|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4-urni delavnik
13.10.2008 23:13:40   
petrcamg
Zaposlena sem za nedoločen čas, trenutno sem na porodniški, ki se mi izteče čez en mesec. Ker ima otrok gibalne težave, hodiva na fizioterapijo. Zdravnica je predlagala podaljšanje porodniške-čakam še mnenje komisije.
Odločila sem se, da bi delala po 4 ure. Zanima me, koliko prej moram obvestiti delodajalca, na kakšen način ( npr. da grem na razgovor, pisno, mogoče obstaja kakšen obrazec...)? Ali me lahko delodajalec zavrne?
Hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4-urni delavnik
13.10.2008 23:15:57   
Kerensa*
Mislim, da ga moraš obvestiti 30 dni prej (nisem pa ziher), zavrniti te pa ne sme, ker je to tvoja zakonska pravica (odobritev je pa njegova dolžnost)... pa za predpisan obrazec še nisem slišala... mislim, da je dopis s tvoje strani kar OK.

(odgovor članu petrcamg)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4-urni delavnik
13.10.2008 23:32:35   
polaris
Delodajalca obvesti zdravniška komisija z odločbo ZZZS, kjer je naveden čas zmožnosti za delo v skrajšanem delovnem času. Preostanek delovnega časa se refundira, tako da tvoj delodajalec (razen seveda polovičnega izpada delavca, ki ga je potrebno nadomestiti) ni finančno oškodovan.

Glede na to, da odločbe s strani ZZZS-ja običajno do delodajalca ne prispejo pravočasno, ti predlagam, da vseeno prej mal namigneš, da boš delala le polovični delovni čas, da imajo čas poiskat nadomestilo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4-urni delavnik
16.10.2008 20:08:05   
RMRM
Meni je na CSD rekla, da moram od delodajalca pridobiti soglasje, kjub temu da je to moja pravica, pol pa naprej na CSD urejam.

(odgovor članu polaris)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4-urni delavnik
16.10.2008 21:06:20   
picola1
Jaz pa nisem nič na CSD urejala...Sem samo poslala prošnjo delodajalcu in čez čas sem dobila novo pogodbo oziroma aneks k pogodbi. In to je blo to.
Sem se pa v službi zmenila še to, da delam po osem ur skupaj in sem potem vmes tiste dni fraj (oz **** ur na mesec-odvisno od tega, koliko ima mesec dni). Meni to ful odgovarja, njim pa tudi.user posted image

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4-urni delavnik
16.10.2008 21:08:09   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: polaris

Delodajalca obvesti zdravniška komisija z odločbo ZZZS, kjer je naveden čas zmožnosti za delo v skrajšanem delovnem času. Preostanek delovnega časa se refundira, tako da tvoj delodajalec (razen seveda polovičnega izpada delavca, ki ga je potrebno nadomestiti) ni finančno oškodovan.

Glede na to, da odločbe s strani ZZZS-ja običajno do delodajalca ne prispejo pravočasno, ti predlagam, da vseeno prej mal namigneš, da boš delala le polovični delovni čas, da imajo čas poiskat nadomestilo.



Mal si pobrkljala po moje...Ona ne gre delat po 4 ure zarad zdravstvenih težav, ampak zaradi pravice, ki jo imamo vse ženske, ko imamo otroka.

(odgovor članu polaris)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4-urni delavnik
16.10.2008 21:30:15   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Jaz pa nisem nič na CSD urejala...Sem samo poslala prošnjo delodajalcu in čez čas sem dobila novo pogodbo oziroma aneks k pogodbi. In to je blo to.
Sem se pa v službi zmenila še to, da delam po osem ur skupaj in sem potem vmes tiste dni fraj (oz **** ur na mesec-odvisno od tega, koliko ima mesec dni). Meni to ful odgovarja, njim pa tudi.user posted image


na CSD moraš, ker ti drugače država ne bo plačevala tisto razliko prispevkov do polnega delovnega časa.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4-urni delavnik
16.10.2008 21:32:32   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: RMRM

Meni je na CSD rekla, da moram od delodajalca pridobiti soglasje, kjub temu da je to moja pravica, pol pa naprej na CSD urejam.


dvomim, da ti je to rekla, ker moraš na CSD nesti novo pogodbo ali pa aneks.

Zdaj počasi pa to že vem, ker sem dvakrat koristila to pravico. user posted image  Je pa res, da sem imela probleme na CSD, ker sem jim prinesla sklep in so oni na vsak način hotli novo pogodbo, no na koncu smo se pa zmenili za aneks. 

< Sporočilo je popravil Olivija -- 16.10.2008 21:34:29 >

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4-urni delavnik
21.10.2008 22:21:10   
pocka
Jaz v zakonu nisem nikjer našla opredeljeno koliko časa pred nastopom skrajšanega del. časa moraš obvestiti delodajalca. Določeno je le,da moraš 60 dni po nastopu dela s skraj. del. časom obvsetit CSD in tja dostaviti aneks in še en obrazec, ki si ga lahko sprintaš na netu. Moj primer je bil tak ,da sem 10 dni pred nastopom bovestila delodajalca in oni so mi pravočasno poslali sklep oz. aneks k pogodbi, nihče mi ni omenjal,da bi bila prepozna ali kaj takega, tako,da mislim,da ni opredeljeno. Verjetno pa je dobro kakšna 2 tedna prej poslati prošnjo oz. obvestilo delodajalcu, da imajo čas sestaviti papirje. 

_____________________________

Taja - 16.03.2007
Blaž - 20.03.2009

http://picasaweb.google.com/mylittledecocorner



(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?