|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 15:19:52   
sneguljčica
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

...pravm sam, da je žalostno da se na da normalno zment...da ljudje niso sposobni it preko sebe in da pol z denarjem delajo sranje...



Se strinjam, žalostno je že, da zveza propade, da sploh pride do ločitve, sploh pa če potem ne morejo ohranit odnosov...
Ampak to še ne pomeni, da mama odira dedca ali da ne rabi več, kot je potrebno za golo preživetje. Če se znata normalno zmenit, ji bo dal toliko, kolikor je sposoben in kolikor potrebuje, samo da ne bo otroku nič manjkalo. Pa brez prošenj, sodišča in izsiljevanja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 15:27:53   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: sneguljčica

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

...pravm sam, da je žalostno da se na da normalno zment...da ljudje niso sposobni it preko sebe in da pol z denarjem delajo sranje...



Se strinjam, žalostno je že, da zveza propade, da sploh pride do ločitve, sploh pa če potem ne morejo ohranit odnosov...
Ampak to še ne pomeni, da mama odira dedca ali da ne rabi več, kot je potrebno za golo preživetje. Če se znata normalno zmenit, ji bo dal toliko, kolikor je sposoben in kolikor potrebuje, samo da ne bo otroku nič manjkalo. Pa brez prošenj, sodišča in izsiljevanja.


Prosim razloži mi kaj to zate pomeni???

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 15:56:46   
mojamura
avtorici te teme svetujem,da toži.

moj mi plačuje (zdaj še dokaj redno) mesečno preživnino v višini 60 €. In, če bivši pri meni vidi novo frizuro, mi vedno pod nos vrže: " A smo se spet frizirali na moj račun???user posted image user posted image user posted image

mislim haloo....


za vse ostalo, kar se dogaja na tej temi pa:

no comment

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 16:53:59   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

avtorici te teme svetujem,da toži.

moj mi plačuje (zdaj še dokaj redno) mesečno preživnino v višini 60 €. In, če bivši pri meni vidi novo frizuro, mi vedno pod nos vrže: " A smo se spet frizirali na moj račun???user posted image user posted image user posted image

mislim haloo....


za vse ostalo, kar se dogaja na tej temi pa:

no comment


mojamura ... zakaj pa ti ne tožiš?

če smem vprašat seveda

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 17:36:05   
Anonimen
Saj ne morem verjet.
Da je na 2000 EUR plače previsoka preživnina 200 EUR na enega otroka. Halooooooo! A mamica naj škrtari, on se pa preserava, saj sta vendarle otroka oba ustvarila. Se strinjate z mano?
Lumpi, vsekakor poskrbi za čimvečjo preživnino. Sicer še nisem bila v tvoji koži, vredno je razmisliti, koliko boš zato dobila manj npr., otroških dokladov. Kolikor več dobiš, več ti država vzame. POZANIMAJ SE!
In naj omenim, da je mamica v najemniškemu stanovanju! Bi morala biti, če ne bi imela otrok? Močno dvomim.
Poleg tega pa ima ona največjo odgovornost, skrbeti za otroke. Pa naj bo spet kakšna pametna, pa reče, naj jih njemu pusti. Bi ve kar pustile svojega otroka? Bi? Mislim, če imate vsaj malo srca, sigurno ne! Pa četudi životarite.
Otroci razumejo. Razumejo, da morajo skromno živeti, če imata starša vsak 400 EUR plače. Ne razumejo pa vsekakor ne, da morajo skromno živeti, če ima njihov oče 2000 EURov plače.
Sicer pa tudi, če mamica ne porabi za enega 200 EUR mislim, da večinoma mamic misli tudi vnaprej, kako bo s prihodnostjo otrok. Zakaj pa ne bi tudi varčevala? Mar ko smo skupaj v zakonu, ne varčujemo?
Večji otroci, večji stroški, večje skrbi.  
Lumpi, želim ti, da čimbolje rešiš, poslušaj pa tiste, ki so v podobnem položaju, kot ti. Jaz bi šla v tem primeru vsekakor do odvetnika na posvet. Absolutno.

< Sporočilo je popravil decembrka -- 6.3.2008 17:39:11 >

(odgovor članu tina a)
  Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 21:24:19   
atiM
Sem plačevalec preživnine in bi samo tole pripomnil, da tukaj marsikatera gleda samo na dohodek starša. Da ne bom omenjal spola. Torej po vsem tem pisanju, bi bilo najbolje, da otrok ostane pri očetu, saj ima večji prihodek in bo otroku ostal najmanj isti standard oz. višji. Pač glede na vse pisarije.

Sicer pa,  kot je že ena omenila, če ženska ne bi omenila 2.000€ prihodka, potem ne bi bilo toliko pisanja. JAz sem pa v situaciji, kjer plačujem za enega otroka 200€ preživnine in bi jo bivša še poviševala, saj ona otroku zvišuje standard, čeprav ima sama za polovico manjšo plačo, ampak višanje standarda naj bi pa financiral jaz? Je to pravično? Sam si ne privoščim smučanja, ne poletnih počitnic v tujini, letnih kart in podobnih zadev (tudi prej si nismo) ampak za otroka bi moral biti pa dolžan plačevat tudi to? Zakaj že?
Če mama želi otroku standard zviševat, ni problema, če si to lahko privošči, ne bo pa noben živel na moj račun, če si niti sam teh stvari ne privoščim. Pa otroku marsikaj še zraven kupim, samo take bedarije se mi zdijo pa skrajno bedaste.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 21:54:02   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: atiM

Sem plačevalec preživnine in bi samo tole pripomnil, da tukaj marsikatera gleda samo na dohodek starša. Da ne bom omenjal spola. Torej po vsem tem pisanju, bi bilo najbolje, da otrok ostane pri očetu, saj ima večji prihodek in bo otroku ostal najmanj isti standard oz. višji. Pač glede na vse pisarije.

Sicer pa,  kot je že ena omenila, če ženska ne bi omenila 2.000€ prihodka, potem ne bi bilo toliko pisanja. JAz sem pa v situaciji, kjer plačujem za enega otroka 200€ preživnine in bi jo bivša še poviševala, saj ona otroku zvišuje standard, čeprav ima sama za polovico manjšo plačo, ampak višanje standarda naj bi pa financiral jaz? Je to pravično? Sam si ne privoščim smučanja, ne poletnih počitnic v tujini, letnih kart in podobnih zadev (tudi prej si nismo) ampak za otroka bi moral biti pa dolžan plačevat tudi to? Zakaj že?
Če mama želi otroku standard zviševat, ni problema, če si to lahko privošči, ne bo pa noben živel na moj račun, če si niti sam teh stvari ne privoščim. Pa otroku marsikaj še zraven kupim, samo take bedarije se mi zdijo pa skrajno bedaste.


Kaj pa če je plačana preživnina dejansko samo za golo preživetje? Ali pa še to ne?

Ok sebi ne privoščiš letnih kart in smučanja in počitnic v tujini. Si pa privoščiš mobitel, internet in npr. tudi avto.

In če preživnina, ki jo otrok prejema ne pokrije osnovnih stroškov kot so hrana, šola, obleke, interesne dejavnosti (ki jih otrok obiskuje že od časa pred ločitvijo) in ostalo kar paše zraven (voda, elektrika, ogrevanje, najemnina)??

Kako naj potem s preživnino + del, ki ga plača starš pri katerem otroka bivata, otrok ima kakšno po vašem "nadstandardno ali luksuzno" zadevo kot so rolerji (ki so mu pač premajhni, kupljeni pa so bili v času ko so bili starši še skupaj) ali pa kolo (enako kot rolerji)?? Ali je to res tak hud luksuz? Je res to preveč? Mora otrok zatreti želje po tem?

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu atiM)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 22:32:55   
Gina
AtiM, a ti si pa drugi ulin nick?user posted image user posted image  Kolk mi je to hecno, ko isto piše. Mogoče je pa mož.

Tkole bom rekla
- otrok pri avtoprevozniku težko ostane, ker tak nima časa zanj
- večina moških noče imeti skrbništva, tako da ne nakladat o tem preveč, v realnosti jim ni glih vedno za imeti tako veliko odgovornost in tako velik strošek, (z redkimi izjemami, da ne bo pomote)
- dljeno skrbništvo je za otroke zanič, bi ga morala stroka prepovedat
- 200eur ni noben luksuz, lažeš in zavisten si, da se kar kadi, ubog tvoj otrok, iz tega si ne moreš pod nobenim pogojem kupiti letnih kart, počitnic v tujini, niti smučk, lahko kupiš kvečjemu rabljene! rolerje pa si nafehtaš od kakšne frendice prastar bicikl za otroka
- ob 200eurih nihče ne more živeti na tvoj račun, prej je resnica, da se ti šlepaš na tvoji bivši s prispevki za otroka. Koliko pa ima tvoja ex plače?

(odgovor članu atiM)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 23:11:46   
mama54
Gina, lepo napisano.

atiM  ti plačuješ za enega otroka 200 eur, kaj pa druga za dva?

< Sporočilo je popravil mama54 -- 6.3.2008 23:14:08 >


_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 23:11:52   
Anonimen
ne gina, nimam nič s temuser posted image dozdej sem še vedno stala za svojimi besedami, ne rabim se it neke glume....lahko prosiš koga od adminov da IP preverjo....

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 23:14:00   
Anonimen
pa on itak pravi da plačuje 200€ preživnine, a zdej je že to premaluser posted image pa če da mama 200, pa smo na onih 400....a je tu kaka drugačna matematikauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 23:16:43   
mama54
pa on itak pravi da plačuje 200€ preživnine, a zdej je že to premal pa če da mama 200, pa smo na onih 400....a je tu kaka drugačna matematika
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80



Samo, da on ima tri otroke.

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: izsiljlevanje
6.3.2008 23:18:25   
Anonimen
aja to pa ni poveduuser posted image to je pa pol druga matematika...in če za vse tri plačuje skupaj 200€, je malo...res

(odgovor članu mama54)
  Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 6:41:31   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: atiM

Sem plačevalec preživnine in bi samo tole pripomnil, da tukaj marsikatera gleda samo na dohodek starša. Da ne bom omenjal spola. Torej po vsem tem pisanju, bi bilo najbolje, da otrok ostane pri očetu, saj ima večji prihodek in bo otroku ostal najmanj isti standard oz. višji. Pač glede na vse pisarije.

To je izjavila samo ena, ulla. Ostale se s tem nismo strinjale...

Sicer pa,  kot je že ena omenila, če ženska ne bi omenila 2.000€ prihodka, potem ne bi bilo toliko pisanja. JAz sem pa v situaciji, kjer plačujem za enega otroka 200€ preživnine in bi jo bivša še poviševala, saj ona otroku zvišuje standard, čeprav ima sama za polovico manjšo plačo, ampak višanje standarda naj bi pa financiral jaz? Je to pravično? Sam si ne privoščim smučanja, ne poletnih počitnic v tujini, letnih kart in podobnih zadev (tudi prej si nismo) ampak za otroka bi moral biti pa dolžan plačevat tudi to? Zakaj že?

A ni ponavadi tako, da poskušamo otroku omogočiti tudi tisto kar sebi ne moremo? A ni logično, da najprej poskrbiš za otroka šele potem zase? Ne, da bi ti moral biti dolžan to plačevat, to bi ti morala bit etična, moralna obveza do otroka...

Če mama želi otroku standard zviševat, ni problema, če si to lahko privošči, ne bo pa noben živel na moj račun, če si niti sam teh stvari ne privoščim. Pa otroku marsikaj še zraven kupim, samo take bedarije se mi zdijo pa skrajno bedaste.

Še enkrat. Najprej otroku, za otroka šele potem sebi, zase.
 
Če bosta oba z otrokom sestradana in boš dobil kos kruha - kdo ga bo prvi dobil - ti ali otrok?


(odgovor članu atiM)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 7:20:51   
Volga
ne bo pa noben živel na moj račun


Na to je treba pa treba misliti preden not spustiš user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 7:36:40   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: atiM

, ne bo pa noben živel na moj račun,


AJa-a otrok naj si pa kar sam zasluži za preživetje, praviš? user posted image  Saj konec koncev, živi tudi na tvoj račun.


(odgovor članu atiM)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 8:27:37   
BaNeLa
dljeno skrbništvo je za otroke zanič, bi ga morala stroka prepovedat _Gina tole pa prosim razloži.....moja izkušnja je odlična.....zato se s tem ne strinjam.....

strinjam se s tem, da morda večina od nas pozna primere, ko mame s tem izsiljujejo očete....in teh ni malo, zato vejamem, da nas večina misli, da gre pri vseh primerih za izsiljevanje....in seveda vse na škodo otrok, ki pri tem ko se mamai in oče kregata samo trpijo.....mislim, da bi bilo otrokom v večini primerov lažje in lepše , če bi imeli zadovoljne starše in veliko pozornosti ter ljubezni, kot kaj drugega.....

Zanimivo je tudi, koliko očetov poznam, ko jih bivše res izsiljujejo in poleg tega, da jim vsakič sproti grozijo z odvetniki, plačajo tudi veliko več, kot bivša privošči otroku.....pri tem, da ima ona več dohodkov....kdo bi to razumel....

V glavnem gre pri vsem tem za neke zamere in izkoriščnja ene in druge strani, ko ljudje niso sposobni normalne komunikacije ....

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 8:31:12   
pikica36
na temo preživnina je bilo napisano že toliko da......... brezveze no!!!
samo to...nevem , kako živite , kje živite, ampak 400 e mesečno za otroka!?user posted image
če bi si mi to privoščili , že zdavnaj crknemo dobesedno!!!pa ne živimo slabo- nasprotno!!nič nam ne manjka. v naši regiji ima povvprečna družina  tam okoli 1500 e dohodka mesečno, kjer sta oba starša zaposlena(ali pa še toliko ne)
in verjetno 800 evrov ne more porabit za oba otroka ali pačuser posted image
mogoče sem pa jst spet z lune padlauser posted image

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 8:34:11   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

na temo preživnina je bilo napisano že toliko da......... brezveze no!!!
samo to...nevem , kako živite , kje živite, ampak 400 e mesečno za otroka!?user posted image
če bi si mi to privoščili , že zdavnaj crknemo dobesedno!!!pa ne živimo slabo- nasprotno!!nič nam ne manjka. v naši regiji ima povvprečna družina  tam okoli 1500 e dohodka mesečno, kjer sta oba starša zaposlena(ali pa še toliko ne)
in verjetno 800 evrov ne more porabit za oba otroka ali pačuser posted image
mogoče sem pa jst spet z lune padlauser posted image


Pikica tole j izračun (mesečni povpreček glede na celo leto) - povej, če je katera postavka prenapihnjena in za koliko:

najemnina 50€
elektrika 10€
voda, smeti 12€
ogrevanje 15€
malica + kosilo (šola) 80€
šolske potrebščine  18€
šola sproti 20€
hrana 100€
oblačila, obutev  70€
igrače 25€
hobiji 25€
 
SKUPAJ 420€ 
 

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 8:56:39   
BaNeLa
Ja je napihnjena - jaz zase ne porabim za oblačila in obutev 70 € mesečno, kaj šele za otroke.....za igrače...ne, nekupujem vsak mesec igrač ker jih ne potrebujejo....pa je že to skoraj 100€ manj....
Pa tudi velikokrat dobimo od prijateljev kakšna oblačla, ki so našim prav, njihovim pa že premajhna.....

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:09:35   
gaya
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

IZVIRNO SPOROČILO: pikica36

na temo preživnina je bilo napisano že toliko da......... brezveze no!!!
samo to...nevem , kako živite , kje živite, ampak 400 e mesečno za otroka!?user posted image
če bi si mi to privoščili , že zdavnaj crknemo dobesedno!!!pa ne živimo slabo- nasprotno!!nič nam ne manjka. v naši regiji ima povvprečna družina  tam okoli 1500 e dohodka mesečno, kjer sta oba starša zaposlena(ali pa še toliko ne)
in verjetno 800 evrov ne more porabit za oba otroka ali pačuser posted image
mogoče sem pa jst spet z lune padlauser posted image


Pikica tole j izračun (mesečni povpreček glede na celo leto) - povej, če je katera postavka prenapihnjena in za koliko:

najemnina 50€
elektrika 10€
voda, smeti 12€
ogrevanje 15€
malica + kosilo (šola) 80€
šolske potrebščine  18€
šola sproti 20€
hrana 100€
oblačila, obutev  70€
igrače 25€
hobiji 25€
 
SKUPAJ 420€ 
 


Skoraj vedno spremljam tele polemike okoli preživnine. In moram rečt, da sem iz vseh teh izračunov in postov veliko potegnila(hvala tistim, ki se trudite). Otrok stane, to je res. Pravzaprav, ko plačujem položnice, res nikoli ne pomislim, da delež odpade tudi na otroka, ampak dejansko tako je. Pa o tem ne bi polemizirala.
Pišem predvsem avtorici teme. Glede na to, da je avtoprevoznik res lahko naredi tako kot ti grozi-dela za manjšo prikazano plačo, na črno dobi mnogo.
Zdaj pa samo premisli, koliko se da z njim razumsko pogovorit. Moj mož ima tudi določeno smešno nizko preživnino za 2 otroka, ampak bila je določena, ko so bile slabše razmere(brezposelnost), plačo ima sedaj prikazano majhno, z zvišanjem preživnine bivša ne bi uspela, ker ima (po podatkih)večjo plačo kot on. Zato imata z bivšo  dogovor, da se vse večje stvari sofinancirajo. Na dopust gresta otroka z nama, smučat gresta z nama,... skratka kamor gremo mi gresta otroka zraven. Ne vidim razloga, da ne bi šla. Do sedaj je bila šoloobvezna ena, sta v septembru vsak pol prispevala. Sedaj bosta šoloobvezni obe, bosta vsak eno sfinancirala. AMpak preživnino bo prav tako plačal. Če se lahko s svojim zmeniš, da se vsi večji stroški delijo(kolesa, rolerji,....), potem sprejmi preživnino tako kot ti ponuja, v kolikor pa veš, da je to brca v temo, potem pa pojdi na sodišče....

Skrbnik oče-avtoprevoznik- ne me hecat. Niti v sanjah. Midva imava 18 mesečno hčerko. Vidi jo samo ob vikendih, ko je doma. Takrat sta pa tudi punci iz prvega zakona pri nas. Ko je najin vikend cel vikend, drugače pa vsakič od pet-sob popoldne. Tako sta se zmenila, tako punci želita,.... Skratka vse se da, če sta dva razumska človeka sposobna normalne komunikacije. Sicer pri nas so bile ravno tako v začetku blazne težave, zdaj, ko pa sem se tudi jaz malo vmešala in se pogovorila z bivšo, pa zadeva laufa predvsem v dobro otrok. Moje mnjenje pa je, da more določen čas od ločitve pretečt, da se prizadetim rane zacelijo.


_____________________________



30.09.2006 je v moje naročje prisvetila najsvetlejša zvezdica, obraz moje hčerke Gaje.



(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:12:18   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

Ja je napihnjena - jaz zase ne porabim za oblačila in obutev 70 € mesečno, kaj šele za otroke.....za igrače...ne, nekupujem vsak mesec igrač ker jih ne potrebujejo....pa je že to skoraj 100€ manj....
Pa tudi velikokrat dobimo od prijateljev kakšna oblačla, ki so našim prav, njihovim pa že premajhna.....


Pa si pod oblačila preračunala - recimo vse letne čase, ko je potrebno kupit čevlje, jakne, razne smučarske kombinezone ipd...? Sej en mesec daš več, drugi manj, v povprečju je pa vsaj tolk...

Res ne rabijo vsak mesev igrač, ampak preračunaj še kolo, smučke, rolerje - na mesečno povprečje...

Pa mislim, da lahko potem nehaš oporekat...

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:14:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

Ja je napihnjena - jaz zase ne porabim za oblačila in obutev 70 € mesečno, kaj šele za otroke.....za igrače...ne, nekupujem vsak mesec igrač ker jih ne potrebujejo....pa je že to skoraj 100€ manj....
Pa tudi velikokrat dobimo od prijateljev kakšna oblačla, ki so našim prav, njihovim pa že premajhna.....


točno tko....a more met otrok zato ker sta se starša lola, na ta račun met vse stišano v rit ? a je to dobr za otroka? po moje ne...moj otrok ziher ne bo mel vsak mesec igrač za 25€, ločena al ne...zato k jh ne rab. pika. pa če sm zato slaba mat, pač klinc. še kej hujšga je verjetno. isto s cunjami. pa še to je - se lohk zgražate kolk čete - samo če jaz doma skuham kosilo ob neki normalni uri, otrok v šoli ne bo jedu....če bo pa situacija taka, da kosilo ne more bit normalno, pol pa ja....madona, tolk je teh težav okol hranjenja, a rab otrok dvakrat kosilat? sej jih ne pitamo za zakol, madona...pol pa čujem, kolk sem grozna, ker še hrane mu ne prvoščim...ma ja...in pol se ga šopa celi dan, celi dan sedi za računalnikom pa najnovejše igrce špila ( k jih vsak mesec dobi za 20€) pa še kak radiator ma za ritjo pržgan, da ga ne zebe..pa pri14 tehta 90 kil...ven ga sterejte, na luft, bo bolš za otroka, pa še stroški z njim bodo manjši...pri otocih je zlo zdravo it po sistemu manj je več...u bistvu jih dost gre tko, dokler so skupej...ko pa grejo narazn, je pa kr naenkrat treba otroku omogočit vse možno, ker si to zasluži...pajade...in vzgojit kaj? enga razvajenga pezdeta...

najbolj mimo mi je pa to, z najemnino itd....če grema midva narazn, si morm najdt stanovanje, z otrokom al pa brez. in plačevala bom isto, z otrokom al pa brez....in na kraj pameti mi ne pade, da bi svojmu otroku najemnino zaračunavala...dejte no....

in kakšni rolerji pa pecikl, to ni luksuz...pa tud ni taka cifra to, jaz si upam to omogočit otroku sama, brez preživnine, pa nimam glih plačo da dol padeš...sam smučarija pa je. ker če se grejo trije smučat za cel dan, plus da še kej za jest računaš si na 100€. pa da greš parkrat na sezono...uf...ja kr kruta...in z malim otrokom samo enkrat it smučat ( zato da lohk rečeš ja vsaj enkrat sem mu privoščil) je bedarija in stran vržen gnar, ker od tega noben nima nič. ker vsako leto znova morš taprvič otroka ponovno na smuči postavljat. to pa pomeni ogromn živcev, dretja, metanja ob sneg....od tega ni nekega smučanja in dab se človk fajn mel. ne. morš vsaj še parkrat it. in to je lukszu.
glede na to da je moj navdušen smučar bo verjetno mala smučala. se bo pač treba čemu odpovedat na ta račun. samo grema pa narazn, pa kar se mene tiče, ne bo. ker jaz je sigurno ne bom po planinah vlačla. mi absolutno ni. smučarija je zame v tolk, da se lahko na sonce počim in spijem en kuhan vin. pika. če bo pa on hotu da se smuča, pa kul. zaradi mene. sam pol naj on zrihta opremo in vse. jaz lahko pa solidarnostno kaj zraven primaknem. niti slučajno pa ne bom uporabljala luksuzne in drage smučarije za izgovor, da ne zmorem preživet otroka z manj kot 400 evri...

(odgovor članu BaNeLa)
  Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:15:46   
trojči
Včeraj sem zaradi te teme spet malo razmišljala o tem, koliko kdo v naši družini porabi in spet prišla do ugotovitve, da otroci porabijo vsaj toliko kot en odrasel, če imaš povprečne dohodke. Npr. imam troje čevljev, ene zimske in ene prehodne in ene tewa sandale za sprehode, trgovino...za vse sem dala nad 50 eurov, držijo pa mi že najmanj pet let..ok..tevice imam ene tri leta, a računam, da mi bodo še en čas držale. Otrok rabi vsako leto najmanj ene nove čevlje, če ne dvojih, če prehitro raste in mu lanski niso več prav. In to za vsako sezono..poletje, pomlad-jesen in zimo. Nakar majčke, puloverji...vsako leto nove, po pet komadov vsakega, samo za perilo sem zadnjič v HM-u dala 50 eurov. Otroška oblačila pridejo več kot oblačila za odraslega, ker jih porabi več, raztrga, izgubi, preraste...

Naslednja stvar: elektrika. Pri nas je leta in leta ponoči gorela luč, sedaj v puberteti mora biti hkrati prižgan tv in pc, ker je kriza, če je treba čakat, da pc kaj dokonča, je treba tačas še tv zraven gledat. Pranje, čiščenje...otrok se čisto vsak dan preobleče, umaže kavbojke, majčke, bundo, več pranja, več praška, več vode, več elektrike za pralni in sušilni stroj kot pri enem odraslem človeku.

O hrani sploh da ne govorim npr. o kakem pitju vode ali čaja...raje ne pije nič, za hrano velja enako.

Naslednja stvar: pes. user posted image  Imamo ga samo zaradi otrok. Stane in to veliko.

Smučarija: pri vozovnicah otroci nekaj ceneje skoz pridejo, a zato je treba vsako leto nabavljati novo/rabljeno smučarsko opremo. Vsega ne dobiš rabljenega npr. čelad ali pa se ne splača za palice eno uro na telefonu ždet in se potem nekam vozit po njih.

Maruška....na raport..user posted image user posted image user posted image  še nekaj si pozabila...pomembno postavko:

delo.

Čeprav smo varuške, čistilke, kuharice, medicinske sestre....lahko vzamemo za urno postavko ceno ene najstniške varuške recimo 2 eura na uro krat šest ur dnevno krat 25 dni....

Vem, da večina mam da več za otroke kot očetje, a sem prepričana, da otroški nasmeh in že dejstvo, da so otroci prisotni v njihovih življenjih tisočkrat odtehta tiste evre. 


(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:17:28   
Volga
moj otrok ziher ne bo mel vsak mesec igrač za 25€, ločena al ne...zato k jh ne rab. pika. pa če sm zato slaba mat, pač klinc. še kej hujšga je verjetno. isto s cunjami. pa še to je - se lohk zgražate kolk čete - samo če jaz doma skuham kosilo ob neki normalni uri, otrok v šoli ne bo jedu....če bo pa situacija taka, da kosilo ne more bit normalno, pol pa ja....madona, tolk je teh težav okol hranjenja, a rab otrok dvakrat kosilat? sej jih ne pitamo za zakol, madona...pol pa čujem, kolk sem grozna, ker še hrane mu ne prvoščim...ma ja...in pol se ga šopa celi dan, celi dan sedi za računalnikom pa najnovejše igrce špila ( k jih vsak mesec dobi za 20€) pa še kak radiator ma za ritjo pržgan, da ga ne zebe..pa pri14 tehta 90 kil...ven ga sterejte, na luft, bo bolš za otroka, pa še stroški z njim bodo manjši...


meni se pa tvoji otroci smilijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?