram prenašat "enga dedca"? Tako nekako se tukaj gor bere, v drugih zgodbah...Zakaj bi bilo nje lepše kot meni? In izgovor, da je otrok brez popolne družine že v osnovi prikrajšan otrok je zelo priročen in družbeno sprejemljiv.


Ja, se strinjam, tudi jaz približno tako tole razumem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 22:42:19   
solatja
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Zakaj je želja po otroku ženske, ki je v KAKRŠNIKOLI partnerski obliki bolj legitimna in družbeno sprejemljiva, moralno odgovorna in naravna kakor želja ženske, ki ji pač ni bilo dano, da bi kakršenkoli partnerski odnos doživela.

Zakaj je želja ženske po otroku, kjer otroka partner ne želi bolj legitimna kot želja ženske kjer partnerja sploh ni?

Zakaj je želja ženske po otroku, kjer pač ni vseh danosti (čustveno okolje, socialna stabilnost...) da bi otrok lahko normalno živel bolj legitimna, kot želja ženske, ki recimo lahko temu otroku nudi 'vse' (stabilno čustveno okolje, socialno stabilnost...) razen očetovske figure?



pikec, odgovor na prvo vprašanje je: zato, ker ženska sama ne more ustvarit otroka. ne more. pika. ker če bi ga lahko, bi ne rabile več moških na svetu. s takim mišljenjem se tudi avtomatsko še dodatno zmanjša že tako oslabljena moška vloga v družbi. pa da ne filozofiram o enakopravnosti spolov in moderni družbi še naprej. ker gre konec koncev tudi za dostojanstvo moških pri tem. njihovo dostojanstvo zmanjšaš na uporabnost enega spremija.

odgovor na drugo vprašanje: nobena želja ni legitimna. otrok bi moral biti želja obeh in bi moral biti zavestna odločitev, vse ostalo je manipulacija, grda manipulacija in izkoriščanje. v tem ni nobene legitimnosti.

odgovor št. 3: nekatere stvari se lahko še zagotovijo, če je volja (socialna stabilnost, tudi čustveno okolje...), če le ne gre za spočetje otroka iz manipulativnih razlogov. beri prvi in drugi odgovor.


zagovarjam stališče, da naj bo vsak otrok zaželjen, ljubljen in predvsem odločitev obeh staršev. in ja, marsikatera ženska je lahko sama boljši starš kot dva slaba starša, brez dvoma. ampak da pa je spočetje otroka manipulacija in izpolnitev egoističnih želja, to pa ne. otrok ni igrača, ki se jo nabavi iz dolgčasa, je trdo delo, kjer že dva lahko delata napake, kaj šele en sam.
predvsem pa spočetje (če že ne tudi rojstvo) stvar DVEH, ne enga in epruvete ali enega in njegovih sposobnosti izkoriščanja.

sicer pa: koliko samskih žensk, ki že imajo otroka in si želijo še enega, se dejansko odloči zanj? bore malo in vejo zakaj.



_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: prostovljno samohranilka
5.1.2008 22:45:01   
solatja
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

zato je logično, da niso pristali na semensko banko za samske ženske, ker se bojijo samskih žensk, ki si želijo otrok. no, ali pa samoskih moških, zelo podobno je to.


Malo strahu in malo ljubosumja.

Zakaj bi ena samska ženska živela zadovoljivo in polno življenje z otrokom, jaz pa moram prenašat "enga dedca"? Tako nekako se tukaj gor bere, v drugih zgodbah...Zakaj bi bilo nje lepše kot meni? In izgovor, da je otrok brez popolne družine že v osnovi prikrajšan otrok je zelo priročen in družbeno sprejemljiv.


zato, ker otroku privoščiš tudi očeta, ker se boš potrudila najti otroku najboljšega očeta, ki ga boš danem trenutku sposobna najti. to menda dolguješ otroku?


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: prostovljno samohranilka
6.1.2008 0:36:51   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: solatja


pikec, odgovor na prvo vprašanje je: zato, ker ženska sama ne more ustvarit otroka. ne more. pika. ker če bi ga lahko, bi ne rabile več moških na svetu. s takim mišljenjem se tudi avtomatsko še dodatno zmanjša že tako oslabljena moška vloga v družbi. pa da ne filozofiram o enakopravnosti spolov in moderni družbi še naprej. ker gre konec koncev tudi za dostojanstvo moških pri tem. njihovo dostojanstvo zmanjšaš na uporabnost enega spremija.

odgovor na drugo vprašanje: nobena želja ni legitimna. otrok bi moral biti želja obeh in bi moral biti zavestna odločitev, vse ostalo je manipulacija, grda manipulacija in izkoriščanje. v tem ni nobene legitimnosti.

odgovor št. 3: nekatere stvari se lahko še zagotovijo, če je volja (socialna stabilnost, tudi čustveno okolje...), če le ne gre za spočetje otroka iz manipulativnih razlogov. beri prvi in drugi odgovor.

zagovarjam stališče, da naj bo vsak otrok zaželjen, ljubljen in predvsem odločitev obeh staršev. in ja, marsikatera ženska je lahko sama boljši starš kot dva slaba starša, brez dvoma. ampak da pa je spočetje otroka manipulacija in izpolnitev egoističnih želja, to pa ne. otrok ni igrača, ki se jo nabavi iz dolgčasa, je trdo delo, kjer že dva lahko delata napake, kaj šele en sam.
predvsem pa spočetje (če že ne tudi rojstvo) stvar DVEH, ne enga in epruvete ali enega in njegovih sposobnosti izkoriščanja.

sicer pa: koliko samskih žensk, ki že imajo otroka in si želijo še enega, se dejansko odloči zanj? bore malo in vejo zakaj.


Zdaj ga pa ne biksat no, solatja. V genih vseh decev je oploditi žensko, zato tudi v svojih glavah več kot povprečna ženska razmišljajo o tem, kako bi jo n********. Vsako, ki izgleda primerna za to. Zdaj malo pretiravam, seveda, vendar v principu je tako. In normalno je to. In dec ne razmišlja takrat konkretno, da bi jo še vzdrževal, tega v genih ni (načeloma), to je umetna struktura, ki je bila dodatno uzakonjena (v glave vsiljena zastraševalna formula, da sicer se jim bo pa ne vem kaj zgodilo, jih bo bog štrafal) s cerkvijo, sicer z dobrim namenom, za zaščito otrok, družine kot celice, zato, da so v tistih časih otroci sploh preživeli. In ok je bilo to za tisti čas. Vendar danes temu ni čisto tako več. Načeloma imaš sicer prav, da so moški v strašno neugodnem položaju (pa ženske posledično tudi), da ne vedo več, kja je njihova vloga. In načeloma imaš prav, jih ženske še vedno rabimo, ker je mnooooog lažje imeti otroka v paru, kot sam, vendar.... razmisliti moraš vedno o ceni. Včasih je cena za skupnost previsoka. Ne le, v primeru, ko se ločiš iz nekega razloga, ampak tudi v primeru, ko splet okoliščin tako nanese. In ni res, da si otroku obvezan nuditi očeta. Nisi, nobena žival mu ga ni, niti mi. To je naša dobra volja, če mu ga. Seveda je bolj fajn, če je to mogoče, če pa ni, pa mu lahko nudiš nadomestnega očeta nekoč, če ti uspe, ali pa tudi nobenega. In ok je tkao. pravico imaš do tega, kot imaš pravico se odločat po svoji glavi egoistično, da npr. piješ kavo ali kadiš in se zastrupljaš ali pa da imaš otroka sam - moja babica npr. je imela sama mojega očeta iz egoističnega stališča, da ne bo sama na stara leta, pa ni moj oče nič sfrustriran zaradi tega, pa še jaz sem ji hvaležna za to njeno dejanje, ker sicer me ne bi bilo. Imaš pravico kot svoboden človek se odločat po svobodni volji in jasno je, da zato otroku načeloma prav nič ne škoduješ. Ta razglabljanja, kako bo otroku potem zanič, so preživeta in za časom. V resnici mu najbolj verjetno ne bo nič slabše oz. ima možnosti za to, da mu bo dobro ali slabo enake, kot kdorkoli drug, ker tale lajf in vse v zvezi z njim je ena sama loterija. j** ga, tako je. To je življenje.

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: prostovljno samohranilka
6.1.2008 9:26:36   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: solatja


pikec, odgovor na prvo vprašanje je: zato, ker ženska sama ne more ustvarit otroka. ne more. pika. ker če bi ga lahko, bi ne rabile več moških na svetu. s takim mišljenjem se tudi avtomatsko še dodatno zmanjša že tako oslabljena moška vloga v družbi. pa da ne filozofiram o enakopravnosti spolov in moderni družbi še naprej. ker gre konec koncev tudi za dostojanstvo moških pri tem. njihovo dostojanstvo zmanjšaš na uporabnost enega spremija.

odgovor na drugo vprašanje: nobena želja ni legitimna. otrok bi moral biti želja obeh in bi moral biti zavestna odločitev, vse ostalo je manipulacija, grda manipulacija in izkoriščanje. v tem ni nobene legitimnosti.

odgovor št. 3: nekatere stvari se lahko še zagotovijo, če je volja (socialna stabilnost, tudi čustveno okolje...), če le ne gre za spočetje otroka iz manipulativnih razlogov. beri prvi in drugi odgovor.

zagovarjam stališče, da naj bo vsak otrok zaželjen, ljubljen in predvsem odločitev obeh staršev. in ja, marsikatera ženska je lahko sama boljši starš kot dva slaba starša, brez dvoma. ampak da pa je spočetje otroka manipulacija in izpolnitev egoističnih želja, to pa ne. otrok ni igrača, ki se jo nabavi iz dolgčasa, je trdo delo, kjer že dva lahko delata napake, kaj šele en sam.
predvsem pa spočetje (če že ne tudi rojstvo) stvar DVEH, ne enga in epruvete ali enega in njegovih sposobnosti izkoriščanja.

sicer pa: koliko samskih žensk, ki že imajo otroka in si želijo še enega, se dejansko odloči zanj? bore malo in vejo zakaj.


Zdaj ga pa ne biksat no, solatja. V genih vseh decev je oploditi žensko, zato tudi v svojih glavah več kot povprečna ženska razmišljajo o tem, kako bi jo n********. Vsako, ki izgleda primerna za to. Zdaj malo pretiravam, seveda, vendar v principu je tako. In normalno je to. In dec ne razmišlja takrat konkretno, da bi jo še vzdrževal, tega v genih ni (načeloma), to je umetna struktura, ki je bila dodatno uzakonjena (v glave vsiljena zastraševalna formula, da sicer se jim bo pa ne vem kaj zgodilo, jih bo bog štrafal) s cerkvijo, sicer z dobrim namenom, za zaščito otrok, družine kot celice, zato, da so v tistih časih otroci sploh preživeli. In ok je bilo to za tisti čas. Vendar danes temu ni čisto tako več. Načeloma imaš sicer prav, da so moški v strašno neugodnem položaju (pa ženske posledično tudi), da ne vedo več, kja je njihova vloga. In načeloma imaš prav, jih ženske še vedno rabimo, ker je mnooooog lažje imeti otroka v paru, kot sam, vendar.... razmisliti moraš vedno o ceni. Včasih je cena za skupnost previsoka. Ne le, v primeru, ko se ločiš iz nekega razloga, ampak tudi v primeru, ko splet okoliščin tako nanese. In ni res, da si otroku obvezan nuditi očeta. Nisi, nobena žival mu ga ni, niti mi. To je naša dobra volja, če mu ga. Seveda je bolj fajn, če je to mogoče, če pa ni, pa mu lahko nudiš nadomestnega očeta nekoč, če ti uspe, ali pa tudi nobenega. In ok je tkao. pravico imaš do tega, kot imaš pravico se odločat po svoji glavi egoistično, da npr. piješ kavo ali kadiš in se zastrupljaš ali pa da imaš otroka sam - moja babica npr. je imela sama mojega očeta iz egoističnega stališča, da ne bo sama na stara leta, pa ni moj oče nič sfrustriran zaradi tega, pa še jaz sem ji hvaležna za to njeno dejanje, ker sicer me ne bi bilo. Imaš pravico kot svoboden človek se odločat po svobodni volji in jasno je, da zato otroku načeloma prav nič ne škoduješ. Ta razglabljanja, kako bo otroku potem zanič, so preživeta in za časom. V resnici mu najbolj verjetno ne bo nič slabše oz. ima možnosti za to, da mu bo dobro ali slabo enake, kot kdorkoli drug, ker tale lajf in vse v zvezi z njim je ena sama loterija. j** ga, tako je. To je življenje.


Hvala Gina, da si napisala namesto mene moje mnenjeuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: prostovljno samohranilka
6.1.2008 9:38:32   
solatja
Gina, tole si pa kr fajn zabluzila.  user posted image   zgleda, da imam dejansko precej preživeta načela, ampak kaj čem. user posted image

zame ni sprejemljivo, da kar tako seksasš vse povprek, zato ker imaš to v genih. in ker imaš potrebo po tem, pa hajdi za grm s prvim... to zame ni. človek, ki seksa, se mora zavedati posledic in pika. in noben splav ne pride v poštev, vsaj pri meni. za seks potrebuješ glavo, ne samo gene in gon.  je že prav tako, da je spolnost nekaj najlepšega, po drugi strani pa za sabo potegne daleč največjo spremembo v življenju.

prav tako nisem govorila o skupnosti, o partnerskem odnosu za vsako ceno. če ne gre, pač ne gre. in reševanje partnerskih težav skozi otroka je največja zloraba prav za otroka. tega si noben otrok ne zasluži, čeprav je tega ogromno. user posted image

ne vem, no. še vedno mislim, da si vsak otrok zasluži, da je vsaj v trenutku spočetja ljubljen, da ima vsaj to, kot pravi tudi Enolla. jaz bi se počutila precej slabo, da bi bila spočeta zato, da moji mami na stara leta ne bi bil dolgčas. in razni "darovalci" (prostovoljnih ali ne), kjer je vsa očetovska vloga, vse, kar lahko oče da otroku, zminimirano na vrednost enega seksa, ne pridejo v poštev. mene bi tudi razneslo od radovednosti, zakaj sem jaz igrača za mojo mamo, kdo je moj oče, zakaj ravno on in mi podatki tipa : belec, med 20 in 40 letom, srednjeevropejec grejo na bruhanje. o tistih izkoriščenih pa sploh ne bi, res.

ljudje živijo, kakor živijo. moje razmišljanje ne bo nobenega odvrnilo o svojih namenov. ampak zame je očetovska figura nekaj nedotakljivega. in se mi zdi krivično otroku to vzet. meni se zdi škodljivo otroku vzet očeta in mu že v samem bistvu povedat, da je oče neuporaben. tudi pri razpadli družini gre za to, da otrok pri tem trpi, ampak takrat gre po liniji manjšega zla. pri kapricah ženske v srednjih letih pa ni nobenega manjšega zla. in ja, res se odločamo po svoji volji, kajenje, kava, blabla, ampak  otrok je pa stvar dveh, ki vpliva na obstoj tretjega in bistveno spremeni obstoj vseh treh. ni primerljivo s cigareti. user posted image





_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: prostovljno samohranilka
6.1.2008 9:42:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: solatja

zato, ker otroku privoščiš tudi očeta, ker se boš potrudila najti otroku najboljšega očeta, ki ga boš danem trenutku sposobna najti. to menda dolguješ otroku?


Ne, nisem dolžna.

Dolžna sem skrbeti zanj in skrbeti za njegovo zdravje v širšem pomenu besede. Kar niti pod razno ne vključuje nujnega iskanja primernega očeta. Moj otrok živi s krasnim očetom in nikoli nisem pomišljala, da bi mu bistveno zmanjšala stike z njim, čeprav so imele zagovornice "oče je za otroka nujen" kakor v tej temi, za povedati marsikaj. In če ta oče ne bi bil v redu, niti za trenutek ne bi pomišljala stvari speljati drugače.

Ampak jaz razmišljam s svojo glavo ne z družbeno sprejemljivim mnenjem.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 6.1.2008 9:55:31 >

(odgovor članu solatja)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: prostovljno samohranilka
6.1.2008 11:02:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: solatja

ne vem, no. še vedno mislim, da si vsak otrok zasluži, da je vsaj v trenutku spočetja ljubljen, da ima vsaj to, kot pravi tudi Enolla. jaz bi se počutila precej slabo, da bi bila spočeta zato, da moji mami na stara leta ne bi bil dolgčas.



Večina vas argumentira na ta način - ampak zakaj misliš, da ta otrok nebi bil ljubljen v času spočetja. Ženska, ki bi se odločila za ta korak, bi verjetno bolj premislila, kako si želi otroka, kot dva, ki jima po nesreči uide in potem pač ostaneta skupaj, samo zaradi otroka.
Pa kdo je rekel, da bi taka ženska hotela otroka za krajšanje časa. A je tako težko razumeti, da si samska ženska prav tako želi otroka, kot tista, ki živi s partnerjem. Večina ljudi ima otroke zato, ker si jih želijo... In prav tako si lahko par omisli otroka da jima na stara leta ne bo dolgčas... kaj je drugače? No, seveda jaz tudi nisem zato, da si nekdo iz živega dolgčasa spočne otroka...

Kaj pa pari, ki ne morejo imeti otrok, ali so tudi oni potem sebični, ker si tako želijo otroka, čeprav jim ga narava ni namenila? Ali sta sebična, da iz drugega okolja pripeljeta otroka, ki jima niti ni podoben po barvi kože - kakšne travme pa doživlja tak otrok?
Kaj pa pari, kjer je eden od partnerjev bolan? Ali ni sebično, da se odločita za otroka, če vesta, da bo partner umrl (npr. zaradi raka)? Ali pa invalidi, gluhi, slepi, ali so tudi oni sebični, ker si želijo otroka kljub temu, da obstaja veliko tveganje, da bojo podedovali njihovo bolezen?

Ženska ima na žalost omejen čas rodnosti in zakaj bi bile celo življenje kaznovane samo zato, ker niso do časa spoznale pravega. Mislim, da je tudi tak otrok lahko ljubljen. Ogromno je situacij v življenju, ki naredijo otroke bolj nesrečne, kot je tale...

(odgovor članu solatja)
  Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: prostovljno samohranilka
6.1.2008 13:29:45   
solatja
mič, tudi jaz ne dam kaj dosti na družbene norme, ker dovolj zaupam sama sebi, svojim občutkom in načelom, da ne potrebujem družbenih pravil, sploh pa, odkar so družbeno sprejemljive stvari, ki zame osebno niso.
ker vem, da otrok potrebuje očeta in srečno družino za svojo srečo, se bom pač potrudila vse narediti v tej smeri, vse, kar je v moji moči, tako kot vsak drug starš. tudi ti boš naredila največ, kar zmoreš, v dobro otroka. in to je vse bistvo. gre za otroka, in ne starša.

anonimna: otrok je lahko ljubljen v času spočetja, ampak ne tako kot bi lahko bil. mati z vso materinsko ljubeznijo, kar je je, ne more nikoli otroka ljubiti tako, kot ga ljubi oče. oče je prav tako pomemben starš kot mati, v določenem obdobju še bolj. ima svoje pravice in dolžnosti do otroka, ki jih včasih ne more uveljavljati, pa niti ne vedno po svoji volji, niti po volji otroka. ta negacija in"tehnološki višek" očeta je tisto, kar me najbolj moti.
otroku iz drugega okolja pa lahko z ljubeznijo in vzgojo priučiš in mu pomagaš, da nima travm oz. da so te primerno zmanjšane. pri bolnih in ljudem s posebnimi potrebami pa je vedno možnost, da se bo otrok rodil brez te posebnosti, če pa se, pa imaš tudi veliko in težko nalogo, da naučiš otroka sprejemati se takšnega kot je, kar je še za popolnoma zdrave ljudi včasih naloga, ki traja celo življenje. to je poseben izziv, imeti otroka, ki je drugačen in ga naučiti, da se kot tak tudi sprejme, ne glede na vse danosti narave.

ni mi težko razumeti, da si nekdo želi otroka. težko mi je razumeti, da si ga nekdo želi imeti ne glede na vse. da se ljudje ne znajo včasih sprijazniti in se ustaviti pred zidom, ampak rinejo še naprej. ampak to je pač moda današnjega časa. za vse je tu mastercard, tudi za nakup otroka. user posted image


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 [6] 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?