|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Moja porodna zgodba
7.5.2008 9:17:49   
netki
IZVIRNO SPOROČILO: Srečic@


Angellina, brez besed sem......

Punce, na daleč se izognite trboveljski porodnišnici!!!!!!
Pa to ni strašenje!!!
Ne poznam nobene pohvale, sploh v primerih, ko se je kaj zapletlo.
Punce, ki dr. user posted image Č. hvalite, povejte, kaj je za pohvalituser posted image ?
Dajmo jasno sliko tistim, ki se še odločajo za trboveljsko porodnišnico!
On je nestrokoven in BEDEN  in po mojem ZLOČINEC!!!!!!!!!!







no ja lahko povem da se je v pravem trenutku odločil za CR, medtem ko bi drugi še vedno čakali na popadke, mojemu user posted image  pa je skoraj nehal bit srček.
Do mene je bil zelo prijazen in mi lepo dal vedeti kako je na stvari.
Je pa to pač moja izkušnja!

Ne bom se izogibala tej porodnišnici, kam pa naj grem.....vsepovsod same slabe izkušnje in strašenje nosečnic.
Nasprostno od tebe sem slišala o trboveljski porodnišnici same dobre izkušnje in sem hodijo punce tudi od drugod in se rade pohvalijo kako so bile zadovoljne. Tudi tukaj na forumih lahko najdeš veliko govora o tem.

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Moja porodna zgodba
7.5.2008 10:51:12   
Srečic@
Ja pa saj, kot je že ena napisala TO JE NJEGOVO DELO, da se odloči prav in v pravem trenutku!

(odgovor članu netki)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Moja porodna zgodba
7.5.2008 11:39:57   
TamaraJ
Tudi jaz sem pretresena ob branju tvoje zgodbe. Popolnoma prav je, da si jo objavila, saj se po porodu vse premalokrat odločamo za ukrepanje predvsem iz ljubega miru. Takšni ljudje pa mesarijo naprej...
Tudi jaz sem pred porodom in me bolj stiska, kot me je prvič... Branje takšnih in podobnih primerov je lastna odločitev in nosečnice, ki tega ne prenesejo, pač naj ne začno sploh brati. Meni se zdi prav, da pridejo takšne packarije v javnost in da se mazače neha ščititi kot kočevske medvede. Matr, pa saj se gre tukaj za naša življenja in za življenja naših otrok. To ni igrica. In z vso pravico se postavimo zase.. Saj ne živimo v času srednjega veka.
Angelina... v mislih ti pošiljam vso podporo in upam, da s tožbo uspeš. Zase in za vse, ki jih morebiti lahko zaščitiš v prihodnosti...user posted image user posted image


_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Moja porodna zgodba
7.5.2008 12:14:48   
netki
IZVIRNO SPOROČILO: Srečic@

Ja pa saj, kot je že ena napisala TO JE NJEGOVO DELO, da se odloči prav in v pravem trenutku!


ja saj sem napisala, da je dobro opravil svoje delo, kar je res njegova dolžnost in nimam razloga da bi rojevala kje drugje

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Moja porodna zgodba
7.5.2008 14:25:47   
mily
IZVIRNO SPOROČILO: Srečic@


Angellina, brez besed sem......

Punce, na daleč se izognite trboveljski porodnišnici!!!!!!
Pa to ni strašenje!!!
Ne poznam nobene pohvale, sploh v primerih, ko se je kaj zapletlo.
Punce, ki dr. user posted image Č. hvalite, povejte, kaj je za pohvalituser posted image ?
Dajmo jasno sliko tistim, ki se še odločajo za trboveljsko porodnišnico!
On je nestrokoven in BEDEN  in po mojem ZLOČINEC!!!!!!!!!!





No, jst sem tudi rodila v Trbovljah in na srečo je bila takrat ena druga ginekologinja. Nimam kej reči, ne čez njo, ne čez babice. Bile so zlate. Če bi še šla še enkrat rodit, bi verjetno vseeno rodila v Trbovljah, čeprav je res, da jo Dr. Č. daje na slab glas. Z njim imam eno samo izkušnjo. Je bil ravno dežuren, ko sem si dala vstavit mireno. Ne vem kako je z drugimi puncami, ampak za večino to ni noben problem, no mene je ta vstavitev tako zelo bolela, da sem jim skupaj padla. Da me je sestra že med postopkom držala za roko in tolažila. K njemu si res ne želim iti roditi.


Je pa tukaj še druga zgodba. On je bil včasih zelo dober ginekolog. Rešil je marsikatero žensko in marsikateremu paru je pomagal do otrok. Je pa žal tako, da se je nek vmes izgubil. Izgubil je filing, izgubil je človečnost. To, da iz inata ne gre natedit CR je zame absurd! Ne vem kak vpliv ima on v tej bolnici, da vsi molčijo. A se ga vsi tako zelo bojijo al kaj?

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Srečic@)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Moja porodna zgodba
7.5.2008 14:32:56   
lex
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Moja porodna zgodba
7.5.2008 15:03:12   
mishel
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sem pa ostala brez besed !


_____________________________

ME KLIČE DAVID, CIAO

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Moja porodna zgodba
7.5.2008 21:55:22   
dipl. babica
Spoštovana mamica.

Vaš porodna zgodba je nesrečna, nesrečen je bil izid poroda za vas. Sočustvujem z vami,
toda v medicini in v porodništvu se žal nekaterih dogodkov ne da predvidevati, kjer znanje in stroka nimata moči. Objemite otročička ker je vaš, objemite svoje življenje, ki ga imate, kajti druga priložnost živeti je dana le redkim.

                                                                                                                        med.sestra babica

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Moja porodna zgodba
8.5.2008 11:59:19   
Angellina
IZVIRNO SPOROČILO: dipl. babica

Spoštovana mamica.

Vaš porodna zgodba je nesrečna, nesrečen je bil izid poroda za vas. Sočustvujem z vami,
toda v medicini in v porodništvu se žal nekaterih dogodkov ne da predvidevati, kjer znanje in stroka nimata moči. Objemite otročička ker je vaš, objemite svoje življenje, ki ga imate, kajti druga priložnost živeti je dana le redkim.

                                                                                                                       med.sestra babica


Spoštovana dipl. babica,

res je, nekateri dogodki so nepredvidljivi in v takih primerih lahko le upamo, na čim boljši izzid. Če bi se to zgodilo v mojem primeru, verjemite, da bi imela ta "zgodba" pozitiven ton, saj bi bila zdravniku hvaležna za svoje in otrokovo življenje. Tako, pa dogodki niso bili nepredvidljivi. Tu je šlo za čisto malomarnost, princip, moški ego, in še 5 x malomarnost, pa da ne rečem še kaj.
Nimam nič proti ostalim zdarvnikom in nič proti babicam. Če ne bi bilo babice Jasmine, pred katero, lahko ta trenutek pokleknem in kasneje študentke Špele (zdaj je najbrž že dipl.babica), bi omagala že več ur poprej. Ko je Jasmina ob 6 uri zjutraj končala izmeno, sem mislila, da bom umrla. Bile sva team, potem, pa je kar naenkrat ni bilo več. Zatrdila mi je, da bom imela čez eno uro CR in, da bo vsega hudega konec. Pa ni bilo. Babica, ki jo je zamenjala, pa mi ni bila v nobeno pomoč. Hvala bogu za študentko Špelo, ki mi je pomagala dihati, saj sem se ves čas zgubljala, ker med popadki ni bilo več presdedkov.
Pa se vrnive k malomarnosti. Ginekologinja, ki me je sprejela, je že po nekaj urah sporočila možu, da to  najbrž ne bo naravni porod, temveč CR. Ob treh kliče dr., da naj pride opravit CR, pa le ta NI ŽELEL PRITI!!!! Pustil me je do 7! Kaj je to? Nepredvidljiv dogodek? Kaj če bi se vmes kaj zakompliciralo? Potem se je šel še ob 7h prepirat z ginekologinjo, kjer je naredil ključen kiks, saj me je pustil do 12 ure. Spomnim se, da so mi rekli, da se Markovi laski že vidijo. Ampak naprej ni šlo. Potiskala sem ko nora, pa ni šlo!!! V teh dveh letih sem pretočila veliko solz, ker sem bila prepričana, da sem tako nesposobna, da tudi roditi ne znam!
Kaj pa krvavenje iz trebušne stene? Nepredvidljiv dogodek ali malomarnost? CR ni bil opravljen kot je treba. Kaj pa znaki, ki se jih kazalo po CR? Mrtvaški pot, nenormalne bolečine, blodnje, omotica, pritisk 200...je to normalno? To je trajalo več ur, lahko da več kot 5, ne vem. Po operaciji sem se zbudila ob 22-tih, tako, da niti ne vem, kdaj so opazili, da nekaj ni v redu. Vem le, da je sestra Mirjana, ki me je hodila gledat v šok sobo, na grobo zbrala zdravnike na kup in pol se je začela norija.
Kaj pa krvavitev v podkožje po operaciji? Več dni sem tožila o bolečinah, pa me niso pogledali. Nepredvidljiv dogodek? Ja pa ja de! Malomarnost. Pa kaj pol če je bil le hematom! Če ne bi tako težila, bi šla tak domov in najbrž veste kaj bi se zgodilo v tem primeru.

Zaradi poškodbe hipofize, (posledica kapi)  ni bilo mleka. V kliničnem so mi povedali, da mleko ne more nastajati. Jaz tega nisem vedela in sem se trudila, jokala, trudila, hotela sem, pa ni šlo!

Po porodu sem se zelo spremenila. Mogoče sem sama to najprej opazila. Predvsem v spominu, logiki, komunikaciji. Nič ni bilo, kot je bilo prej in nisem vedela zakaj. Počutila sem se tako prekleto nesposobno, da bi najraje kričala! Itak, punca, saj te je možganska kap! Pa tega nihče ni vedel. Nepredvidljiv dogodek ali posledica prekomernega napenjanja pri porodu?

Srečna sem, da živim in da je moj otrok zdrav, toda ne bom mirno sprejela dejstva, da sem in bom trpela posledice zgolj zaradi malomarnosti nekega zdravika. Ne bom! Naj me slišijo in mogoče, bom preprečila, da se moja tako imenovana zgodba ponovi kakšni drugi nesrečni duši.

S spoštovanjem,

mamica, ki ne bo tiho

(odgovor članu dipl. babica)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Moja porodna zgodba
8.5.2008 12:04:15   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: dipl. babica

Spoštovana mamica.

Vaš porodna zgodba je nesrečna, nesrečen je bil izid poroda za vas. Sočustvujem z vami,
toda v medicini in v porodništvu se žal nekaterih dogodkov ne da predvidevati, kjer znanje in stroka nimata moči. Objemite otročička ker je vaš, objemite svoje življenje, ki ga imate, kajti druga priložnost živeti je dana le redkim.

                                                                                                                      med.sestra babica


Joooj, "izid poroda" je edino, kar je bilo srečnega v tej kalvariji.

In dipl. babica, res, ne se norca delat. To ni lepo.

(odgovor članu dipl. babica)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Moja porodna zgodba
8.5.2008 12:59:16   
cindy
Sem mnenja, da se morajo objavljati tako dobre kot slabe izkusnje porodnic. Velikokrat porod ni brez bolecin  in ne poteka lahko zato ne zatiskamo oci sebi in drugim. Moramo spregovoriti in osvescati druga drugo. Ce nosecnica ne zeli prebrat naj ne prebere in naj klikne drugam.  Kar se tice dipl.babice pa naj raje gre se enkrat na kaksen tecaj socustvovaja in obnovi prisego. S tako izjavo je jasno, da je ze dolgo v sluzbi in je izgubila empatijo. Nesrecen izid poroda ni izjava, ki si jo gospa zasluzi, takih nesrec nebi bilo ce bi vsi prisluhnili bolnikom. Jaz raje desetkrat klicem dezurnega( saj je za svoje delo dobro placan) kot pa , da dovolim da se zgodi nekaj hudega. Preventiva zenska preventiva. Poslusaj porodnice ker sebe najbolje poznajo!!!!!!!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Moja porodna zgodba
8.5.2008 13:19:50   
Angellina
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: dipl. babica

Spoštovana mamica.

Vaš porodna zgodba je nesrečna, nesrečen je bil izid poroda za vas. Sočustvujem z vami,
toda v medicini in v porodništvu se žal nekaterih dogodkov ne da predvidevati, kjer znanje in stroka nimata moči. Objemite otročička ker je vaš, objemite svoje življenje, ki ga imate, kajti druga priložnost živeti je dana le redkim.

                                                                                                                     med.sestra babica


Joooj, "izid poroda" je edino, kar je bilo srečnega v tej kalvariji.

In dipl. babica, res, ne se norca delat. To ni lepo.


Točno tako. To, da sem ostala živa je bila edina pozitivna stvar. Tako, da meni se to ne zdi nesrečno.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Moja porodna zgodba
8.5.2008 13:25:24   
netki
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: dipl. babica

Spoštovana mamica.

Vaš porodna zgodba je nesrečna, nesrečen je bil izid poroda za vas. Sočustvujem z vami,
toda v medicini in v porodništvu se žal nekaterih dogodkov ne da predvidevati, kjer znanje in stroka nimata moči. Objemite otročička ker je vaš, objemite svoje življenje, ki ga imate, kajti druga priložnost živeti je dana le redkim.

                                                                                                                     med.sestra babica


Joooj, "izid poroda" je edino, kar je bilo srečnega v tej kalvariji.

In dipl. babica, res, ne se norca delat. To ni lepo.


zakaj se dela norca?
namesto da bi tolažile mamico ki je morala to prestati, se raje zgražate in širite še večjo negativo. Res je čudež da je z otrokom vse uredu in hvala bogu da je tako, kar se pa tiče bolečin mamice in trpljenja....to mora urediti sama, poiskati pravico...me ji lahko stojimo ob strani in jo spodbujamo.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Moja porodna zgodba
8.5.2008 14:29:33   
Anitka
Angellina tvojo pretresljivo zgodbo sem prebirala že včeraj in še danes ne vem kaj naj ti napišem. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Držim pestke, da boš dosegla zadoščenje vsaj na sodišču. Drži se in ostani močna zaradi sončka Marka.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu netki)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Moja porodna zgodba
8.5.2008 14:47:30   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: netki

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: dipl. babica

Spoštovana mamica.

Vaš porodna zgodba je nesrečna, nesrečen je bil izid poroda za vas. Sočustvujem z vami,
toda v medicini in v porodništvu se žal nekaterih dogodkov ne da predvidevati, kjer znanje in stroka nimata moči. Objemite otročička ker je vaš, objemite svoje življenje, ki ga imate, kajti druga priložnost živeti je dana le redkim.

                                                                                                                    med.sestra babica


Joooj, "izid poroda" je edino, kar je bilo srečnega v tej kalvariji.

In dipl. babica, res, ne se norca delat. To ni lepo.


zakaj se dela norca?
namesto da bi tolažile mamico ki je morala to prestati, se raje zgražate in širite še večjo negativo. Res je čudež da je z otrokom vse uredu in hvala bogu da je tako, kar se pa tiče bolečin mamice in trpljenja....to mora urediti sama, poiskati pravico...me ji lahko stojimo ob strani in jo spodbujamo.


Ja, in k temu tista izjava babice gotovo ne pripomore. Ker ravno o tem, da je ta "dogodek" bil predvidljiv oz. do njega lahko ne bi prišlo (z vsemi hudimi posledicami vred), govori mamica. Ravno v tem je srž njene agonije. In da ti potem ob vsem tem, kar si doživel in ob vseh grozljivih posledicah, ki so nastale, nekdo reče, posebno še iz stroke, reče, da pač nekateri dogodki niso predvidljivi ... ne razumem, kako kdo lahko misli, da je to spodbudno.
A nisi brala vsega ali kaj, da tega ne razumeš?

(odgovor članu netki)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Moja porodna zgodba
8.5.2008 15:00:05   
netki
evo in potem se me kregamo, namen teme je bil pa čisto drugačen....

pač je napisala svoje kar je pač imela za napisat, nekatere pa potem to takoj obsodijo. Če katera tu lahko sodi o tem, je to Angellina, ona naj komentira njene besede.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Moja porodna zgodba
8.5.2008 15:06:52   
Mišni
Saj jih je ... pa ti res pomanjkljivo bereš.

No, ampak res ni to tema, kjer bi se me podajale besede sem in tja, zato jaz s tem zaključujem.

(odgovor članu netki)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Moja porodna zgodba
8.5.2008 15:42:41   
zojči
Živjo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dolgo sem študirala kaj naj napišem.Ne vem,grozno,grozno in še enkrat grozno,sočustvujem s teboj,kaj takšnega se v današnjem času nebi smelo dogajati.Ne strinjam se (,z nevem kom) ,ki je napisal da to nebi smele brat nosečnice,preprosto če kateri grozno naj ne bere!!!!!!!!!Vstaraj naprej,daj na Preverjeno,v časopis,Tednik,naj bo pravici zadoščeno,čeprav bo po moje bitka trajala še dalj časa SE NE PREDAJ POGUMNO NAPREJ. Pa veliko, veliko lepih trenutkov s tvojim Markom!!!!!Pa napiši še kako se bo to razvijalo! lep pozdrav

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Moja porodna zgodba
8.5.2008 16:41:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Angellina

mamica, ki ne bo tiho


user posted image  user posted image  user posted image  Pogumno naprej!

(odgovor članu Angellina)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Moja porodna zgodba
8.5.2008 23:45:18   
mary1
Žal mi je, ker se mi je ves tekst izbrisal. Toda... dipl. babica, vaše izjave ne morem doumeti. Kako vendar morete? Mar vas ni sram dajati takih izjav? In to vi, ki naj bi bili iz stroke? jasno, je, da je narava nepredvidljiva in da včasih stroka nič ne more. Toda v tem primeru, v primeru Angeline, ni bilo tako. In tudi naši maili ne bi prihajali. če bi se karkoli zgodilo kljub trudu zdravnikov. Kakšen je zdravnik, ki pusti žensko, kljub večkratnim opozorilom, čakati, in da ne opravi CR??? Bil je opozorjen, naprošen, poklican.

Moj porod je bil te vrste, ko je resnično bila narava tista, zaradi katere se je zapletlo. Zdravniki super, babice tudi, a kljub njihovemu prizadevanju smo komaj zvozili do konca (na srečo vse ok). A v tem primeru vem, da sem z zdravniško pomočjo preživela, v temprimeru vem, da bi lahko bilo tudi drugače, kljub trudu stroke. Toda v primeru Angeline ni tako. In berem na forumu, da je ima ta zdravnik precej napak na vesti. Žal, moram povedati, da se je primer Angelina zgodil, ker so vse njene predhodnice molčale! zato, je toliko bolj pomembno, kar je storila Angelina in dala zgodbo v javnost.

Toda, da se vrnem... dipl. babica... vaša izjava je resnično nedopustna. Ne vem, česa vam bolj manjka: zdrave presoje ali preprosto srca.

(odgovor članu dipl. babica)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Moja porodna zgodba
9.5.2008 0:22:20   
kapesanta
Toda, da se vrnem... dipl. babica... vaša izjava je resnično nedopustna. Ne vem, česa vam bolj manjka: zdrave presoje ali preprosto srca.

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

l.p. Mateja

Rok 06.07.2006 in Sara 15.11.2010

(odgovor članu mary1)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Moja porodna zgodba
9.5.2008 15:14:34   
mama54
Saj nevem kaj naj napišem. Žalostna zgodba. Res mi je žal, da si morala čez vso to kalvarijo zaradi malomarnosti ljudi, kateri bi ti morali pomagat.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne sanjaj svojih sanj, temveč jih živi!

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Moja porodna zgodba
9.5.2008 18:18:03   
dipl. babica
Spoštovane obiskovalke neta,
Spoštovana mamica!

Prihajam iz generacije babic, šolanih za ljubljansko porodnišnico pred tridesetimi leti. Šola nas ni le učila temveč tudi vzgajala. V današnji družbi človeška vrednota ni več vrednota in prav tako obsojam neprofesionalen odnos zdravstvenega osebja, na katerega včasih naletim tudi sama, kakor tudi drugih ljudi.

Pri svojem delu sem čuvala življenja 3000 ženam in novorojenčkom. Vsaka zgodba je drugačna, vsaka je ostala del mojega življenja. Vodstvo poroda zahteva od babice mnogo znanja, izkušenj, previdnosti, razsodnosti in spretnosti. Porodnice ne straši s pripovedovnjem doživljajev pri porodih, nikoli ne prerokuje. Porod je za ženo hud napor in govoriti o porodu brez bolečin je napak. Lahko govorimo o lajšanju bolečin pri porodu(analgezija, anastezija) Metoda duševne in telesne sprostitve nosečnice ni v bistvu nič novega. Z uporabo boljših tehnik, anastezije, antibiotikov so porodniške operacije manj nevarne. Operiramo le tedaj, kadar so razlogi nujni in tehtni, brez  pravege razloga so prepovedani. Hude komplikacije ki jih babica doživi malokdaj so: notranje krvavitve, raztrganine žil  zaradi porodnega napora, srčna kap, možganska kap in drugi redki vzroki.

-Prva porodna doba je doba odpiranja materničnega vratu, ki traja pri prvorodkah tudi 18 ur(naravni popadki), če traja dlje govorimo o zavlačujočem porodu
-Druga porodna doba je doba iztisa(manj kot pol ure do dve uri) in rojstvo otroka.
-Tretja porodna doba-doba rojstva placente in tri ure ,po porodu.

Ker poznam nevarnosti,delo, bolečino, sem napisala,da objamete sebe in svoje življenje otročička, ki vas potrebuje, kajti druga priložnost živeti je dana le redkim.

                                                                                                                    Lep pozdrav

(odgovor članu kapesanta)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Moja porodna zgodba
9.5.2008 22:25:23   
Anonimen
toda v medicini in v porodništvu se žal nekaterih dogodkov ne da predvidevati, kjer znanje in stroka nimata moči


Ce prav sledim zgodbi, je stroka v tem primeru od dolocenega trenutka naprej imela moc, vendar ni imela volje iti v pravo smer oz. je moc uporabila za napacno dokazovanje.

(odgovor članu dipl. babica)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Moja porodna zgodba
9.5.2008 23:28:43   
dašabina
angelinauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

V vsakem, še tako majhnem koraku je smisel življenja....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?