|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako varčevati s/z...
1.3.2008 16:32:52   
Afnica
* hrano
 
* vodo
 
* toplo vodo
 
* bencinom
 
* elektriko
 
* telefonom
itd.
 
Pri nas imamo za moje pojme kar visoke stroške, pa me zanima kakšne ukrepe bo potrebno uvest, da se le ti zmanjšajo??!!

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako varčevati s/z...
1.3.2008 16:36:02   
Anonimen
Elektrika: treba je ugašat luči, ki niso potrebne da gorijo. Vse naprave (TV,radio) je treba izklopit iz vtičnice.

Bencin: treba je pretuhtat in se ne vozit 5x na dan v trgovino....

Hrana: tako, da se ne kuha preveč in se potem meče stran.

Voda: samo tuš zvečer, ne pa cela banja vode. Ko si umivaš zobe zapiraj vodo.

Telefon: 5 x premisli, preden nekam pokličeš.

(odgovor članu Afnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako varčevati s/z...
1.3.2008 16:57:18   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Afnica

* hrano - v trgovino greš z listkom in ne kupiš ničesar poleg tega, kuhaš reči, ki so poceni, kuhaš malo, kupuješ zgolj hrano, ki je na sconto oz. v akciji, priklopiš se k mama ali tašča servisu za kosila
 
* vodo - ne preoblačiš se toliko, kozarec ne roma v stroj takoj, ko spiješ iz njega, tuširaš se  manj kot pol ure (jaz šparat z vodo ne znam)
 
* toplo vodo - glej vodo - + izklopiš gretje na cisterni, preklopiš na bojler, ki ga daš na min.
 
* bencinom - voziš se z enim avtom, ne greš na avtocesto in posledično ne plačaš cestnine, voziš varčno, da avto kuri 1l/100km manj kot ponavadi, greš samo tja, kamor res moraš, paziš, da v enem poskusu obredeš vse, kar moraš
 
* elektriko - ne pereš toliko perila, posode, ne pečeš več ničesar v pečici, zmrazovalno skrinjo odklopiš, nabaviš si varčne žarnice, ugašaš pc. in tv, nabaviš si varčne stroje, .. priklopiš se na mama ali tašča servis za kosila in prišparaš tudi na elektriki
 
* telefonom - odklopiš telefon, prekineš stike s frendi - zahtevaš, da te oni kličejouser posted image user posted image user posted image user posted image
 
- kurjava - termostat naštimaš na najmanj, kar lahko, bežiš od doma, si na obiskih, če pa živiš pri starših, jim rečeš, da ta hip žal nimaš nič denarja, pa bodo oni plačaliuser posted image user posted image




P.S. Saj veš, da sem se malo hecala v nekaterih točkah.... Mi imamo visoke stroške, ker si privoščimo prijatelje, normalno hrano, veliko čiščenja in gretja, pa še nimamo babica servisa iz nobene strani....zato si privoščimo bolj malo cunj in s težavo dopust....ampak meni je vredno. Treba je razmislit o vrednotah. Ali ti je tisto šparanje vredno tega denarja? Ali je cena ok, ali je previsoka? Poglej kje, na katerem področju ti cena ni previsoka, pa tam šparaj.

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako varčevati s/z...
1.3.2008 17:29:44   
Una
Preberi knjigo Neprijetna resnica (Al Gore). Na koncu knjige je napisanih veliko napotkov, kako varčevati, zraven so dodane tudi www strani, kjer si lahko prebereš veliko na to temo. Če bom imela čas (ravno smo prišli s smučanja), bom napisala bistvo).

_____________________________

LP, Una

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako varčevati s/z...
1.3.2008 17:57:10   
Anonimen
* hrano
Kupuješ z listkom, ne kupuješ nepotrebne hrane(čipsa ipd.), ne kupuješ flaširane vode, raznoraznih gaziranih pijač, kuhaš mineštre, rižote ipd. v bistvu hrano ki je poceni in zdrava, kupuješ v diskontih ki so cenejši pa ravno tako kakovostni

* vodo
Uporabljaš ekološke programe na pomivalcu in stroju, se tuširaš namesto kopaš, zapiraš vodo ko si umivaš zobe ipd.

* toplo vodo
To ne vem, k tuširat se pač treba.

* bencinom
Kupiš varčnejši avto če maš požrešnega, ne zaviraš na hitro, ne speljuješ na hitro, v glavnem čim bolj enakomerna vožnja, dobre gume, sprazniš prtlažnik, delaš redne servise, ne delaš z avtom nepotrebnih kratkih poti, ki bi jih lahko prehodil

* elektriko
Varčne žarnice, varčni gospodinjski aparati, pranje, likanje ipd. takrat ko je cenej elektrika, aparatov ne puščat v stand byu ampak jih izklopit ko se ne uporabljajo....

* telefonom
S prijatelji se pogovarjaš po skypu, al pa greš raj na kafe k pa da po telefonu čvekašuser posted image


V bistvu največ lahko prišparaš na hrani, ker se res pozna kje pa kaj kupuješ, pa pri bencinu če se dosti vozite. Voda se niti ne pozna veliko, elektrika se pa kar pozna.



(odgovor članu Afnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako varčevati s/z...
1.3.2008 18:58:39   
SašaR
IZVIRNO SPOROČILO: Afnica

* hrano  - v trgovino greš enkrat na teden in kupiš samo tisto kar potrebuješ. Kruh lahko pečeš sama doma (samo ne v tistem za kruh, ampak navadno na roke zameseno in v pečici pečeno, ker ga rata veliko več kot v kruhomatu, in elektrika je veliko več)
 
* vodo - skoraj ne moreš, jaz pogledam npr. ko si umivam zobe, vodo vedno zaprem, da ne teče v brez veze, tuširanje mogoče bolj na hitro (meni to ne gre od rok)
 
* toplo vodo - pomoje je nemogoče
 
* bencinom - pojdi kdaj kam peš namesto z avtom; drgač sem jaz porabo zmanjšala na ta način: vozi ves čas nekje na 2000 - 2500 obr/min; grem 5min prej od doma da se mi ne mudi + ...
 
* elektriko - ugašaj luči, če imate dvotarifni števec delaj v ta poceni štromu (peri, pomivaj);
 
* telefonom - ne kliči za brez veze (vedno mi je uspevalo to; od kar imam služben telefon je verjetno račun kar večji, ker se kličemo med samo non stop)
itd.

Ne vem ti pomagati, ker je to zelo  težko.  Pri nas pravim da je sreča da sem cel dan v službi, mož je v službi in jaz tudi tamala v vrtecu in tako so naši stroški od hrane samo večerje in kavauser posted image ; jaz pa ne zapravljam več, ker ne hodim veliko od doma.


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako varčevati s/z...
1.3.2008 19:03:37   
Anonimen
Poisces neobdelan vrt ali njivo in zacnes kopat in sadit.

Tko nimas casa niti z avtom se okrog vozit niti cvekkat po telefonu....user posted image , pa se za jest kaj zraste :)...ce zraste user posted image

(odgovor članu Afnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako varčevati s/z...
1.3.2008 19:32:37   
janca
Se podpišem pod tole.


(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako varčevati s/z...
1.3.2008 20:06:52   
Vilma
S telefonom prišparaš definitivno, če ukineš Telekom in ga nadomestiš s skajpom.
Po mobiju pa kličeš v času cenejše tarife. Ponavadi po šesti, sedmi uri zvečer. Tole z mobijem preverjeno zmanjša račun za polovico.

Elektrika: vžigaš pralni in pomivalni stroj ter bojler samo med vikendom in ponoči, ko je elektrika cenejša.

< Sporočilo je popravil Vilma -- 1.3.2008 20:17:17 >

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako varčevati s/z...
1.3.2008 23:10:39   
Miška76
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Poisces neobdelan vrt ali njivo in zacnes kopat in sadit.




user posted image user posted image user posted image Dobra ideja, jo bom probala uporabit....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako varčevati s/z...
2.3.2008 17:53:57   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Miška76

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Poisces neobdelan vrt ali njivo in zacnes kopat in sadit.




user posted image user posted image user posted image Dobra ideja, jo bom probala uporabit....



Jaz to delam, samo ne vem če kaj prišparam, ker spomladi tolk semen in čebulic in gomoljev kupim, da vse not prinesem. Pa še kar se okrog peljem z avtom, saj je treba froce razvozit, če druzga ne, pa še kar klepetam po tel. Aja, potem se moraš fejst bolj umivat, ker si čist usran od njive, da o cotah ne govorim, kolk jih je za prat...user posted image user posted image

(odgovor članu Miška76)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?