|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4urni delovni čas in del. doba
12.11.2008 15:54:29   
J.L.
v primeru zaposlitve za krajši delovni čas (4ure) me zanima, če se rtto pozna pri pokojnini oz. delovni dobi? kako se šteje? za teh par uric ali normalno kot pri rednem delovnem času??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
12.11.2008 16:02:14   
Anonimen
Šteje se cela delavna doba.Sem še enkrat vprašala na socjalni,ker ene trdijo da teče le polovična.

(odgovor članu J.L.)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
12.11.2008 16:03:52   
vesna.com
Ja pol bi vsi delal 4 ure a neuser posted image ? Če koristiš 4urni delavnik do treh let zaradi otroka ti ostale 4ure pokojninskega zavarovanja plačuje država.Če pač delaš na 4 ure, ti teče polovična del. doba, razen če si sama doplačuješ.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
12.11.2008 16:08:53   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: vesna.com

Ja pol bi vsi delal 4 ure a neuser posted image ? Če koristiš 4urni delavnik do treh let zaradi otroka ti ostale 4ure pokojninskega zavarovanja plačuje država.Če pač delaš na 4 ure, ti teče polovična del. doba, razen če si sama doplačuješ.


Tako je, teče le polovična doba, na socialni so jo pa pihnili.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
12.11.2008 16:16:50   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: vesna.com

Ja pol bi vsi delal 4 ure a neuser posted image ? Če koristiš 4urni delavnik do treh let zaradi otroka ti ostale 4ure pokojninskega zavarovanja plačuje država.Če pač delaš na 4 ure, ti teče polovična del. doba, razen če si sama doplačuješ.


se pravi, če dobim po izteku P zaposlitev za 4h, mi do 3 let pripada oz. se mi šteje teh 4ur kot, če bi delala normalen del. čas ali kako?


(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
12.11.2008 16:23:04   
lukec
Teče ti polovična delovna doba, ti pa država plača prispevke do polne dobe, Samo prispevke ne pa let.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
12.11.2008 17:03:01   
KT
Če si že v osnovi zaposlena za skrajšan delovni čas, potem velja tako kot so ti napisale moje predhodnice (v delovno dobo se ti šteje le sorazmerni čas, prispevke do polne delovne dobe si lahko doplačaš sama), če pa uveljavljaš polovični delovni čas iz naslova polovičnega delovnega časa do otrokovega 3.leta starosti, ti delodajalec plačuje prispevke za 4 ure na dan in izplačuje plačo za 4 ure na dan, država pa plačuje samo prispevke za preostale 4 ure na dan (in ne plače) - a le sorazmerni del minimalne plače. Teče pa ti polna delovna doba. Prilagam še zadevna člena iz zakona.  

48. člen

(pravica staršev do krajšega delovnega časa)

Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas.
Eden od staršev, ki neguje in varuje težje gibalno oviranega otroka ali zmerno ali težje duševno prizadetega otroka, ima pravico delati krajši delovni čas tudi po tretjem letu starosti otroka, vendar ne dlje kot do 18. leta starosti otroka.
V primerih iz prvega in drugega odstavka tega člena delodajalec delavcu zagotavlja pravico do plače po dejanski delovni obveznosti, Republika Slovenija pa mu zagotavlja do polne delovne obveznosti plačilo prispevkov za socialno varnost od sorazmernega dela minimalne plače. Republika Slovenija plačuje prispevke zavarovanca in delodajalca za obvezno pokojninsko in invalidsko zavarovanje, zavarovanje za primer brezposelnosti, za starševsko varstvo, za zdravstveno zavarovanje pa prispevke za primer bolezni in poškodbe izven dela, za pravice do zdravstvenih storitev, povračila potnih stroškov, pogrebnino in posmrtnino. Republika Slovenija plačuje prispevke po stopnjah, določenih z zakonom, ki določa stopnje prispevkov za socialno varnost.
Krajši delovni čas mora obsegati najmanj polovično tedensko delovno obveznost.

49. člen

(uveljavljanje pravice)

Pravica iz drugega odstavka 48. člena in drugega odstavka 48.a člena tega zakona se uveljavlja pri centru za socialno delo na podlagi mnenja zdravniške komisije.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
12.11.2008 18:51:56   
Anonimen
Potem so me pa pravilno obvestiliuser posted image

(odgovor članu KT)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
12.11.2008 19:49:09   
lukec
KT, ampak kje v tem členu piše, da ti teče polna delovna doba?

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
12.11.2008 20:02:17   
lukec
Je pa res, da teče pokojninska doba kar ni isto kot delovna.
No, če katera kaj bolj konkretnega najde, tudi mene zanima ta zadeva.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
12.11.2008 20:23:26   
urška76
Meni je na CSD rekla da ti teče polna pokojninska doba (sej to je pol itak za penzijo), imaš pa samo polovično delovno dobo (ki ti pride prav samo v primerih napredovanja, ki so vezana na delovno dobo, pa jubilejne nagrade in take zadevšne).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
12.11.2008 21:07:36   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: urška76

Meni je na CSD rekla da ti teče polna pokojninska doba (sej to je pol itak za penzijo), imaš pa samo polovično delovno dobo (ki ti pride prav samo v primerih napredovanja, ki so vezana na delovno dobo, pa jubilejne nagrade in take zadevšne).


Evo, s tem odgovorom bi se jaz povsem strinjala. Teče ti polna pokojninska, delovna pa NE. Torej polovično ti teče delovna doba, na katero so vezani npr. dodatek na delovno dobo, jubilejna nagrada ...

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
13.11.2008 4:33:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

IZVIRNO SPOROČILO: urška76

Meni je na CSD rekla da ti teče polna pokojninska doba (sej to je pol itak za penzijo), imaš pa samo polovično delovno dobo (ki ti pride prav samo v primerih napredovanja, ki so vezana na delovno dobo, pa jubilejne nagrade in take zadevšne).


Evo, s tem odgovorom bi se jaz povsem strinjala. Teče ti polna pokojninska, delovna pa NE. Torej polovično ti teče delovna doba, na katero so vezani npr. dodatek na delovno dobo, jubilejna nagrada ...


Hmmm ampak jaz sem že pri prvi punčki koristila 4 urni delavnik pa sem imela januarja 10 let službe in dobila jubilejno nagrado...Mi je normalno tekla doba.

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
13.1.2009 15:44:10   
Brbs
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas.


Kaj to pomeni, da neguje in varuje otroka - upam, da ni ta pravica do krajšega delovnega časa vezana na (ne)prisotnost otroka v vrtcu???

Kolko vas je, kjer to pravico koristi očka?

lp



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4urni delovni čas in del. doba
13.1.2009 19:09:49   
CatJa
Seveda je lahko v vrtcu. Moj je bil no, čeprav sem to koristila. In veliko naših strank-očkov koristi to možnost.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?