|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a je to res
23.7.2008 13:54:32   
malena26
V nosečnosti sem ostala brez službe...sedaj mi je potekla porodniška in sem se šla prijavit na zavod za zaposlovanje ter na socialno...Na socialni mi je rekla,da ne bom dobivala nobene pomoči ker ima moj partner čez 454eurov(tko nekako)plače!
A to pomeni da bom dobivala samo otroški dodatek 44eur?
Prej sem dobivala še 181eur starševskega dodatka!
Prosim če mi katera to razjasniuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a je to res
23.7.2008 13:55:36   
Lunc_a
ja tako je

(odgovor članu malena26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a je to res
23.7.2008 13:59:47   
lemavrica
Žal je res tako. Koliko časa si pa bila zaposlena pred nastopom porodniške. Ker če si bila 1 leto ali več ( skupaj ) ti pripada podpora od zavoda.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a je to res
23.7.2008 14:00:44   
asso
Na socialno daj novo vlogo za otroški dodatek oz.dopolni z novim stanjem (brezposelnost) in morda boš dobila višji otroški dodatek.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a je to res
23.7.2008 21:45:58   
Naja30
Žal tvoj partner malo presega cenzus. Žalostno, ja. Ampak resnično.
Kot so ti predlagale druge, dopolni vlogo za otr.dodatek. In pozanimaj se, če si upravičena do podpore z zavoda. Čeprav bi ti to že omenili, če bi imela to pravico.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a je to res
23.7.2008 21:52:10   
pipi
Vem, da ti pripada visji otroski dodatek in nizje placilo vrtca. Jaz sem morala v vrtec in na Csd prinesti potrdilo od Zavoda.

(odgovor članu malena26)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a je to res
24.7.2008 11:31:57   
malena26
Hvala vam za odg.bom poskusila z novo vlogo!
Mi gre kar na jok user posted image user posted image (ampak tko je v naši prelepi sloveniji)
Samo upam,da čim prej najdem službo.

(odgovor članu pipi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a je to res
24.7.2008 22:39:33   
mikand
Ni tako samo v naši ljubi Sloveniji in ne vem zakaj vedno in povsod, kjer nastanejo težave in nesreče krivite državo in politike. Drugje je še veliko slabše, za nekatere stvari veliko boljše,..... Hočem reči, da sem tudi jaz ostala brez službe, takoj, ko sem zanosila in sem bila še na slabšem. Če samo stokaš in jokaš, se res ne bo nič naredilo samo od sebe. Greš lepo na zavod, vprašaš kakšne so tvoje pravice in obveznosti, kje ti pripadajo olajšave in zahtevaš potrdilo, da si v registru brezposelnih. S tem potrdilom greš na socialno, kjer zaprosiš za enkratno socialno denarno pomoč. 
Ne pozabi si iskati službe, pa čeprav ti ne bo pisana ravno na kožo in ne boš sedela v svoji pisarni z razgledom na morje. V Sloveniji imamo veliko prostih delovnih mest, veliko je dela, le dovolj ljudi ne, da bi delali. Dokler bodo morala podjetja uvažati delovno silo iz drugih držav, ker svojih ne dobijo, je možnosti kar precej.

Pa sreuser posted image čno! 

_____________________________

Spremeni velike težave v majhne in majhne v nikakršnje.

(odgovor članu malena26)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a je to res
24.7.2008 22:49:51   
Pikec
Na gorenjskem ena firma išče ful delavcev osnovna neto plača za delo v proizvodnji je cca 1500€ ali več mesečno.
In ne dobi ljudi, že cca. dva meseca. Lih zadnjič je ta stric jamral, da nihče noče pridet delat...

Aja to je kvazi odgovor na zadnji pošt in ne direkt na temo.
O otroških dodatkih ne vem nič.

(odgovor članu mikand)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: a je to res
7.8.2008 22:27:42   
nananaja
Hej, zakaj si pa dobivala samo štarševski dodatek, če si bila zaposlena pred začetkom porodniške? Saj imaš pravico do starševskega nadomestila, če si v zadnjih treh letih pred nastopom porodniške zaposlen! Je pa znesek zato potem majhen.
Jaz sem se zaposlila malo manj kot 2 meseca pred nastopom porodniške, ta se mi je iztekla, potem se mi je takoj iztekla pogodba za določen čas, in sem se takoj prijavila na zavod (za to imaš 30 dni časa, če se ne motim).
Dobivala sem okoli 300€ bruto (240€ neto) porodniške. Sedaj imam pravico do nadomestila za brezposelne tri mesece(za več kot 1leto zavarovanja).
Po starševskem dodatku pa res nimaš pravice do nadomestila za brezposelnost. Žal.

Cenzus za socialno pomoč je pa res nizek. To pa zato, ker naši iskalci prve zaposlitve po fakulteti raje prejemajo to, kot bi delali nekaj, kar ni na "njihovem nivoju".

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: a je to res
8.8.2008 6:24:11   
zima07
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

Na gorenjskem ena firma išče ful delavcev osnovna neto plača za delo v proizvodnji je cca 1500€ ali več mesečno.
In ne dobi ljudi, že cca. dva meseca. Lih zadnjič je ta stric jamral, da nihče noče pridet delat...



Ali mogoče veš, za katero firmo gre?! 

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: a je to res
8.8.2008 6:25:57   
Gordana-3
težko verjamem, da 1500 neto v proizvodnji in da za tak denar ne dobijo delavce ....

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: a je to res
11.8.2008 10:28:30   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

težko verjamem, da 1500 neto v proizvodnji in da za tak denar ne dobijo delavce ....


ali pa je totalno izkoriščanje delavcev
sem delala v eni proizvodnji (kot študent) in je bilo..hudo. delalo se je cele dneve, vse vikende in še kakšen praznik zraven.

včasih denar ni vse.

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: a je to res
11.8.2008 12:22:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

Na gorenjskem ena firma išče ful delavcev osnovna neto plača za delo v proizvodnji je cca 1500€ ali več mesečno.
In ne dobi ljudi, že cca. dva meseca. Lih zadnjič je ta stric jamral, da nihče noče pridet delat...

Aja to je kvazi odgovor na zadnji pošt in ne direkt na temo.
O otroških dodatkih ne vem nič.


povej kje, grem prec tja delat!user posted image

(odgovor članu Pikec)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: a je to res
11.8.2008 17:31:58   
Anonimen
Jaz bi vas tudi prosila za kak nasvet, v tej smeri. Namreč konec septembra mi poteče status študenta in se bom seveda prijavila na zavod. Po tem kot sem prebrala tudi jaz nebom dobila nobene socialne pomoči. ok, kako pa je pri tem z otroškimi? A morem tudi jaz poslat novo vlogo? 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: a je to res
11.8.2008 19:17:41   
Pikec
Bom vprašala šefa, če je še aktualno. Ker sem pozabla za ktero firmo gre...
Je pa nekaj res, da se ne sedi v pisarni...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: a je to res
14.8.2008 21:39:31   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

osnovna neto plača za delo v proizvodnji je cca 1500€ ali več mesečno.

Ah daj, osnovna neto plača 1500€ oz. več v proizvodnji user posted image In na to še dodatki, pa dobi ven ja okoli 2000 €? Mater, to grem še jaz delat...


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: a je to res
15.8.2008 11:33:03   
Tina26
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec RR

osnovna neto plača za delo v proizvodnji je cca 1500€ ali več mesečno.


Ah daj, osnovna neto plača 1500€ oz. več v proizvodnji In na to še dodatki, pa dobi ven ja okoli 2000 €? Mater, to grem še jaz delat...


Tudi jaz grem delat tja - pa mam nekaj šole narejene da mi ravno v proizvodnji nebi bilo treba delat - tud iz Lj. gor bi se vozila za ta denar...
Tako da na dan z besedo, katra firma je to?

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: a je to res
16.8.2008 1:15:30   
Olivija
Verjamem, da imajo nekatera podjetja težave dobiti delavce. Naš ati stalno jamra, da ne dobijo delavcev za Goodyear. Delo je precej težko, je pa plača za navadnega delavca za delo na 4 izmene (vključene so nedelje) tam okoli 1000 EUR neto - kar se mi ne zdi tako slabo, čeprav če pa poslim na večizmensko delo, se mi spet ne zdi tako velik. user posted image

< Sporočilo je popravil Olivija -- 16.8.2008 1:17:51 >

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?