|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 urni delovnik in obračin davka iz plače
12.11.2008 19:27:14   
Rožica*
Živjo!

Mene pa zanima, kako je pri obračunu davka iz minimalne plače pri 4 urnem delovniku.
Po informacijah s strani delodajalca naj bi bila moja osnova za obračun davka prenizka, zato mi ne more obračunati davka.user posted image
Iz računovodstva so me obvestili, da bom pač morala plačati potem okoli XXX€ dohodnine. In da to ni nič kaj takega.
Vendar v mojem primeru je, saj je moja plača skupaj z prispevki nižja od zneska dohodnine, ki naj bi me čakal naslednje leto.

Zanima me kako vam ostalim obračunavajo davek?

Prosim pomoč.

Se res ne da odvesti davka? Meni se to zdi nemogoče.

lp.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 urni delovnik in obračin davka iz plače
12.11.2008 19:34:36   
MAŠKA
Če ti je to edini dohodek, ne boš na koncu leta nič kaj doplačala. Če pa imaš še kakšen drug vir dohodkov, pa mislim, da je tehnično izvedljivo, da ti povečajo osnovo za obračun akontacije dohodnine. Amapak to pomeni, da boš zaradi tega prejemala zdaj nižjo neto plačo.

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 urni delovnik in obračin davka iz plače
12.11.2008 19:47:11   
Rožica*
Ja saj to vem.

Mene tehnično zanima, kako bi se dalo obračunat.
Kako obračunat, prikazat da ne bo gospa na Dursu zavrnila.

Sem mogoče malo slabo razložila.
Grem brskat po netu, da najdem kar me zanima.
Če pa je katera, ki se ukvarja s tem bi prosila za pomoč.





(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 urni delovnik in obračin davka iz plače
12.11.2008 20:22:27   
MAŠKA
Odvisno je kakšen program uprablja delodajalec za obračun plač. Jaz lahko delavcu vnesem ročno % dohodnine. Seveda pa moraš prej sešeteti vse svoje mesečne dohodke in jih javiti v računovodstvo. Na osnovi tega zneska se določi odstotek akontacije - na osnovi lestvice za obračun dohodnine, ki je objavljena na spletnih straneh DURS-a za celo leto že v naprej.

In gospa na DURSU ne bo zavrnila, saj je takšen obračun pravilen, v nasprotnem primeru plačuješ manj kot bi morala.

Če pa je to tvoj edini dohodek, pa ni potrebno spreminjati ničesar v zvezi z akontacijo dohodnine.

< Sporočilo je popravil MAŠKA -- 12.11.2008 20:24:03 >

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 urni delovnik in obračin davka iz plače
12.11.2008 20:51:00   
Rožica*
Ej Maška HVALA.
Saj to sem razmišljala da bi spremenila odstotek.
Pol bo pa štimalo in ne bo komplicirala.....

Saj to mi je problem, ker zdaj sploh ne plačujem, ker je naša računovodkinja popolnoma zmedena, ker sem zaposlena na 4 ure in ji marsikaj ni jasno.

Bom jutri oz. ta teden malo prgledala papirje pa bi te prosila za pomoč, če bom še mela kakšno vprašanje .

A Lahko preko ZS?


< Sporočilo je popravil Rožica* -- 12.11.2008 20:52:42 >

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 urni delovnik in obračin davka iz plače
12.11.2008 21:57:39   
MAŠKA
Lahko.

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?