|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:14:44   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Kako pa je s koreninami?
Če je grm tako ogromen, potem boš morala krošnjo zagotovo zmanjšati na velikost (obsežnost) korenin.


A ni to dvoje v bistvu načeloma približno enako veliko? Pa krajšat je ne more, če ne ne bo cvetela.
Drugače pa resnično obstajajo hortenzije, ki se jih mora obrezat. Samo ena sorta je, ki ni večinska, ampak je. Večine hortenzij pa res sploh ne smeš obrezovat, samo socvetja odstraniš previdno, da ne poškoduješ popkovne zasnove. Sem brala v MMS, pa še na drugih forumih sem zasledila enako, pa v knjigah tudi.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:16:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Hortenzij je veliko, je pa grmovnica. Horzenzij se ne reže sicer ne cvetijo, odreže se samo cvetove. Tik pod cvetom sta levo in desno dva brsta, to sta cvetna brsta za naslednje leto.



Majkumili, da bom slikala še ta teden mamine hortenzije, ki so trenutno oskubljene. user posted image In še vsako leto so taki cvetovi kot so na sliki malo višje.user posted image user posted image Pognoji mami pa samo s konjskimi figami. Se konji pasejo pred hišo, kjer so ograjeni.Je tega gnojila na zaloge še za skalnjak, ki je pred hišo.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:24:16   
bumerang
Verjamem. Ampak nisem še nikoli videla. Jaz sem svoje tako obrezala, ko sem jih presajala pa zdaj že drugo leto niso niti približno take kot bi bile, če ne bi bile obrezane do tal.

Pri presajanju "krošnja" ne sme ostati večja od koreninske grude, ker potem korenine ne bodo zmogle prehraniti celotne rastline, zato mora obrezat - kljub letošnjemu necvetenju. Sicer je nevarno, da se grm posuši.
Ker 1m grm je že kar delikaten za presajanje.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:27:48   
bumerang
Zdaj vidim tiste hortenzije na sliki?
A te so vsako leto porezane do tal? Se mi zdi, da res vidim samo enoletne neolesenele poganjke in na vrhu vsakega en cvet. Zna bit, da je to zato, ker je v loncu, v loncu praviloma rastline bolj cvetijo kot v zemlji, ker se nekako borijo za preživetje, ali pa je res tista sorta, kot pravi Gina, ki mora biti porezana.

Ampak, po moje, če bi obrezala samo cvetne glavice, bi ravno tako cvetela oz. še bolj, ker bi vsak poganjek imel več cvetov, rastlina pa bi bila tudi bolj varna pred naravnimi nesrečami, ker poganjki ne bi bili več samo enoletni ampak že oleseneli.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:30:29   
Anonimen
Ja to so te ki so na sliki.user posted image Pri nas je nekako v navadi (tudi druge ženske na vasi), da so te rože v velikih loncih. Jih potem prestavljaš kamor hočeš. Sam najlepše uspevajo ko je jutranji sonček, čez dan pa če se le da senca.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:33:43   
bumerang
Prvi grm je fenomenalen!
A misliš, da bi pasje fige imele enak učinek? user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: hortenzije
1.3.2009 19:17:11   
Pika Zoja
Evo zadeva je takšna. Luknja je skopana, spodaj sva potrosila malo zemlje iz gozda, imava še malo te zemlje, da bova jutri zasadila. Jutri grem še po to šoto, grm bo le vseeno malo obrezala, dala ga bom pa zraven bora. Potem bom pač še kakšno tekoče gnojilo kupila - pa bom videla, kakšen bo rezultatuser posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: hortenzije
1.3.2009 20:30:50   
k1
če želiš modre ti baje zadostuje tudi, če žeblje daš v zemljo h koreninam.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: hortenzije
1.3.2009 22:05:07   
lucika
;))))
kaj torej, je boljš pasje dreke k rožam pokopat al k sosedom zmetat, od tam kot so prišli? ker mi imamo pravi pasji vc po naši travici.

aja tama je o hortenzijah. so mi tudi lepe; še potem ko imajo suhe cvetove.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: hortenzije
1.3.2009 22:28:42   
urška
moja mami ima dva grma belih hortenzij. ko cvetita sta visoka vsaj en meter, mogoče še malo več. pa jih vsako leto, jeseni poreže popolnoma do tal, pusti kakih 10 cm. in vsako leto spet zrasteta nazaj. jih ima pa kr na vrtu n ne v loncih.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: hortenzije
31.3.2009 11:15:33   
Natyy
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

Dobila sem en ogromn grm hortenzije. In mi je bivša lastnica tega grma rekla, naj na eno stran vtaknem v zemljo aluminij, na drugo stran železo in bom imela delno modre in delno rdečkaste hortenzije.
To res drži?



J res je v zemljo daj železne ostruške in imela boš modro hortenzijo. Za rdečo pa ne vem.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?