|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:21:16   
Anonimen
ne rabjo se ti, volga, brez skrbi...in točno sem vedla, da se boste v to vpiknle, zato sem tud vrgla kostuser posted image smiljoio se ti nej oni zavaljeni najstniki, k cel da tv buljo pa pc in se s čipsom bašejo, ker se staršem na ljubi ukvarjat z njimi...moji otroc se ti pa ne rabjo smilit...pa hvala za skrb in sočustvovanje, po mojem jm je kr bolj toplo pr srcuuser posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:25:20   
maruškaŠ
najbolj mimo mi je pa to, z najemnino itd....če grema midva narazn, si morm najdt stanovanje, z otrokom al pa brez. in plačevala bom isto, z otrokom al pa brez....in na kraj pameti mi ne pade, da bi svojmu otroku najemnino zaračunavala...dejte no....



Ulla
V dobro tvojih otrok upam, da ne bosta šla nikoli narazen. Manjše ali večje stanovanje NI enaka najemnina - so ti mogoče to že kje razložili?

Ne otrok ne rab dvakrat kosilat user posted image , ampak če je mama odgovorna in hodi v službo ima zelo malo možnosti pravočasno skuhati kosilo...

Aha, torej nerazvajenega pezdeta lahko vzgojiš samo, če mu daš čim manj in omogočiš čim manj. Hmm, počasi se bom še kaj novega naučila...

Aja, pa na račun tega, da sta se starša ločila mora imet otrok isto kot preden sta se ločla - torej ali sama nova oblačila in s firmo ali pa rabljena (kar je blo prej naj bo tut zdej).

Pa da ne bi kira svojmu otroku radiator pržigala, ko igra igrice na računalniku - boste mele razvajenga pezdeta user posted image user posted image user posted image .

p.s. Tut ločene mamice smo dobre mamice in ne kot po tvoji teoriji (očitno slabe) in skrbimo za dobrobit svojega otroka (nism vedla, da otroci ločenih staršev ne hodijo ven se igrat?! - in btw igrače za zunaj so kolo, rolerji, rolke, ipd... to tut ni brezplačno...)

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:26:58   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

Ja je napihnjena - jaz zase ne porabim za oblačila in obutev 70 € mesečno, kaj šele za otroke.....za igrače...ne, nekupujem vsak mesec igrač ker jih ne potrebujejo....pa je že to skoraj 100€ manj....
Pa tudi velikokrat dobimo od prijateljev kakšna oblačla, ki so našim prav, njihovim pa že premajhna.....


Imaš pač srečo, da dobiš oblačila. Kaj pa tiste, ki oblačil NE dobimo? Aja-sej res-zato mora pa vseen bit manjša pre-živnina user posted image

(odgovor članu BaNeLa)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:31:54   
maruškaŠ
Maruška....na raport.. še nekaj si pozabila...pomembno postavko:

delo.

Čeprav smo varuške, čistilke, kuharice, medicinske sestre....lahko vzamemo za urno postavko ceno ene najstniške varuške recimo 2 eura na uro krat šest ur dnevno krat 25 dni....


Pa učiteljice za šolo, šport in igro - ampak ne bodmo malenkostni - sej navsezadnje pa to le počnemo, ker si želimo.

p.s. Men bi tut pasal, da bi šel za vikend k očetu in bi mu očka kej opral, zlikal, delal z njim za šolo, .... pa te pravljice ne bom dočakala.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:32:08   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

moj otrok ziher ne bo mel vsak mesec igrač za 25€, ločena al ne...zato k jh ne rab. pika. pa če sm zato slaba mat, pač klinc. še kej hujšga je verjetno. isto s cunjami. pa še to je - se lohk zgražate kolk čete - samo če jaz doma skuham kosilo ob neki normalni uri, otrok v šoli ne bo jedu....če bo pa situacija taka, da kosilo ne more bit normalno, pol pa ja....madona, tolk je teh težav okol hranjenja, a rab otrok dvakrat kosilat? sej jih ne pitamo za zakol, madona...pol pa čujem, kolk sem grozna, ker še hrane mu ne prvoščim...ma ja...in pol se ga šopa celi dan, celi dan sedi za računalnikom pa najnovejše igrce špila ( k jih vsak mesec dobi za 20€) pa še kak radiator ma za ritjo pržgan, da ga ne zebe..pa pri14 tehta 90 kil...ven ga sterejte, na luft, bo bolš za otroka, pa še stroški z njim bodo manjši...


meni se pa tvoji otroci smilijo.


Meni tudi!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:32:16   
trojči
By the way...tisti radiator za ritjo tud stane. user posted image

Vidim, da sem se s pomočjo foruma in drugih orodij že toliko pozdravila, da ne padem več v nezavest, ko berem .... raje ne bom rekla kaj.

Smisel preživnin je pravičnost, otroci slabše situiranih staršev imajo pač manj, boljše situiranih pa več, ni problema. Problem delajo samo nove in tisti, ki že prej niso nič prispevali v skupno gospodinjstvo, ker se jim ne sanja, koliko otrok stane. To razumem. Ne razumem pa, da jim narišeš, pa še vedno trdijo isto. user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:33:19   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: anitaz

IZVIRNO SPOROČILO: BaNeLa

Ja je napihnjena - jaz zase ne porabim za oblačila in obutev 70 € mesečno, kaj šele za otroke.....za igrače...ne, nekupujem vsak mesec igrač ker jih ne potrebujejo....pa je že to skoraj 100€ manj....
Pa tudi velikokrat dobimo od prijateljev kakšna oblačla, ki so našim prav, njihovim pa že premajhna.....


Imaš pač srečo, da dobiš oblačila. Kaj pa tiste, ki oblačil NE dobimo? Aja-sej res-zato mora pa vseen bit manjša pre-živnina user posted image


Se strinjam, tut jaz nimam glih poplave podarjenih oblačil. Včasih mi je soseda kaj dala - bolj takšne za doma, ampak vseeno sm bla vesela, da ni zunaj uničeval ta boljših oblačil. Pol pa ni blo več donatorjev.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:34:43   
anitaz
In ti, brihtna ula-še en komentar na tvoje pisanje: če bi jaz bila sama, SAMA, brez otroka, bi šla v eno sobo, kjer imam prostor za posteljo in računalnik pa eno omaro. In bi me brigalo, če imam skupno kopalnico-in ta soba stane prekleto manj, kakor pa garsonjera ali enosobno stanovanje.

Najbrž tega ti res še ni nihče povedal, kajne? In res-za dobro tvojega otroka/otrok, močno upam,da se ne zgodi,da greste narazen-ker bodo že v štartu obsojeni na revščino.

(odgovor članu trojči)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:35:12   
gaya
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Maruška....na raport.. še nekaj si pozabila...pomembno postavko:

delo.

Čeprav smo varuške, čistilke, kuharice, medicinske sestre....lahko vzamemo za urno postavko ceno ene najstniške varuške recimo 2 eura na uro krat šest ur dnevno krat 25 dni....


Pa učiteljice za šolo, šport in igro - ampak ne bodmo malenkostni - sej navsezadnje pa to le počnemo, ker si želimo.

p.s. Men bi tut pasal, da bi šel za vikend k očetu in bi mu očka kej opral, zlikal, delal z njim za šolo, .... pa te pravljice ne bom dočakala.


a lahko samo vprašam, tiste ki ste ločene, kakšne stike imajo otroci z očeti? Kolikokrat? Pa še to me zanima, koliko teh očetov ima nove partnerice?

Zanima pa me zgolj tko, za svoje razmišljanje. Ker kar imam jst izkušenj je veliko odvisno od nove partnerice,...

Pa opravičilo za smetenje teme

_____________________________



30.09.2006 je v moje naročje prisvetila najsvetlejša zvezdica, obraz moje hčerke Gaje.



(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:36:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

točno tko....a more met otrok zato ker sta se starša lola, na ta račun met vse stišano v rit ? a je to dobr za otroka? po moje ne...moj otrok ziher ne bo mel vsak mesec igrač za 25€, ločena al ne...zato k jh ne rab. pika. pa če sm zato slaba mat, pač klinc. še kej hujšga je verjetno. isto s cunjami. pa še to je - se lohk zgražate kolk čete - samo če jaz doma skuham kosilo ob neki normalni uri, otrok v šoli ne bo jedu....če bo pa situacija taka, da kosilo ne more bit normalno, pol pa ja....madona, tolk je teh težav okol hranjenja, a rab otrok dvakrat kosilat? sej jih ne pitamo za zakol, madona...pol pa čujem, kolk sem grozna, ker še hrane mu ne prvoščim...ma ja...in pol se ga šopa celi dan, celi dan sedi za računalnikom pa najnovejše igrce špila ( k jih vsak mesec dobi za 20€) pa še kak radiator ma za ritjo pržgan, da ga ne zebe..pa pri14 tehta 90 kil...ven ga sterejte, na luft, bo bolš za otroka, pa še stroški z njim bodo manjši...pri otocih je zlo zdravo it po sistemu manj je več...u bistvu jih dost gre tko, dokler so skupej...ko pa grejo narazn, je pa kr naenkrat treba otroku omogočit vse možno, ker si to zasluži...pajade...in vzgojit kaj? enga razvajenga pezdeta...

Khmm. Ulla, a bi bila pripravljena svojemu otroku za tretji rojstni dan kupiti tobogan? Saj to ni neko veliko preseravanje, ampak a veš koliko to stane? Za tako velikega otroka okoli 70€ - ena leva firma! Torje za tri mesece zgoraj opisanih stroškov. Pa če otrok je v šoli, potem mu doma ne bom kuhala. Če je doma, potem pač ne bo jedel v šoli. Ampak jaz moram za vso tisto hrano plačat. Ne pade mi zastonj z neba. Pa je treba zraven računat še 1/3 stroškov z elektriko za kuhanje (če kuhaš manjše količine je kuhano hitreje a ne in je poraba manjša). Pa potem obutev: naši nogica raste tako hitro, da ji na leto kupim 3 pare čeveljčkov + škorenjčke za dež. Pa še copate. In smo pri nekje 100€, ker kupujem leve firme. PA vsako leto rabijo novo bundo, pri nas tudi kombinezon, ker živimo tako visoko, da sneg celo vidimo user posted image . In je to še 50€, spet leve firme. Ali naj jo v puloverju pošljem ven? In še in še in še, rabi tudi kakšne hllače, kapo, žabice, plenice,... Zdaj pa vse te stroške razdeli na 12 mesecev in si tam.
Risanke snamemo dol z neta, da so skoraj zastonj, po računalniku ji ne pustim šarit, raje smo ven na zraku.

najbolj mimo mi je pa to, z najemnino itd....če grema midva narazn, si morm najdt stanovanje, z otrokom al pa brez. in plačevala bom isto, z otrokom al pa brez....in na kraj pameti mi ne pade, da bi svojmu otroku najemnino zaračunavala...dejte no....
Najemnina je ista, pa če notri živijo 3. ljudje ali eden. Ampak če živijo v stanovanju trije, bodo stroški (elektrika, voda, ogrevanje, vzdrževanje,...) obračunana za tri ljudi! Konkretno: dokler sva bila samo midva z možem je bilo celotno gledano stroškov za stanovanje nekje 50.000 bivših SIT. Z bebo jih je bilo 75.000 SIT. Majhna vsota, a ne? In če bi ibla z možem ločena, bi z malo še vedno plačevali 50.000, ne pa 25.000.

in kakšni rolerji pa pecikl, to ni luksuz...pa tud ni taka cifra to, jaz si upam to omogočit otroku sama, brez preživnine, pa nimam glih plačo da dol padeš...sam smučarija pa je. ker če se grejo trije smučat za cel dan, plus da še kej za jest računaš si na 100€. pa da greš parkrat na sezono...uf...ja kr kruta...in z malim otrokom samo enkrat it smučat ( zato da lohk rečeš ja vsaj enkrat sem mu privoščil) je bedarija in stran vržen gnar, ker od tega noben nima nič. ker vsako leto znova morš taprvič otroka ponovno na smuči postavljat. to pa pomeni ogromn živcev, dretja, metanja ob sneg....od tega ni nekega smučanja in dab se človk fajn mel. ne. morš vsaj še parkrat it. in to je lukszu.
Pojdi si pogledat na internetne trgovine, koliko stanejo otroške igrače, npr. rolerji. In ker sem zagovornik varnosti, zraven vračunaj še čelado in ščitnike. Malo?  Pa računaj, da bo to otrok imel sezono, dve, potem preraste. Torej moraš spet nabavit novo ali rabljeno, saj je vseeno, stane oboje. Mi smučat ne hodimo, tako da nam ta strošek odpade. Ampak če gremo npr. v živalski vrt, je to 12€, od poletja naprej bo 15€, ker bomo vstopnino plačevali še za malo. To je 15€ k rednemi družinski porabi. Da ne govorim, če si občasno privoščimo bazen ali enkrat na leto kino. Mogoče se ti zdi malo, ampak če potegneš črto čez celo leto in narediš izračun, se ti kar nekaj nabere.



In ja, otroka se da preživet z manj kot 400€ na mesec. Samo ne bo imel rolerjev, ne bo šel NIKOLI smučat, ne bo hodil v glasbeno, ne bo imel nobene igrače,... Bo živel, brez skrbi, ampak pod povprečnim standardom. In občudujem vse, ki jim uspeva.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:37:07   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

točno tko....a more met otrok zato ker sta se starša lola, na ta račun met vse stišano v rit ? a je to dobr za otroka? po moje ne...moj otrok ziher ne bo mel vsak mesec igrač za 25€, ločena al ne...zato k jh ne rab. pika. pa če sm zato slaba mat, pač klinc. še kej hujšga je verjetno. isto s cunjami. pa še to je - se lohk zgražate kolk čete - samo če jaz doma skuham kosilo ob neki normalni uri, otrok v šoli ne bo jedu....če bo pa situacija taka, da kosilo ne more bit normalno, pol pa ja....madona, tolk je teh težav okol hranjenja, a rab otrok dvakrat kosilat?
Ko boš imela doma dva odraščajoča otroka ... stara 10 let se mi javi koliko pojesta. Pri nas gre en hlebec hruha kot za šalo, da o kakšni salami ne govorim in jogurtih ... Ja 2x jesta kosilo ker ga imata v šoli ob 12 ali 13 in potem doma ko pridem jaz domov ob 17h ... in ne boš vrjela da jesta tudi večerjo ob 19h ... Včasih toliko da ne vem kam data.
sej jih ne pitamo za zakol, madona...pol pa čujem, kolk sem grozna, ker še hrane mu ne prvoščim...ma ja...in pol se ga šopa celi dan, celi dan sedi za računalnikom pa najnovejše igrce špila ( k jih vsak mesec dobi za 20€) pa še kak radiator ma za ritjo pržgan, da ga ne zebe..pa pri14 tehta 90 kil...ven ga sterejte, na luft, bo bolš za otroka, pa še stroški z njim bodo manjši...
Po treningu nogometa in gimnastike ter rolanja in kolesarjenja zunaj pojesta še več hrane saj jo njuno odraščajoče telo potrebuje ker jo tudi več skuri ... Računalnik in igrice ali pa risanke pride v upoštev ko ni sonca ...
pri otocih je zlo zdravo it po sistemu manj je več...u bistvu jih dost gre tko, dokler so skupej...ko pa grejo narazn, je pa kr naenkrat treba otroku omogočit vse možno, ker si to zasluži...pajade...in vzgojit kaj? enga razvajenga pezdeta...
Ne omogočit mu to kar potrebuje ... ne da ga razvajaš ampak da mu nudiš kar rabi za razvoj ... Misliš da ima otrok pri 2 letih enake potrebe kot pri 10 ali pa 15 ... Ja pa kaj še ... Jaz osebno sem morala doma "nabavit" internet ker ga otrok v 4 razredu že potrebuje za šolo ... Kajti knjižnica ni odprta 24/7

najbolj mimo mi je pa to, z najemnino itd....če grema midva narazn, si morm najdt stanovanje, z otrokom al pa brez. in plačevala bom isto, z otrokom al pa brez....in na kraj pameti mi ne pade, da bi svojmu otroku najemnino zaračunavala...dejte no....
Če bi bila sama brez otrok bi si najela garsonjero ... Saj ne rečem lahko si jo tudi z otroci .. .ampak moje vodilo je da imamo vsaj ločene spalnice ... Torej potem moram najeti vsaj enosobno stanovanje ... Posledično je to višja najemnina ... In ne ne računam je svojemu otroku ... Jo plačam za vse nas ...


in kakšni rolerji pa pecikl, to ni luksuz...pa tud ni taka cifra to, jaz si upam to omogočit otroku sama, brez preživnine, pa nimam glih plačo da dol padeš...
Rolerji takoj stanejo 50€ ... kolo 150€ ali več ... in če imaš dva otroka ... daj sesštej koliko to pride ... Pa ne kupiš vsako leto novega ... edino če mu ga ukradejo ...
sam smučarija pa je. ker če se grejo trije smučat za cel dan, plus da še kej za jest računaš si na 100€. pa da greš parkrat na sezono...uf...ja kr kruta...in z malim otrokom samo enkrat it smučat ( zato da lohk rečeš ja vsaj enkrat sem mu privoščil) je bedarija in stran vržen gnar, ker od tega noben nima nič. ker vsako leto znova morš taprvič otroka ponovno na smuči postavljat. to pa pomeni ogromn živcev, dretja, metanja ob sneg....od tega ni nekega smučanja in dab se človk fajn mel. ne. morš vsaj še parkrat it. in to je lukszu.
glede na to da je moj navdušen smučar bo verjetno mala smučala. se bo pač treba čemu odpovedat na ta račun.
ja ok smučanje je luksuz ... ampak če ima otrok željo da se nauči smučat ... mu boš rekla ne ker jaz ne znam smučat pa tudi tebi ni treba ... in ko imajo v šoli športni dan in gredo smučat ... bo tvoj otrok ostal doma ... Smučanje je dandanes že skorajdane .... mus. Sori ampak tako je ... saj ni potrebno da si ti postaviš visoka merila ... družba (šola) ti jih ... Hote ali nehote ...
samo grema pa narazn, pa kar se mene tiče, ne bo. ker jaz je sigurno ne bom po planinah vlačla. mi absolutno ni. smučarija je zame v tolk, da se lahko na sonce počim in spijem en kuhan vin. pika. če bo pa on hotu da se smuča, pa kul. zaradi mene. sam pol naj on zrihta opremo in vse. jaz lahko pa solidarnostno kaj zraven primaknem. niti slučajno pa ne bom uporabljala luksuzne in drage smučarije za izgovor, da ne zmorem preživet otroka z manj kot 400 evri...


Torej Ulla80 kaj ti potem ni jasno ... Otrok odrašča in s tem tudi njegove potrebe ... Ko je mali je tvoj največji strošek plenice ... Obleke se lahko dobijo ... si jih sposodiš prav tako opremo kot je avtosedež, previjalna ... Kolo ...
 
Kaj hudiča vam ni jasno????? ... Ma sori ampak res ne razumem. Ja otrok stane ... otrok je luksuz ... Jaz sem že tako ali tako rekla da ju lahko ima tudi on ... Ampak potem naj se z njima tudi toliko ukvarja kot se jaz. Ko je potrebno na sestanke v šolo, govorilne ure ... Obiski zdravnikov, defektologov ... Razni rojstni dnevi ... Ma ni da ni .. .Pa mi ni nikoli težko ... ampak taki posti pa mi zbijejo vse tolerance ki jih imam ... Pa kaj vi resno mislite da s preživnino mama hodi po fitnesih, lokalih, butikih in frizerjih ... Da se oblači po zadnji modi ...
 
Ma dajte nehat prosim vas ... Se vam zdi 100€ za hrano 10 letnika preveč??? To je 3€ na dan .... NA DAN!!!!! Pojdi v trgovino in kupi hrano za 3€ da bo tako za zajtrk kot kosilo in večerjo ... pa še kako malico ...
 


_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:38:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anitaz

In ti, brihtna ula-še en komentar na tvoje pisanje: če bi jaz bila sama, SAMA, brez otroka, bi šla v eno sobo, kjer imam prostor za posteljo in računalnik pa eno omaro. In bi me brigalo, če imam skupno kopalnico-in ta soba stane prekleto manj, kakor pa garsonjera ali enosobno stanovanje.

Najbrž tega ti res še ni nihče povedal, kajne? In res-za dobro tvojega otroka/otrok, močno upam,da se ne zgodi,da greste narazen-ker bodo že v štartu obsojeni na revščino.


no jaz pa nebi šla, niti pod raznouser posted image tko da zame je istouser posted image

(odgovor članu anitaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:39:08   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: gaya

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Maruška....na raport.. še nekaj si pozabila...pomembno postavko:

delo.

Čeprav smo varuške, čistilke, kuharice, medicinske sestre....lahko vzamemo za urno postavko ceno ene najstniške varuške recimo 2 eura na uro krat šest ur dnevno krat 25 dni....


Pa učiteljice za šolo, šport in igro - ampak ne bodmo malenkostni - sej navsezadnje pa to le počnemo, ker si želimo.

p.s. Men bi tut pasal, da bi šel za vikend k očetu in bi mu očka kej opral, zlikal, delal z njim za šolo, .... pa te pravljice ne bom dočakala.


a lahko samo vprašam, tiste ki ste ločene, kakšne stike imajo otroci z očeti? Kolikokrat? Pa še to me zanima, koliko teh očetov ima nove partnerice?

Zanima pa me zgolj tko, za svoje razmišljanje. Ker kar imam jst izkušenj je veliko odvisno od nove partnerice,...

Pa opravičilo za smetenje teme


Ne, za rojstni dan pa otrok ločenih staršev ne sme nič dobiti, bognedaj user posted image  Naj bo sam za rojsnit dan, brez zabave, brez prijateljev, ker pač tega otroci ločenih staršev ne potrebujejo in si ne zaslužijo-so pač ločeni in najbrž bi bilo to že preseravanje. A ne-ula?user posted image  Pa kakšen tobogan?? To je pa sploooh preveč! user posted image

(odgovor članu gaya)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:40:42   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: gaya

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Maruška....na raport.. še nekaj si pozabila...pomembno postavko:

delo.

Čeprav smo varuške, čistilke, kuharice, medicinske sestre....lahko vzamemo za urno postavko ceno ene najstniške varuške recimo 2 eura na uro krat šest ur dnevno krat 25 dni....


Pa učiteljice za šolo, šport in igro - ampak ne bodmo malenkostni - sej navsezadnje pa to le počnemo, ker si želimo.

p.s. Men bi tut pasal, da bi šel za vikend k očetu in bi mu očka kej opral, zlikal, delal z njim za šolo, .... pa te pravljice ne bom dočakala.


a lahko samo vprašam, tiste ki ste ločene, kakšne stike imajo otroci z očeti? Kolikokrat? Pa še to me zanima, koliko teh očetov ima nove partnerice?

Zanima pa me zgolj tko, za svoje razmišljanje. Ker kar imam jst izkušenj je veliko odvisno od nove partnerice,...

Pa opravičilo za smetenje teme


Pri nas ima stike vsak drug vikend od petka do nedelje in vsak ene počitnice, prazniki se delijo, poleti pa ga ima 14 dni skupaj.

Ima novo partnerko - jo sicer nepoznam, vendar nimam občutka, da bi bila slaba. Moj mali jo ima rad in očitno tudi ona njega, kar mi veliko pomeni, pa meni je prav prišla, ker ko je bivši spoznal je na sodišču takoj nehal izsiljevat in komplicirat...

(odgovor članu gaya)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:41:50   
anitaz
Narobe sem citirala....nisem hotla gaye....user posted image

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:43:43   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: anitaz

In ti, brihtna ula-še en komentar na tvoje pisanje: če bi jaz bila sama, SAMA, brez otroka, bi šla v eno sobo, kjer imam prostor za posteljo in računalnik pa eno omaro. In bi me brigalo, če imam skupno kopalnico-in ta soba stane prekleto manj, kakor pa garsonjera ali enosobno stanovanje.

Najbrž tega ti res še ni nihče povedal, kajne? In res-za dobro tvojega otroka/otrok, močno upam,da se ne zgodi,da greste narazen-ker bodo že v štartu obsojeni na revščino.


no jaz pa nebi šla, niti pod raznouser posted image tko da zame je istouser posted image



Ko si sam ali v paru iščeš, najemaš, kupuješ 1-2 sobno stanovanje. Ko planiraš ali imaš otroke iščeš, najemaš, kupuješ takšno stanovanje, ki ima tudi otroško sobo. Jaz ne vem kako NE vidiš razlike...?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:45:40   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: gaya


a lahko samo vprašam, tiste ki ste ločene, kakšne stike imajo otroci z očeti? Kolikokrat? Pa še to me zanima, koliko teh očetov ima nove partnerice?

Zanima pa me zgolj tko, za svoje razmišljanje. Ker kar imam jst izkušenj je veliko odvisno od nove partnerice,...

Pa opravičilo za smetenje teme


Vsak drugi vikend od petka popoldne do nedelje zvečer .. .To znese nekje 2 vikenda na mesec. Počitnice naj bi bile deljene ... pa niso ... sta večino časa pri meni oziroma ker sem jaz v službi pri babici (hvala bogu če ne bi si morala zagotoviti varstvo v šoli - plačaš posebej). Čez poletne počinice pa ju ima 14 dni v kosu.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu gaya)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:54:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Ko planiraš ali imaš otroke iščeš, najemaš, kupuješ takšno stanovanje, ki ima tudi otroško sobo. Jaz ne vem kako NE vidiš razlike...?


jaz sama al pa z otrokom bi šla edino v garsonjero al pa enosobno....tud sama nebi živela v eni sobi, mogoče prehodno, če bi bla res kriza, ampak v primeru da bi blo tolk nevzdržno, bi pa tud z otrokom šla v eno sobo za premostitev...tko da ne, zame je isto...

ma sej nima smisla...super da v tej klinčevi državi s tako situacijo lahko na otroka porabite 400 evrov...a ni dobr nouser posted image

ma sm hotla neki zlobnga napisat pa raj ne bomuser posted image k me ne briga....jaz zase vem kako in kaj....glih tko vsaka od vas...

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:57:49   
sneguljčica
IZVIRNO SPOROČILO: tina a

IZVIRNO SPOROČILO: sneguljčica

Ampak to še ne pomeni, da mama odira dedca ali da ne rabi več, kot je potrebno za golo preživetje. Če se znata normalno zmenit, ji bo dal toliko, kolikor je sposoben in kolikor potrebuje, samo da ne bo otroku nič manjkalo. Pa brez prošenj, sodišča in izsiljevanja.


Prosim razloži mi kaj to zate pomeni???


to se nanaša na ullin post, ki je bil skopiran iz druge teme -- preživnina - preživetje, nič rolerjev in smučanja...

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 9:58:08   
sneguljčica
IZVIRNO SPOROČILO: tina a

Kaj pa če je plačana preživnina dejansko samo za golo preživetje? Ali pa še to ne? 



Prosim zdaj pa ti razloži, kaj tebi to pomeni???

user posted image user posted image

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 10:01:01   
maruškaŠ
ma sej nima smisla...super da v tej klinčevi državi s tako situacijo lahko na otroka porabite 400 evrov...a ni dobr no


LAHKO porabimo tolk?? Kot sem ti že nekajkrat povedala - poglej moj seznam in mi dokaži katera postavka in zakaj je prenapihnjena - ampak realno ne nakladalno. In verjemi - prav rade volje bom sledila tvojim rešitvam (če jih seveda imaš).

In glede na to, da bivši prispeva dobrih 110€, ti je verjetno že jasno, da ves ostali del krijem jaz (skupajz novim partnerjem).

IN ker resimo moj sin hodi na rokomet in ker mu kupim adidaske (ki niso leve firme), ker želim, da so usnjene, da mu ne uničujejo noge, da so primerne dejavnosti s katero se ukvarja - sem zato slaba mama, ki želi odreti bivšega?! Ja pa še kaj, ja.

In Ulla ti si kar privošči kakšno zlobno pripombo, sej neumnih si si že za nekaj strani...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 10:07:51   
Anonimen
aja še to sm hotla rečt, če bom jaz kdaj rekla da za otroka porabim 400€ mesečno, bom brez skrbi to maksimalno utemeljila...bom za ta denar resnično otroku nekj nudla, ga peljala v kino, na lutkovno, bom znala povedat kaj dejansko za ta denar dobi vsak mesec....in raj mu vsak mesec dam 50€ na račun, kot pa da mu najemnino zaračunam pa elektriko...

in jaz če grema narazn, bi si želela predvsem to, da ostanejo neki normalni odnosi, pa da se za otroka normalno poskrbi, da ima otrok občutek da ga mama oba rada in da še zmeri oba skrbima zanj in ga oba vzgajama...in ne to, da mi bo dedc plačeval maksimalno, kar se da iztržit....ker če se pa on ne zaveda da ma otroka, da je tud on dolžan skrbet zanj, da ga otrok pogreša in ga ima rad in da otrok ne razume teh odraslih brezveznarij, pol pa klinc...jaz ga ne morem prislit v to, sploh pa ne z ogromno preživnino...tak moški niti ni vreden da je oče mojmu otroku in garantiram vam, da si tud nisem izbrala takega moškega za očeta mojih otrokuser posted image


in otrok more vedet, ne glede na to a so starši ločeni al ne, da stvari ne padejo z neba, da ne more met vsega, kar si zaželi, da se je v življenju treba ogromno stvarem odrekat in za marsikaj prekleto trudit. in otrok, k dobi dobesedno vse, kar si namisli v momentu, tega ne more vedet...in prekleto bogi so taki otroci, ko enkrat trdo udarijo na realna tla...in tzato se mi zdi tolk trapasto to natolcevanje ločenih mamic kako si otrok zasluži vse in more met vse in bla bla bl...in da zato je treba zdej nevemkakšne preživnine...ker dolgoročno se otrokom dela škoda. žalostno da ne vidite tega. pa tko naddobre, k ste...

(odgovor članu sneguljčica)
  Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 10:16:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

In Ulla ti si kar privošči kakšno zlobno pripombo, sej neumnih si si že za nekaj strani...


No, ravno neumnih ne, naivne in neizkušene pa ja.

Ulla, nobeden ne govori o tem, da otroku zaračunava elektrike. So pa to realni stroški, ki jih nimaš v taki obliki, dokler nimaš otrok.
A veš, tudi avto te stane ko ga kupiš npr. 10000€. Ampak realni stroški so precej višji. Je treba plačt še vzdrževanje, bencin, servise, registracijo,... In marsikdo vsega tega pred nakupom ne upošteva, potem pa se znajde tam, kjer sonce ne sije. Ker si prej teh stroškov ni hotel priznati.

Hm, mi lahko še poveš, na podlagi česa si naše otroke razglasila, da so razvajeni in da jim damo vse v rit? A kakšnega poznaš?

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 10:17:17   
maruškaŠ
Sej se tut ostale mame trudimo, da otrok dobi maksimalno za porabljen denar - a misliš, da se ne zato, ker dobimo preživnino?!

In otroku ne zaračnaš elektrike - jo pa njegovem očetu, ki je prav tako dolžan preživljati otroka...

Dokler sta skupaj lahko govoriš, da nisi izbrala takšnega moškega za očeta svojih otrok in zdaj ti je najbolj pomembno, da so odnosi super, četudi bi ti 'eventuelno' plačevala zanje. Če boš kdaj v takšni situaciji (pa upam, da ne boš) pa se spomni vseh teh besed...

Če boš na sodišče prišla s takšnim izračunom kot ga prodajaš tukaj nam (da otrok ne rabi hrane, elektrike, radiatorja,...) bi ti sodnica rekla, da si neodgovorna mati.

A kolo in rolerji so zate nekaj kar otrok ne sme dobiti, ker bo razvajen?! IN ker želimo otroku nudit čim več kar lahko (in je seveda smiselno) imamo razvajene otroke, ki bodo 1x hudo udarili na realna tla? Mene je strah kaj bo ko boš TI udarila na realna tla.

Odločam se med kruhom in maslom ter kruhom in pašteto - a misliš, da je pašteta že luksuz, kajne? Me je strah, da če bo dobil kaj drugega kot kruh vodo in maslo, da bo razvajen in bo enkrat hudo udaril ob trda tla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: izsiljlevanje
7.3.2008 10:18:58   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: sneguljčica

IZVIRNO SPOROČILO: tina a

Kaj pa če je plačana preživnina dejansko samo za golo preživetje? Ali pa še to ne? 



Prosim zdaj pa ti razloži, kaj tebi to pomeni???

user posted image user posted image


Zame je golo preživetje to:
- hrana + pijača (da glih ne crknem, s to razliko da men ni blema sam 1x na dan jest)
- nekaj za oblečt (pa ni blema če je kakšna stvar mal pretesna, prekratka ali pa nošena že 1000x da se komaj skupaj drži)
- postelja (da imam kje spat - torej stanovanje)
- elektrika, plin (tudi za ogrevanje), voda.

Eto to je zame golooooo preživetje.

Brez hobijev, brez frizerjev, brez fitnesa, kolesa, rolerjev, avtomobila, smučanja, izletov na bližnji hrib ...

Dovolj jasna user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?