|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   socialno zavarovanje pri zobozdravniku
4.2.2008 16:52:26   
taly82
Živjo

Imam vprašanje glede slovenskega zobozdravstva, ker se mi zdi, da nas fino sučejo okoli prsta..user posted image
Sama sem se prijavila preko socialnega zavarovanja k zobozdravniku v zdravstveni dom in ko sem prišla prvič k njemu mi je naredil "res majčkeno" pombico, ker sem imela na zunanji strani zoba majceno luknjico in mi zaračunal 20 eur brez računa brez kar koli...user posted image
Bilo mi je čudno...user posted image  itak... in sem ga vprašala, če lahko dobim račun saj sem plačala... gladko me je zabil nazaj, da če bi rada račun, da bom morala doplačati 10 eur in da ljudje nikoli nismo srečni, da nam tako hodijo na roke, mi pa brez hvaležnosti.. na koncu mi je še rekel, da če mi kaj ni všeč naj grem k drugemu, samo, da me v tem ZD siguno ne bo hotel noben vzeti..user posted image
Kaj mi je preostalo kot, da sem s sklonjeno glavo odšla..

Dajte mi pomagat, zanima me kar nekaj stvari:

- ali je res tak problem zamenjat zobozdravnika po ZD sploh na socialno zavarovanje
- koliko pride bela plomba..? plačljiva je če greš preko zdravstva ali privat.. cena je enaka ali se motim??   potem se mi bolj splača iti za plombe k privat zobozdravniku, kot pa v ZD.
-kaj ti sploh krije socialno zavarovanje pri zobozdravstvu ali kje obstaja kakšen seznam??

Upam, da nisem preveč dolgovezila.. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: socialno zavarovanje pri zobozdravniku
4.2.2008 17:19:43   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: taly82

Dajte mi pomagat, zanima me kar nekaj stvari:

- ali je res tak problem zamenjat zobozdravnika po ZD sploh na socialno zavarovanje
Zamenjaš lahko. Vendar, ko se k novemu vpišeš, je čakalna vrsta. Odvisno od zobozdravnika. Pri tej h kateri jaz hodim je cca 18-24 mesecev. Če je kaj nujnega greš v času, ko ima del. čas za paciente z bolečinami.

- koliko pride bela plomba..? plačljiva je če greš preko zdravstva ali privat.. cena je enaka ali se motim??   potem se mi bolj splača iti za plombe k privat zobozdravniku, kot pa v ZD.
Bela plomba se plača oz. se dplača razlika med amalgamsko in belo. Jaz plačam od 35-50 EUR. Odvisno od velikosti plombe.

-kaj ti sploh krije socialno zavarovanje pri zobozdravstvu ali kje obstaja kakšen seznam??
Kaj morate kot zavarovana oseba vedeti o zobozdravstvenem varstvu


(odgovor članu taly82)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: socialno zavarovanje pri zobozdravniku
4.2.2008 17:28:39   
taly82
N & B najlepša ti hvala za odgovor, na tem področju sem čisto neizkušena, saj nisem bila prej kakšnih 10 let pri zobozdravniku.. hvala bogu nisem imela problemov z zobmi, zdaj pa moram mal plombic not zmetat..user posted image

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: socialno zavarovanje pri zobozdravniku
4.2.2008 18:40:35   
Tinky
Jaz hodim k zobozdravnici v ZD, ki ima koncesijo in sem za belo plombo plačala 13 eur (cena je ista, ne glede na velikost plombe).

_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu taly82)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: socialno zavarovanje pri zobozdravniku
4.2.2008 19:57:05   
taly82
Tinky s katerega konca Slovenije pa prihajaš, ker 13 E mi pa je skrajno smešna cena bi šla takoj k taki zobozdravnici..user posted image

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: socialno zavarovanje pri zobozdravniku
4.2.2008 20:09:58   
trnuljčica
Ravno zadnjič so o tem govorili različni mediji. Mislim, da je Zveza za varstvo potrošnikov (Kutinova) na podlagi neke ankete izpostavila problem zobozdravstva. Da pacientom večinoma ne iztavijo računov za zaračunane storitve; da večinoma nimajo objavljenega cenika doplačil za storitve...
Predlagali so da bi uvedli enotni tarifni sistem ( določili najnižjo in najvišjo ceno za določeno storitev). Da ne bi prihajalo do drastičnih razlik med cenami izvajalcev za enako storitev.
Poglej na net pod Kutinova in zobozdravstvo.
Upajmo, da to čimprej uredijo. user posted image Do takrat pa razen tega, da se o pravicah iz osnovnega in dodatnega zdr. zavarovanja pozanimaš na ZZZS, ni druge

(odgovor članu Tinky)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: socialno zavarovanje pri zobozdravniku
5.2.2008 16:17:37   
Tinky
IZVIRNO SPOROČILO: taly82

Tinky s katerega konca Slovenije pa prihajaš, ker 13 E mi pa je skrajno smešna cena bi šla takoj k taki zobozdravnici..user posted image


Kras


_____________________________

Teo 10.7.2008
Maja 27.7.2010

(odgovor članu taly82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: socialno zavarovanje pri zobozdravniku
6.2.2008 22:04:09   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: N & B

IZVIRNO SPOROČILO: taly82

Dajte mi pomagat, zanima me kar nekaj stvari:

- ali je res tak problem zamenjat zobozdravnika po ZD sploh na socialno zavarovanje
Zamenjaš lahko. Vendar, ko se k novemu vpišeš, je čakalna vrsta. Odvisno od zobozdravnika. Pri tej h kateri jaz hodim je cca 18-24 mesecev. Če je kaj nujnega greš v času, ko ima del. čas za paciente z bolečinami.

- koliko pride bela plomba..? plačljiva je če greš preko zdravstva ali privat.. cena je enaka ali se motim??   potem se mi bolj splača iti za plombe k privat zobozdravniku, kot pa v ZD.
Bela plomba se plača oz. se dplača razlika med amalgamsko in belo. Jaz plačam od 35-50 EUR. Odvisno od velikosti plombe.

-kaj ti sploh krije socialno zavarovanje pri zobozdravstvu ali kje obstaja kakšen seznam??
Kaj morate kot zavarovana oseba vedeti o zobozdravstvenem varstvu





Sem šele zdaj videla, da link ni bil aktiven. Sorry.

Kaj morate kot zavarovana oseba vedeti o zobozdravstvenem varstvu


(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?