|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 13:30:13   
gajka
IZVIRNO SPOROČILO: Krysia
gajka, jaz ti žal ne morem pomagat pri tvojih vprašanjih - za kosilo meni ni treba skrbeti, ker je tašča v spodnji etaži in kuha ona za vse - sicer mi to ni vedno všeč, ampak moram priznat, da mi zdaj zelo prav pride ...



Saj sva tudi midva v mansardi nad našimi, ampak je postala moja mama tako sitna, ko se je rodil Rok in enostavno ni več poznala meje, kdaj je še sploh zaželena v našem nadstropju, tako da je itak počilo med nami. user posted image Pa skoraj ji je bilo treba Roka vedno izpuliti iz rok, z nami se pa itak ni znala več ničesar pogovarjat... user posted image  user posted image Zdaj kuham za naju dva sama (saj sem itak prej kdaj celo jaz skuhala za vse, kljub temu, da sem hkrati za Roka skrbela), pa se imamo prav fino, ko nam nihče več tako na veliko ne vdira v našo zasebnost. Mi je veliko več vreden mir v našem gnezdecu kot pa servirano kosilo. Pa priznam, da prej nisem kaj veliko kuhala, samo občasno, zdaj pa pridno testiram recepte s Kulinarike pa malo improviziram in sem prav zadovoljna z rezultati. user posted image Drugače pa moja mama že par dni na veliko kuha mulo in se dela kot da skoraj ne obstajamo. Nam pa se to prav dopade! user posted image Ah, smo žleht! user posted image


< Sporočilo je popravil gajka -- 3.9.2008 13:33:15 >

(odgovor članu Krysia)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 13:34:20   
tejkaz
Gajka, jaz s kosilom začnem zjutraj in končam ob petih user posted image

Višek mleka pa zmrzni, da ga boš lahko uporabljala ob uvajanju goste hrane.




_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 13:36:47   
gajka
tejkaz - a potem priporočaš, da si višek ponoči izčrpam? Hmmm, le kaj naj sicer drugega naredim... user posted image Sredi noči se res nimam namena še s toplim tušem polivat... user posted image Katero črpalko pa priporočaš? A lahko mleko kar v vrečkah zamrzneš?


< Sporočilo je popravil gajka -- 3.9.2008 13:51:00 >

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 13:38:06   
bella02
clara23, pri nas najbolj pomaga masiranje po hrbtu z nohti, seveda bolj žgačkanje kot kaj drugega - hitro spet potegne
sandra, to ti pa verjamem, da si se ustrašla. Pa user posted image za hitro reakcijo

Krysia, naša je tiho, če je prej sita. Sem poskusila, da sva pojedli na eni strani, se vmes umili in šle jest na drugo stran in je bila norišnica. Ko je pa sita, se pa zadovoljno nasmiha in uživa

mateychi
, mi še tud čakamo na dovoljenje user posted image

Mishel, midve jeva na eni, se previjeva in nato še na drugi. Na eni se ne naje, pa druga mi že spušča, tako da nima smisla vztrajati na eni strani na obrok. Pa je men čist kul. Pa kak lep pogled malega.

gajka, kakšen firbec user posted image user posted image user posted image je mali. Jaz se črpalke izogibam na daleč, me potem bradavice bolijo. Baje pomaga tud topel tuš, da si jih zmasiraš in malo sprazneš.
Kosilo tudi pri nas povečini kuha tašča, če je pa ni, sem pa kaj na hitro naredila. Ja, zdaj kar zmanjkuje časa. Mene čaka gora cunj za zlikat user posted image user posted image user posted image . Sem včeraj nekje prebrala, da otroci odrastejo, prah nas bo pa zvesto čakal pri miru! Pa kako je to res!

nell, user posted image user posted image user posted image

Erin, sem te že včeraj mislila pohvalit, da so te zvezdice pri napisu avgustovčki bombastične, se takoj najdemo. Res lepo!!!

Grem malo pred TV, samo bo kmalu budnica. Lep dan!

Aja, še to. Sem spisala še čestitke na rodili smo in če sem katero zgrešila, naj ne zameri. Nas je tolk, pa še nismo več skoz za računalnikom in nam kaj uide. Vsaj meni user posted image








< Sporočilo je popravil bella02 -- 3.9.2008 13:40:08 >

(odgovor članu anaya)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 13:59:21   
matejchi
tejkaz samo mislim, da prav veliko časa ni uporabno mleko v zamrzovalniku??
nell koliko je pa imel Tibor ob rojstvu?




_____________________________

27.01.2004 - ŽIGA 20.08.2008 - MARUŠA
RD RR
Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s svetá odganjaš - sence. (T. Pavček)

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 14:01:14   
matejchi
bella sem zasledila, da imate doma 4.5 letnika, kako se pa obnaša do mlajše sestrice? 

_____________________________

27.01.2004 - ŽIGA 20.08.2008 - MARUŠA
RD RR
Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s svetá odganjaš - sence. (T. Pavček)

(odgovor članu matejchi)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 14:01:31   
tejkaz
IZVIRNO SPOROČILO: gajka

tejkaz - a potem priporočaš, da si višek ponoči izčrpam? Hmmm, le kaj naj sicer drugega naredim... user posted image Sredi noči se res nimam namena še s toplim tušem polivat... user posted image Katero črpalko pa priporočaš? A lahko mleko kar v vrečkah zamrzneš?



Jaz ti priporočam da višek sčrpaš, ja. Jaz si ga nisem in sem skoraj dobila mastitis. Imam črpalko od Mam. Sem zadovoljna. Jaz zaenkrat še nisem veliko mleka sčrpala. Če bi ga pa, bi ga pa shranjevala v tistih posodicah za led. Ker pri uvajanju goste prehrane, ne boš potrebovala več kot eno kocko naenkrat. Malo se smešno sliši, sam poznam punce ki so to delale in so bile potem pri gosti prehrani vesele, da so to delale.


_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 14:02:00   
naty13
IZVIRNO SPOROČILO: gajka


Zdaj pa imam še jaz nekaj vprašanj.

1. Zadnje čase Rok počasi podaljšuje prvo rundo nočnega spanja, ki zdaj traja že vsaj 4 ali celo 5 ur. user posted image Imam pa potem problem, ko se končno prebudi za hranjenje, so moje dojke že prepolne in me ful bolijo, vsega pa itak Rok ne more pojest, da bi se malo razbremenil pritisk v njih. user posted image Kako druge rešujete ta problem? A si višek mleka iztisnete in vržete proč? S katero napravico pa ste najbolj zadovoljne?

jaz sem si pri Nejcu črpala mleko, ko  mi je podaljševal spanec. nisem šla pod tuš, ampak samo vzela črpalko in spumpala. je bilo v 5ih minutah 100ml v flaški. user posted image  Sem ga pa shranila - zmrznila, da sem mu ga dala kasneje, ko mi je zmanjkovalo mleka (beri po 6in tednih). Mi je pa kolegica posodila prsno črpalko od Chicco-ta, pa sem zelo zadovoljna bla z njo. Pri Joštu sem jo pa samo enkrat rabila na žalost. user posted image

2. Kako izvajate usklajevanje skrbi za user posted image in kuhanje kosila? Jaz moram kosilo začet pripravljat ful zgodaj in potem po delih počasi pacam zadeve skupaj. Kar se le da, si že prej pripravim tekom dneva, ko je malo miru. Itak je pa ponavadi Rok najbolj lačen ravno takrat, ko bi mogla mešat zadeve na štedilniku... user posted image Največji ljubitelj dude pa tudi ni, da bi se vsaj malo zamotil. Kak nasvet?

Jaz začnem kuhat že okrog osmih, ko sta Nejc in Jošt že previta, sita in oblečena, pa budna. Nejc se igra, Jošt je pa v ležalniku - tudi sitka vmes, da ne boš mislila, da je 100% tiho. user posted image user posted image user posted image  Dokončam pa potem tik preden jemo. Boš videla, saj boš zmogla, če jaz pri dveh otrokih, boš tudi ti. user posted image  Sicer pa bolje, da otrok mal jokca in positnari kot pa zažgano kosilo. user posted image user posted image user posted image






_____________________________

pa pa

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 14:03:51   
naty13
IZVIRNO SPOROČILO: mishel

Pa še glede dojenja: David je na tri ure po 10 minut user posted image , vendar se dovolj naje. Ponoči pa ponavadi spi tri, štiri ali pet ur. Ko začne godit ga vzamem k sebi in podojim (10 min.), tako da je dvakrat ali enkrat na noč. Res je zeloooo priden. Mleka mislim da imam ravno prav, saj mi zelo redko samo priteče, prav tako pa mi pri enem podojo izprazni eno dojko. Kake pa so vaše izkušnje?


Sem imela enak primer pri Nejcu. Ena dojaka 10 minut na tri ure. user posted image

_____________________________

pa pa

(odgovor članu mishel)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 14:03:53   
tejkaz
IZVIRNO SPOROČILO: matejchi

tejkaz samo mislim, da prav veliko časa ni uporabno mleko v zamrzovalniku??



Mleko v zamrzovalniku je uporabno 6 mesecev, v hladilniku 24 ur.
http://med.over.net/forum5/read.php?94,1985627,1985628,quote=1


_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu matejchi)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 14:05:42   
naty13
Mishel kako sta fletna oba z Davidom. Se vidi, da si srečna mamica. user posted image user posted image user posted image

Gajka pri nas smo tudi tako firbčni, če ne mižimo. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

pa pa

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 14:07:01   
tejkaz
IZVIRNO SPOROČILO: mishel

Pa še glede dojenja: David je na tri ure po 10 minut user posted image , vendar se dovolj naje. Ponoči pa ponavadi spi tri, štiri ali pet ur. Ko začne godit ga vzamem k sebi in podojim (10 min.), tako da je dvakrat ali enkrat na noč. Res je zeloooo priden. Mleka mislim da imam ravno prav, saj mi zelo redko samo priteče, prav tako pa mi pri enem podojo izprazni eno dojko. Kake pa so vaše izkušnje?


Tako je pri nas. S to razliko, da je ponoči večkrat lačen.


_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu mishel)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 14:40:36   
clara23
hvala punce za odgovore..bom probala ukinit dodatek in zopet vključiti polno dojenjeuser posted image

Anaya najina sončka sta pa rojena na isti danuser posted image user posted image user posted image . Kje si pa rodila?

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 15:09:31   
LinaK
Punce koliko vaši otroci jokajo?

Moja joka non stop, razen kadar je na zizi. In zaspi ful težko.
Men se kar srce para ko jo vidim, da se dere na vse grlo.
A mate kak recept??

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 15:27:12   
tejkaz
LinaK, ali ima krče? 

_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu LinaK)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 15:33:18   
clara23
LinaK, naš skoraj nič ne joka..razen ko se zbuja in je lačen malo zajamra, drugače je pa tiho kot miška. Aja..pa kadar ga previjamo mu tudi ni všečuser posted image , ampak to lepo rešimo z dudko, pa jeuser posted image . No, ne smem ga preveč hvaliti da ne bo že danes ponoči jok in stokuser posted image .

Me pa zanima kaj priporočate kaj proti krčkomuser posted image Mark sicer ne joka, ampak vidim da ima krčke ker postane čisto rdeč in krči in razteza nogiceuser posted image . Mi je tako hudo ko ga vidim da se matrauser posted image .

Mi imamo bolj probleme s podiranjem kupčkauser posted image . Včasih ga noče in noče podreti..posebej ponoči. Potem pa vsake 10 minut hodim k posteljici gledat če je vse ok s tamalim.



(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 15:35:53   
LinaK
IZVIRNO SPOROČILO: tejkaz

LinaK, ali ima krče? 


Pojma nimam!

Sem ji včeraj zvečer dala 5 unih kapljic iz Tržiča in danes jih je tud že dobila pa ne opazim kake razlike.
Jih bo zdej k se zbudi tud dobla.

Res ne vem kaj ji je!
Če ne bo bolje bova šli k pediatrinji, da bom vsaj jes merna, da je z malo vse ok!

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 15:43:58   
cebrca
LinaK včasih se mi zdi, da se cel dan samo z Ivanom ukvarjam in nimam kaj naredit.

Jaz vas še komaj kaj dohajam, na RR pridem lahko samo takrat, ko se moj user posted image ukvarja z user posted image in ga tolaži.

Mali revček ima krče in nore vetrove, ki se mi zdi stopnjujejo iz dneva v dan. Zaenkrat je vsaj tako, da zvečer po kopanju takoj zaspi in spi od 21:30 do 5:30 zjutraj, pa še to ga skoraj celo noč poslušam kako po tihem jamra, ampak je očitno tako utrujen, da enostavno zaspi!
Čez dan zaspi za 15 min in se zbudi v kriku, potem pa hoče jest, čeprav je sit! in tako skoraj cel dan. Kuhanje kosila je večinoma prepuščeno že tako obremenjenemu očku!
Pri Ivanu komarčkov čaj ne pomaga nič, danes sem šla v Stično po čaj od patra Ašiča, če bo kaj pomagal, kapljice zaležejo za nekaj časa. Izčrpala sem že vse ideje, kaj naj še naredim.

V ponedeljek sva imela redni pregled pri pediatru in smo zelo pridni. Kar sva prišla domov se je zredil že za 1780g in ima vse skupaj 4750g, zrasel je pa 5 cm. Tudi vse ostalo je vse OK, razen kar nas matrajo krči, tako da sva dobila kapljice D3, pa še te rekla, da bomo ukinili, če bo prehuda.

Tako da imamo sedaj torek 23.9. čisto nor dan. Ob12h imava pediatra v Ivančni gorici, ob 14h slikanje kolkov v Grosupljem, ob 16h imam pa G v Ljubljani. Če nam pa to rata, smo pa mojstri!

Se opravičujem, ampka vas enostavno ne utegnem komentirat in odgovarjat na vprašanja čeprav bi zelo rada.

Zdaj pa moram it, čene bo user posted image izgubil živce ob vsem tem joku!


_____________________________

Od 22.7. sije sonček Ivan, rjove pa kot levček!
ŽIVIŠ SAMO ENKRAT, A ČE TO NAREDIŠ PRAVILNO, JE ENKRAT DOVOLJ!

(odgovor članu LinaK)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 16:20:37   
bella02
matejchi, zelo različno. Rada jo ima, da bi jo včasih pojedla. Včasih pa jo stiska ali tišči vanjo prav na grobo. Pomoje ne ve, da ji to ni všeč. Pa ji jaz potem naredim isto, kot je ona Teji in vidi, da je groba. Ko pa kdo pride, je prav ponosna. Včasih me je le tega strah, ker bi jo ona kar vzdignila in podirala kupčka tako, kot to počneva z očitom. Sam je še premajhna za to.

(odgovor članu matejchi)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 17:12:35   
anaya
clara23: v MB sem rodila

NUJNO!!! Ker nič ne počivam, so se mi malo vneli šivi (boli ko user posted image ). Zaenkrat je čist malo vneto, kaj naj naredim? K zdravniku mi ni za hodit, ker bo pol spet tisto SMO TI REKLI DA MOREŠ POČIVAT. V glavnem kaj se da iz domače lekarne naret glede tega?

(odgovor članu bella02)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 17:16:06   
clara23
Za kakšno zdravilo ne vem..probaj si večkrat na dan spirati z mlačno vodo in čim bolj zrači vse skupaj. Jaz si zvečer preden grem spat slečem cel spodnji del, na posteljo dam podlogo in se kar brez vsega za kako uro uležem v posteljo.

(odgovor članu anaya)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 19:47:25   
matejchi
anaya hrastovo lubje menda pomaga..

Normalna epiziotomijska rana ne potrebuje nobenega zdravljenja z antibiotičnimi mazili, prav tako ne tista rana, kjer se kažejo znaki vnetja, predvidevam da se je to zgodilo pri vas. Ponavadi priporočamo večkratno dnevno umivanje s toplo vodo ( brez mil, tudi za intimno nego ne), rano samo dobro osušite, da ni mokra in uporabljajte vatirane vložke (vir 80, 70). Lahko si pripravite kamilično kopel, star recept, ki bo pomagal. (prepisano od babice iz LJ porodnišnice).


_____________________________

27.01.2004 - ŽIGA 20.08.2008 - MARUŠA
RD RR
Na svetu si, da gledaš sonce. Na svetu si, da greš za soncem. Na svetu si, da sam si sonce in da s svetá odganjaš - sence. (T. Pavček)

(odgovor članu clara23)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 20:18:42   
nell
matejchi - naš Tibor na konec koncev ni mel kilaže kot so jo napovedovali. Izmerili so 4600 imel je pa 3870g. Sam se js nisem nič raztezala.

Ej danes je za mano katastrofalen dan - moji šivi orng bolijo. Je tamali jokal od 13 do 17 skos skor. Ni nič pomagal, ne nošenje, ne duda...pa še vidno je bil utrujen, js sm bla že čist paf. Kaki krči oz. vetrovi tud niso bli, ker ga ni neki matralo. Sem pa na okoncu ugotovila kaj bi lahko bilo. Tibor se je danes hranil samo z mojim mlekom, ker sem ga tolk pridelala. Obrok 80ml je spil ob 13h, ni mogu zaspat, skos jokal, vleku dudo ko zmešan...okol 15 posumim da je lačen mu dam dodatek - popije 30ml. Pol se mi pa ni več zdel da bi lahk bil lačen, če je jedu. Ob 17 uri pa rečem mojmu da naj gre vseen pripravt še 60 dodatka. In je to popil na dušek.
A je možn da js nimam dost "kvalitetnega" mlega, mislim, da je bolj prazno??????

Js bom še kje svojga otroka izstradala.


_____________________________

Življenje je čudež, vsak dan znova!

(odgovor članu matejchi)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 20:35:36   
K_a_t_j_a
Tukaj pa še slikica najinega Jana:
user posted image

Pa še ena današnja:
user posted image


_____________________________

30.07.2008 - najina sreča JAN

04.03.2011 -06.04.2011 angelček Jure

(odgovor članu nell)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: *** Avgustovčki '08 ***
3.9.2008 20:43:53   
K_a_t_j_a
Ojej, kaj sem zdaj naredla! user posted image
Bom še enkrat današnjo slikico, upam, da ga ne posirjem še enkrat.
user posted image



_____________________________

30.07.2008 - najina sreča JAN

04.03.2011 -06.04.2011 angelček Jure

(odgovor članu nell)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?