|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kirurška odstranitev modrostnih zobov
5.5.2008 9:06:06   
*sweety*
Naslednji teden imam puljenje prvega modrostnega zoba in me je zelo strah. Moram dati ven vse štiri, ampak nobeden ni zunaj, kar pomeni, da mi bo prerezal dlesen in jih vzel ven. A je že katera dala to skozi, zanima me ali ful boli? Najraje ne bi šla, ampak sem že enkrat prestavila. Pa štirikrat bom morala iti.user posted image  A me lahko katera potolaži, da ni tako hudo kot si jaz predstavljam.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kirurška odstranitev modrostnih zobov
5.5.2008 9:18:19   
vlak
Ojla, sem bila na istem kot ti. Izrezali oz. izsklesali so mi vse štiri modrostne zobe saj nobeden ni bil zunaj. Prvič so mi vzeli ven enega, drugič dve naenkrat in tretjič enega. Ni bilo panike. Najbolj zoprno mi je bilo ko so mi  dali injekcijo za anestezijo pol pa itak nič ne čutiš dokler ne popusti. Ampak sej  dobiš zdravila proti bolečinam  Mislim da je tudi odvisno kolk velik prag bolečine imaš. Jaz osebno nimam nekih dramatičnih spominov. Upam, da bo pri tebi strah večji kot bolečine. Lp

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kirurška odstranitev modrostnih zobov
5.5.2008 9:18:42   
bučkabb
lep pozdrav, sotrpinka pri modrosnh zobih.
naj ti jaz povem svojo zgodbo glede tega. tud men so z reng. slikanjem ugotovil, da mam dva modrosna zoba( k sreči na isti strani), ki nočeta ven in povrh še nepravilno rasteta. tako sem jih mogla odstranit.

to poteka tako da ti dajo inekcijo s katero ti umrtvijo, tako da te sam poseg ne boli nič. pol ko inekcije popustijo začne bolet sam ti tud dajo tablete proti bolečinam, tak da spet z bolečinami ni prehudo, za mene je blo najbolj hudo, ko tri dni nisem mogla skor nič jest, bla sem pa tak lačn ain luštal se mi je vsega ful bolj ko če bi lahka jedla. skratka prve tri dni lahka odpreš uste sam tolk da spraviš noter malo žliško al pa slamico, ješ pa lahka tak sam pasirano hrano.

če imaš vse 4 za ispulit, ti bodo to naredil v dveh korakih, najprej po eni strani oba, pol pa še po drugi strani

nič se ne boj preveč, ko ni tako hudo, da ne bi zdržala, je neprijetno, vendar se da z lahkoto preživet.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kirurška odstranitev modrostnih zobov
5.5.2008 9:48:43   
šnucika
Meni so vsakega posebej odstranjevali.Vse štiri so mi dali ven v razmaku na tri mesece.Zato tudi ni bilo hudih bolečin,ker če dajo dva naenkrat malo bolj otečeš,pa dve rani sta.
Ni bilo nič hujšega,itak ne čutiš nič,če dobiš šive pa ti sami odpadejo.
Po operaciji-klesanju pa kakšen teden paziš na higieno,če boli,vzameš kaj proti bolečinam.Meni so odsvetovali mlečne izdelke,ker naj bi na rani (v kombinaciji s krvjo) tvorili bakterije,ki upočasnujejo celjenje.

< Sporočilo je popravil šnucika -- 5.5.2008 9:49:49 >


_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kirurška odstranitev modrostnih zobov
5.5.2008 10:59:06   
vesel
Men se je pa glih včeri zlomil modrostni zob med jedjouser posted image  levo zgoraj.
Pa kaj a so res tk slabi ti zobje? Ker do zdj mam sam eno plombo drugi so pa zdravi zobki.

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kirurška odstranitev modrostnih zobov
5.5.2008 13:06:04   
MAŠKA
Meni so vzeli (izklesali) vse 4 naenkrat + dva, ki sta ostala v dlesni, ne vem zakaj. Torej 6 zob naenkrat.
Bila sem 5 dni v bolnici, operirali so me pod narkozo.  Nekaj dni po operaciji sem bila tako zatečena, da se skoraj nisem spoznala, ko sem se pogledala v ogledalu. Bolelo je še nekaj dni po operaciji, ampak se je dalo preživeti.

(odgovor članu *sweety*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kirurška odstranitev modrostnih zobov
5.5.2008 15:32:28   
helloKitty
Boli na začetku. Men so dal antibiotik za prve 3 dni. Potem je pa počasi boljše. Pazi pri hrani kako boš jedla-da ti ne bo uhajala v luknje. Ker pol je lohk en velik šit.

_____________________________

Đoli:)


(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kirurška odstranitev modrostnih zobov
6.5.2008 15:43:05   
abi
Meni so dali ven v razmaku enega meseca 2 modrostna zoba ,ki še nista bila izrasla in sta baje napačno rastla.
Sama operacija ni boleča, edino injekcija za omrtvičenje malo zaboli in potem bolečina ko injekcija popusti.
Jaz sem imela odstranitev v zimskem času in sem si "prehladila zobe" kar pa ni bilo ravno prijetno user posted image . Rajši bi šla še 3X rodit kot pa da še enkrat prenašat tiste bolečine.


_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu helloKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kirurška odstranitev modrostnih zobov
6.5.2008 20:06:48   
natasarobi
Meni so sicer pulili (je bil zunaj) že en modrostni zob, drug me čaka konec meseca.

Tudi mene je bolj strah kot pa je dejanska bolečina. Tudi sam strah doda, da je bolečina večja.

Baje se je pa treba ful pazit, da ne dobiš prehlada, ker pol je pa res lahko sranje. men je tudi zdravnik rekel, da naj probam čim bolj normalno jest in pit, ker je s tem celjenje hiotrejše, pa po jedi je treba spirat ustno votlino.

Nekje sem slišala, da je ful dobro spirat z samo vodo in dodano soljo. Jaz sem spirala z ustno vodo in sem dobila vnetje grla in žrelnice.

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?