|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 16:55:47   
tehnofil
Če ima eden od njiju otroka, skrbništvo nad njim. Drugi pa isto skrbi zanj že od rojstva, ko oče umre nima on nobene pravice do skrbništva.

In da ne bo to samo en primer je najbolje da se pravno omogoči posvojitev in umetna oploditev da bo teh primerov še več.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 16:58:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

sta partnerja, imata skupno premoženje....

Ne klanfej. To je že uredila registracija in lahko še oporoka.



Oporoka tega ne uredi. Niti približno.

Registracija pa ja. Sam v čem je fora? A proti registraciji pa nisi? Meni se zdi registracija čist kul, sam ne razumem zakaj ne more bit preprosto poroka in potekat isto kot poroka. Ne v bistvu vem zakaj ne. Ker nekak jih je treba ponižat. Čudno da jih še ne žigosajo pa v register dajo k krave pa koze.
Registracija.....mislm sej niso avtiuser posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:00:20   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Sploh ne razumem kako lahko primerjaš romantično ljubezen med ljudmi k niso istega spola in med ljudmi k so. Resno mi ni jasno. K da bi primerjal noč in dan. Ne štekam kako nej ti še drugač napišem da boš razumela. Vse vrste seksualnih vez med istim spolom mi ne gredo, in nimajo nobene veze z ljubeznijo dveh hetero partnerjev. Ker unadva moška STA istega spola.

Kažem ti, da gre popolnoma za enak način razmišljanja v obeh primerih.
Men pa to ni jasno, da tega ne vidiš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:01:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Če ima eden od njiju otroka, skrbništvo nad njim. Drugi pa isto skrbi zanj že od rojstva, ko oče umre nima on nobene pravice do skrbništva.

In da ne bo to samo en primer je najbolje da se pravno omogoči posvojitev in umetna oploditev da bo teh primerov še več.



Mislm.....pa sej posvojila bi kot par! In potem pač enemu ostane skrbništvo. Sedaj pa ne morejo ne posvojit, niti imeti skupaj skrbništvo nad otrokom ki ga ime en v paru.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:01:46   
tehnofil
Ker nekak jih je treba ponižat.

Ja. Nekak je treba pomen poroke ponižat. Pohodit. Saj razvrednoten je itak že dovolj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:01:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Sploh ne razumem kako lahko primerjaš romantično ljubezen med ljudmi k niso istega spola in med ljudmi k so. Resno mi ni jasno. K da bi primerjal noč in dan. Ne štekam kako nej ti še drugač napišem da boš razumela. Vse vrste seksualnih vez med istim spolom mi ne gredo, in nimajo nobene veze z ljubeznijo dveh hetero partnerjev. Ker unadva moška STA istega spola.

Kažem ti, da gre popolnoma za enak način razmišljanja v obeh primerih.
Men pa to ni jasno, da tega ne vidiš.



Ma kako je isto incest kot homoseksualnost?
Kaj je istega tukaj?

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:03:26   
Anonimen
Ja, kaj hočeš rečt, da sem dvolična? Ja, sem. In ti si tudi, pa sosedova Micka, Jožek in Štefka. Ja, vsi smo dvolični in vsi imamo dvojna merila. Samo da pač eni skušamo vsaj na nekaterih področjih razumeti druge, sploh če s svojim načinom življenja na noben način ne ogrožajo mene ali kogarkoli drugega. Nimam pa toliko časa, da bi se ukvaraja čisto z vsemi sferami življenja.

Sicer pa ne razumem več, torej trdiš, da homoseksualni pari lahko posvajajo otroke?

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:03:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Ker nekak jih je treba ponižat.

Ja. Nekak je treba pomen poroke ponižat. Pohodit. Saj razvrednoten je itak že dovolj.



user posted image To mi je zadnjič ena prijateljica reklauser posted image

Sm se isto nasmejala k zdej.

A so se včasih iz ljubezni poročali?
Al je bla to ena kupčija, so to počeli zato da jih je lahko kdo preživljal, zato ker so ble noseče, zato da so lahko seksal, moški zato da so imeli doma zastojn kuharico in služkinjo.....?

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:07:10   
tehnofil
Mislm.....pa sej posvojila bi kot par!

Mislm... pa kok si ti stara?

Pa je posvojitev kar nekaj enostavnega? Greš pa posvojiš?

A ti sploh veš, kaj pomeni posvojitev v hetero-partnerstvu? Kaj vse potegne za sabo? Kako trdna mora veza biti, da vzdrži? In pri hetero posvojitvi gre za posamezne primere. V homo-posvojitvi pa gre izključno samo za to obliko. S tem postavljaš homoseksualno zvezo v priviligiran položaj. Postavljaš jo kot vzor trdnosti.

Sedaj pa ne vem, a si samo mlada, zagnana, polna idej a brez izkušenj, z napol dodelanimi stališči ali pa .... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:09:26   
tehnofil
A so se včasih iz ljubezni poročali?
Al je bla to ena kupčija, so to počeli zato da jih je lahko kdo preživljal, zato ker so ble noseče, zato da so lahko seksal, moški zato da so imeli doma zastojn kuharico in služkinjo

To pa razloži tvoje stališče.
Ne more človek delati kot svinja z mehom s stvarmi, ki so mu dragocene. To lahko dela samo s stvarmi, ki mu nič ne pomenijo.

Torej, oglasi se takrat, ko ti bo poroka res nekaj pomeni.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:11:04   
Anonimen
Pa je posvojitev kar nekaj enostavnega? Greš pa posvojiš?

A ti sploh veš, kaj pomeni posvojitev v hetero-partnerstvu? Kaj vse potegne za sabo? Kako trdna mora veza biti, da vzdrži? In pri hetero posvojitvi gre za posamezne primere


Zdej pa nisi taprave našel veš.
Ja vem kaj pomeni če ne moreš imet otrok in boš moral posvojit. Vem kolk papirjev je treba. Vem kaj taka stvar naredi v partnerstvu. Veš ti?

Nisem nikjer napisala da naj bodo priviligirani, samo naj imajo iste pravice kot jih imam jaz. Bomo pač skupaj v vrsti stali.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:12:17   
Anonimen
No, pa te bom tako vprašala.
Recimo, da imamo enega 10. letnega otroka, ki ga nihče noče posvojiti, ker je že toliko star (ja, to je kar vsakdanja stvar, žal) in se najde in par, ki pa bi temu otroku le nudil vso ljubezen, možnosti za šolanje, varen dom,... (zdaj se pa res že ponavljam) z eno napakico: par je homoseksualen. Ali naj se posvojitev izpelje?Zakaj ja/ne?


Mislim pa, da je vsem kristalno jasno, kako težek in zapleten postopek so posvojitve.

PA saj veš, da me ne boš prperičal. Ali jaz tebe, a ne?user posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:12:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

A so se včasih iz ljubezni poročali?
Al je bla to ena kupčija, so to počeli zato da jih je lahko kdo preživljal, zato ker so ble noseče, zato da so lahko seksal, moški zato da so imeli doma zastojn kuharico in služkinjo

To pa razloži tvoje stališče.
Ne more človek delati kot svinja z mehom s stvarmi, ki so mu dragocene. To lahko dela samo s stvarmi, ki mu nič ne pomenijo.

Torej, oglasi se takrat, ko ti bo poroka res nekaj pomeni.




Jaz sem ti sam dejstva naštela.

Pa jaz vem zakaj se bom poročila. Nič od zgoraj naštetega. Ampak se pa zavedam da se jih veliko zaradi zgoraj naštetega.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:16:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

A so se včasih iz ljubezni poročali?
Al je bla to ena kupčija, so to počeli zato da jih je lahko kdo preživljal, zato ker so ble noseče, zato da so lahko seksal, moški zato da so imeli doma zastojn kuharico in služkinjo

To pa razloži tvoje stališče.
Ne more človek delati kot svinja z mehom s stvarmi, ki so mu dragocene. To lahko dela samo s stvarmi, ki mu nič ne pomenijo.

Torej, oglasi se takrat, ko ti bo poroka res nekaj pomeni.




No, evo, meni poroka veliko pomeni. Mi je najvišja potrditev mojega odnosa z možem. presežek in jo obravnavam kot sveto- zakaj torej ne bi dovolila tega tudi homoseksualnemu paru? Če jima to veliko pomeni? Če jima je poroka dragocena?

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 17:23:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

A so se včasih iz ljubezni poročali?
Al je bla to ena kupčija, so to počeli zato da jih je lahko kdo preživljal, zato ker so ble noseče, zato da so lahko seksal, moški zato da so imeli doma zastojn kuharico in služkinjo

To pa razloži tvoje stališče.
Ne more človek delati kot svinja z mehom s stvarmi, ki so mu dragocene. To lahko dela samo s stvarmi, ki mu nič ne pomenijo.

Torej, oglasi se takrat, ko ti bo poroka res nekaj pomeni.




No, evo, meni poroka veliko pomeni. Mi je najvišja potrditev mojega odnosa z možem. presežek in jo obravnavam kot sveto- zakaj torej ne bi dovolila tega tudi homoseksualnemu paru? Če jima to veliko pomeni? Če jima je poroka dragocena?


Evo točno to.
Ni vsem heteroseksualcem dragocena. V bistvu se upam trdit da veliki večini ni. Pa tudi upam se trdit da jim tudi 100let nazaj ni bila nič bolj dragocena kot danes. Samo takrat drugih opcij sprejemljivih ni bilo. Takrat je bilo logično da se poročiš. Pa če iz ljubezni, ali pa pač zato ker so to od tebe pričakovali.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 18:17:02   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Meni še vedno ni

Torej dva geja sta sposobna imeti LJUEBEZEN, a če sta ta dva geja brata, ali bratranca, ali bratranca v 1 kolenu, ali.... potem pa njuna ljubezen ni enako vredna? Pomembna? Čuteča?




lahko je. Nihče jima ne more preprečiti te ljubezni. A uzakoniti je ne moreta. Zakaj? Ker je družba poskrbela, da se ne bi rojevali ljudje z genetskimi napakami. Da se ne bi rod izrodil.... da ne bi sami debilčki hodili po svetu (po domače povedano).

Za razliko od homoseksualnih ljudi, ki si niso v sorodu, so prav tako zaljubljeni, otroka pa lahko posvojijo, kot lahko posvojijo ostali pari, ki ne morejo imeti otrok.



Kar se žolčne debate tiče, niti pod razno nisem mislila, da ni na nivoju, temveč le, da se vleče in vleče in vleče.... pa se nikamor ne pride. Ko tehnofilu zmanjka argumentov kar se tiče enega "problema" najde nekaj drugega, kar začne spraševati in obrača temo in vas vse vodi "za nos". Sam nikoli ne zna odgovarjati na vsa vprašanja, ki jih dobi, po drugi strani pa vsi vestno odgovarjajo na njegova. Ampak ko mu tam zmanjka vprašanj, najde nekaj drugega, kjer nadaljuje pot in misli, da vodi igro...... zato pravim, da je to žolčna debata, ki nima ne konca ne kraja, pa nikomur se ne da nič dopovedati.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 18:21:39   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Zagovarjam da se sklenitev zakonske zveze ne omogoči istospolnim partnerjem.
In ste me proglasili, da s tem trdim, da niso zmožni biti dobri starši.

S tem, ko zagovarjate preprečevanje sklenitve zakonske zveze istospolnim partnerjem, ki so slučajo dva brata, ste po vaših lastnih merilih lahko proglašeni da trdite:
Saj ti trdiš, da dva homoseksualca, ki sta brata ne moreta niti potencialno biti dobra starša samo zato ker sta brata.




mešaš hruške in jabolka... in to na precej podel način in namenoma. Najprej se ugotavlja njun družinski status, potem šele spolno usmerjenost.

Če je temu tako tehnofil, potem ti podpiraš poroko med brato in sestro? Saj je med njima heteroseksualni odnos, torej sta lahko ljubeča starša? ane?

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 18:26:26   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

Ker nekak jih je treba ponižat.

Ja. Nekak je treba pomen poroke ponižat. Pohodit. Saj razvrednoten je itak že dovolj.



bi bil pomen poroke res ponižan, ali bi se pač samo prestavil na drugi nivo, se v bistvu razširil? Kaj ni poroka med dvema, oz. parom, ki se ima rad in se hoče zaobljubiti (ne pozabi, da cerkvena poroka pri nas nič ne velja, zato zaobljuba ni pred bogom, temveč matičarjem na matičnem uradi), si stati ob strani v dobrem in zlem, se spoštovati, si pomagati? Kaj ni lepo (tako za kristjane, kot za vse ljudi), da sta se dva pripravljena (sploh ob tem padcu zanimanja za poroke) poročiti, se zaobljubiti in živeti srečno?

Vidiš, ta hinavščina s strani cerkve meni ni jasna. Kako lahko omejujete tiste, ki bi se lahko imeli radi med sabo? A ni bog ljubezen? A ni bog vse? očitno ne... očitno je to ena hinavska poteza cerkve za podrejanje ljudi.... bog je vse in bog je povsod... pha... my ass!!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 18:34:23   
kajsica
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: karin24
Meni še vedno ni

Torej dva geja sta sposobna imeti LJUEBEZEN, a če sta ta dva geja brata, ali bratranca, ali bratranca v 1 kolenu, ali.... potem pa njuna ljubezen ni enako vredna? Pomembna? Čuteča?




lahko je. Nihče jima ne more preprečiti te ljubezni. A uzakoniti je ne moreta. Zakaj? Ker je družba poskrbela, da se ne bi rojevali ljudje z genetskimi napakami. Da se ne bi rod izrodil.... da ne bi sami debilčki hodili po svetu (po domače povedano).

Za razliko od homoseksualnih ljudi, ki si niso v sorodu, so prav tako zaljubljeni, otroka pa lahko posvojijo, kot lahko posvojijo ostali pari, ki ne morejo imeti otrok.


No to pa men tudi ni jasno, kako lahko pride do izrodka rodu med dvema homoseksualcema, ki sta v sorodu???? Saj nikakor ne moreta imeti otrok????

In dva homoseksualca, ki nista v sorodu pa lahko imata otroke?

Mene moti samo to v celotni debati, da ste osnovno celico družine pomaknili in ponižali. Kaj mislite da med homoseksulaci pa ne pride do pijančevanja, do pretepanja, do poniževanja???

Če pa nasplošno pogledamo homoseksualci dosti bolj pogosto menjujejo partnerje kot heteroseksualci. Le zakaj je med njimi največ spolno prenosljivih bolezni???? Me pa res zanima!!!

Mišek, tebi bom pa rekla samo to: tu se lahko vsi udeležujemo debate in vask lahko pove svoje mnenje. Tvoj agresivni nastop do nasprotnomislečih je pa ogaben. Če ti nisi imela sreče z nasprotnim spolom in si zaradi tega zagrenjena in te je tvoj partner jemal kot svojo lastnin in te poniževal ali pa še kaj drugeaga, ti povem, da nismo vse doživele tega in imamo nekatere zelo zelo lepe veze. No sedaj pa se začni spet brati med vrsticami in se zaganjati ko tele v nova vrata ali pa prispodoba, ki si jo ti uporabila zame: Si kot bik ki se zaganja v rdečo cunjo in nisi sposobna intelektualno brati. To so bile tvoje besede.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 18:37:59   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kajsica


No to pa men tudi ni jasno, kako lahko pride do izrodka rodu med dvema homoseksualcema, ki sta v sorodu???? Saj nikakor ne moreta imeti otrok????

In dva homoseksualca, ki nista v sorodu pa lahko imata otroke?

Mene moti samo to v celotni debati, da ste osnovno celico družine pomaknili in ponižali. Kaj mislite da med homoseksulaci pa ne pride do pijančevanja, do pretepanja, do poniževanja???

Če pa nasplošno pogledamo homoseksualci dosti bolj pogosto menjujejo partnerje kot heteroseksualci. Le zakaj je med njimi največ spolno prenosljivih bolezni???? Me pa res zanima!!!

Mišek, tebi bom pa rekla samo to: tu se lahko vsi udeležujemo debate in vask lahko pove svoje mnenje. Tvoj agresivni nastop do nasprotnomislečih je pa ogaben. Če ti nisi imela sreče z nasprotnim spolom in si zaradi tega zagrenjena in te je tvoj partner jemal kot svojo lastnin in te poniževal ali pa še kaj drugeaga, ti povem, da nismo vse doživele tega in imamo nekatere zelo zelo lepe veze. No sedaj pa se začni spet brati med vrsticami in se zaganjati ko tele v nova vrata ali pa prispodoba, ki si jo ti uporabila zame: Si kot bik ki se zaganja v rdečo cunjo in nisi sposobna intelektualno brati. To so bile tvoje besede.


joj, a se delaš neumno, al kako? user posted image

uf pa nepoučena si tudi: pojdi si prosim malo prebrati o virusu HIV kak se širi in zakaj se med homoseksualnimi ljudmi hitreje širi, potem pa pridem sem nazaj, pa zbriši tisti stavek, ki je neumesen.....

(odgovor članu kajsica)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 18:45:19   
Anonimen
Kajsica, tudi ti bereš med vrsticami. Nobeden, ampak čisto nobeden ne ponižuje in degradira najbolj pogoste oblike družine. Pravzaprav prej obratno. Ne vem, zakaj bi hotela poniževat svojo lastno družino? Mislim le, da naj imajo vsi otroci na tem svetu možnost, da jih vzgajajo ljudje, ki jim želijo ponuditi varno zavetje. Kako so spolno usmerjeni, kakšen naziv imajo, kakšna je njihova sorodstvena povezava, je tu irelavantno. Važno je, da hočejo otorku ponuditi varen dom. In to je DRUŽINA.  


(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 18:46:32   
kajsica
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

joj, a se delaš neumno, al kako? user posted image

uf pa nepoučena si tudi: pojdi si prosim malo prebrati o virusu HIV kak se širi in zakaj se med homoseksualnimi ljudmi hitreje širi, potem pa pridem sem nazaj, pa zbriši tisti stavek, ki je neumesen.....


Res ne vem zakaj bi bila jaz tukaj bolj neumna, pač razmišljam. In res mi ni jasno zakaj se HIV in ostale bolezni veliko hitreje širijo med homoseksualci, če gledamo po %????? Ker so si res zvesti, leta in leta? Zato ker ravno njih lovi????user posted image user posted image user posted image

Pa samo še to: šljivi se mi za homoseksualce in kot sem že rekla in še milijonkrat bom, OK naj se registrirajo, OK naj se poročijo, ampak otrok pa ne morejo imeti! Pika!!!

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 18:50:54   
Anonimen
Ja, prav, kajsica, saj smo razumeli user posted image .




(odgovor članu kajsica)
  Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 18:54:31   
kajsica
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Kajsica, tudi ti bereš med vrsticami. Nobeden, ampak čisto nobeden ne ponižuje in degradira najbolj pogoste oblike družine. Pravzaprav prej obratno. Ne vem, zakaj bi hotela poniževat svojo lastno družino? Mislim le, da naj imajo vsi otroci na tem svetu možnost, da jih vzgajajo ljudje, ki jim želijo ponuditi varno zavetje. Kako so spolno usmerjeni, kakšen naziv imajo, kakšna je njihova sorodstvena povezava, je tu irelavantno. Važno je, da hočejo otorku ponuditi varen dom. In to je DRUŽINA.  




Lej se popolnoma strinjam s teboj, da je potrebno otroku nuditi vse možnosti za normalen razvoj: topel dom, ljubezen....

Ampak ali ima otrok istospolnih staršev te možnosti, lahko ima ljubezen, in vse ostalo, samo nekaj pa manjka???? Ali ne? Ne vem no, ampak mislim, da mora otrok spoznati tako žensko kot moško stran življenja. Res je samo moje mišljenje to in vas prosim, da se ne obešate na te besede, ampak ali ni možno da otrok kljub temu da je hetero, postane v družini homo tudi sam homo???? Ker mu ni podana tudi druga možnost?

Pa otroci niso ničesar krivi, odražajo samo nas odrasle in če ga ti ne učiš sovraštva do drugačemislečih, potem tudi ne bo deloval tako.

Homoseksualnost pa se mi zdi samo neka anomalija narave in narava ponavadi sama poskrbi za drugačnost in jo poskuša izničiti, je tako? Je pa res da smo ljudje intelegentna bitja in jo poskušamo prelisičiti!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
10.6.2008 19:15:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kajsica

Ampak ali ima otrok istospolnih staršev te možnosti, lahko ima ljubezen, in vse ostalo, samo nekaj pa manjka???? Ali ne? Ne vem no, ampak mislim, da mora otrok spoznati tako žensko kot moško stran življenja. Res je samo moje mišljenje to in vas prosim, da se ne obešate na te besede, ampak ali ni možno da otrok kljub temu da je hetero, postane v družini homo tudi sam homo???? Ker mu ni podana tudi druga možnost?



No, evo, zdaj si pa podala en fajn argument, ki tudi drži user posted image . In se strinjam.

Samo.. (saj si vedela, a ne, da bom kaj dodala user posted image ), to isto velja tudi za vse ostale oblike družin. Se strinjam, otrok mora v svojem življenju spoznati in doživeti stik z drugimi ljudmi, se mi pa ne zdi nujno, da ima ta jing-jang vpliv neprestano prisoten. Itak smo ljudje že sami po sebi narejeni, da je eden bolj moški (pa ni nujno moškega spola), eni pa ženski (pa ni nujno, da je ženskega spola). Ampak starši, ki vedo, kaj hočejo svojemu otorku v življenju nuditi, da bo odrasel v samostojno, smaozavestno odraslo osebo, ti starši bodo tudi vedeli, da otrok v svojem življenju rabi raznorazne interakcije z drugimi ljudmi. In mu bodo to tudi omogočili, torej turi dva očka bosta sinu ali hčerki omogočila stik z ženskami, punčkami, babicami,... Po moje ni za otroka čisto nič škodljivo, kakšne usmeritve so starši, je pa lahko zelo škodljivo, če starši (kaknikoli že) svojega otroka in njegove vzgoje ne jemljejo kot poslanstvo, če jim otrok služi za poligon za sproščanje svojih frustracij. Saj npr. kaj pa se nauči hčerka o moških, če ji njena mama cel dan pravi, kakšen prasec je njen oče, ipd. Ne trdim, da bi pa sedaj v homoseksualni družini bilo vse lepo in prav, ampak pač tako, kot pri klasični družini. Pri enih fajn, pri drugih pa nažalost ne.

Kar se tiče tega, kakšno spolno usmeritev bo nekdo imel, pa bi tvoje vprašanje obrnila: otrok odrašča v eni povprečni družini, ata, mama in on. Pa s eimajo čisto fajn. In vseeno v sebi začuti homoseksualna nagnjenja. zakaj, če je imel vse otroštvo pred sabo heteroseksualen odnos med svojima staršema?
Ne vem, kaj povzorči, da ima nekdo hetero/homoseksualno usmeritev. Ampak tako pač je, kolikor so znanstveniki do sedaj ugotovili, ima nekja veze z razvojem enih delov možganov, ne vem točno, kaj že. Če bi se sedaj v tej temi vračali nazaj k naravi, potem s elahko tudi pri drugih stvareh.

(odgovor članu kajsica)
  Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?