|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  187 188 [189] 190 191   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2009
13.5.2009 21:04:18   
hrupka
Dr. Pušenjak pravi, da zadnje meritve kažejo na obseg trebuha in glavice ploda, ki ustrezata 27/28 tednom, kar ustreza definiciji majhnega ploda (SGA). Ali ustreza tudi diagnozi zastoj rasti (IUGR) ne more reči, ker je to odvisno še od drugih znakov popuščanja posteljice kot je količina plodovnice, videz posteljice in pretoki skozi plodove in popkovne žile, o čemer pa nimam informacij. Pravi, da vsekakor velja tak plod spremljati tudi z UZ še naprej, prvikrat vsaj čez 2 polna tedna, nič prej.

Hoping for the best user posted image  in bomo videli čez 2 tedna.

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4701
   RE: Julijke 2009
13.5.2009 23:17:49   
Hator
Evo, samo da se vam na hitro javim. Danes sem imela pregled in sem čisto raznežena. Naš otroček vadi sesalni refleks, videlo se je, kako odpira usteca in premika jeziček  Je bilo tako luštno videt  Naslednji pregled imam čez 3 tedne-3.6., nato-12.6. že CTG. Dobila pa sem tudi napotnico za porod.
Doma počasi urejamo otroško sobico in že dobiva lepo podobo. Se prav veselim Jutri grem v 34t. Še malo.....

(odgovor članu hrupka)
Neposredna povezava do sporočila: 4702
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 7:41:01   
katrinka
 
user posted image   user posted image
dobro jutro cvekeuser posted image


IZVIRNO SPOROČILO: Naty-Taja
Katrinka, glede na to, da večina ljudi vedno bolj ugotavlja, da so tile trendi današnje vzgoje in načina rokovanj z dojenčki in otroci v veliko smereh zgrešeni in da kljub vsemu še najbolj držijo zadeve, kot so jih delale že naše babice, bi jaz rekla, da je tudi tole ena bedarija. Namreč - mmoja izkušnja:  Mojadva starejša nista imela dude! Pa so tamali na pediatriji obvezno tiščali dudo in ji jo celo zalivali s cukrom! pa se je ni "prijela". Pa bolj kot razmišljam, bolj mi postaja jasno, da je z dudo veliko lažje.  Otrok ima nekaj, s čimer se potolaži, ko res nimaš časa bit z njim, al pa ko ga srbijo dlesni, ponoči je tudi veliko lažje dat dudo in tako otroku občutek varnosti, kot pa da moraš za vsako vstat in bit z njim, mu tiščat roko na obrazek, al pa bog ne daj ga nazaj uspavat na rokah....vse to gre, če ni tega preveč in če imaš samo enga otročka. Ko sta tu dva, in ko je to non stop, se ti pa čist na izi lahko obrne!! Ja, s tega stališča jaz zagovarjam dudo in to. Če jo bo moj tretji hotel mu jo bom z veseljem ponudla. Kar se pa zobkov tiče, mislim, da je vseeeno bolje, da ima otrok ortopedsko dudo, ki če jo uporablja do razumljive starosti, nič ne vpliva na izrast zob, kot pa da si potem kot nadomestek vzame prst al pa še kaj boljšega, kot je kak ušesek od medvedka in kaj podobnega, s čimer se lahko še zaduši recimo... Še malo slabša izbira, kot duda je polna flaška - smo pri taprvem skusli - non stop previjanje, tudi po dvakrat na noč! Kaj češ, neizkušenost, ja!! zato pa sem prišla do takih zaključkov. Je pa res, da če ima otrok dudico namesto vse pozornosti in tolažbe, potem pa zna bit fejst problem in travma to zadevico odvzet! Mah ja, poskuste pa boste vidle, kako bo pri vašem. Vsekakor pa jaz priporočam, da jo kupite in se nikakor ne bunite takoj zaradi nasvetov v materinski, če vam jo v porodnišnici dajo otročku v usta!! Če mu je ne boste želele dat, se tudi tiste tri dni tam ne bo navadu!!!  Bolj nevarna je flaška, če hočte dojit!! Tega pa ne dopustit, razen če po  3 dneh  še ni mlekca al pa je otrok že v štartu tako velik, da rabi več! Če boste dost pile tam in pristavljale bebija pogosto, mora v normalnih okoliščinah ratat dost mlekca!! Sam res ne prvi in drugi dan, ko je samo še prozorna tekočina, ki pa otročku zadostuje!!!
No ja, zdej pa že nakladam, sam men bi takile nasveti pri prvem bili zelo dobrodošli, mogoče pa tudi kateri od vas pomagam...

sem si zelo podrobno tole prebrala in menim da imas prav, dejansko je tako da ce jo otrok ima ker jo zeli imeti in ne na silo in ce je pravilno oblikovana ter jo počasi začneš opuščat ob zobkih, bodo le-ti brez problema rastiuser posted image hvala za konkretno obrazložitevuser posted image

ribica80 - lepo, da si se spet oglasilauser posted image
hator - super za pregleduser posted image user posted image user posted image
hrupka - tudi jaz upam, da bo vse tako kot more biti, sedaj je pač treba počakat na naslednji pregleduser posted image

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 4703
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 7:43:57   
Češnca
Dobro jutro! user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4704
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 7:57:20   
ninocka
Dobro jutro!
Cesnca, hvala za zajtrk! Jst sem mojega ze pojedla, zgledal je pa tko - ena velika salca kakava in not nesqiuck kuglce...pomoje ta otrok vidt ne bo mogu teh kuglic user posted image user posted image

Mi bi pa danes prespali cleo noc, ce ne bi tamal zacel neki stokat in ker sem mislila, da bo zacel jokat sem vstala (itak je trajalo 5 min, da sem se dvignila in prilezla do roba postelje). Pol je pa nehal, jst sem pa nardila turo WC-kozarec vode-postelja, nazaj pa nisem mogla vec zaspat. Po kaksni 1.5 ure premetavanja sem koncno zaspala, pol je bla pa ze tolk ura, da so moji fantje vstali in sli v vrtec in sluzbo.

Mojga sem prosila, ce bi si lahko jutri vzel dopust, da bi mal popsravla po spodnji dnevni. Ker ce sta tamala doma, potem se nama blazno trudita pomagat in  samo se vecji nered delata user posted image Pa rece moj A dopust, da greva v Ikeo? Uh, men so kar ucki zasijal, sem rekla, ja no, tud lahko user posted image user posted image user posted image user posted image

Jst mam danes zadnji dan dopusta, jutri pa zacnem z bolnisko. Bom mojga se prosila, da mi sprinta vse tiste papirje za CSD, da jih izpolnem in da mi nese v sluzbo za place izpolnit, pol pa naslednji teden grem na CSD, ce bo ze cesta odprta.

A ste ze dobile dohodnino? Jst sem jo ze v prvi rudni, moj pa zdej in PRVIC dobiva nazaj in to kar en zajeten kupcek user posted image user posted image user posted image Jupi, bomo zapravljali user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 4705
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 7:59:11   
BOOMER
ola bejbe..evo mene čist zmečkana iz posteljeuser posted image

Ne vem kaj je dons v zraku, verjetno se spet vreme menja, k se počutim ko zadnji cigaretni ogorek...Pa to otekanje....zvečer sem ko žoga. Zjutrej me pa vse boli, ko se koža tko zategne..user posted image

Svet - jest sem sicer na Leonišču, ampak 27.5. me je glih v P v patološke poslala na UZ. Škoda, do zdej sem skoz sprašvala, če bo kera tam. Da ne bi rabla gore čtiva s sabo jematuser posted image tam vse tkooo traja!user posted image

Nanay-Taja - se ful strinjam z napisanim glede dude. Moj brat je bil živa groza, skoz se je hotu crkljat na joški, mat je bla čist boga pa pogrižena. Pol so mu pa dudo dal pa so imel mir. A kaj, ko je našel prstek pa dekico. Naj ne razlagam,koliko časa je to mel, kako smo ga odvajali in kako po moje, še sedaj ni tiste dekice prebolu!!! Žulji na prstu, scefran rob dekice...naj se ne spomnem (mali je 13let mlajši od mene). Tko da pazit!

preeklampsija - ma ja, sej v bistvu uplahne, če počivam, sam če si epileptik pa nobeden nič ne razloži pa babica prestraši pol je pa mal hudič. Me pa podplati bolijo v preveč ravnih čevljih....

katrinka - včeri sva se bolj na hitr vidle, sem zamujala (zadnje cajte se mi to pogosto dogajauser posted image počas bom morala nehat buse krivituser posted image ). Bova danes nadoknadle hehe tuki ali pa tam..user posted image

Me je pa moj peljal na burek - toplo priporočam - sicer 2euruser posted image nasproti kliničnega (neka hitra hrana kiosk oranžne barve). Nič masten, mehak svež mmmmmmmmmmmmlac še bi enga prec!

ajd grem....mejte se...

3 banane v šubu (pol pa moj športnik kometira, da je preveč - ja zanjgauser posted image )

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 4706
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 8:10:32   
katrinka
IZVIRNO SPOROČILO: BOOMER

Nanay-Taja - se ful strinjam z napisanim glede dude. Moj brat je bil živa groza, skoz se je hotu crkljat na joški, mat je bla čist boga pa pogrižena. Pol so mu pa dudo dal pa so imel mir. A kaj, ko je našel prstek pa dekico. Naj ne razlagam,koliko časa je to mel, kako smo ga odvajali in kako po moje, še sedaj ni tiste dekice prebolu!!! Žulji na prstu, scefran rob dekice...naj se ne spomnem (mali je 13let mlajši od mene). Tko da pazit!
sam to je bilo pa res tezko obdobje sploh za tvojo mami a neuser posted image

katrinka - včeri sva se bolj na hitr vidle, sem zamujala (zadnje cajte se mi to pogosto dogajauser posted image počas bom morala nehat buse krivituser posted image ). Bova danes nadoknadle hehe tuki ali pa tam..user posted image je tvoj cuvu mesto k lev - so ga miljonkrat hotl zasedt...sva z mojim sam cakala kdaj bos prispelauser posted image

Me je pa moj peljal na burek - toplo priporočam - sicer 2euruser posted image nasproti kliničnega (neka hitra hrana kiosk oranžne barve). Nič masten, mehak svež mmmmmmmmmmmmlac še bi enga prec!njami...bom dons probala



ninocka - midva sva dobila oba nazaj dohodnino - no, bova 20.5. k jo dobo nakazal - in vse gre za kopalnico...user posted image

(odgovor članu BOOMER)
Neposredna povezava do sporočila: 4707
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 9:46:28   
jazzz27
Jutro souser posted image !!

Dude..jaz sem že kupila dve od aventa...tako da bomo videli kaj bo. Če jo bo hotel prav, če ne, ne! Ne bom pa silila...Naty-Taja...lepo napisano...se strinjam, čeprav še nimam izkušenj. Bom pa probala uvest prsne nastavke, čeprav so sestre v NM kar mal alergične na njih..baje!


Flaške...tud to bom nabavila za vsak slučaj. Kamor gre bik naj gre pa še štrik...pravijouser posted image user posted image

Včeraj smo imeli UZ...mali je že obrnjen navzdol in že zelo pritiska mamico....maternični vrat dolg samo 23mm in še zaenkrat zaprt...(je to veliko. malo?)...srček pa je 170 na min....kar dosti se mi zdi. Drugače pa je naš sinko priden in zdravuser posted image user posted image . Zaradi otrdevanja in tiščanja moram počivat in pit Magnesol.


Baročne nogice....ja pri nas jih tudi imamo...predvsem zjutrajuser posted image ....pa prsti so tud lepo zaokroženi!

Danes bo spet sonček...jeeeeeee!!!!!!



_____________________________

Rodila se bo legenda! :)

Imamo jo!! Ime mu je Boris.

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4708
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 9:50:32   
Anonimen
Ma ne, sestre v NM P ne komplicirajo glih. So včasih, zdej so se pa kr skulirale. Sej otrok je pa ja tvoj in ti odločaš kako pa kaj. Kak nasvet je dobrodošel, sam da bi ti pa nekdo ukazoval kako pa kaj - ti časi so miniliuser posted image .

(odgovor članu jazzz27)
  Neposredna povezava do sporočila: 4709
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 10:00:01   
katrinka


    user posted image


user posted image

user posted image  




user posted image

user posted image

dober tek

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4710
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 10:01:44   
jazzz27
IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1

Ma ne, sestre v NM P ne komplicirajo glih. So včasih, zdej so se pa kr skulirale. Sej otrok je pa ja tvoj in ti odločaš kako pa kaj. Kak nasvet je dobrodošel, sam da bi ti pa nekdo ukazoval kako pa kaj - ti časi so miniliuser posted image .


Vem ko je moja svakinja rodila, je imela s sabo te silikonske nastavke in so ji težili zakaj jih ima in kr nekaj...sem že pozabila...no sinko od nje je star 16 mesecev.
Me pa veseli tvoj post, sam da ne težijo. Tebi je dojenje zmer lepo steklo ali si imela kakšne probleme?

_____________________________

Rodila se bo legenda! :)

Imamo jo!! Ime mu je Boris.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4711
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 10:08:17   
Svet
IZVIRNO SPOROČILO: BOOMER




Svet - jest sem sicer na Leonišču, ampak 27.5. me je glih v P v patološke poslala na UZ. Škoda, do zdej sem skoz sprašvala, če bo kera tam. Da ne bi rabla gore čtiva s sabo jematuser posted image tam vse tkooo traja!user posted image





Škoooooda. Jz vedno čakam Tomaževiča cca.6 ur in mi bi fuuuul pasala kaka družba:((((

(odgovor članu BOOMER)
Neposredna povezava do sporočila: 4712
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 10:12:23   
zoga08
Hoj, čvekice
me dva dni ni gor pa rabm uro da vas preberm.user posted image
No tema dude in flaške, jaz imam dve aventovi že za v P, po nasvetu sošolke, ki je bila ful boga zarad dojenja, in še to kolegica se je odločla za vzgojo brez dude, sedaj tamali pri 1 letu sesa prst skoz in še piti ne zna po flaški (ne zna vlečt) mu daje piti iz kozarca, ko ima pač čas. Sicer malemu nič ne fali ampak je kar obveznost za sabo nosit kozarec in plastenko, pa ga dat v naročje in pazit kako pije. Mislim da je vse lažje s flaško.

Dormeo me je ena spraševala zakaj ne. No moja svakinja jih ima oz. jih je imela za vso familijo en je mal plesnil, vsi so se pa posedli po treh letih tako da niso bili več za nobeno rabo in so mogl kupit nove. Sem pa že tud od drugih slišala da niso ravn najboljši. Midva imava Meblovega hospital lateks- sicer je mal dražji ampak je po 6 letih kot nov. Pa ima moj krepko čez 100 kguser posted image . Drugače sem pa v temi jogiji prebrala da važno da je jogi za otroka trd?? Se bom še mal izobraževalauser posted image in ogledovala preden ga nabaviva.

No drugače pa tudi jaz zatekam v gležne, ki jih zvečer praktično nimam zjutraj je pa ok. Mal več delam pa nimam časa pop. mal nogic dvignt.

Delam še dans pa jutr potem pa uživamuser posted image . Aja pa danes zvečer mamo maturantski ples grem mal pogledat naš cvet mladosti. Itak bo žurkauser posted image . Lani smo profesorji bol žuriral kot otrocuser posted image .

Pozdravčka.

_____________________________

... Ljubezen nikoli ne mine ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4713
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 10:30:33   
katrinka
zoga08 - zanimivo z dormeom - pa tok ga hvaljo, sama ga sicer nimam sam neverjetno je, da loh tako hitro postane neuporabenuser posted image

gležnji - obupni so, noge mam konc zatekle, roke so pa ureduuser posted image

< Sporočilo je popravil katrinka -- 14.5.2009 10:43:58 >

(odgovor članu zoga08)
Neposredna povezava do sporočila: 4714
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 10:37:45   
jazzz27
pa je bil ta dormeo s tisto peno?! Čudno...pa tolk garancije na njihuser posted image

_____________________________

Rodila se bo legenda! :)

Imamo jo!! Ime mu je Boris.

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4715
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 10:53:30   
Anonimen
Jazzz - ne, dojenje mi je od začetka obakrat delal kr probleme. V drugo sm mela s sabo lanolin in nastavke (mali bo junija 2 leti) pa sm si pomagala. Po cca kakih 5-6 dni pa je steklo. Je pa res, da nism nikogar vprašala a lahko uporabljam te nastavke, ampak sm jih preprosto uporabljala. Zakaj pa bi trpela zarad ene zafustrirane sestre al pa dohtarce? Sm pa v prvo naletela na eno tako mal zoprno dohtarco, ka mi je neki pametvala, pa me dobesedno psihirala, dokler jo ni moja mami v roke dobila. Sam kaj, takrat sm mela komaj 22 let in še popolnoma nobenih izkušenj in me je res čist vsaka stvar iztirla.

(odgovor članu jazzz27)
  Neposredna povezava do sporočila: 4716
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 11:01:20   
katrinka
a mi napišeš več o teh nastavkih - čemu se uporabljajo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4717
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 11:10:42   
jazzz27
IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1

Jazzz - ne, dojenje mi je od začetka obakrat delal kr probleme. V drugo sm mela s sabo lanolin in nastavke (mali bo junija 2 leti) pa sm si pomagala. Po cca kakih 5-6 dni pa je steklo. Je pa res, da nism nikogar vprašala a lahko uporabljam te nastavke, ampak sm jih preprosto uporabljala. Zakaj pa bi trpela zarad ene zafustrirane sestre al pa dohtarce? Sm pa v prvo naletela na eno tako mal zoprno dohtarco, ka mi je neki pametvala, pa me dobesedno psihirala, dokler jo ni moja mami v roke dobila. Sam kaj, takrat sm mela komaj 22 let in še popolnoma nobenih izkušenj in me je res čist vsaka stvar iztirla.


pa ja...najbolš v bistvu je da sploh ne vejo da jih uporabljaš in je prec mir. user posted image  za mami....itak ko si prvič te vse vrže s tira ti je že vsaka beseda odveč. Bi blo pa lepo če bi mal bolj stimulirale sestra...ne pa zaviralae. Sicer pa kakor vem jih ni več dosti takih k nasprotujejo temu. Pa itak zakaj bi se matrale, če lahko lepo elegantno z nastavki speljemo, ane? Mi lahko še poveš kateri dan si jih začela uporabljat?

_____________________________

Rodila se bo legenda! :)

Imamo jo!! Ime mu je Boris.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4718
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 11:20:29   
Češnca
IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1

Jazzz - ne, dojenje mi je od začetka obakrat delal kr probleme. V drugo sm mela s sabo lanolin in nastavke (mali bo junija 2 leti) pa sm si pomagala. Po cca kakih 5-6 dni pa je steklo. Je pa res, da nism nikogar vprašala a lahko uporabljam te nastavke, ampak sm jih preprosto uporabljala. Zakaj pa bi trpela zarad ene zafustrirane sestre al pa dohtarce? Sm pa v prvo naletela na eno tako mal zoprno dohtarco, ka mi je neki pametvala, pa me dobesedno psihirala, dokler jo ni moja mami v roke dobila. Sam kaj, takrat sm mela komaj 22 let in še popolnoma nobenih izkušenj in me je res čist vsaka stvar iztirla.


V Lj P ti jih pa še pomagajo nastavit (itak ti otročka pomagajo pristavit, če ne gre - mislim na nastavke), če imaš boge, krvave bradavice.
Sam verjetno je res čist odvisno, na koga naletiš!

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4719
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 11:23:09   
Češnca
IZVIRNO SPOROČILO: jazzz27

pa ja...najbolš v bistvu je da sploh ne vejo da jih uporabljaš in je prec mir. user posted image  za mami....itak ko si prvič te vse vrže s tira ti je že vsaka beseda odveč. Bi blo pa lepo če bi mal bolj stimulirale sestra...ne pa zaviralae. Sicer pa kakor vem jih ni več dosti takih k nasprotujejo temu. Pa itak zakaj bi se matrale, če lahko lepo elegantno z nastavki speljemo, ane? Mi lahko še poveš kateri dan si jih začela uporabljat?


jazzz problem je včasih tudi v tem, ker s(m)o mamice takrat user posted image  občutljive!
Drugače pa sem jaz nastavke uporabila le nekajkrat, začela pa 2. dan v P. Potem so se prsi unesle, ni več tolk bolelo in nisem več uporabljala - se pravi po potrebi. Kaj več ti bo pa še jaknik napisala, ker ma več izkušenj. user posted image

< Sporočilo je popravil Češnca -- 14.5.2009 11:24:07 >


_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu jazzz27)
Neposredna povezava do sporočila: 4720
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 11:28:44   
Anonimen
Rodila sm 22.54 in ponoči nama je dojenje kar šlo, sam je bil problem, ker nisem imela tisto torbo s sabo v kateri sem imela lanolin. No že zjutraj mi je user posted image  prinesel torbo, vendar je bila škoda že narejena (sm mela že napokane bradavice). Do večera sm se še trudila brez, ko pa so začele tečt solze med dojenjem, sm se pa predalauser posted image . Mislim, men je blo res olajšanje dojit z nastavki. Sicer so se mi po cca 5 dneh razpokice zacelile in je dojenje normalno steklo naprej. Sm pa še kr neki časa uporabljala lanolin.

Aha, mislim, da je katrinka spraševala za nastavke. Jst sm jih kupila v lekarni. So iz prozorne, zlo mehke snovi. Ko daš nastavek na bradavico zgleda mal čudno in se sprašuješ, če bo mali sploh hotu to zagrabit, ampak ko zagrabi, se pa nastavek in bradavica tako lepo zlijeta skupej, da je res zakon.

Moja izkušnja je res pozitivna. Verjamem, pa da je kje tut kakšna mamica, ki ji z nastavki ne znese.

(odgovor članu jazzz27)
  Neposredna povezava do sporočila: 4721
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 11:36:40   
jazzz27
IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1

Rodila sm 22.54 in ponoči nama je dojenje kar šlo, sam je bil problem, ker nisem imela tisto torbo s sabo v kateri sem imela lanolin. No že zjutraj mi je user posted image  prinesel torbo, vendar je bila škoda že narejena (sm mela že napokane bradavice). Do večera sm se še trudila brez, ko pa so začele tečt solze med dojenjem, sm se pa predalauser posted image . Mislim, men je blo res olajšanje dojit z nastavki. Sicer so se mi po cca 5 dneh razpokice zacelile in je dojenje normalno steklo naprej. Sm pa še kr neki časa uporabljala lanolin.

Aha, mislim, da je katrinka spraševala za nastavke. Jst sm jih kupila v lekarni. So iz prozorne, zlo mehke snovi. Ko daš nastavek na bradavico zgleda mal čudno in se sprašuješ, če bo mali sploh hotu to zagrabit, ampak ko zagrabi, se pa nastavek in bradavica tako lepo zlijeta skupej, da je res zakon.

Moja izkušnja je res pozitivna. Verjamem, pa da je kje tut kakšna mamica, ki ji z nastavki ne znese.


jaknik..hvala, jaz si jih bom definitivno nabavila, ker opažam že sedaj (kljub mazanju) da imam suhe bradavice in se mi občasno kar lupijo. Se pravi v lekarno po lanolin in nastavke za bradavice. Kaj pa so tisti...neki od aventa?! Se mi zdi da so bolj taki čvrsti in da se ne zlijejo tako lepo z bradavico kot si napisala ti....ne vem. Nimam še izkušenj...zato mi vsak nasvet pride prav.

Pa še to jaknik...a je še vedno potrebno ponoči budit otroke za dojenje? Kako je kaj s tem? Nekatere vem da samo pišejo oz. so pisale da so dojile....dejansko pa še otroka niso budile.....


Češnca..hvala tudi tebi za odgovor. Ja po moje je res problem samo toliko časa dokler se prsi ne navadijo, da jih stalno nekaj vleče. 

_____________________________

Rodila se bo legenda! :)

Imamo jo!! Ime mu je Boris.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4722
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 11:37:53   
Anonimen
Ojla!

Sem vas malo prebrala, pa ste me spomnile na nastavke. Si že počasi pišem seznam za P in jih morm obvezno uzet s sabo. Prvič sm jih kr neki časa uporabljala. Imam pa Aventove, mislim da....user posted image

V glavnem pomagajo (vsaj meni so) pri razbolelih in razcefranih bradavicah, ker daš tist nastavek gor in otrok pol vleče nastavek, ne direktno bradavico. Med dojenjem se nastavek napolni z mlekom - to bi nej tud pomagalo hitrejšemu celjenju bradavic.

Joooj, sej bolj, da vam js nč ne pisem o dojenju, ker pri nama je to fuuul težko steklo. Se spomnim, ko je bil čas dojenja sma se oba z Alenom jokala - on ker ni znal zagrabit pa ker se je gospodič moru matrat z trdimi zizami, js pa ker je vse bolelo, mater mi je noge v luft metalo, da je še moj popizuser posted image  zraven in zahtevu, nej se neham mučit. Ampak se splača potrudit, res!

Pri meni je bil problem, ker sem imela tak naval, da sem 2x mela mastitis in zdravljenje z AB. Ponoči sem se po 3x hodla tuširat, ker sem bila cela mokra - tud jogi. Začetek marca sem spala zgoraj brez, da so se bradavice luftale. V bistvu sem bila oblečena samo za čas obiskov, drugače sem napol naga laufala po stanovanju. Kupila sem 2 prsni črpalki, črpala tud na roke, uporabljala nastavke, tono lanolina.... In mi je na koncu po 1 mesecu muk pomagu bepanthen roza - v 3 dneh sem bila super in brez bolečin.

Jooj, kaki spomini... user posted image  Js sam upam, da bo v drugo lažje! Nej vas pa pomirim, da to se je pač zgodilo meni, ni mus, da se še kateri. Sem pač bila tolk neizkušena, smotana al kaj... user posted image

(odgovor članu Češnca)
  Neposredna povezava do sporočila: 4723
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 11:42:31   
Anonimen
Jazzz bom js pogledala, ali so moje od Aventa. So sicer mehke in sem jih super uporabljala. Pač navaduit se je treba, tako kot na vsako novo stvar. Me je bilo pa edino strah, da se bo Alen navadu na njih in se ne bo hotu več dojit. Pa ni bilo tako.

Glede bujenja otrok - men so v P rekli, da novorojenček manj kot 1 mesec ne sme spati več kot 4 ure v kosu brez hranjenja. Js sm se tega držala neki časa, dokler je tudi meni pasalo, da mi je malo spraznil mlekarno. Pol sm ga pa kr pustila spat, sem si nabavla Aventovo črpalko in pumpala, mali pa drnjohu 100 na uro - tudi po 5 ur skupaj. Sem ga pa skoz poslušala kako diha - se mi zdi, da pol leta nism spala zarad tega - me je bilo strah ornk zaspatuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4724
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 11:55:27   
jazzz27
jasna..pa kaj je sedaj bolje oz. kaj misliš da je tebi bolj pomagalo....bepanten ali lanolin? A lahko že na začetku bepanten uporabljaš? Itak sem čist laik in mi vse prav prideuser posted image .  Meni že sedaj neka rumena snov ven iz joškov teče...user posted image je to dober cahen?user posted image

Aja pa še to! A je res če bolj ko stiskaš, črpaš...več pmaš mleka?

_____________________________

Rodila se bo legenda! :)

Imamo jo!! Ime mu je Boris.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  187 188 [189] 190 191   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  187 188 [189] 190 191   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Čudovita porodna zgodba, ki jo morate preb...
Nenadoma, prvič v mojem življenju, mi ni bilo pomembno, kaj si mislijo drugi. Ko sedaj gledam za nazaj, mislim da je to ...
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?