|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
22.1.2008 11:35:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

Ja ti in jaz mogoče ja kokl pa je takih,ki ne?Poznam jih dosti.Nebo delal drugega kot to za kar je šolan.user posted image user posted image
    Ne bom komentirala.Drugače se pa strinjam z lunco

(odgovor članu lunca99)
  Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
22.1.2008 11:41:11   
Colt
Še majhen komentar iz moje strani...kot jaz vidim/doživljam/spremljam situacijo gre tukaj za dva osnovna problema.

1. Nepoštena delitev kapitala. Magnati se grebejo za vedno več in več, tisti ''spodaj'' pa najbolj ''popušijo''

2. Totalno izkrivljen odnos družbe do dela oz zamegljene vrednote. Danes je najbolj ''častitljivo'' da čimbolj ''nategneš'' državo (ki pa so tisti delavci ki so že tko ''nategnjeni'' od kapitalistov), si prigrebeš vse možne in nemožne dodatke ter še preklinjaš državo.

Ergo: Delavci smo nategnjeni dvakrat in nato nas za piko na i še preklinjajo. Super ane?

Grega

ps. Problem je seveda kompleksnejši ampak ti dve točki se mi zdita najbolj merodajni in osnovni. Naj me kdo popravi če se motim s svojo golo kmečko logiko user posted image


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
22.1.2008 14:58:16   
pikica36
-e nestrinjam ravno s tem, da lahko vsak študira, zraven dela,  dobi štipendijo......itd.
vsi nismo doma v ljubljani ali v mariboru.jaz sem končala srednjo šolo in se zaposlila, ker mi doma niso mogli omogočit da bi šla študirat , poleg tega se mi je še zgodilo, da sem zanosila(hvala bogu), pa ni mi žal.in še vedno sem imela željo, da grem naprej v šolo.ampak ni bilo možno. v naši dolini je pretežno težka industrija- železarstvo in rudarstvo(bilo nekoč) in sem ravno tista generacija, ki je končala šolo v 90 letih ko so bile železarne na psu, zaradi izgube jug. trga. ni bilo službe, dojenček... stroški šolanja pa... abnormalno visoki in poleg tega bi se mogla vozit v ljubljano 3x na teden se pravi 150km na eno stranuser posted image user posted image user posted image neizvedljivo! niti finančno niti zaradi družine, ki me praktično sploh ne bi imela.
tako, da... ni ravno tako enostavno, kot se sliši!

se mi pa zdi nepravično da opravljam delo, za katerega je zahtevana 7. stopnja izobrazbe, in s kolegico , ki opravljava isto delo, v isti firmi ima ona skoraj100e več plače, ker pač ima izobrazbo.
pa ne rečem, da ona preveč zasluži, ostali imamo premalo!

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
22.1.2008 17:57:01   
VERONICA
Maruša je napisala:
 
p.p.s. da narediš faks dandanes ne rabiš bi pameten. Samo priden, dosleden, motiviran in pripravljen se učit.

Upam da nimaš prav. Ampak če je res tako potem je jasno zakaj gre tako slabo z to našo deželo.

Jaz sem vedno mislila da je fakulteta za ljudi ki znajo RAZMIŠLJATI, ne pa za PIFLERE. V zahodni Europi, v državi v kateri sem kar dolgo živela, je to vsaj tako. Grejo od tega da so eni ljudje pač dobri v proizvajanju novih intelektualnih vrednosti, drugim bolj lezi delo z rokami.


(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
22.1.2008 18:23:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lunca99

In,če bi bili vsi šolani za direktorje pa zdravnike kdo bi pometal ceste in kelnaril v gostilni??


Če bi bili vsi šolani za kelnarce in pometače cest, kdo bi nas zdravil user posted image

(odgovor članu lunca99)
  Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
22.1.2008 18:27:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: VERONICA

Maruša je napisala:
 
p.p.s. da narediš faks dandanes ne rabiš bi pameten. Samo priden, dosleden, motiviran in pripravljen se učit.

Upam da nimaš prav. Ampak če je res tako potem je jasno zakaj gre tako slabo z to našo deželo.

Jaz sem vedno mislila da je fakulteta za ljudi ki znajo RAZMIŠLJATI, ne pa za PIFLERE. V zahodni Europi, v državi v kateri sem kar dolgo živela, je to vsaj tako. Grejo od tega da so eni ljudje pač dobri v proizvajanju novih intelektualnih vrednosti, drugim bolj lezi delo z rokami.





Ne vem VERONIKA a si tolk naivna al kaj...

VES šolski sistem v tujini in pri nas je narejen ZA POVPREČJE. OŠ je narejena za povprečno inteligentne otroke. SŠ je narejena za povprečno inteligentne dijake, faks je narejen za povprečno inteligentne študente. Vse je narejeno za sredino, ne za ekstreme. To ti lahk pove vsaka učiteljica.

Je pa res, da vsak sistem pozna izjme, od tod nivojski pouk, za tiste ki štrlijo. Za take in tiste, ki se izkažejo z drugačnimi sposobnostmi (glasba, umetnost...) so pač drugačni programi in za pridet v take programe se je treba pač dokazat. Tako v SŠ kot na faksih. Za te presežke so pol ''elitne'' gimnazije in fakultete ali univerze, tako v tujini kot pri nas.
Pa še neki je tuki kar nas večina pozablja. Tekmovalnost in biti najboljši. Forsiranje otrok s strani staršev. Ja rabimo poklice, ki so ''manjvredni'' AMPAK MOJ OTROK GA PA NE BO OPRAVLJAL. Vprašajte srednješolske učitiljice kolk je dijakov na gimnazijah, ki komaj zdelujejo, ker ne zmorejo, koliko je takih, ki jih gimnazija ne zanima, ker jim je mimo, ampak jo delajo na ''željo'' staršev.
Ozrimo se mal okoli in bomo videli, da taki ''manjvredni'' poklici izumirajo, ker vsi pušajo otroke 'biti' več. Kar je absolutno prav, če ima otrok preddispozicije za to in interes. Kaj pa če ga nima?


Aja pa še ena šokantna novica:
Ministrstvo ima program pospeševanja doseganja magistrskih nazivov. Se pravi program zviševanja izobrazbene strukture prebivalcev. Med drugim to tudi vključuje delno sofinanciranje podiplomskih študijev, oblik zaposlovanja kot mladi raziskovalec itd... To je napisano v nacionalni strategiji. Tako da, roko na srce, načrtno povečujejo število znanstvenih nazivov (ozrite se okol in boste videli kolk mag. pridelajo določene fakultete, na katerih že diploma ne pomeni več veliko). Ergo... Aja zakaj se pospešuje višenje izobrazbe? Zarad EU, zarad primerljivosti...


In maruša ima prav. Za naredit faks ne rabiš bit pameten. Dovolj je da si priden, da maš voljo do dela in predvsem cilj. Morda ne rata lih v roku ampak prej ali slej pa ja (z dovolj trme). Tuki pač izvzemam fakultete za katere so potrebne ''specialne sposobnosti'' ki so 'od Boga dane' recimo glasbena akademija, akademija za likovno umetnost, AGRFT, arhitektura, itd...

(odgovor članu VERONICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
22.1.2008 20:23:28   
pupca
jaz  sem natakarica
in zaslužim  skoraj 900eurov  na  mesec.ne porabim nič za malico nič za potne stroške.vse vikende sem prosta .delam 8 ur na dan.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
23.1.2008 0:17:44   
Colt
Pupca, user posted image user posted image user posted image user posted image zate!!

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu pupca)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
23.1.2008 0:28:46   
Anonimen
VES šolski sistem v tujini in pri nas je narejen ZA POVPREČJE. OŠ je narejena za povprečno inteligentne otroke. SŠ je narejena za povprečno inteligentne dijake, faks je narejen za povprečno inteligentne študente. Vse je narejeno za sredino, ne za ekstreme. To ti lahk pove vsaka učiteljica.

Je pa res, da vsak sistem pozna izjme, od tod nivojski pouk, za tiste ki štrlijo. Za take in tiste, ki se izkažejo z drugačnimi sposobnostmi (glasba, umetnost...) so pač drugačni programi in za pridet v take programe se je treba pač dokazat. Tako v SŠ kot na faksih. Za te presežke so pol ''elitne'' gimnazije in fakultete ali univerze, tako v tujini kot pri nas.
Pa še neki je tuki kar nas večina pozablja. Tekmovalnost in biti najboljši. Forsiranje otrok s strani staršev. Ja rabimo poklice, ki so ''manjvredni'' AMPAK MOJ OTROK GA PA NE BO OPRAVLJAL. Vprašajte srednješolske učitiljice kolk je dijakov na gimnazijah, ki komaj zdelujejo, ker ne zmorejo, koliko je takih, ki jih gimnazija ne zanima, ker jim je mimo, ampak jo delajo na ''željo'' staršev.
Ozrimo se mal okoli in bomo videli, da taki ''manjvredni'' poklici izumirajo, ker vsi pušajo otroke 'biti' več. Kar je absolutno prav, če ima otrok preddispozicije za to in interes. Kaj pa če ga nima?


Aja pa še ena šokantna novica:
Ministrstvo ima program pospeševanja doseganja magistrskih nazivov. Se pravi program zviševanja izobrazbene strukture prebivalcev. Med drugim to tudi vključuje delno sofinanciranje podiplomskih študijev, oblik zaposlovanja kot mladi raziskovalec itd... To je napisano v nacionalni strategiji. Tako da, roko na srce, načrtno povečujejo število znanstvenih nazivov (ozrite se okol in boste videli kolk mag. pridelajo določene fakultete, na katerih že diploma ne pomeni več veliko). Ergo... Aja zakaj se pospešuje višenje izobrazbe? Zarad EU, zarad primerljivosti...


In maruša ima prav. Za naredit faks ne rabiš bit pameten. Dovolj je da si priden, da maš voljo do dela in predvsem cilj. Morda ne rata lih v roku ampak prej ali slej pa ja (z dovolj trme). Tuki pač izvzemam fakultete za katere so potrebne ''specialne sposobnosti'' ki so 'od Boga dane' recimo glasbena akademija, akademija za likovno umetnost, AGRFT, arhitektura, itd...




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  bi dodala samo to, da je v večini gimnazij potrebno pokazati več pameti in napora kot na večini faksov - vsaj družboslovnih user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
23.1.2008 6:51:34   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

-e nestrinjam ravno s tem, da lahko vsak študira, zraven dela,  dobi štipendijo......itd.
vsi nismo doma v ljubljani ali v mariboru.jaz sem končala srednjo šolo in se zaposlila, ker mi doma niso mogli omogočit da bi šla študirat , poleg tega se mi je še zgodilo, da sem zanosila(hvala bogu), pa ni mi žal.in še vedno sem imela željo, da grem naprej v šolo.ampak ni bilo možno. v naši dolini je pretežno težka industrija- železarstvo in rudarstvo(bilo nekoč) in sem ravno tista generacija, ki je končala šolo v 90 letih ko so bile železarne na psu, zaradi izgube jug. trga. ni bilo službe, dojenček... stroški šolanja pa... abnormalno visoki in poleg tega bi se mogla vozit v ljubljano 3x na teden se pravi 150km na eno stranuser posted image user posted image user posted image neizvedljivo! niti finančno niti zaradi družine, ki me praktično sploh ne bi imela.
tako, da... ni ravno tako enostavno, kot se sliši!


Se strinjam, res ni tako enostavno. In to vem, ker sem to dala počela. Konec prvega letnika študija sem rodila, pa sem kljub temu doštudirala. Pa sem se vozila z vlakom 1,5 ure v eno stran (tudi do 4x, 5x na teden), pri tako nizkem dohodku sem seveda imela republiško štipendijo, ker pa to ni bilo dovolj sem kmalu šla še delat preko študenta. (p.s. najbolj me je nagradila 'država' oziroma naš sistem, ker so mi takoj znižali otroški dodatek...).

Torej, jaz sem se odločila, da bom vse to zmogla in tudi sem. Ti si se pač odločila za druge prioritete v življenju. Niti zato ni ena boljša in druga slabša. Obe imava pravica do svojega, vendar jaz nosim posledice svojih odločitev. Ti pa kriviš druge (okoliščine) in ne sebe. Hočem povedati to, da ti ne, da nisi MOGLA študirat, ampak da si se raje odločla za DRUGE stvari - sicer z vso pravico - a TI si se ODLOČILA in ne okoliščine.

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
23.1.2008 10:33:29   
lunca77
Se opravičujem, ampak kje pa piše, da tisti z višjo izobrazbo tudi več zaslužijo?user posted image
Drugače pa mislim, da se je pravilo nategovanja precej razširilo-ni dovolj da nategneš samo državo, ampak moraš tudi čim več ljudi pol si pa res car user posted image
Vsakemu svoje, ampak malo več sočutja in razumevanja nam pa ne bi škodilo. Bi bilo vsem skupaj precej lepše če ne bi vsak samo za svojo rit skrbel.

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Položnice in nekateri so res na robu revš...
23.1.2008 10:40:03   
maruškaŠ
Se opravičujem, ampak kje pa piše, da tisti z višjo izobrazbo tudi več zaslužijo?


Nikjer in po mojem je višja izobrazba samo dandanes obvezni predpogoj za možnost za boljšo plačo.

In Miša99
Po mojih izkušnjah si predvsem v gimnaziji moral pokazati nadpovprečno mero piflanja (in to skor vsak šolski dan si moral bit 'pripravljen'). Če ne druga so te na faksu vsaj do konca leta pustil pri miru. In v gimnaziji so boljš skoz prišli piflarji, na faksu pa ne (vsaj pri nas ne) - razen pametni piflarji. Ampak naredil so pa eni in drugi. Moja edina osebna izkušnja uporabe preproste kmečke logike je bila na maturi. Zato pa je imelo dosti dijakov probleme z njo.

(odgovor članu lunca77)
Neposredna povezava do sporočila: 187
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 7 [8]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?