|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 9:22:43   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
Nič lepšega kot z 10 letnim zaostankom dudlat srednjšolsko matematiko user posted image

Pssst... to mene še čaka - s 15-letnim zaostankom user posted image ... malo še počakaj, pa boš videla, kako bom (najbrž) maturitetni tečaj delala na RR. user posted image

Aja, pa to (ZDA) ni mladostniška želja. Mladostniška želja je bila, da postanem astronavtka user posted image . In ker je bila to samo mladostniška želja, je zdaj ni več. ZDA pa je želja, ki traja od mladostništva. Zdaj je samo počasi res že čas, da jo začnem uresničevati.

---------------------
Stara, toplo ti polagam na dušo, raje se loti najprej mature user posted image ...


_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 9:23:45   
Kerensa*
Ja, ja, saj to bo v teh treh letih. Dovolj časa, da še 2x cepnem, če bo treba. user posted image

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 9:46:42   
Katey
Sicer nisem brala vsega, ampak vidim Kerensa da te je tale USA zmešala ko sto user posted image .
Če bi šlo vse po planih bi mi letos preživeli dopust v Ameriki točneje v Texasu, kjer živi stric od moje mame in je upokojeni veterinar s svojo kliniko, to omenjam zato, ker načeloma je vetrinar v Ameriki nekako tako dobro situiran kot pri nas zelo zelo dober kirurg, pa vendar se je v zadnjih petih letih to pri njih močno spremenilo, kriza je baje veliko večja kot je dejansko prikazana svetu, vsaj tako pravi stric.
Pri njih je važno samo koliko USD imaš in kakšno zavarovanje, s službami pa ja trenutno kriza in ogromno ljudi je narobu preživetja.
Ne vem če si si izbrala ravo pravi čas za življenje v 'obljubljeni deželi'. Pa vseeno če greš, srečno.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 9:48:11   
Freycha
prebrala od začetka do konca vse, pa lahko rečem le, da si zelo neodgovorna oseba do svojih otrok.
- nimaš izobrazbe
- nimaš možnosti neke dobre zaposlitve
- nimaš možnosti normalnega življenja (ker si ga še šolani američani težko privoščijo),

pa še kar siliš.......

Nekaj je, če se spraviš na avanturo pri 20. letih, brez otrok in ko misliš, da je ves svet tvoj. Drugo pa je, če se spraviš z dvema otrokoma to počet, ko bosta mogče zaradi tvoje fiksne ideje trpela če ne celo življenje, pa vsaj nekaj let.

nekaj mi povej. Za dobro šolanje (kot ga poznamo v SLO) otrok ne boš imela denarja, to je jasno. Kaj boš torej svojim otrokom nudila, da bosta normalno živela? Tvojo fiksno idejo? besede: znajdite se, jaz sem se mogla tudi?!

ma ne morem verjeti no, da si res tako neodgovorna........

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 9:52:45   
Kerensa*
Če malo zafilozofiram user posted image  - čas je vedno napačen IN vedno pravi. Trenutno je napačen zato, ker je recesija (kar pri selitvi torej pomenj manjše možnosti kreditov, višje obresti, ostrejši pogoji celo za najem, manjša možnost zaposlitve, večja nestabilnost zaposlitve, nižje plače, višji stroški itd.), pravi pa je trenutno zato (in za tiste), ker je recesija ena fajn žvau user posted image  za tiste, ki se znajdejo. Grda primerjava, ampak vseeno - tudi vojna (in čas po njej) je dobra priložnost za nov začetek. Če se znajdeš. Jaz sem zase prepričana, da se. Ne pričakujem, da mi bo (kjerkoli) postlano z rožicami in ne pričakujem, da mi (kjerkoli) ne bo treba delati. Da bi bil pa (v razvitem svetu, brez ekstremov) nekdo, ki dela, lačen in na cesti - ne. Streh nad glavo je dovolj, hrane pa (zaenkrat) tudi. Saj ni pravično razporejeno, vem (kaj sploh je pravičnost - za vse enako? - nope, kdor več dela, naj tudi več ima), ampak kakor sem že nekajkrat napisala - ne iščem luksuza.

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 9:56:17   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
prebrala od začetka do konca vse, pa lahko rečem le, da si zelo neodgovorna oseba do svojih otrok.
- nimaš izobrazbe
- nimaš možnosti neke dobre zaposlitve
- nimaš možnosti normalnega življenja (ker si ga še šolani američani težko privoščijo),

pa še kar siliš.......

Nekaj je, če se spraviš na avanturo pri 20. letih, brez otrok in ko misliš, da je ves svet tvoj. Drugo pa je, če se spraviš z dvema otrokoma to počet, ko bosta mogče zaradi tvoje fiksne ideje trpela če ne celo življenje, pa vsaj nekaj let.

nekaj mi povej. Za dobro šolanje (kot ga poznamo v SLO) otrok ne boš imela denarja, to je jasno. Kaj boš torej svojim otrokom nudila, da bosta normalno živela? Tvojo fiksno idejo? besede: znajdite se, jaz sem se mogla tudi?!

ma ne morem verjeti no, da si res tako neodgovorna........

Pa pojdiva po točkah, kakor si šla ti user posted image :
1.) Trenutno nimam izobrazbe (no, samo OŠ, ampak izobrazba pa taka, ja user posted image ). V treh letih lahko naredim maturitetni tečaj in dva letnika faksa (do selitve). To je več, kakor ima marsikdo. Torej je moja trenutno ne-izobrazba popolnoma nepomemben podatek. Zame.
2.) Zakaj nimam možnosti normalne zaposlitve? Kaj, v končni fazi, sploh je normalna zaposlitev?
3.) Zakaj nimam možnosti normalnega življenja (pod normalno dajmo normalno kakor v SLO)?
4.) Zakaj predvidevaš, da ne bom imela denarja za šolanje otrok? Iz česa je to jasno?
5.) Znašla se bom pa zagotovo, tega se pa ni za bat'. user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   [Brisano sporočilo]
25.2.2009 10:07:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:09:39   
Freycha
1. če do 30 leta nisi naredila nič kar se šolanja tiče, da bi imela vsaj srednjo šolo narejeno, kako naj ti verjamem, da bi sedaj?
2. možnosti nimaš zato, ker nimaš šole. Pa četudi imaš srednjo šolo in dva letnika faksa, si gor še vedno enako nuli..... če je zate delo v McDonaldsu dobra služba, al pa imeti tri šihte, da lahko plačaš najemnino, zavarovanja, hrano, ostale stroške in še šolnino za otroke, potem to ni dobra možnost..... aja, pa tut s tremi šihti ne bi imela možnosti vse to plačati - žal!
3. zaradi vsega gor naštetega (BTW kaj zate pomeni luskuz? da ne živiš s ščurki? Težka bo.....)
4. zato, ker nimajo američani, ki od rostva otrok šparajo denar za šolanje. Koliko pa imaš ti danes našparanega? Nič! Vsaj tako si enkrat trdila.... mater imaš veliko za ponuditi otrokom. Lahko jih pa daš v javno šolstvo, pa pomožnosti v res kako slabo šolo, kjer bo otrok še v kake ****rije padel (sej veš, pištole, droga, preprodajanje..... itd.... ker verjeto sama veš, da je tega OGROMNO v ZDA; še en podatek... nekje sem brala, da je vsako minuto nekih 7 al koliko ljudi ubiti - ja super no!)
5. ti se boš že znašla.... ok, ne bom temu oporekala. Kaj imaš pa otrokom za nudit? Samo to me zanima......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:14:14   
Freycha
lukrecija user posted image  sva istih misli user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   [Brisano sporočilo]
25.2.2009 10:15:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:17:09   
Freycha
Pa še nekaj: če je to le provokacija, da se nekaj dogaja in da se piše, si huda pra.sica, da zavajaš s tem ljudi, ki so ti napisali svega in svašta, dajali linke, iskali strani itd.......

raje povej, da je to samo neka tvoja želja, ki se ve, da ni uresničljiva, pa bomo malo filozofirali pa sanjali, pa bo vsem luštno......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:17:56   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija
1. Nimaš izobrazbe zato, ker si lena za učenje. To je dejstvo. Vidiš.... tukaj si kupi ena jajca, da boš začela celo z glavo razmišljati.
2. Kaj sploh je normalno? Ali je to paranomalni svet? Ali je to svet v katerem živimo mi, ti, oni, vsi.... Stara... bluziš za popi..zdit.  Kar nekaj pišeš. obračaš besede.
3. Pustimo besedo normalno ob strani. Ti ne pristoji. To ni kompliment. Poglej... ti si takšen egocentrik, da te srat pritisne. Boli te kva bodo občutili otroc. Saj so prilagodljivi, praviš. Boli te kva misli tvoj dragi.... ve, da ti mora popuščati, če te ne želi zapustiti. Boli te ku*rac če kadiš v flatu zraven otrok, čeprav ti je jasno, da je to nezdravo za njihova pljuča. Lena si za pospravljanje. Lena si za kuhanje. Lena si zdrav lajf. Lena si za učenje.

Imaš samo tisto faking najstniško egocentrično iskrico in smisel za provokacijo. Ampak še vedno si lena.

4. Vsi tukaj gor predvidevamo, da ne boš imela keša za lajf, ker ti že čisto enostavne računice delajo probleme. 1 + 1 že ne gre čez. Vse imaš napisano na tej temi... pa še vedno ti ni jasno.

5. Znašla se boš, ja. Mogoče bo tebi fajn med temi tvojimi impulzi v glavi, ki zadovoljijo tvojo egocentričnost. Vprašanje pa je... kako bodo to občutili tvoji otroc in mož.

1.) To, da sem lena za učenje, brez problema priznam. No, morda niti ne lena, ampak dejstvo zame je, da me uradni izobraževalni sistem ne zanima in da mi list formata A4 (beri: spričevalo) ne pomeni kaj dosti. A kljub temu to ne pomeni, da same sebe ne morem nekako prisiliti, da naredim šolo. Če najdem dovolj dober razlog za to, da se nekaj let "mučim". user posted image  Ta točka torej odpade.
2.) Vprašanje "Kaj je normalno življenje?" ni obračanje besed. Tudi sama vidim, da vas je veliko, ki trdite, da nimam možnosti za normalno življenje. Zato sem pa samo lepo vprašala, kaj je normalno - da vidim, zakaj naj jaz ne bi mogla normalno živeti.
3.) Beseda "normalna" mi ne bi pristajala samo v primeru in samo od človeka, ki noče, ne zna ali ne more sprejemati drugačnosti. Če živim drugače od večine, to še ne pomeni, da nisem normalna. Samo drugačna sem. In če sem na trenutke pri čem tudi malo usekana user posted image , tudi ni krize. O tem, da me ne zanima, kaj mislijo Kamikaza in otroka, bi se pa najbrž dalo debatirati, ampak najbrž prav tako nima smisla, kajne? Vsaj toliko ga nima, da bi to počeli midve. user posted image  Enako velja za kajenje v stanovanju. Lena za pospravljanje in kuhanje? Seveda sem. Ker me to ne zanima ravno najbolj. Bi me moralo, da bi bila normalna za... družbo? Hvala lepa. Dokler nihče ni lačen ali bolan zaradi tega (zakaj neki so izumili dostavo hrane na dom? user posted image ), ni krize. Zdrav lajf? Sredi Ljubljane? Ali NY? En Actimel na dan in tek na Grad mi bosta pa res pomagala, ja. user posted image
4.) 1 + 1... hmmm... katera računica mi ne gre skozi, če si pa sploh že nisem izračunala, koliko bomo potrebovali za življenje, kakršnega sem si zamislila?
5.) Pod "znašla se bom" pa lahko daš tudi to, da se bom znašla tako, da bo za vse prav. Če pa slučajno kaj ne bo (kar se lahko mimogrede zgodi), bom pa tebe vprašala za nasvet. Po napisanem namreč sklepam, da je pri tebi vse prav user posted image , tako, da mi boš zagotovo vedela svetovati.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:19:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
Pa še nekaj: če je to le provokacija, da se nekaj dogaja in da se piše, si huda pra.sica, da zavajaš s tem ljudi, ki so ti napisali svega in svašta, dajali linke, iskali strani itd.......

Verjemi ali ne (in vse ostale tudi, seveda) - tako zelo dolgčas mi pa ni. In, v končni fazi - saj smo na istem, kakor pri nepremičninah. Kdor bo želel pomagati, bo pomagal. Kdor ne bo, pa ne bo. Saj mu ni treba. Zame velja enako, kakor za vse ostale - forum je javen in baje lahko vprašam za nasvet. Zakaj torej ne bi? Če bi ves čas razmišljala o tem, kaj bo kdo rekel... oh. user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:21:52   
Freycha
ne pravim, da ne smeš vprašat..... hočem samo povedati, da če je vse to bla bla, da na tej točki nehaj oz. se zjasni zato, ker so si ene (pika zoja, vsa čast) res vzele ogromno časa, da so ti pisale, dajale linke, strani itd... pa še hvala lepa nisem zasledila, da bi jim napisala......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:24:05   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija
1. Nimaš izobrazbe zato, ker si lena za učenje. To je dejstvo. Vidiš.... tukaj si kupi ena jajca, da boš začela celo z glavo razmišljati.
2. Kaj sploh je normalno? Ali je to paranomalni svet? Ali je to svet v katerem živimo mi, ti, oni, vsi.... Stara... bluziš za popi..zdit.  Kar nekaj pišeš. obračaš besede.
3. Pustimo besedo normalno ob strani. Ti ne pristoji. To ni kompliment. Poglej... ti si takšen egocentrik, da te srat pritisne. Boli te kva bodo občutili otroc. Saj so prilagodljivi, praviš. Boli te kva misli tvoj dragi.... ve, da ti mora popuščati, če te ne želi zapustiti. Boli te ku*rac če kadiš v flatu zraven otrok, čeprav ti je jasno, da je to nezdravo za njihova pljuča. Lena si za pospravljanje. Lena si za kuhanje. Lena si zdrav lajf. Lena si za učenje.

Imaš samo tisto faking najstniško egocentrično iskrico in smisel za provokacijo. Ampak še vedno si lena.

4. Vsi tukaj gor predvidevamo, da ne boš imela keša za lajf, ker ti že čisto enostavne računice delajo probleme. 1 + 1 že ne gre čez. Vse imaš napisano na tej temi... pa še vedno ti ni jasno.

5. Znašla se boš, ja. Mogoče bo tebi fajn med temi tvojimi impulzi v glavi, ki zadovoljijo tvojo egocentričnost. Vprašanje pa je... kako bodo to občutili tvoji otroc in mož.

1.) To, da sem lena za učenje, brez problema priznam. No, morda niti ne lena, ampak dejstvo zame je, da me uradni izobraževalni sistem ne zanima in da mi list formata A4 (beri: spričevalo) ne pomeni kaj dosti. A kljub temu to ne pomeni, da same sebe ne morem nekako prisiliti, da naredim šolo. Če najdem dovolj dober razlog za to, da se nekaj let "mučim". user posted image  Ta točka torej odpade.
2.) Vprašanje "Kaj je normalno življenje?" ni obračanje besed. Tudi sama vidim, da vas je veliko, ki trdite, da nimam možnosti za normalno življenje. Zato sem pa samo lepo vprašala, kaj je normalno - da vidim, zakaj naj jaz ne bi mogla normalno živeti.
3.) Beseda "normalna" mi ne bi pristajala samo v primeru in samo od človeka, ki noče, ne zna ali ne more sprejemati drugačnosti. Če živim drugače od večine, to še ne pomeni, da nisem normalna. Samo drugačna sem. In če sem na trenutke pri čem tudi malo usekana user posted image , tudi ni krize. O tem, da me ne zanima, kaj mislijo Kamikaza in otroka, bi se pa najbrž dalo debatirati, ampak najbrž prav tako nima smisla, kajne? Vsaj toliko ga nima, da bi to počeli midve. user posted image  Enako velja za kajenje v stanovanju. Lena za pospravljanje in kuhanje? Seveda sem. Ker me to ne zanima ravno najbolj. Bi me moralo, da bi bila normalna za... družbo? Hvala lepa. Dokler nihče ni lačen ali bolan zaradi tega (zakaj neki so izumili dostavo hrane na dom? user posted image ), ni krize. Zdrav lajf? Sredi Ljubljane? Ali NY? En Actimel na dan in tek na Grad mi bosta pa res pomagala, ja. user posted image
4.) 1 + 1... hmmm... katera računica mi ne gre skozi, če si pa sploh že nisem izračunala, koliko bomo potrebovali za življenje, kakršnega sem si zamislila?
5.) Pod "znašla se bom" pa lahko daš tudi to, da se bom znašla tako, da bo za vse prav. Če pa slučajno kaj ne bo (kar se lahko mimogrede zgodi), bom pa tebe vprašala za nasvet. Po napisanem namreč sklepam, da je pri tebi vse prav user posted image , tako, da mi boš zagotovo vedela svetovati.


Samo pod tole na hitro, pa zaključim na tej brezplodni temi: Karnisa, tebi manjka tisti kolešček v glavi, ki smeti ven meče. (tako je vedno rekla moja stara mama Volga)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:24:22   
Kerensa*
Ups, se opravičujem. Res mi ni kapnilo, da bi se zahvalila za vsak post posebej. In ker nekatere dejansko pomagajo (pa da ne brskam po celi temi nazaj) - hvala vsem, ki pomagate pri... recimo temu... raziskovanju. Predvsem Piki, seveda.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:25:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
Karnisa, tebi manjka tisti kolešček v glavi, ki smeti ven meče.

Saj vsakemu manjka kakšen... kaj naj zdaj? user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:25:25   
principessablu
kar si napisala je realnost,se popolnoma strinjam,eno je oditi pri 20,ko si ves naiven,pa z malo sreče ti še celo rata,pri 30 z otroci brez izobrazbe,pa po vrhu.če ne govoriš jezika ali še kakšnega več,je enako kot bi si sama jamo skopala,jaz takrat nisem imela izobrazbe in je tudi nisem potrebovala,če se odločim sedaj oditičje popolnoma drugače....npr.ker vem da bom nekoč spet odšla sem si zadala da dokončam fax in glej ga zlomka,odkar sem tu v Slo,sem že skoraj vse naredilase pravi ob majhnem otroku,manjkajo še 3 izpiti in pa diploma,ki jo pa ravnokar pišem,tako da nekaj je treba DATI sebi,da lahko dobiš potem kaj nazaj od ŽIVLJENJA..

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   [Brisano sporočilo]
25.2.2009 10:25:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:26:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija
Ko boš prišla do rezultata koliko je 1 +1, se pa javi in napiši reply na vse poste. Ne gre in ne gre ti. Zaenkrat.

Srečno.

Velja. Tenk ju (a sem pravilno napisala? user posted image ).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:37:22   
Katey
Meni se pa zdi, da takim kot je Karensa pomaga samo to, da jih razumeš kolikor jih je pač moč razumeti, ker se z dejanskim stanjem težko sprijaznijo in še vedno verjamejo v pravljice, ker vsak post ko jim oporekaš oz. poskušaš odpreti oči da stvari niso samo črno bele, zgubljamo svojo energijo, ki jo je prekleto škoda za take vrste ljudi, ki imajo samo svoj prav in svoje blodnje.
Je pa res, škoda to da t'kratko znajo pozegniti otroci.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:40:09   
Kerensa*
Zakaj pa naj bi bila selitev v ZDA pravljica? user posted image

In še vedno ne vem, kaj pomeni normalno življenje (za večino). A to pomeni spodobna streha nad glavo (lastniška ali najeta), dve službi z dovolj visokima plačama, da se z njima pokriva življenjske stroške, otroka, ki se šolata (kaj več od OŠ) in podobno?

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:47:12   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

Zelo na kratko:
za vsa vprasanja selitve v ZDA ali Avstralijo ali Kanado se ti splaca it na forum od STA: www.staljubljana.com/forum.

Sama sem bla tako v ZDA (Vzhodna obala) kot v Kanadi; definitivno je Kanada cloveku iz Evrope bolj prijazna, meni je Toronto eno najboljsih mest, tam bi kamot zivela. V ZDA pa zelo tezko.


Tanja, vendar ti STA uredi zgolj studentsko delovno vizo in te poslje delat, vendar ti nimas vpliva kam in kako. No, vsaj tako je bilo v mojih studentskih casih, ne vem pa, če se to drzi. Delovne vize pa ti sta ne priskrbi.



Pika Zoja, poglej se enkrat moj post. Napotila sem jo na forum, kjer se javlja veliko ljudi, ki se srecuje z istimi problemi in vprasanji ob selitvah v ZDA ali Avstralijo npr. Odgovarjajo pa tudi ljudje, ki so to ze dali skozi in zato pravim, da bi na tem forumu dobila bolj konkretne odgovore. Sam sumim, da njo bolj zanimajo RR dogovori kot pa kaj drugega.



(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:47:36   
Anonimen
In še vedno ne vem, kaj pomeni normalno življenje (za večino)


Bom jaz napisala čeprav si mi prepovedala pisat na svoje teme.

Normalno življenje skozi oči otrok:
-majo starše k prvotno mislijo na njihovo dobrobit, ne na dobrobit sebe
-majo starše, ki jih ščitijo in jim probajo omogočit kolikor se le da varno okolje za bivanje
-majo starše k ne delajo treh šihtov in jih celo za kkšno urco na dan vidijo
-živijo v hiši s tekočo nezastrupljeno zarad razpadajočih cevi vodo, s stenami k ne razpadajo, brez vlage zarad katere lahko zbolijo, brez podgan in ščurkov, brez sosedov k se streljajo in streljajo po ulici
-obiskujejo šolo v kateri ni na vsakem vogalu pet policajev in na vsakih vratih detektor kovin
-živijo v okolju kjer ni potrebno oz. nujno potrebno nosit noža, pištole...
-grejo siti spat, siti hrane, ki je dobra za njih, njihov razvoj....
-imajo prihodnost, oz. možnost izbire, kakšno prihodnost si želijo(možnost fakultete ipd.)

Pa še kaj verjetno, sam nimam cajta pisatuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Življenjske razmere v ZDA
25.2.2009 10:54:33   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

1.) Trenutno nimam izobrazbe (no, samo OŠ, ampak izobrazba pa taka, ja user posted image ). V treh letih lahko naredim maturitetni tečaj in dva letnika faksa (do selitve). To je več, kakor ima marsikdo. Torej je moja trenutno ne-izobrazba popolnoma nepomemben podatek. Zame.


Taksna ali drugacna izobrazba ... v ZDA slovenski papir zelo malo velja, z dvema letnikoma bos tezko kaj dokazovala. Drugo je, ce bi sla tja studirat: ampak za to rabis visok nivo znanja anglescine in priprave na studij v ZDA (da dobis vse papirje itd.) traja cca. 2 leti. Itak pravis, da ti studij smrdi, torej to ne bo slo, ker se predno mignes karkoli za faks v ZDA moras naredit GRE tests, ki so pa hudicevo zaguljeni. Torej to odpade.

Tud ce pri nas kaj naredis, to ni tko kot v SLO, da bi bil papir ze kar po defoltu dovolj. Vazno je, kaj studiras, kako dober si, kolk mas dodatnih znanj, kolk si ze pridobila delovnih izkusenj iz same stroke itd. itd.


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?