|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Gospodinjska dela - kolikokrat na teden?
16.1.2009 8:37:28   
urška84
IZVIRNO SPOROČILO: Spiria

Mene pa zanima, kako vam nekaterim znese pomivat po tleh sam 1x na teden?? Pri nas so tla umazana vsak 2. ali 3. dan, pa nimamo majhnih otrok, user posted image
Kakšne talne obloge imate? Vam nikoli ne kapne po tleh kaka tekočina, ki pusti flek, se vedno striktno sezuvate nekje zunaj - posebej zdaj, ko je zunaj vse mokro? OK, saj sesamo ali pometamo, ampak še vedno so po laminatu kaki fleki in je ful grdo za videt, zato čistimo tla 2-3x na teden in mi gre to tolk na živce...


Midva sva dva, imava mačko. Pometam, sesam in brišem (prah in tla) enkrat tedensko (no, včasih sem že kdaj dvakrat na teden na hitro pometla, ampak redko). Kako mi znese? V stanovanju sva v copatih, mačka praktično ne pušča dlak. Sezuvava se na mini tekaču, ki je v predsobi, nikoli pa s čevlji po stanovanju- niti obiski ne. Čevlje itak pereva. Edinokar vsak dan naredim je, da na balkonu za mačko s swipperjem v petih sekundah posesam pesek, ki ga iz WC-ja nanese s tačkam.user posted image  Aja, kar mi pade na tla ko kuham, se tisti moment pobere/obriše.

_____________________________

Urshy Art

(odgovor članu Spiria)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Gospodinjska dela - kolikokrat na teden?
16.1.2009 8:43:18   
*Ema*
Perem 4 stroje tedensko
- likam 1x tedensko
- prah brišem po potrebi
- postelnjino preoblečem 1x tedensko
- sesam 2x tedensko
- kuhinjo pomijem vsak dan, ker se veliko kuha
- ostale prostore pomijem1x tedensko
- generalka vsak letni čas user posted image
- omare tudi vsak letni čas
- okna1x mesečno, pozimi kadar ne zmrzuje
- vrata po potrebi
- zavese takrat ko pomivam okna
- kopalnico 1x tedensko, školjko vsak dan

< Sporočilo je popravil *Ema* -- 16.1.2009 8:44:25 >

(odgovor članu urška84)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Gospodinjska dela - kolikokrat na teden?
16.1.2009 18:49:22   
Aja1
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Torej, kolikokrat na teden/mesec:

- perete cunje (jaz vsak dan najmanj 1 stroj)  - 2-3 stroje na teden (ponavadi čez vikend)

- likate cunje (1-2x na teden zvečer ob filmu) - 1x na teden po cca eno uro

- brišete prah (vsak 2. dan) - po potrebi

- sesate (vsak dan)- vsak 2. dan

- umivate tla (vsak 2. dan) - 1x na teden (hodimo samo v copatih, jemo samo za mizo)

- imate generalno pospravljanje stanovanja (1-2x na mesec) - ga nimam, pospravljam sproti

- menjavate posteljnino (vsake 14 dni) - enako

- perete zavese (2x na leto) - k sreči jih nimam (imam lamele)

- umivate okna, vrata (2x na leto) - 3x letno, balkonska vrata večkrat

- čistite in spravljate stvari po omarah - v smislu pomladanskega čiščenja (1-2   na leto) - enako

- čistite kopalnico (vsak 2. dan) - 1x na teden

Zanima me, ker mi moj nonstop teži, da preveč delam in da kompliciram in da drugi pol manj čistijo, perejo...


_____________________________




(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Gospodinjska dela - kolikokrat na teden?
16.1.2009 19:04:23   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Torej, kolikokrat na teden/mesec:

- perete cunje (jaz vsak dan najmanj 1 stroj) 2 stroja vsak vikend

- likate cunje (1-2x na teden zvečer ob filmu) 1x na teden, ko gre mala spat

- brišete prah (vsak 2. dan) 2x na teden (med teden 1x in soboto zjurtaj)

- sesate (vsak dan) 2x na teden (večkrat, ko bo moja Neža začela plazit po stanovanju) user posted image

- umivate tla (vsak 2. dan) 2x na teden (večkrat, ko be Neža začela plazit po stanovanju user posted image )

- imate generalno pospravljanje stanovanja (1-2x na mesec) Soboto zjutraj z user posted image

- menjavate posteljnino (vsake 14 dni) isto, vsak teden, ko je poletje

- perete zavese (2x na leto) jih nimam user posted image

- umivate okna, vrata (2x na leto) isto

- čistite in spravljate stvari po omarah - v smislu pomladanskega čiščenja (1-2   na leto) isto

- čistite kopalnico (vsak 2. dan) pobrisamo po vsaki porabi in intensivni čiščenje v soboto 

Zanima me, ker mi moj nonstop teži, da preveč delam in da kompliciram in da drugi pol manj čistijo, perejo...
Moja mamo non stop dela pri hiši in tudi večkrat ji rečemo, da ne zna malo časa zase vzet. Nima več malih otrok, da je vedno čisto doma, vendar vedno nekaj najde user posted image


_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Gospodinjska dela - kolikokrat na teden?
16.1.2009 21:22:30   
Anonimen
Pri nas tla ne smejo biti umazana, ne vem, zakaj, občutek pač, tako, da  jih pomijem skoraj vsak dan in to v kuhinji in dnevni sobi. Pa ko okna spucam se sigurno otroci na šipe nalimajo (kot da se šele takrat ven kaj vidiuser posted image ), zdaj so pa nekaj časa že umazana (znižujem kriterije), ampak samo zaradi prstov. Ostalo pa podobno kot druge ali po potrebi, edino posteljnino včasih zamudim na 3 tedne. Pa brez sušilca bi bilo težko, brez njega bi najbrž večinoma časa stala ob likalniku in kupu cunj.

(odgovor članu Neža7)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Gospodinjska dela - kolikokrat na teden?
17.1.2009 16:14:58   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Spiria

Mene pa zanima, kako vam nekaterim znese pomivat po tleh sam 1x na teden?? Pri nas so tla umazana vsak 2. ali 3. dan, pa nimamo majhnih otrok, user posted image
Kakšne talne obloge imate? Vam nikoli ne kapne po tleh kaka tekočina, ki pusti flek, se vedno striktno sezuvate nekje zunaj - posebej zdaj, ko je zunaj vse mokro? OK, saj sesamo ali pometamo, ampak še vedno so po laminatu kaki fleki in je ful grdo za videt, zato čistimo tla 2-3x na teden in mi gre to tolk na živce...


Laminat. Flekast je itak skoz. Odtise mačjih tac pa najinih tac jemljem kot dekoracijouser posted image

Ko bom velika ga pa vržem ven, ker je čisto sranje.

(odgovor članu Spiria)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Gospodinjska dela - kolikokrat na teden?
17.1.2009 19:12:56   
janca
Pri nas gre pa vse sproti. Ko je kaj umazano se pač pomije. Generalk nimamo in upam, da jih tudi v bodoče ne bo.
Perem vsak dan (nas je pet), likam nikoli, zaves ne peremo, ker ji nimamo. Glede na to, da se sezuvamo, vsi brez izjeme, pomivam enkrat tedensko. Okna, vrata kadar je umazano, redkokdaj pa vse naenkrat. Prah vsak dan. Posteljnino na 14 dni.
Kuham tudi ne vsak dan. Kakor me prime. To je pa to. Prostega časa kar nekaj. Koliko si ga nardiš toliko ga imaš. Aja avta tudi ne pucam, ker je to delo mojegauser posted image .  Če sem pa kaj pozabla pa še napišem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Gospodinjska dela - kolikokrat na teden?
17.1.2009 19:40:50   
Olivija
v mojem horoskopu za 2009 piše: zaposlite gospodinjsko pomoč, ker boste v službi preveč obremenjeni. user posted image

Se pa jaz z gospodinjskimi deli zelo malo ubadam (on mogoče malo več), tisto najbolj nujno še nekako naredim. Posesamo 1x na teden, zdaj mogoče 2x, zaradi centralne. Pomijemo 1x na teden, ali pa tudi na 2 tedna (pa imamo tudi laminat in mačka). Peremo samo za vikend. Brisanje prahu user posted image - to pa raj sploh ne napišem, ker se niti ne spomnim, kdaj sem se tega opravila nazadnje lotila. user posted image Zaves nimamo, okna pa samo on pomiva, jaz jih sploh ne opazim. Se mi pa potem zelo dopade razgled in čistih oken. Nazadnje sem pomila okno v pisarni, ker tisto je bilo pa celo meni preveč umazano. Naše čistilke v službi pa ... no comment.

Likanje - sproti, tisto najbolj nujno, ostalo pa sušilec naredi.

Evo, pa kljub temu se mi zdi, da je dan prekratek ...


< Sporočilo je popravil Olivija -- 17.1.2009 19:47:32 >

(odgovor članu janca)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Gospodinjska dela - kolikokrat na teden?
17.1.2009 20:24:46   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Torej, kolikokrat na teden/mesec:

- perete cunje (jaz vsak dan najmanj 1 stroj) - 2-3x na teden - po potrebi tudi več - odvisno pač, koliko se mi nabere umazanega perila.

- likate cunje (1-2x na teden zvečer ob filmu) - največ 1x na teden, ker se mi jih še v enem tednu pogosto ne nabere tolk, da bi se jih splačalo likat - kar se ne mečka namreč kar zložim in pospravim

- brišete prah (vsak 2. dan) - 1x na teden

- sesate (vsak dan) - zanekrat 1x na teden, če mi mala kaj nadrobi po tleh, pa pač tisto sproti posesam, ampak to je redko - morda bo treba pogosteje, ko bo večja

- umivate tla (vsak 2. dan) - 1x na teden - itak ne hodimo obuti not in še tistih 1x na teden, ko najprej posesam in nato še obrišem, je voda praktično čista

- imate generalno pospravljanje stanovanja (1-2x na mesec) -  3-4x na leto

- menjavate posteljnino (vsake 14 dni) - tudi vsake 14 dni

- perete zavese (2x na leto) - isto 2x na leto

- umivate okna, vrata (2x na leto) - isto 2x na leto

- čistite in spravljate stvari po omarah - v smislu pomladanskega čiščenja (1-2   na leto) - isto

- čistite kopalnico (vsak 2. dan) - celo kopalnico 1x na teden, drugače pa wc školjko in po tleh še dodatno kakih 2x vmes umijem, pa pipo in umivalnik še večkrat kar vmes, ko se umivam, mimogrede obrišem

Zanima me, ker mi moj nonstop teži, da preveč delam in da kompliciram in da drugi pol manj čistijo, perejo...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Gospodinjska dela - kolikokrat na teden?
17.1.2009 20:33:43   
ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Torej, kolikokrat na teden/mesec:

- perete cunje (jaz vsak dan najmanj 1 stroj) isto

- likate cunje (1-2x na teden zvečer ob filmu 1 na teden

- brišete prah (vsak 2. dan) -2 na teden

- sesate (vsak dan) - vsak drug dan

- umivate tla (vsak 2. dan)dvakrat na teden

- imate generalno pospravljanje stanovanja (1-2x na mesec)2 na leto

- menjavate posteljnino (vsake 14 dni) enkrat na teden

- perete zavese (2x na leto) -enkrat na dva mesca

- umivate okna, vrata (2x na leto) - enkrat na mesec

- čistite in spravljate stvari po omarah - v smislu pomladanskega čiščenja (1-2   na leto) - sproti

- čistite kopalnico (vsak 2. dan) - isto




(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Gospodinjska dela - kolikokrat na teden?
17.1.2009 20:36:59   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Torej, kolikokrat na teden/mesec:

- perete cunje (jaz vsak dan najmanj 1 stroj) 4x na teden

- likate cunje (1-2x na teden zvečer ob filmu) vsako jutro preden grem v službo

- brišete prah (vsak 2. dan) enkrat na teden

- sesate (vsak dan) 2-3 krat na teden

- umivate tla (vsak 2. dan) 1 x na teden

- imate generalno pospravljanje stanovanja (1-2x na mesec) nimam, ker pospravljam sproti

- menjavate posteljnino (vsake 14 dni) na 2 do 3 tedne

- perete zavese (2x na leto) isto

- umivate okna, vrata (2x na leto) okna dvakrat na leto, notranja vrata vsak teden

- čistite in spravljate stvari po omarah - v smislu pomladanskega čiščenja (1-2   na leto) večkrat na leto, ene petkrat morda

- čistite kopalnico (vsak 2. dan) enkrat ali dvakrat na teden

Zanima me, ker mi moj nonstop teži, da preveč delam in da kompliciram in da drugi pol manj čistijo, perejo...


Za WC pa nisi vrašala, no, tega pa zagotovo vsak dan oz. dvakrat na dan.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?