|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: bi dale v tujini slovensko ime otroku?
24.6.2008 11:48:03   
Splet.Ka
Ne vem. Če bi, bi dala takšnega, da se v tistem jeziku ne bi slišalo smešno.

Moja sestrična v ZDA je Katya. Kaj vse ljudje rečejo, namesto Katja....user posted image  Kača, Keča, Kačija,.... Ne verjamem, da je imela moja teta to v "ušesu", ko je deklico poimenovala.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: bi dale v tujini slovensko ime otroku?
25.6.2008 11:44:54   
ksenci
jaz bi izbrala ime, ki bi bilo znano v sloveniji in tujini, pa čeprav se morda malo drugače naglasi.  sestrična se je preselila v nemčijo in ima dvojčka fantka, ki jima je dala ime Peter in Pavel. ta imena poznamo mi v slo in oni v nemčiji in se mi to osebno zelo dopade.
vsekakor pa je lepo, da nosiš ime, ki pove kaj o tvojih koreninah, ki se jih ne smeš sramovati. nekateri se v tujini počutijo manj vredne in prekrivajo od kod izvirajo. ne razumem zakaj se sramujejo svojih korenin.

(odgovor članu Splet.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: bi dale v tujini slovensko ime otroku?
25.6.2008 14:12:17   
Ayo
...jaz malo pozno berem tole temo, ampak vseeno - jaz zivim v tujini, otroku pa sem dala ime tako, da se slisi lepo v obeh jezikih, pa ceprav ime ni niti slovensko niti ocetove narodnosti.
Je bilo pa kar tezko izbrati, ker se zaradi slovnice spekter imen zelo skrci.
Sama imam slovensko ime in imam kar nekaj tezav, ko se predstavim. Zato sem rekla, moji otroci jih ne bodo imeli, ceprav imamo v Slo veliko lepih imen in se ne sramujem svoje drzave.


_____________________________

"Stecimo kam, stecimo stran, stecimo v svet sanj.
Za vse, prav za vse je prostor nekje, kjer trate se zelene."

Gabriel, 20.12.07 (54cm, 4540g)
Ilaria, 07.08.09 (51cm, 4050g)

(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: bi dale v tujini slovensko ime otroku?
25.6.2008 20:48:40   
Rubin.
vsekakor pa je lepo, da nosiš ime, ki pove kaj o tvojih koreninah, ki se jih ne smeš sramovati. nekateri se v tujini počutijo manj vredne in prekrivajo od kod izvirajo. ne razumem zakaj se sramujejo svojih korenin.


Jaz pa ne razumem kaj ima ime z sramovanjem od kje izviraš. A misliš, da je ena Mojca bolj ponosna na to da je slovenka, kot naprimer Pija?
Ime nosi človek in naj bi bil ponosen nanj, ne pa da mu je ko odraste nerodno, kako mu je ime. Jaz mislim, da bi morali predvsem to imeti strarši v mislih, ko dajejo otroku ime.

Kar se pa tiče izbire imena pa bi jaz postopala takole: če bi se preselila v tujino in bi nameraval tam ostati do konca življenja, torej ne samo par let, bi dala ime ki bi se vklopilo v okolje in bi mi bilo všeč. Vsekakor ne bi vztrajala pri strogo slovenskem imenu, že zaradi tega ne ker mi nobeno ni tako blazno všeč.

Jaz imam staro slovensko ime (pa zato nisem nič bolj zavedna in ponosna slovenka od kogarkoli drugega)  in ga kljub temu, ko se predstavim moram ponoviti najmanj 2x, sem se pa že navadila, da ga povem počasi in razločno user posted image . Je pa bilo nenavadno, ko so v mojih časi bile Mojce, Mateje, Vesne, Barbare, jaz pa nekaj čisto drugega in skoraj unikat. Še danes se šalim, da moje ime lahko zaslediš edino v osmrtnicah user posted image , ker je res staro. Ampak sem se ga navadila. Moja hči pa ima zelo pogosto ime , daleč proč od kakšnega staroslovenskega user posted image .



(odgovor članu ksenci)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: bi dale v tujini slovensko ime otroku?
25.6.2008 20:54:14   
Felicita
Hja, odvisno kaj naj bi bilo slovensko ime... glih Črtomir otroku ne bi dala ime, no. Medtem ko Sara za punčko ali pa Peter za fantka pa prej kot 'izključno' tuje ime. Vsekakor bi pa gledala tudi na to, kako se bi otrok vključil v družbo s 'slovenskim' (v stilu Mateja, Nuša, Matjaž...) imenom. Npr na hrvaškem ne bi blo problema, v španiji pa konkreten.
Bi gledala, da je ime v obeh jezikih izgovorljivo, zapisljivo in razumljivo.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: bi dale v tujini slovensko ime otroku?
19.7.2008 8:31:25   
JaninaC
Bi, samo brez šumnikov. No, saj tudi pri najs bi dala brez šumnikov.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: bi dale v tujini slovensko ime otroku?
23.7.2008 9:33:38   
5ra_28
Tudi odvisno ali ima tuj ali slovenski priimek. Če ima slovenskega, bi dala slovensko ime. Če ne, pa pač tuje. Saj slovnično bolj paše. Ni pa pogojno. Jaz imam tudi sorodnike v Nemčiji, pa je priimek s 'Č', pa izgovorijo pač 'k' ker je napisano brez kljukice. Glejte koliko športnikov je znanih in živijo že od rojstva v drugi državi. Švedski nogometaš Zlatan Ibrahimovič je rojen na Švedskem, pa ima domače ime. Pa se je cel svet navadil na to, ne samo bližnja okolica. Bi se bolj smešno slišalo, če bi bil John Ibrahimovič. user posted image

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu JaninaC)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: bi dale v tujini slovensko ime otroku?
24.7.2008 8:26:25   
sakuL
jest bi dala tisto ime katero bi mi bilo všeč ne glede na to kje bi zivela. Pa saj imamo sedaj v Sloveniji že itk več vseh drugih tujih imen kot pa našihuser posted image

lp


_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: bi dale v tujini slovensko ime otroku?
19.9.2008 17:20:42   
bebbe
Jaz sem "tujec", MM Slovenec. SVa se odlocila da hcerki, s katero prideva ziveti v Slovenijo konec decembra, ko bo stara en mesec, dava ime Ema. Zato ker je Ema Ema vsepovsod. Pa nama je ime zelo všeč tudi. Imava Loreno in Anjo ki sta v mednarodnih solah vedno "Lorina" in "Endža". Imava tudi Tima. On pa je vsepovseod Tim. V takšnih življenskih situacijah kot je naša, kot se veliko potuje in zivi vsepovsod ni slabo otrokom izbrati ime s katerim mu je kasneje lažje živeti. To je vsaj moje mnenje. Lp!

< Sporočilo je popravil bebbe -- 19.9.2008 17:21:39 >

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: bi dale v tujini slovensko ime otroku?
19.9.2008 21:40:40   
*kinnie*
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ne.
Tako da pase v obe okolji.

Jaz enako

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: bi dale v tujini slovensko ime otroku?
24.9.2008 10:50:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ne.
Tako da pase v obe okolji.


Se popolnoma strinjam in  tako smo tudi naredili .user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?