|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  29 30 [31] 32 33   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:31:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Islam ni samo vera ampak je tudi ureditev. Vsebuje tudi zakonik...


Aha, samo zdravsteno podrocje je izven tega zakona. Zdaj koncno razumem.


Ocitno tudi podrocje izobrazevanja. Podana informacija je bila, da se v islamu zenske solajo in da tu ni debate, da bi obstojale kaksne ovire. Vendar :  Egypt, literacy: definition: age 15 and over can read and write - female: 59.4% ( https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/eg.html ).


A se ti hecaš? To pa ni pravi islam. user posted image



Še dobro da kaj citiraš, da vidim kako "cvetko"...

Dobro bi bilo zate in še za koga če bi prebral kak moj post, da se mi ne bi bilo treba ponavljat.
Egipt ne uveljavlja celotnega šeriata niti ni šeriat edini zakonik.
Egipt ni država ki bi se lahko ponašala da se v njej živi Islam ...

mah brez veze...men se res ne da več...

Jaz govorim o Triglavu oni pa nasplošno o Julijskih alpah... Ja neki skupnega že imata ta dva pojma ne obsega pa Triglav celih Julijskih alp. Je v teh Julijskih alpah še kaka druga gora...

Če me vprašaš o Islamu ti povem o islamu...
Če me vprašaš o Egiptu ti povem o Egiptu...

Če me vprašaš o meni ti povem o meni...
Če m vprašaš o arabcih nasplošno ti povem o arabcih...

Ne moreš pa to vse v en koš zmetat no!!!In to je ves point, ki ga razem mateyke noben ne razume...

(odgovor članu dadd0)
  Neposredna povezava do sporočila: 751
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:32:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Živi in pusti živeti. Jaz se ne vtikam v to kar ti verjameš in ti ne vsiljujem svojih načel in prepričanj tebi pa ni potrebno delati obratno...


Živi in pusti živeti je kar dober moto. Žal, pa ni vedno uporaben. Namreč, ali je potrebno pustiti živeti tudi zločinca, ali pa je ta deležen kazne.




V tem primeru je seveda zločinec tisti, ki sam živi, ne pusti pa živeti drugim. Moto je najbrž mišljen - zastavljen tako, da bi se tega držali vsi ( utopija, sej vemo - a moto kot tak vseeno ni slab ).


Se strinjam! user posted image user posted image

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 752
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:34:09   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: ****
Živi in pusti živeti. Jaz se ne vtikam v to kar ti verjameš in ti ne vsiljujem svojih načel in prepričanj tebi pa ni potrebno delati obratno...


Živi in pusti živeti je kar dober moto. Žal, pa ni vedno uporaben. Namreč, ali je potrebno pustiti živeti tudi zločinca, ali pa je ta deležen kazne.




Ma jaz to mislim za nas normalne ljudi. Meni nikaor ni težko prijateljevat z nekom ki mi musliman-ka. In če je oseba dobrega srca in se jaz z njo fajn razumem je to to...kaj pa ona verjame in je pa čisto njena osebna stvar in to sem mislila s tem živi in pusti živeti...


To pomeni nič od 3 dana pregovaranja, pa BOOOM!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 753
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:34:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sori marogica - tukaj se gre za terminologijo. islam ni vzhod, orient ali karkoli geografskega. in samo to poudarjam, da **** ni hotela enačit z islamom (ker so začele padat posiljene ženske v afganistanu ipd).
+ hotela sem samo pojasnit kaj je hotela povedat **** in ne mislim odkrivat zakaj je nastala klobasa od teme user posted image



Ponovno hvala ker razumeš.

sem že skoraj upanje izgubila....

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 754
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:36:19   
mateyka
Cista manipulacija, ki se je ni odrekla, niti ko je baje" govorila o sebi in svoji izkusnji", a jo naslavljala na Islam.


ne vem, če bi jaz temu rekla manipulacija marogica. dejstvo je, da je vsaka ženska tretirana kot kraljica, če se prakticira pravi islam. zdej koliko s(m)o pa to sposobni uveljaviti v praksi, je pa druga pesem.. jaz tukaj ne vidim zavajanja. njena izkušnja je naslovljena specifično na islam, ne na povprečje, ki se prakticira. bi po tvoje morala zraven poudarit, da je to redkost? zdi se mi da je to omenila.

Institirannje na napacni rabi terminologije ima smisel samo v zavajanju iz prvega odstavka.


mislim, da **** tukaj vztraja pri tej terminologiji zato, ker to je islam. pravi islam. in ne tisto kar nekateri ljudje radi imenujejo za islam. da se zadeve razjasni (aka da je islam kot teorija jasno razložen).
zdaj, če bi hoteli to ločit, bi morali uporabiti drugi izraz - kateri? saj to (kar pravi **** je islam). a naj potem prakticirajoči se islam (ki to ni) poimenujemo "kaoislam"? user posted image ne vem.
je pa ljudem , ki se trudijo živet islam kot ideal pomembno, da ni imenovan "žblj" ali v karkoli bi ga že radi preimenovali, ker za njih to je islam in ne "žblj" imho

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 755
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:37:27   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

Osebna svoboda se zacne, ko si priznan kot osebnost s svojo voljo in pametjo, sposobno da odloca o sebi, svojih zeljah in svojih postopkih. Dolga je pot od formiranja osnovne osebne svobode, do trenutka, ko je ta razvita osebna svoboda omejena z osebno svobodo drugega posameznika.


    Dvoletni otrok vsekakor še ni "izdelana" osebnost, pa vseeno krati osebno svobodo drugega dvoletnika, če ga udari, mu vzame igračo itd itd. Ergo, tudi odrasel človek, kadar ni priznan za osebnost s svojo pametjo in sposobnostjo odločanja ( hudi duševni bolniki recimo ),  ne sme ( naj ne bi ) kratiti osebne svobode nikomur drugemu.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 756
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:38:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Kako lepo bi bilo, če bi se res držali tistega reka: Živi in pusti živeti.


No mimo tega pa res ne morem. Tudi, če sem napisala, da po informaciji poteka izstopa iz vere nimam več česa povedati. Ker ob misli na to, da neka mati prostovoljno vstopi v tako vero in v to spravi še svoje otroke, postanem nestrpna.

Omenjanje reka "Živi in pusti živeti" ob islamu je le šala, ne?

Pa po moje bi morali Koran malo aktualizirat. Ker danes zgleda muslimanke komunicirajo prosto brez "spremstva" moškega sorodnika po internetu z drugimi moškimi. Česar na ulici zagotovo ne počnejo.

Pravkar berem eno knjigo, ki opisuje življenje v 15. stoletju v Firencah. Skoraj neverjetno ampak  kot da bi za ženske veljali zakoni islama. user posted image


Ja, veš bumerang ko grem v trgovino absolutno čakam moškega sorodnika in mu potem šepetam na uho kaj naj mi kupi...In prav tako ko grem v mesnico...pa v šolo pa ko sedim na pijački ...

In tudi sedajle jaz sedim zraven tipka pa moj moški sorodnik... user posted image user posted image user posted image

Jaz nikoli nisem nestrpna če kdo ne misli tako kot jaz. Jaz ljudi sprejmem kakršni so. Jaz postanem nestrpna samo če mi kdo dela krivico ali mi proba dokazati da ve kako" je nositi moje čevlje".

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 757
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:41:26   
bumerang
Če temu ni tako, potem ne vidim potrebe, zakaj te mora na tvoji poti v "zunanji svet" vedno spremljat moški sorodnik.

Jaz ti nikoli nisem poskušala dokazovat, kako je tebi, ko moraš nositi take čevlje, sem ti pa povedala, da se mi zaradi tega, ko take čevlje nosiš, smiliš. Ampak to je moj osebni problem. Kot moja nestrpnost, ki ne pride na dan ob tem, ko nekdo nosi take čevlje, ampak ko nekoga drugega prisili v to, da jih tudi nosi.

< Sporočilo je popravil bumerang -- 24.8.2008 13:43:42 >


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 758
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:42:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sori marogica - tukaj se gre za terminologijo. islam ni vzhod, orient ali karkoli geografskega.


Tako, tudi ni bilo mišljeno iz moje strani. Kot Islam sem imela v mislih vero oz. države, v kateri se te vrste vera prakticira.


Se pravi se katolicizem lahko posploši in enači z Slovenijo? Saj se vendar v večini prakticira v Sloveniji... In je večinska vera v Sloveniji.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 759
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:44:15   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****
In tudi sedajle jaz sedim zraven tipka pa moj moški sorodnik... user posted image user posted image user posted image


Bogi sorodnik. user posted image user posted image user posted image user posted image

Dej ga spusti s verige, da gre na kkšni pir dokler ne greste nazaj. user posted image

Ne bomo povedali vedenjski policiji ... user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 760
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:44:20   
mateyka
aja, pa kot zanimivost - na švedksem avtomatično postaneš del švedske cerkve, ko se rodiš, in si vernik, zapisan v njihovo rojstno knjigo. moja tamala je pri njih vodena kot mala protestantska vernica. nisem je še utegnila izpisat, ker je to (ne boste verjeli) kar komplicirano. če bi to hotela že prej urgirat, da jo sploh not ne zapišejo, se ne bi dalo.
je tako avtomatiziran postopek rojstnega vpisa, da smo morlai bentit na upravo, ker so ji napačno zapisali priimek - noben nas ni nič vprašal. pa še potem so nekaj časa trdili, da se ne da popravit. v glavnem - ja, švedi. kdo bi si mislil..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 761
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:46:49   
mateyka
ej bumerang, si mi dala zdele eno fino primerjavo - čevlji.
jaz recimo ne nosim pet, ker so mi boleče ko sam user posted image verjame pa da so ženske, ki jim paše nosit pete in jih ne boli tako kot mene, pa se mi vseeno ne smilijo. saj same hočejo nosit petke - jim je že ok.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 762
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:46:59   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
Bogi sorodnik. user posted image user posted image user posted image user posted image

Dej ga spusti s verige, da gre na kkšni pir dokler ne greste nazaj. user posted image

Ne bomo povedali vedenjski policiji ... user posted image


Aja, tole me je spomnilo na moje misli te dni, ko sem samo od daleč spremljala razvoj debate.
Če bi ženske res živele tako kot opisuje **** - spet govorim o večini - potem bi muslimani moški že zdavnaj izstopili iz svoje vere.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 763
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:47:21   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Se pravi se katolicizem lahko posploši in enači z Slovenijo? Saj se vendar v večini prakticira v Sloveniji... In je večinska vera v Sloveniji.


Hvaljen bodi Jezus Kristus, pravi Bog in pravi človek. Hvaljeno bodi ime Jezusovo. user posted image user posted image user posted image user posted image

(če ne boš tako pozdravljala potem ti pa bo prišla vedenjska policija) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 764
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:48:34   
bumerang
Mateyka... pa to je točno point. Nihče te ne sili v to, da nosi visoke pete. Če ti paše, lahko hodiš bosa!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 765
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:48:56   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
Bogi sorodnik. user posted image user posted image user posted image user posted image

Dej ga spusti s verige, da gre na kkšni pir dokler ne greste nazaj. user posted image

Ne bomo povedali vedenjski policiji ... user posted image


Aja, tole me je spomnilo na moje misli te dni, ko sem samo od daleč spremljala razvoj debate.
Če bi ženske res živele tako kot opisuje **** - spet govorim o večini - potem bi muslimani moški že zdavnaj izstopili iz svoje vere.


Ne veš ti kako so pravi muslimani potrpežljivi. Tudi **** še ne ve. user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 766
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:49:14   
mateyka
Če bi ženske res živele tako kot opisuje **** - spet govorim o večini - potem bi muslimani moški že zdavnaj izstopili iz svoje vere.


lol, bi bili preveč popolni - to good to be true? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 767
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:49:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ker ob misli na to, da neka mati prostovoljno vstopi v tako vero in v to spravi še svoje otroke, postanem nestrpna.



Ravno, dokler je na bazi prostovoljnosti, ne bi smelo biti problematično. Nestrpnost v tem segmentu ni problem dotične matere, ampak tvoj.


Podpišem!!! user posted image user posted image

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 768
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:50:49   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

aja, pa kot zanimivost - na švedksem avtomatično postaneš del švedske cerkve, ko se rodiš, in si vernik, zapisan v njihovo rojstno knjigo. moja tamala je pri njih vodena kot mala protestantska vernica. nisem je še utegnila izpisat, ker je to (ne boste verjeli) kar komplicirano. če bi to hotela že prej urgirat, da jo sploh not ne zapišejo, se ne bi dalo.
je tako avtomatiziran postopek rojstnega vpisa, da smo morlai bentit na upravo, ker so ji napačno zapisali priimek - noben nas ni nič vprašal. pa še potem so nekaj časa trdili, da se ne da popravit. v glavnem - ja, švedi. kdo bi si mislil..


nekateri te vpišejo v knjigo, drugi te spodijo v zapor (prva možnost se mi še vedno zdi boljša čeprav ni idealna)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 769
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:51:12   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
(če ne boš tako pozdravljala potem ti pa bo prišla vedenjska policija) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


In če en teden ne boš tako pozdravljal, te bodo tri dni prijazno opozarjali, da se to ne spodobi in da je to edini pravi pozdrav, če pa boš vztrajal na svojem in trdil, da je "Dober dan!" krasen pozdrav, te bodo pa na grmadi sežgali!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 770
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:51:25   
mateyka
Mateyka... pa to je točno point. Nihče te ne sili v to, da nosi visoke pete. Če ti paše, lahko hodiš bosa!


juhu! indeed user posted image no, potem pa mogoče res ni **** tok zelo vroče pod tisto ruto, kot ma kdo drug lahko občutek, ko jo gleda.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 771
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:51:46   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****

Točno to sem zapisala in to še vedno trdim. Point pa je le v tem da me je mateyka prav razumela. Razumela točno tako kot sem želela povedat. Potem sem še večkrat povedala, da to kar mi ti in še nekatere molite pod nos (dokumentarci, knjige..) ni Islam.
In ja gre za vsako žensko V ISLAMU!


Razumeli smo vecinoma vsi, samo nismo sprejeli, trditev v taksni obliki, ker ne zdrzi kritike.
Islam se ne bazira izkljucno na Koranu. sama si o tem pisala - o fetvah itn. Fetva se ne izdaja za celotno podrocje islama, saj naj ne bi imeli taksno ureditev - po tvoji informaciji. Fetva izdaja nekdo, ki "skrbi" za dolocen teritorij kjer je islam. V afganistanu so druge fetve, kot v Egiptu in to ih ne naredi neprave, saj je fetva popolnoma veljavna taksna kot je. Ne ti, pa ne kdo drug ni tisti, ki bo presodil ali presojal katera fetva ali podobna zapoved ( zakon) druge vrste izpeljane iz Korana ali cesa drugega je tista ta prava. Osebna sodba o pravnoveljavni zapovedi.
Zato smo te tudi "vlekli" na to, da je edino bog tisti, ki to lahko presodi. Ti ne v nobenem primeru. Ker sta in egipcanska in afganistanska fetva pravno veljavne, pa ceprav dijametralno nasprotne.
Zato termin "zenska v islamu" ne drzi vodo. Niti zenska v pravem islamu. Ker ne mores definirati pravi islam - je le tvoja osebna sodba. Kaj pa ce se motis, pa si ti v gresnem islamu? Kaj ce so prav te fetve za katere ti trdis, da so prave - napacne? Prave so, nic vec in manj prave kot tistega pravega islama, ki se ga drzi nek afganistanec in pretepe svojo zeno, ker je v afganistanu fetva, da je alah , ko je rekel "udariti-frcniti" mislil dobro namlatiti. A ti bos tista, ki bo rekla, kaj je alah mislil?

BTW: Islam je za cel svet islam, tudi za islamski svet, razen po tebi.

To je precej relavatna slika saj mi islam živimo. Derugače pa iz svojih izkušrnj povem samo zato, da ni samo nekaj iz kake knjige in neka teorija, pač na svojih izkušnjah povem še prakso.

 
Ti zivis islam po fetvah, ki jih je izdal "odgovorni za Egipt inSudan. In prav je, da je to za TEBE prav.

Saj sem napisala in to večkrat: ženska v Islamu! Ne ženske v Egiptu! Še več povedala sem da ni treba posploševat Islam na arabski svet...
nikjer nisem zapisala kar trdiš ti in tega niti ne mislim da so vse ženske ki so muslimanke po veroizpovedi in živijo ali v Egiptu ali v arabskem svetu morda v Indoneziji, Bosni ali pa kjerkoli drugje na tem svetu kraljice!!! Ne tega jaz nisem NAPISALA!
Napisala sem ženska v Islamu!!!
Kar pomeni ženska muslimanka ki živivi kjerkoli na tem svetu v družini ki uveljavlja islam v svojem domu!!!
 
 
O napacni rabi terminilogije sem ze nekaj napisala. Kateri islam? Nadgrajen s katerimi fetvami? interpretiran po katerih kriterijih?
sama si me poducila, da se islam deli na tri dele. V egiptu so suniti, a ostali niso pravi muslimani? Razlicni so, nekaj verovanj je razlicnih in? So muslimani ali niso? Pravi ali nepravi?

In mojaa izkušnja je lahko podobna vsem tem ženskam. In te ženske se meni zdijo "kraljice".
 
Jaz res ne vem kako je to teško enim razumet in prav žal mi je da vse tiste,ki me "kao "razumejo in ZSjajo  ne povejo svoje še tukaj
A se je tok teško pokazat iza tipkovnice??
 
 
Meni prijatelj ni tisti, ki mi sepeta tisto kar "hocem" slisati. Pravi prijatelj mi je tisti, ki mi jasno in glasno pove kaj misli, pa ceprav je lahko v trenutku bolece  in kaj mi gre, pa je spet lahko v trenutku bolece.
Z drugimi besedami: kdor namoci glavo v kantico vazelina in mi na skrivaj v rit leze - ni moj prijatelj. Kdor ima moci glasno in jasno povedati resnicno to kar misli, mi da misliti, mi pomaga priti naprej, ta je moj prijatelj.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 772
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:53:23   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: daddy

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Ker ob misli na to, da neka mati prostovoljno vstopi v tako vero in v to spravi še svoje otroke, postanem nestrpna.



Ravno, dokler je na bazi prostovoljnosti, ne bi smelo biti problematično. Nestrpnost v tem segmentu ni problem dotične matere, ampak tvoj.


Podpišem!!! user posted image user posted image


Dve strani nazaj smo razčistili, da se prostovoljnost nanaša na prostovoljnost matere, ne pa otroka, ki je v to prisiljen tako, da, če se z odločitvijo matere v svojem življenju kadarkoli ne strinja, to plača s svojim življenjem.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 773
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:53:26   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: daddy
Koliko otrok pa pri nas prostovoljno pristopi katoliški veri? Si potem nestrpna tudi okrog tega vprašanja?


Skoraj nihče, bi rekla.
Ampak ko (če) bodo nekega dne želeli izstopiti, jih zaradi tega nihče ne bo pobijal. In s tem, ko je otrok krščen, ne postane del skupnosti, ki živi z navadami "Firenc 15. stoletja".

Verjamem, da bi si tudi današnja RKC še kako želela imeti tako moč in ureditev, kot je to v pretežno islamskih državah. Da temu pri nas v današnjem času ni tako, ni posledica samoomejevanja cerkve, ponavljam.

Aja, še nekaj, da ne bo pomote.
Ne branim krščanstva. Vlečem samo vzporednice med žensko v "razvitem svetu" (zakaj ne uporabljam termina "žensko kristjanko" bo treba pobrskat malo nazaj) in žensko muslimanko in polemiziram glede tega koliko je ženska muslimanka svobodna in kraljica.

Svobodna in kraljica je toliko, kolikor se počuti. Nekaterim pač vera pomeni mnogo več kot drugim - in to seveda katerakoli.


Zame so vse vere "opij ljudstva", edina vera, ki jo priznavam, je vera v zdravo pamet.

S temle se lahko pa povsem poistovetim.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 774
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 13:55:22   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
aja, pa kot zanimivost - na švedksem avtomatično postaneš del švedske cerkve, ko se rodiš, in si vernik, zapisan v njihovo rojstno knjigo. moja tamala je pri njih vodena kot mala protestantska vernica. nisem je še utegnila izpisat, ker je to (ne boste verjeli) kar komplicirano. če bi to hotela že prej urgirat, da jo sploh not ne zapišejo, se ne bi dalo.
je tako avtomatiziran postopek rojstnega vpisa, da smo morlai bentit na upravo, ker so ji napačno zapisali priimek - noben nas ni nič vprašal. pa še potem so nekaj časa trdili, da se ne da popravit. v glavnem - ja, švedi. kdo bi si mislil..


nekateri te vpišejo v knjigo, drugi te spodijo v zapor (prva možnost se mi še vedno zdi boljša čeprav ni idealna)


pa kaj govoriš - kak zapor, kdo je pa kjerkoli šel v zapor zaradi vere otroka (ne upoštevajoč, da je dete, ki niti ne govori in se ni zjasnilo o svoji veri - itak)?

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 775
Stran:   <<   < Prejšnja stran  29 30 [31] 32 33   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  29 30 [31] 32 33   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?