|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  190 191 [192] 193 194   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke
25.1.2008 10:29:35   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: Katy13

Zofy - po moje bodo dovolj tiste rokavičke. Kje si jih pa kupila (cena)?


Katy13, jaz sem jih kupila v H&M za 1,9€, ampak jih imajo po moje tudi v kakem BC ali Arielu.

Glede odejice: v H&M jih imajo po 12.9€ in so 80% bombaž in 20% poliester. Torej so mnogo boljše kot tiste iz flisa, saj se otročiček manj poti. Že na otip so 100x boljše. Moj user posted image je bil ful navdušen, ko sem dekico domov prinesla. Je rekel, da je tako mehka, da bi tudi on imel eno takšnouser posted image .

Za CSD pa mora ati izpolniti oz. poslati na CSD naslednje obrazce:
  • S-1/2
  • S-2 (izpolni delodajalec - to je potrditev delodajalca o zaposlitvi)
  • S-2/1
  • S-6 (izpolni delodajalec - podatki o plači oz. osnovi od katere so bili obračunani prispevki)
  • S-8
Najdeš jih na http://www.mddsz.gov.si/si/obrazci/. Če želiš ti jih lahko pošljem na mail.

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 4776
   RE: Marčevke
25.1.2008 10:37:39   
Lona76
Dobro jutro!
Kok ste se dons že razpisale. Jaz sem danes spala tako tako, sem se skos zbujala, ampak na wc pa nisem šla. Vsaj to.
Dinki tudi jaz imam poredko preglede. Sedaj sem ga imela v sredo, naslednjega imam čez 1 mesec, takrat naj bi bil pa že CTG.
Punce jst že komi hodim. Grem ko račka. Ko vstanem iz stola me sramne kosti takooooo bolijo da potem komi hodim. Sem smešna 100 na uro. Vsaj predstavljam si da sem, ker vidim se itak ne. Pa vedno se mi je zdelo smešno, k so nosečnice proti koncu tok smešn hodile. Evo zdej pa še jaz.
Aja moje nove mere so OT 107, kg +11,5.
Joj ve se že pogovarjate kaj boste oblekle za iz porodnišnice. Sploh še nisem razmišljala o tem. Jst res mislim da imam še full časa. Sem pa vidla v materinski da mi je gin napisala velikost za user posted image za 1,5 tedna več kot sem noseča. po eni strani bi tudi jaz prej rodila, po drugi strani pa razmišljam, da če prej rodim za veliko noč nič ne bom smela jest user posted image . Men pa že zdej šunka pa potica po glavi hodita. Sem tut smotana. Sam na hrano mislim.
Dost sem se razpisala, grem zdej še mal delat.
Pidno božajte bušije!

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 4777
   RE: Marčevke
25.1.2008 10:38:58   
Nasy
Kako ste pridneuser posted image zdej pa res ni dvoma, da bi ne prišle do magične 200user posted image
Jaz sem bila včeraj malo v šopingu in čveku s kolegico, bile sva tudi v BC pa Pikapolonici in jaz, buča, pozabila kupit rokavičkeuser posted image A nastavke za bradavice si boste kupile? Baje je ful dobro, da ne spokajo oz. ko spokajo. 

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 4778
   RE: Marčevke
25.1.2008 10:40:30   
marita
danes sem pa super spala, jeeeee, sem se zbudila šele ob 9.00.

Js sem že skoz na bolniški, pa od službe nisem dobila nobene solidarnostne pomoči, da kao to ni v navadi, delam pa tudi v javni ustanovi. Kr neki.user posted image

Zdj mi ful paše hodit, tko da doma prov na hitrco mal pospravim, cunje skup zmečem, pa ven letim na luft. Sem ugotovla, da mam sam še dober mesec svobode, tko da zdj ful uživam v tem času, dober se počutim, nabiram kondicijo s sprehodi. Skoz sem hotla, da bi rodila kakšen teden prej, zdj bom pa kar veselo na rok počakala, sem se kr tako odločila user posted image , da bom lahko še malo okrog letala. user posted image

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 4779
   RE: Marčevke
25.1.2008 10:45:10   
Sonnja
marita js sm tud že skos v bolniški in sem dobla pomoč nisem prepričana ampak mislim da tudi tebi pripada.

(odgovor članu marita)
Neposredna povezava do sporočila: 4780
   RE: Marčevke
25.1.2008 10:54:50   
Dinki
Zofy, hvala za info glede dekice v H&M-ju...pišuka, pa sem že bila tam pa nisem pogledala za dekice, pol sem pa kupila eno iz flisa v BC....mortam iti še po eno v H&M, sem jo tako imela namen še eno kupiti, ker bi imela eno za doma, eno pa za ven (za voziček, lupinico)....

Joj Marita...sprehodi...jaz kar hrepenim po njih pa mi sploh ne znese....ko pridem iz službe me že vse tko dol tiši, da se moram kr prisilit, da se mal uležem.....bom pa sprehode vsak dan izvajala potem ko bom doma.....še 13-krat grem delat user posted image

_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu marita)
Neposredna povezava do sporočila: 4781
   RE: Marčevke
25.1.2008 11:00:04   
Arabela
Rokavičke... jaz sem imela dvojne kupljene v BC.. ampak vam povem da jih nikoli nisem dala gor, ker se mi je malecka tako smilila z njimi... res da se je parkrat popraskala, ampak ni bilo sile... 

_____________________________

KATARINA 19.9.2006
SERGEJ 25.2.2008

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4782
   RE: Marčevke
25.1.2008 11:02:46   
marita
Dinki: a si ti edina, ki še delaš? Jooj, dobra si.user posted image

(odgovor članu Arabela)
Neposredna povezava do sporočila: 4783
   RE: Marčevke
25.1.2008 11:02:50   
Lona76
Nasy jst sem jih prvič rabila. So mi full popokale bradavice in mi je nastavke mož v porodnišnico prnesu. Sam vem da mi je pol pediatrinja neki težila zakaj z nastavki dojim in ko sem ji bradavice pokazala je pa utihnila.

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4784
   RE: Marčevke
25.1.2008 11:04:31   
Dinki
Dinki: a si ti edina, ki še delaš? Jooj, dobra si.


user posted image ...mislim, da je še Lona76 na istem kot jaz....ostale pa mislim, da so res že bolj doma....

_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu Lona76)
Neposredna povezava do sporočila: 4785
   RE: Marčevke
25.1.2008 11:08:16   
nika_z
Najprej hvala za tako lep sprejem!

Sem prebrala, da že kopujete modrčke za dojenje. Po eni strani je mogoče bolje, da ga kupite šele po porodu, saj se lahko zgodi, da se vam bodo prsi po porodu zaradi količine mleka  povečale in vam bodo ti modrčki premajhni.  Meni so se namreč prsi po prvem porodu povečale za eno košarico. Najbolje bi bilo, če mate to možnost,  da že zdaj pomerite številko modrčka, pa vam ga potem mož nekaj dni po porodu zopet prinese pomeriti, in ga šele nato kupite.

Jaz sem si že kupila Aventove ščitnike za bradavice ter kremo Bepanthen - mi je pri prvem otroku pomagalo, ko sem imela čisto spokane bradavice že po drugem dojenju.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 4786
   RE: Marčevke
25.1.2008 11:14:08   
katj
jutro,

za mano spet smotana noč, od 12h pa do 1.30 sem bla spet pokonc, pol pa preden se sestavim traja.

zofy, sej jaz mam tud dekco iz HMja, samo niso dovolj tople. men te niso za zimo oz. bolj poletne.  pod to iz flisa se pa otrok ne more potiti, pa pol ko jo dam na pol je debela ful, ker je zunaj mraz in samo za ta čas jo uporabljam. to je zame deka kot deka. iz HM mam pa z medvedki Puji in je lušna, ampak tanka.

rokavičk tud jaz nisem nikol uporabljala, pa sem jih mela. 

midva z mojim, bova pa dons sama. po markca gre moja mami v vrtec in bo tam spal. jaz se šibam učit, čeprav nisem neka prava učenka.
in bova šla zvečer na sprehod in na vročo čokolado, prov že včer sem si jo zaželela. te večerne sprehode najbolj pogrešam, kar se tiče spremenjenih navad zaradi otročka.
pa tak način mava, da ga dajeva spat ob isti uri in to ni blo nikol kasnej kot ob 8h, zdej odkar je v vrtcu pa je to od 6.15 do najkasneje 7h. in pol večerni sprehodi odpadejo.

morm se spomnit neki za kosilo.
ma kakšna idejo.....ful mam sira pa ga morm ponucat. včer sem že nardila zrezke v sirovi in rezance,kaj bi pa danes?


(odgovor članu Arabela)
Neposredna povezava do sporočila: 4787
   RE: Marčevke
25.1.2008 11:14:36   
Lona76
Ja še jaz sem ta revež ki še pridno hodi v službo! Tudi jaz samo še 14 krat!

(odgovor članu nika_z)
Neposredna povezava do sporočila: 4788
   RE: Marčevke
25.1.2008 11:15:12   
perp
Dinki: a si ti edina, ki še delaš? Jooj, dobra si.


...mislim, da je še Lona76 na istem kot jaz....ostale pa mislim, da so res že bolj doma....


No sej ne da bi se hvalila (ha ha), vendar jaz tudi še delam. Moram iti še  6 krat v službo.
 
Dinki in Lona76 a veste, da morate 10 dni dopusta za leto 2008 izkoristiti do začetka porodniškega dopusta, drugače vam zapade teh 10 dni.  user posted image

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4789
   RE: Marčevke
25.1.2008 11:25:39   
perp
No včeraj sva šla z mojim user posted image  in seveda z najinim user posted image   na predavanju za Epiduralno a. Morm rečt, da sem bila proti EA, sedaj sem pa še bolj. Všeč nama je bilo, ker ni nič olepševala, ampak je povedala dobre in vse slabe stvari takega načina poroda. Res pa je rekla, da je ful odvisno od praga bolečine vsake ženske posebaj. Pravi da so lansko leto v ljubljanski porodnišnici naredili le 64 EA od skupaj več tisoč porodov. Ful malo??

Kaj pa ve kaj veste o  porodu z ULTIVO?

(odgovor članu perp)
Neposredna povezava do sporočila: 4790
   RE: Marčevke
25.1.2008 11:30:11   
Lona76
Ja perp jaz vem. Sem 5 dni že porabila za "smučanje", potem bom pa mela še 6 dni dopusta pred porodniško. Če mi nebi bilo treba uzeti dopusta še teh 6 dni nebi uzela, ker bi si jih raje prišparala za drugo leto. Je tok fino če si lahko z dojenčkom malo več doma. 

(odgovor članu perp)
Neposredna povezava do sporočila: 4791
   RE: Marčevke
25.1.2008 11:32:34   
Lona76
Potem smo še tri ki pridno delamo. Bomo pa potem dlje doma.

(odgovor članu Lona76)
Neposredna povezava do sporočila: 4792
   RE: Marčevke
25.1.2008 11:44:49   
*medica*
pozdravljene punce..
no zaspala sem potlej šele okol pol šestih in sem se pred pol ure zbudila..no sem se le mal naspala...

janet..dobr je to pr vs k se da tko napredovat...čestitke zate seveda..user posted image user posted image .pr ns napredujejo samo določeni kok  je ena napisala..al pa tisti k ful radi lezejo v rit pa špecajo nadrejenim..user posted image vem ko sem sama spraševala če je kaj možnosti za napredovanje ni bilo pogoja pa rabim šolo pa ne vem kaj še da zj pa nč ne rabjo pa nč še ni tacga..pol ko sem pa zanosila pa kr naenkat možno vse brez šole napredujejo celo tisti z osnovno šolo al pa brez tko da mi je čist razpizdilouser posted image user posted image

glede solidarne pomoči ..ja se jo dobi enkat letno če si vkup tri mesecena bolniški..za javni sektor pa ne vem sam mislim da vsem to pripada neglede kje delaš..user posted image

lona 76 mislim da sva na istem..tudi sama racam..vedno mi je bilo smešno in čudno zakaj nosečnice racajo proti koncu nosečnosti..no pa še sama racam..in se smejem sama sebi..user posted image user posted image vendar me neboli sramna kost ampak bolj križ pa medenica..

moram pa seveda čestitat puncam ki še kar delajo ...no upam da vam čim prej mine teh nekaj dni še do porodniške...

glede očetovstva pa sva z mojim rabila samo osebne dokumente..pa dobiš dva izvoda izjave katere pol izročim enega v P ker bodo oni menda poslali na matični urad podatke ..
glede očetovskega dopusta pa nisem nič dobila ker menda da so dobili nove obrazce in da mi jiih bo dala pol ko prinesem te papirje nazaj..ker oče kao lahko oda papirje tudi tri dni pred nastopom na očetovski dopust..user posted image tako je men razložila ta na CSD

(odgovor članu perp)
Neposredna povezava do sporočila: 4793
   RE: Marčevke
25.1.2008 12:01:55   
mergetka
Katy13, hvala! Pol je to kao mako majčka oz. lahka jopčka, ne?


Katiandi, jaz sem mela na 100g testu zelo podobne rezultate (5,1; 9,1; 7,1; 6,1) in so mi rekli, da je normalen izvid. Nisem rabla iti na predavanje, ne nič, sam domov so me poslali, vso vesel, da je vse ok! Tko, da se ne sekiraj preveč.user posted image


A nastavke za bradavice si boste kupile? Baje je ful dobro, da ne spokajo oz. ko spokajo.


Nasy, nam so v NŠ priporočali Aventove manjše, tko da jaz jih že mam, za vsak slučaj...

Pa še en plišast kompletek s tigrčkom na nogici sem včeri kupila (tak lep, da ga nisem mogla pustiti), moj user posted image se mi pa kr smeji. Kak je fajn, da so še vedno popusti. Sem mislila, da ne bo za tamaučke nič znižano, pa sem dobila 50% off.


Danes sem imela pregled in mal mi je bušu zrastu (OT je 98 cm), kile pa kr ostajajo iste. Z user posted image pa je vse ok!!!user posted image user posted image user posted image

Lep pozdravček vsem user posted image !

(odgovor članu Katiandi)
Neposredna povezava do sporočila: 4794
   RE: Marčevke
25.1.2008 12:33:34   
jagoga
Marita, solidarnostna pomoč pripada vsakemu, ki je več kot 3 mesece neprekinjeno na bolniški, ampak moraš sama zaprosit s pisno prošnjo v kadrovski službi. Kr sami od sebe ne bodo dali. To je znesek (cca 500 €), ki je za vse enak ne glede na plačo.
Kako pa je s privatniki  in gospodarstvom pa nisem seznanjena.

Sprehodi - kako jih jaz pogrešam, ampak nisem sposobna narediti niti 500 metrov.  Se vidi, da ni druge, kot ubogat komisijo, ko mi je napisala mirovanje na domu.

(odgovor članu mergetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4795
   RE: Marčevke
25.1.2008 12:48:09   
Dinki
Dinki in Lona76 a veste, da morate 10 dni dopusta za leto 2008 izkoristiti do začetka porodniškega dopusta, drugače vam zapade teh 10 dni.


Perp, pol si tud ti v klubu "še delujočih" marčevk user posted image ...še mal stisnimo zobe, pa bo...še prehitro bo minilo....
Drugače pa tudi jaz vem za teh 10 dni dopusta in jih bom tudi koristila. Porodniška se mi uradno začne 28. februarja, v službo grem pa zadnjič 13. februarja....preostali dopust pa bom koristila po porodniškem....so tudi meni svetovali, da je tako fajn, da ti takrat več pomeni....
Perp, kaj so pa rekli za epiduralno, da te je še bolj odbilo?

_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu jagoga)
Neposredna povezava do sporočila: 4796
   RE: Marčevke
25.1.2008 12:51:23   
nika_z
IZVIRNO SPOROČILO: perp

Kaj pa ve kaj veste o  porodu z ULTIVO?



Sem najdla na forumu en link, na katrem so napisane iskušnje o porodu z ultivo http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1744787&mpage=1&key

Naslednji teden mam pregled, in če bo anastezist na razpolago tudi sestanek z njim o ultivi in epiduralni. Če bom kaj novega zvedla vam sporočim.

(odgovor članu perp)
Neposredna povezava do sporočila: 4797
   RE: Marčevke
25.1.2008 12:53:20   
jagoga
Kati, tvoj tamal že spi od 19:00 uri? ja kdaj pa zjutraj vstane? O kaj bi jaz dala da bi moj kdaj šel spat tako zgodaj, mi se pa borimo vsak večer in če nam uspe, da zaspi do 21:00 smo zmagali (takrat pa še jaz ali pa mož z njim zaspi), največkrat pa kar do 21:30 še klepeta. Zjutraj pa se sam zbuja med 6:30 in 7:30. Če pa spustimo popoldansko spanje pa ni nič bolje.

Nika_z in vse ostale ki opisujete boleče in razpokane bradavice, na kakšen način ste se ve znebile te nadloge in ali kaj delate za preventivo. Meni so v prvo tako razpokale, da so se dobesedno raztrgane in odpadal koščki bradavice stran (grozlivo), noben nastavek in nobena krema mi ni pomagala, pa sem sprobala vse kar je na tržišču. Morala se čisto prekiniti dojenje in ko so se zacelile, sem poskušala ponovno vzpostaviti dojenje, ampak se je zgodba zopet ponovila. Dajte mi kakšen nasvet, da se temu tokrat ubranim.

(odgovor članu jagoga)
Neposredna povezava do sporočila: 4798
   RE: Marčevke
25.1.2008 12:55:42   
Zofy
Punce, jaz pa tako razumem Zakon o delovnih razmerjih, da če si bolan, na porodniški ali kaj podobnega, lahko teh 10 dni preneseš. To sem brala tudi na nekem forumu s pravniškimi nasveti.
No, sicerjih bom tudi jaz izkoristila, ker sem plan dopust naredila še preden sem izvedela za to. Bom pa tudi jaz še delala preden grem na porodniško in sicer od 11. do 22. ferbuarja. Lih da predam delo punci, ki se vrne s porodniške...

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 4799
   RE: Marčevke
25.1.2008 13:02:15   
jagoga
Zofy, kaj vi pa kar v izmenah na porodniško hodite, a ste se tako dogovorile in planirale?user posted image user posted image

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 4800
Stran:   <<   < Prejšnja stran  190 191 [192] 193 194   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  190 191 [192] 193 194   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?