|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sklep o izbiri kandidata
3.4.2008 22:49:53   
nu_tella
Kako odreagirati oz. na kaj biti pozorn, če si izbran na razpisu kot najprimernejši kandidat za zaposlitev (prejmeš sklep o izbiri kandidata) nočejo pa slišat da ti pošljejo pogodbo, prej kot poveš "vse podatke" (osebni podatki+rok kdaj lahko prides)!?!?! A je to normalno. Pa se gre za drzavni organ oz. organ v njegovi sestavi!?!?
Edina "pametna" razlaga, ki se mi tukaj poraja je, da je mogoče "sklep o izbiri kandidata "zavezujoč" za delodajalca in se nanaša na razpisano besedilo.

Ma katera kako razlago? Oz kaj mi svetujete. Naj se kr odpovem službi, ki se mi sicer zdi zlo zanimiva, ampak ne mislim dat odpovedi v zdajsnji sluzbi dokler nimam neke nove pogodbe v roki? Ali pac je to ze ta sklep?!?!?

Hvala za nasvete
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sklep o izbiri kandidata
3.4.2008 23:28:39   
Anonimen
nočejo pa slišat da ti pošljejo pogodbo, prej kot poveš "vse podatke" (osebni podatki+rok kdaj lahko prides)!?!?! A je to normalno.


Ja, meni je to normalno. Osebni podatki (ime in priimek, stalno bivalisce, rojstni datum) ter datum, kdaj zacnes delati so osnovni elementi pogodbe o zaposlitvi.

Kako si pa ti predstavljas, od kdaj bo veljala pogodba, a kar "od enega lepega dne, ko bos blagovolila povedati, da prides", al kako user posted image

(odgovor članu nu_tella)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sklep o izbiri kandidata
4.4.2008 8:21:43   
nu_tella
Jaz sem zdaj še vedno dobila predpogodbo v dveh izvodih podpisano od direktorja/odgovorne osebe na podlagi katere sem dala odpoved in jo dopolnjeno z datumom prihoda in podpisano vrnila novemu delodajalcu.

Predpogodba velja od kadar jo podpiseta oba in je za obe stranki zavezujoča. Pogodba za zaposlitev pa se sklene na dan nastopa zapositve in kot taka tudi velja od takrat, je pa ista kot predpogodba. Odpovedni roki so jasni. Kvečjemu so lahko krajši kot so v pogodbi.

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sklep o izbiri kandidata
4.4.2008 9:10:02   
Pikec
Predpogodba velja od kadar jo podpiseta oba in je za obe stranki zavezujoča. Pogodba za zaposlitev pa se sklene na dan nastopa zapositve in kot taka tudi velja od takrat, je pa ista kot predpogodba.


Aja?

Tega pa nisem vedla.
Jst sem vedno tapravo pogodbo podpisala PREDEN sem dala odpoved. In vedno sem dala odpoved samo na podlagi PODPISANE in VELJAVNE pogodbe o zaposlitvi; datum začetka dela je pa bil naveden tisti pač k je bil po odpovednem roku.

Za predpogodbe pa prvič slišim. Zanimiva praksa sicer.

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sklep o izbiri kandidata
4.4.2008 9:12:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nu_tella

Kako odreagirati oz. na kaj biti pozorn, če si izbran na razpisu kot najprimernejši kandidat za zaposlitev (prejmeš sklep o izbiri kandidata) nočejo pa slišat da ti pošljejo pogodbo, prej kot poveš "vse podatke" (osebni podatki+rok kdaj lahko prides)!?!?! A je to normalno. Pa se gre za drzavni organ oz. organ v njegovi sestavi!?!?
Edina "pametna" razlaga, ki se mi tukaj poraja je, da je mogoče "sklep o izbiri kandidata "zavezujoč" za delodajalca in se nanaša na razpisano besedilo.

Ma katera kako razlago? Oz kaj mi svetujete. Naj se kr odpovem službi, ki se mi sicer zdi zlo zanimiva, ampak ne mislim dat odpovedi v zdajsnji sluzbi dokler nimam neke nove pogodbe v roki? Ali pac je to ze ta sklep?!?!?

Hvala za nasvete



pogodbe o zaposlitvi ne moreš skleniti prej, dokler vsi sklepi neizbranim kandidatom ne postanejo pravnomočni. Če bi s tabo sklenili pogodbo preden pretečejo VSI roki za ugovore oz. pritožbe, bi bili v delovnem prekršku. Zato ti nočejo poslati pogodbe. Ko pa bodo vsi sklepi pravnomočni, pa ti morajo v roku 8 dni dati za podpisat pogodbo o zaposlitivi, kakor določata ZJU in ZDR. To, da ti jo ne morejo dati za podpisat prej preden dobijo tvoje podatke, je seveda tudi res. Pred podpisom pogodbe dobiš cel kup formularjev in obrazcev, ki jih moraš predložiti in šele na podlagi tega ti sestavijo pogodbo. Saj je logično ane?user posted image

Pri zdajšnji službi pa bodi pozorna na odpovedni rok. 

(odgovor članu nu_tella)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sklep o izbiri kandidata
4.4.2008 9:17:27   
lemavrica
Predpogodba je zavezujoča za delodajalaca ne pa tudi za kandidata. No vsaj pri meni je bilo tako, ko sem podpisala predpogodbo.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sklep o izbiri kandidata
4.4.2008 9:20:32   
Pikec
Ali pac je to ze ta sklep?!?!?


Aja naša kadrovnica me je nadrla, da kaj težim s pogodbo saj mam sklep o izbiri v rokah in naj kar na podlagi tega dam odpoved...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tolk o praksi...user posted image

No odpovedi nisem dala prej kukr sem podpisala pogodbo. Itak.


(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sklep o izbiri kandidata
4.4.2008 9:38:24   
nu_tella
Pikec RR točno to se je meni zdej zgodilo ko sem govorila s kadrovnico. Da kaj tezim s pogodbo saj mam sklep o izbiri kandidata. Sam sklep je zavzujoc da me zaposlijo. Pod kakimi pogoji pa? A temi ki so bili navedeni v razpisu? Sej se nebi bunila sam k se mi delo res zdi zanimivo...

Ko sem pa prsla v to sluzbo so mi dali predpogodbo v podpis brez vprasanj. So sami povedali da furajo tak postopek in da nej najprej si pogledam pogodbo pol šele dam odpoved v svoji sluzbi. Kar je meni itak logicno. Ne morem jaz dati tuki odpovedi prej ko imam kakrsnokoli novo pogodbo v roki.

Sej sem razmisljala, da bi pokliacala in rekla da odpovedni rok je pac tak kot sem povedala in mi posljejo pogodbo...sej jaz jo lahko se vedno ne podpisem...sej vem, to je meni totalno mimo, se posebi, ce vem da bom s temi ljudmi pol delala, ampak brez pogodb se ne grem...

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sklep o izbiri kandidata
4.4.2008 9:40:06   
nu_tella
Caffee, ja kaj pa potem, če jim jaz rečem ne, ostalim kandidatom pa so poslali že dopis o neizbiri kandidata. A potem morajo pa postopek izbire ponoviti?!?!

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sklep o izbiri kandidata
4.4.2008 10:20:17   
Pikec
Skelp o izbiri ni zavezujoč.

Tle je blo tko, da  si je ena pač si premislila, ker je mela sam sklep v rokah je niso mogli lih haklat da mora prit delat. Če bi podpisala pogodbo bi jo lahk zadržali za čas opovednega roka (1 mesec ali kolikor pač že).

Sam naša ni bla tolk pametna, da bi to vzporednico potegnila.user posted image  

BTW a ti prideš ka nam delat? ker mislim, da takih kadrovnikov ni lih dost no...

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sklep o izbiri kandidata
4.4.2008 10:45:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nu_tella

Caffee, ja kaj pa potem, če jim jaz rečem ne, ostalim kandidatom pa so poslali že dopis o neizbiri kandidata. A potem morajo pa postopek izbire ponoviti?!?!


jap.

(odgovor članu nu_tella)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sklep o izbiri kandidata
4.4.2008 11:00:34   
nu_tella
Meni pa "nič ne morejo" če ne podpišem pogodve?

Ker v sklepu je prvni poduk,... me je kr kakat prjel ;) ker ce mi ne mislijo dat pogodbe jaz ne bom dala odpovedi v sluzbi... samo nocem pa tudi od njih prdelat kakih pravnih posledic :( Tko da vsaj nek "uradni" dopis jim bom poslala...bom pa pac prej probala se pogodbo dobit, preden dokoncno ne recem...


_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sklep o izbiri kandidata
4.4.2008 21:51:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nu_tella

Jaz sem zdaj še vedno dobila predpogodbo v dveh izvodih podpisano od direktorja/odgovorne osebe na podlagi katere sem dala odpoved in jo dopolnjeno z datumom prihoda in podpisano vrnila novemu delodajalcu.


Aha. Potem ves, kako potekajo stvari.

Ceprav ce nimas zaupanja v novega delodajalca, je tudi pogodba bolj blazev zegen.

(odgovor članu nu_tella)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sklep o izbiri kandidata
5.4.2008 11:07:34   
nu_tella
Ja Mič II sem misnla, da vem kako grejo stvari, pa očitno ne vem oz. si vsak kadrovik po svoje to predstavlja/razlaga zakon.

Vceri me je še ena "cvetka" klicala (iz ene mednarodne firme!) in mi rekla, da nej dam odpoved (na osnovi telefonskega pogovora) in pol mi bo ona poslala "Pismo o namiri"  (ko sem jo pa vprašala o plači in dolžini sklenitve delovnega razmerja (o tem se na razgovoru nismo pogovarjali), obljubljenem izobraževanju pa ni mela pojma,.. )... mislm halo a so šli vsi kadroviki falit al kaj. Pa to je meni čisto "zaostalo" v današnjem časo, ko se svetuje da se za vsako malenkost sklene pogodba. Jaz nisem vec pametna... vem samo, da mi zaenkrat "sklep o izbiri kandidata" ni zadosti (moram pa še malo zakon pogledat) in da po telefonu obljubljno pismo o nameri tudi ne.

In ja to ti da en "slab" občutek in te kr malo mine sprejet službo v katerikoli od teh dveh podjetji čeprav se tidelo zdi zanimivo. Čeprav pol spet ne veš in pograbiš prvo rešilno bilko al počakat še malo... mah preveč to zakomplicirano user posted image

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?