|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:14:54   
Kerensa*
Tretnuno je delavska knjižica ŠE veljavna, torej jo MORAŠ imeti.
Potrdilo z RZZ ni edino potrdilo za ZZZS.
Pa o kakšnih občinah vi to? OZZ ureja ZZZS.
Izpiski so pa za zadnje 3 mesece (kar se dohodkovnih dokumentov tiče).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:16:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Saj za Obvezno Zdravstveno Zavarovanje kot občan ne greš na Občino, ampak na Zavod za Zdravstveno
Zavarovanje Slovenije user posted image ... vsaka enota/izpostava ima eno svojo pisarno (v LJ je tudi lokacijsko ločena) za zavarovanja "občanov".

Pol je pa pri vas drugače, jaz sem potrdilo nesla na našo občino.Verjetno zato, ker v naši občini nimamo ZZZS.


V Maribor(center) osnovno zdravstveno zavarovanje urejaš na občini in greš na ZZZS le v primeru, da želiš imeti takoj potrjeno kartico za primer zdravnika.


Dodatno zdravstveno zavarovanje pa je tako- če se zavaruješ danes, ti začne veljati šele s prvim dnem naslednjega meseca.

(odgovor članu katra55)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:19:03   
Kerensa*
Da ni slučajno enota ZZZS-ja samo v stavbi Občine? user posted image ... ker v LJ je tudi lokacijsko ločeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:20:27   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Da ni slučajno enota ZZZS-ja samo v stavbi Občine? user posted image ... ker v LJ je tudi lokacijsko ločeno.

Ne prav na občino v sprejemno pisarno sem nesla.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:21:23   
Anonimen
Enota ZZZS je v stavbi zdravstvenega doma. Občina je 500 m stran. Pri nas, v Mb, si zavarovan preko občine(sem ravno danes klicala, ker sm se morala odjavit), ne bom pa trdila, ker v to nisem prepričana. Lahko, da je ZZZS(del) pač na občini.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:22:30   
Kerensa*
Pa saj MB ima več občin, a ne?... kakor LJ... za vsako občino je ena stavba (vsaj v LJ)... pri nas so Šiška, Bežigrad, Moste itd., v MB pa najbrž kaj drugega... po tej logiki bi potem morala jaz iti na občino Center... ampak je pa za celo LJ samo ena pisarna... in to v izpostavi ZZZS-ja na Dalmatinovi (ZZZS je pa na Miklošičevi)... majkumilu.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:23:45   
Anonimen
Kerensa- če te zanima- pokliči:





Mestna občina Maribor
Ulica heroja Staneta 1
2000 Maribor


user posted image  02/22-01-000


user posted image  02/22-01-207


user posted image   mestna.obcina@maribor.si

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:24:33   
Kerensa*
No, thanx... jst sm zavarovana. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:25:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Pa saj MB ima več občin, a ne?... kakor LJ... za vsako občino je ena stavba (vsaj v LJ)... pri nas so Šiška, Bežigrad, Moste itd., v MB pa najbrž kaj drugega... po tej logiki bi potem morala jaz iti na občino Center... ampak je pa za celo LJ samo ena pisarna... in to v izpostavi ZZZS-ja na Dalmatinovi (ZZZS je pa na Miklošičevi)... majkumilu.user posted image


V Mariboru imamo samo eno občino in več upravnih enot. Na Mb center se da vse urediti.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:26:58   
Kerensa*
Eh, klinc... zavarujte se, kukr hočte, sam, da vam rata user posted image ... jst grem spat, ker sm še od učeri pokonc... pridm ponoč nazaj komplicirat, ker mi zdej mozak ne dela več najbolš... lahko noč. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:56:03   
katra55
Lepo sanjaj!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:56:44   
Kerensa*
Ah, dej, sej ne morm spat, k me Murkotov fris preganja, čim oči probam zapret! user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 12:40:14   
ninini
Kje pa ste čule da ne morš bit zavarovan po partnerju?Jaz sem že tri leta zavarovana po možu ker občina ti ne plača zavarovanja če je mož v službi, če pa nima prihodkov pa ja.Tudi če nisi poročen velja dve leti skupnega gospodinjstva.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 12:43:49   
katra55
 
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ah, dej, sej ne morm spat, k me Murkotov fris preganja, čim oči probam zapret! user posted image


user posted image
A to zarad unih reklam, k so po RR.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 12:46:48   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: ninini

Kje pa ste čule da ne morš bit zavarovan po partnerju?Jaz sem že tri leta zavarovana po možu ker občina ti ne plača zavarovanja če je mož v službi, če pa nima prihodkov pa ja.Tudi če nisi poročen velja dve leti skupnega gospodinjstva.


Pred enim mesecem na ZZZS, ko sem se hotela zavarovati po partnerju (dve leti živiva skupaj). So mi rekli, da so to letos spremenili in da tako lahko zavaruješ samo otroke. Pa tudi pri njemu v službi so rekli, da se to ne da več.
Ma saj je vseeno, sem pač zavarovana kot občan.

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 12:55:47   
Anonimen
jaz sem ozz urejala z 1.10. in me je na občini "nazijala" češ zakaj nisma z mojim na istem naslovi, da bi bila po njem zavarovana! Tak, da očitno to še delajouser posted image

(odgovor članu katra55)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 13:01:50   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: deja777

jaz sem ozz urejala z 1.10. in me je na občini "nazijala" češ zakaj nisma z mojim na istem naslovi, da bi bila po njem zavarovana! Tak, da očitno to še delajouser posted image

user posted image


< Sporočilo je popravil katra55 -- 5.11.2008 13:07:09 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
5.11.2008 13:32:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu katra55)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 18:16:35   
lelaval
Pojdi se na zavod prijavit, pa boš videla, kaj ti bodo svetovali - vseeno te prijavijo kot iskalko zaposlitve, dodajo pa, da si user posted image , zato ne rabiš iskat zaposlitve. Če od zavoda ne dobiš nič, pa pojdi na CSD - tukaj pa dobiš DP na podlagi dohodkov (navadno jo dobiš, ko si 3 mesece brez dohodkov, ker potegnejo 3 mesece skupaj, pa hitro presežeš njihovo kvoto user posted image ). Če živita s partnerjem skupaj, potem štejejo tudi njegove dohodke zraven. Preko partnerja pa se lahko zavaruješ, če sta poročena, ali pa če vsaj 2 leti živita na istem naslovu - će to izpolnjuješ, je bolje, da si tako urediš zdravstveno zavarovanje.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 18:31:57   
Anja24
V glavnem - najprej greš na UE po del. knjižico, nato jo neseš na zavod za zaposlovanje, tam ti izda potrdilo, katerega neseš nazaj na UE, kjer si urediš OZZ--> izpolniš vlogo, kjer moraš priložiti kopiran osebni dokument, potrdilo o premoženju (dobiš ga na davčni), potrdilo o skupnem gospodinjstvu ter moževe zadnje tri plačilne liste (ker sva pač poročena).

Na zavodu ne dobim nobene finančne pomoči, ker sem pač prvič na zavodu, na CSD pa tudi ne, ker sem poročena in mož dobi več kot 567€ mesečno (al nekaj takega).

Glede statusa je pa tko - zarad statusa ne bi dobila nič več, saj te morajo do 26.leta preživljat starši ali pa mož, tako da je vse skupaj isti k..., ker še nisem stara 26.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 18:41:18   
FORZA
Trenutno ti preostane samo to, da na CSD zaprosiš za enkratno denarno pomoč. To bi pa mojem morala dobiti, glede na to da ima mož tako malo plačo in ker pričakujeta otročka.
Poskusi tole.
Samo prvo moraš urediti na zavodu se prijaviti nato pa na CSD daš vlogo za enkratno socialno pomoč.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 19:08:46   
Anja24
Sej sem spraševala, pa mi je rekla, da bi dobila če bi imel mož manjšo plačo od 567€, ker ima pa več, imava pa kao dost user posted image

Za otročka bova pa tako dobila tist paket oz. vrednost paketauser posted image

Pa še to, če katera ve - a moram kljub temu, da sem noseča oz. da bom imela čez 2mes user posted image  in bom v porodniški, hodit na tiste intervjuju oz. razgovore o iskanju zaposlitve in tista glupa predavanja???

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 19:13:41   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Anja24
Na zavodu ne dobim nobene finančne pomoči, ker sem pač prvič na zavodu, na CSD pa tudi ne, ker sem poročena in mož dobi več kot 567€ mesečno (al nekaj takega).

IZVIRNO SPOROČILO: FORZA
Trenutno ti preostane samo to, da na CSD zaprosiš za enkratno denarno pomoč. To bi pa mojem morala dobiti, glede na to da ima mož tako malo plačo in ker pričakujeta otročka.

Četudi mož zasluži samo 567€/mesec, je to takorekoč 2-kratnik cenzusa za par (otroka se še ne šteje, ker še ni rojen). Anja pa je napisala, da mož zasluži VEČ kot toliko, torej to sploh NI malo (za njihova merila) in zato je IDSP izredno dvomljiva. Ker JE zaposlen in ker cenzus presega za več kakor 30%, jima bodo predlagali hitri kredit, izredni limit ali kaj podobnega. Poleg tega pa je IDSP, kakor sem že pisala, namenska in jima jo za tekoče preživljanje sploh ne bi odobrili, ne glede na nosečnost. Kajti sama nosečnost ni strošek, temveč stanje - zdravstvo je zastonj, osnovo za otroka pa bo lahko kupila od pomoči ob rojstvu otroka in morebitne pomoči Občine, torej ne gre pod IDSP. Težka bi bila tole, res.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 19:20:55   
Anja24
Ah, ne 567€ - 367€ je zg.meja, sem se zmotila, pardon

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 21:14:52   
Anja24
No, a katera ve, če moram kljub temu, da sem noseča oz. da bom imela čez 2mes user posted image  in bom v porodniški, hodit na tiste intervjuje oz. razgovore o iskanju zaposlitve in tista glupa predavanja???

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?