|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 0:33:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

IZVIRNO SPOROČILO: ****

Ja a je ta sosed še živ? Mu je uspelo preživeti glede na to da imam muslimansko ime ?



no, tega stavka pa ne štekam. user posted image  a misliš, da ni nikogar z muslimanskim imenom več dol?


predlagam, da se logiraš na bosansko ringerajo in si pridobiš informacije iz prve roke. sneški itak ne verjameš. verjetno ima tudi ona oprane možgane. user posted image


sem z veseljem spremljala tole temo, ampak počasi postaja vse bolj nestrpna in s tem se kaže pravi obraz sprejemanja različnih kultur in religij.


Žal ne zna bosansko pa se bom tam teško kaj pogovarjala...

In imaš prav ko te par dni oblega trop volkov in se začneš branit je bolje da odnehaš kot da se spustiš na tak nivo...user posted image  mea culpa.

Sneški pa nisem rekla da ne verjamem,da ima takega soseda ampak sem rekla da to ni Islam. in če pravi da nekaj vsiljujem bi rada, da to tudi dokaže...

Ne vem a je to tok teško razumet al kaj?

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 951
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 0:38:47   
sneška_
Prej sem prebrala da mi je slovenščina pomanjkljiva.Da bi dobila državljanstvo kot pogoj sem imela izpit iz  slovenščine ki sem ga naredila in dobila potrdilo Filozofske fakultete katedra za slovenščino in tudi dobila državljanstvo.

Beseda vsiljuješ -vsiljevati  
vsiljevati -ujem nedov. (a u) prizadevati si
doseči, dosegati pri kom, da kljub odporu kaj
vzame, sprejme: vsiljevati kupcem blago;
vsiljevati gostom pijačo / vsiljevati komu svoje
mnenje, nazore, voljo; vsiljevati komu svoje
prijateljstvo / vsiljevati tujo oblast, upravo // s
prizadevanjem dosegati pri kom, da pristane na
kako razmerje s kom: vsiljevala mu je svojo
hčer; vsiljeval se jim je za svetovalca, vodnika /
ekspr. rada se vsiljuje moškim; kaj se vsiljuješ,
saj vidiš, da te ne marajo
vsiljevati se nezaželeno pojavljati se v zavesti:
ta misel, predstava se mu vsiljuje čedalje
močneje / v spomin se mu vsiljujejo pretekli
dogodki / ekspr. vsiljuje se mu sklep, da so to
storili nalašč sklepa



To da smo se učili Islama in imamo spoznanja ne pomeni da moramo imeti na 38 straneh predavanja.  

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 952
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 0:45:23   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Žal ne zna bosansko pa se bom tam teško kaj pogovarjala...


NJen sosed zelo dobro zna slovensko, tako, da ni skrbi. Edino je sedaj tvoja pripravljenost in volja, da mu njegove zmote pojasnis.

In imaš prav ko te par dni oblega trop volkov in se začneš branit je bolje da odnehaš kot da se spustiš na tak nivo...user posted image  mea culpa.


Na kaksen nivo? Da se delas da ne zastopis stavka, ceprav je vec kot jasen? Da se posmehujes nekomu zaradi neznanja ali pomankljivega znanja jezika?
Ali resno ne opazis, da se obnsas kot kaksna islamska " prerokinja", ki bi na novo zastavila kaj islam je in kaj ni?

Sneški pa nisem rekla da ne verjamem,da ima takega soseda ampak sem rekla da to ni Islam. in če pravi da nekaj vsiljujem bi rada, da to tudi dokaže...


Ali ima pravico na svoje videnje in razumevanje stvari? Ce tako vidi, tako vidi. zakaj bi ti morala svoje mnenje dokazovati. Tudi ti ne dokazujes da so habibi ali kakorkoli ze zares od mohameda, nic dodanega in nic spremenjenega itd. itd....

Ne vem a je to tok teško razumet al kaj?


Meni ne, je pa tezko pogoltnit. Ker beseda ni meso...

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 953
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 0:57:15   
sneška_
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: sneška_



Pridi mojemu sosedu Bosanskemu muslimanu povej to . Itak pa boš tako mene spoznala user posted image  


Ja a je ta sosed še živ? Mu je uspelo preživeti glede na to da imam muslimansko ime ?

No jaz sem prec za naj se logira tukaj pa da se midva malo pomeniva...user posted image



Da da živ je  .Samo ne vem kako bi se loiral ker je malo starejši človek pa ne ve kje se vklopi računalnik .To da bi se logiral tle bi bila za njega višja matematika. Tako ti preostane kavica pri meni .   

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 954
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 0:58:37   
sneška_
Zdaj pa lahko noč vsem ki so še pokonci. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 955
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 0:59:07   
Misek
BTW ****:

KO si pisala da hava ni narejena od adama.. se spommis?

Na www.islamskibonton.com pise:

"Kada je Allah subhanehu ve te'ala, stvorio Adema, alejhiselam, on je predstavljao prvog covjeka u postojanju i Allah ga je nastanio u Dzennetu. Medjutim, uprkos svemu sto je postojalo u Dzennetu, osjetio je samocu.


Dok je Adem spavao, Allah, subhanehu ve te'ala, stvorio je od njegovog rebra Havu. Sta mislite koji je razlog toga? Zasto je Hava stvorena od Adema dok je on spavao? Zasto nju Allah nije stvorio dok je Adem bio budan? Znate li koji je razlog? Kaze se da kada muskarac osjeca bol, istovremeno osjeca i mrznju, za razliku od zene koja kada osjeca bol njeno emotivno stanje i ljubav jacaju.

Da je Hava stvorena od Adema, alejhiselam, u trenutku dok je bio budan, osjetio bi bol dok je izlazila iz njegovog rebra te bi je zamrzio. Medzutim, stvorena je dok je spavao kako ne bi osjetio bol i kako mu ne bi omrzla. "
 
Zanima me ali je hava od rebra ali ni.
 
Zanima me tudi: ali glede na povdarjeno ( pa stran je islamska, da se zastopimo), se ne da razumetzi, da ce moz povzroci zenski bolecino - da ga bo imela se raje?




_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 956
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 0:59:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sneška_

Prej sem prebrala da mi je slovenščina pomanjkljiva.Da bi dobila državljanstvo kot pogoj sem imela izpit iz  slovenščine ki sem ga naredila in dobila potrdilo Filozofske fakultete katedra za slovenščino in tudi dobila državljanstvo.

Joj, ne mi res zamerit tudi meni je zaradi življenja v tujini slovenščina začela pešat, toda ko berem tvoje poste me kar srce boli...
Res se opravičujem za pripombo...
Da nista z dad0m kaj v sorodstvu ali ena in ista oseba??

Beseda vsiljuješ -vsiljevati  
vsiljevati -ujem nedov. (a u) prizadevati si
doseči, dosegati pri kom, da kljub odporu kaj
vzame, sprejme:
vsiljevati kupcem blago;
vsiljevati gostom pijačo / vsiljevati komu svoje
mnenje, nazore, voljo; vsiljevati komu svoje
prijateljstvo / vsiljevati tujo oblast, upravo // s
prizadevanjem dosegati pri kom, da pristane na
kako razmerje s kom: vsiljevala mu je svojo
hčer; vsiljeval se jim je za svetovalca, vodnika /
ekspr. rada se vsiljuje moškim; kaj se vsiljuješ,
saj vidiš, da te ne marajo
vsiljevati se nezaželeno pojavljati se v zavesti:
ta misel, predstava se mu vsiljuje čedalje
močneje / v spomin se mu vsiljujejo pretekli
dogodki / ekspr. vsiljuje se mu sklep, da so to
storili nalašč sklepa


Kaj sem si jaz prizadevala, da nekdo vzame oz. sprejme? Kaj vse mi ne bo očitano, estahforallah...

To da smo se učili Islama in imamo spoznanja ne pomeni da moramo imeti na 38 straneh predavanja.  

Joj, brez zamere ampak spet ne razumem user posted image
 
Če si želela zapisati:
 
To, da sem se učila o Islamu in imam znanje zato ne potrebujem 38 strani predavanj...
 
Potem ti rečem ne brat pa bo... preskoči, zakaj se sploh obremenjuješ z mano in mojimi posti...stisni blokiraj pa bo. user posted image Ali pa ovrži moje trditve z tem  pridobljenim znanjem.



(odgovor članu sneška_)
  Neposredna povezava do sporočila: 957
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 1:05:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sneška_



Da da živ je  .Samo ne vem kako bi se loiral ker je malo starejši človek pa ne ve kje se vklopi računalnik .To da bi se logiral tle bi bila za njega višja matematika. Tako ti preostane kavica pri meni .   


A ti to mene vabiš na kavo v Bosno ali v Slovenijo?? Ali me sploh vabiš?user posted image user posted image

(odgovor članu sneška_)
  Neposredna povezava do sporočila: 958
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 1:06:04   
kvaražugon
IZVIRNO SPOROČILO: sneška_

Drugač pa v šoli sem se nekaj učila o Islamu  in mislim da od 14 stoletja in naprej dosti tega ima napisano o Islamu pa so pisali ljudje ki so kvalificirani za to.


IZVIRNO SPOROČILO: sneška_

To kar sem napisala z rdečo barvo pomeni da smo mi v Evropi in širše seznanjeni z Islamom od 7 stoletja naprej v čas.


Kaj je zdaj, od  14. ali 7. stoletja? To je kar nekaj stoletij razlike.user posted image


_____________________________

Ne boj se smrti, boj se neizživetega življenja.

(odgovor članu sneška_)
Neposredna povezava do sporočila: 959
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 1:08:04   
Misek
Se nekaj. Na zgoraj omenjeni strani pod rubriko:

"Savjeti kako biti dobar vjernik"

Pise:
"Kur'an ne tumaci po svom nahodenju, nego se osloni na vjerodostojne tefsirske predaje. "
 
Ko dokazujes svoje stalisce in za referenco jemljes Koran, ali ga sama tolmacis? Kako stoji stvar z izjavo, da se Koran ne tolmaci, oz. da ga ni treba tolmaciti, saj je jasen - v luci zgornjega citata....????
 



_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 960
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 1:16:06   
Anonimen
Lahko noč...

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 961
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 1:16:57   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: kvaražugon
Kaj je zdaj, od  14. ali 7. stoletja? To je kar nekaj stoletij razlike.user posted image



Sedaj je 21. stoletje - "od sedmega" ali "ze 14" je eno in isto....

In po tem bo cist "obraz", da komur koli reces, da je kot trop volkov....

< Sporočilo je popravil Misek -- 25.8.2008 1:19:33 >


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu kvaražugon)
Neposredna povezava do sporočila: 962
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 1:18:17   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: sneška_



Da da živ je  .Samo ne vem kako bi se loiral ker je malo starejši človek pa ne ve kje se vklopi računalnik .To da bi se logiral tle bi bila za njega višja matematika. Tako ti preostane kavica pri meni .   


A ti to mene vabiš na kavo v Bosno ali v Slovenijo?? Ali me sploh vabiš?user posted image user posted image



Saj ti je jasno povedala, da je v Sloveniji in dseveda, da te vabi na kavo - saj je napisala. A bos sla? - to mene zanima user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 963
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 1:21:13   
kvaražugon
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: kvaražugon

IZVIRNO SPOROČILO: sneška_

Drugač pa v šoli sem se nekaj učila o Islamu  in mislim da od 14 stoletja in naprej dosti tega ima napisano o Islamu pa so pisali ljudje ki so kvalificirani za to.


IZVIRNO SPOROČILO: sneška_

To kar sem napisala z rdečo barvo pomeni da smo mi v Evropi in širše seznanjeni z Islamom od 7 stoletja naprej v čas.


Kaj je zdaj, od  14. ali 7. stoletja? To je kar nekaj stoletij razlike.user posted image



Sedaj je 21. stoletje - "od sedmega" ali "ze 14" je eno in isto....

No, ona pač ni napisala od 7 in že 14, ampak od 7 in od 14. Imaš v citatu.

_____________________________

Ne boj se smrti, boj se neizživetega življenja.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 964
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 1:27:31   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Da nista z dad0m kaj v sorodstvu ali ena in ista oseba??

 
IMO prevec razlocna sintaksa, razlicen stil in popolnoma drugacne napake.
 
 
BTW: kaj pravis na sledece:
 
"Allahov Poslanik, s.a.v.s, je, u predajama Ebu Hurejre, Ebu Umame i Abdullaha b. Selama, r.a, naglasio: «Najbolja supruga je ona koja te obraduje kada je pogledaš, koja te posluša kada joj nešto narediš i koja čuva tvoj autoritet, svoj moral i tvoju imovinu kada si odsutan!»

Se zeni v islamu ukazuje??? Ali nista enakopravna? user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 965
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 1:31:31   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: kvaražugon
No, ona pač ni napisala od 7 in že 14, ampak od 7 in od 14. Imaš v citatu.


Tocno, torej raztrgajte jo !!!! Na kose !
Edino ne vem ali je problematicna moc njenega pisanja v slovenscini, ali moc vasega sklepanja.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu kvaražugon)
Neposredna povezava do sporočila: 966
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 1:33:03   
Kerensa*
Kaj pa Islam pravi na tole?...

Deklica-išče-svoje-pravice

Nemogoče je namreč zanikati, da se to dogaja... kakor berem, je očitno tudi zakonito... nekje zgoraj v tej temi piše, da je Islam neločljivo povezan z življenjem... v vsakem primeru vere je tako... če si vernik, je tvoje verovanje neločljivo povezano z vsakdanjim življenjem... je pa vsaj pri nas tako, da je vera ločena od zakonodajne oblasti... pa je brez problema lahko tudi tisti, ki je pisal zakon, kristjan... to pri nas ne igra vloge... kaj pa tule?... zakonito je, da oče svojo hčerko, ki je v vseh pogledih še otrok, brez njene vednosti in privoljenja poroči z odraslim moškim... je torej v SA (in najbrž še kje) uzakonjeno (legalno), da ženske nimajo lastne volje?... če so še otroci, pa še manj?!... legalno je, če primerjam z nami, kršiti ustavni člen svobodnega odločanja?... kako je možno, da Islam to dovoljuje?... razlagam si lahko samo s tem, da so ženske manjvredna, podrejena bitja, brez lastne volje... kakor reče moški, tako je in tako bo... ne morem reči, da zaradi tega ne maram Islama, ampak določena "logika" Islama je pa za moje pojme skregana z vsakim koščkom zdrave pameti... kakšen je to Bog, ki to dovoljuje?

Bom pa vesela prave razlage, če je moja napačna, seveda.

(odgovor članu kvaražugon)
Neposredna povezava do sporočila: 967
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 1:42:27   
kvaražugon
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: kvaražugon
No, ona pač ni napisala od 7 in že 14, ampak od 7 in od 14. Imaš v citatu.


Tocno, torej raztrgajte jo !!!! Na kose !
Edino ne vem ali je problematicna moc njenega pisanja v slovenscini, ali moc vasega sklepanja.

Za razliko od tebe in še kakšne tu gor se ne spuščam na ta nivo. Vprašanje je pa čisto na mestu, če se že gremo tako strašno pikolovstvo, kot se ga greste nekatere.


_____________________________

Ne boj se smrti, boj se neizživetega življenja.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 968
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 6:32:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
Ma mene zanima kako je z dedovanjem po mozu, ce s enjemu kaj zgodi. Koliko in kaj podeduje zena oz. kaksne so njene pravice.

Po naši zakonodaji bi dedovala žena in otroci po enakovrednih deležih... sumim pa, da tukaj ni tako... da prej deduje možev oče, če je še živ, v nasprotnem primeru pa njegovi bratje ali (mogoče prioritetno) moški potomci... sklepam po tem, kako obravnavajo ženske... zna biti, da se motim.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 969
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 7:14:55   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kaj pa Islam pravi na tole?...




Ah daj no, saj veš odgovor: ta pač ne upošteva oz. ne živi po Islamu. Konec debate.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 970
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 7:37:54   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: kvaražugon

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: kvaražugon
No, ona pač ni napisala od 7 in že 14, ampak od 7 in od 14. Imaš v citatu.


Tocno, torej raztrgajte jo !!!! Na kose !
Edino ne vem ali je problematicna moc njenega pisanja v slovenscini, ali moc vasega sklepanja.

Za razliko od tebe in še kakšne tu gor se ne spuščam na ta nivo. Vprašanje je pa čisto na mestu, če se že gremo tako strašno pikolovstvo, kot se ga greste nekatere.



user posted image user posted image user posted image    user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu kvaražugon)
Neposredna povezava do sporočila: 971
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 7:39:47   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ****
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Glede svakinj pa me zanima kakšno življenje živita oz. kakšno bo njuno bodoče življenje glede na to, da bosta družinsko premoženje podedovala brata.


Od kje ti ta ideja???



Sama je napisala. Družina ima dva hotela. Enega je podedoval sin, ko se je poročil, torej njen mož, drugi hotel čaka na drugega sina, ko se vrne s Pariza.
Ergo?


IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
Samo, moram priznat (ceprav nerada user posted image ), da se je bumerang v tej debati pokazala kot spreten in kultiviran sogovornik user posted image .


Eh, Mič, meni je čisto kristalno jasno, da name gledaš s predsodkom, da ne napišem ravno, da me ne maraš (kot tudi Mišek), ampak meni je to gladkomalo vseeno. Nikoli se ne bom s kom strinjala samo zato, ker se mi zdi fajn kot oseba, in obratno - bom napisala točno to in tako kot mislim. Mislim pa veliko in pogosto.
Pa se mi zdi, da nisem edina, ki ima tukaj oster jezik. Če se to nanaša na "kultiviranost". In če ima kdo oster jezik in je po naravi kritičen do stvari, še ne pomeni, da je nekultiviran.

Zdaj pa upam, da se bo debata vrnila nazaj na temo in da se cien še kaj oglasi in odgovori na naša vprašanja ali pa vsaj še kaj napiše iz svojega življenja.
Moram pa tudi jaz malo poguglat in pogledat, kje živi, ampak zdaj moram baje v službo.  


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 972
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 7:40:45   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: ****


To da smo se učili Islama in imamo spoznanja ne pomeni da moramo imeti na 38 straneh predavanja.  

Joj, brez zamere ampak spet ne razumem user posted image
 
Če si želela zapisati:
 
To, da sem se učila o Islamu in imam znanje zato ne potrebujem 38 strani predavanj...
 
Potem ti rečem ne brat pa bo... preskoči, zakaj se sploh obremenjuješ z mano in mojimi posti...stisni blokiraj pa bo. user posted image Ali pa ovrži moje trditve z tem  pridobljenim znanjem.



to sem razumela drugače. da so se učili o Islamu, spoznanja pa pridobili z izkustvom in zato ne rabijo predavanja. tudi jaz sem lahko razumela narobe.

sicer pa niti tvoj stavek ni brezhiben.

verjetno, da tudi tvoja Arabščina ni brezhibna, ali pač? se pa sneška vsaj trudi govoriti Slovensko in verjamem tudi , da bo v nekaj letih govorila in pisala celo bolje od marsikaterega Slovenca.

še ena na temo Bosanskih muslimanov. jih poznam kar nekaj, en je celo moj sosed - next door. pa očitno nihče od njih ni pravi vernik. user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 973
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 7:41:12   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Kaj pa Islam pravi na tole?...




Ah daj no, saj veš odgovor: ta pač ne upošteva oz. ne živi po Islamu. Konec debate.


O, Volga... tudi ti na tej temi pa si kar tiho? user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 974
   RE: Da ne bomo smetile...
25.8.2008 7:43:46   
Anonimen
Deklica išče svoje pravice

Riad, 24.08.2008, 13:58 | R.V.

Sodišče v Savdski Arabiji bo obravnavalo ločitveni zahtevek osemletne deklice, ki jo je oče brez vednosti poročil s 50-letnim moškim.


Zahtevo za ločitev je na sodišču v Unayzahu, 220 kilometrov severno od Riada, podala mati uboge deklice. Njun odvetnik je dejal, da deklica, ki se pripravlja na novo šolsko leto, sploh še ne ve, da je poročena.

Deklice v Savdski Arabiji so mnogokrat prepuščene na milost in nemilost svojih očetov (simbolična fotografija). (Foto: Reuters)Najbližji sorodniki majhne deklice so stopili v kontakt z Savdskem združenjem za človeške pravice, saj želijo razveljaviti poroko, za katero je "poskrbel" oče male Savdijke. Njen soprog, 50-letni moški, pa je dejal, da ne bo privolil v ločitev, saj ne počne nič protizakonitega.

< Sporočilo je popravil shorty -- 25.8.2008 10:07:46 >

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?