|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  188 189 [190] 191 192   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 12:09:00   
Anonimen
Jst imam aventove nastavke in so mehki. Kar se pa prebujanja novorojenčka tiče, sm pa jst prakticirala takole : prvo noč sm bla čist zaljubljena vanj, non stop sm ga vohala, mela na joški, ga crkljala... No sej uglavnem je spal, sam jst nism mogla, pa sm ga kr k joški silila. Pol naslednjo noč sm bla pa že precej utrujena, zbujal se mi je na cca 3-4 ure in tako sm ga tut dojila. Ja, na tist list sm pa 2 dni pisala, da se doji na 2 uri( to so pač hotl slišat)user posted image , pol pa nism pisala več in sm jim povedala, da se doji dovolj pogosto in da sm jst čist preveč utrujena in da imam čist preveč dela z dojenčkom in sama s sabo, da bi še administratorko špilala. Pač nimam časa, pozabim... No, pa moram priznat, da tut niso težil, da je nujno pisat. Sm bla pa 5 dni not z malim, ker je bil na antibiotiku zarad ene bakterije, zato tut grem tokrat delat test za streptokoko.

Ja Jazzz, pa vidim, da sva si zelo blizu po PDP. Mogoče se pa še kje not srečavauser posted image . No, če boš vidla tam eno, ki sicer upošteva pravila, ne dovoli pa si sra... po glavi.......to sem jazuser posted image .

(odgovor članu jazzz27)
  Neposredna povezava do sporočila: 4726
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 12:15:15   
Češnca
IZVIRNO SPOROČILO: jaknik1

Ja Jazzz, pa vidim, da sva si zelo blizu po PDP. Mogoče se pa še kje not srečavauser posted image . No, če boš vidla tam eno, ki sicer upošteva pravila, ne dovoli pa si sra... po glavi.......to sem jazuser posted image .


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

V Lj P jih nismo nič zbujali, prvo noč sva midva z Anžejem prespala. Potem je pa on itak hotu skos vlečt. Nismo nič pisale. user posted image  Sam tehtat smo jih občasno nesle, da so preverli, kolk sploh potegne.
Jst sem ves čas uporabljala Bepanthen, ga s sabo nisem mela in so mi ga v P dali. Še zdej ga mam za Anžejevo ritko, pa razne pikice, buške...

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4727
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 12:24:58   
šivilja
Katrinka - sem tudi imela nastavke. Če je nuja se jih da kupit tudi v tisti trgovinci v porodnišnici. Samo po pravici povedano meni ni šlo z njimi. Smo se sicer trudili, a sem imela boljši občutek brez. Ti pa v LJ. sami predlagajo (sestre), če se jim zdi nujno in ti jih potem lahko nekdo kupi.

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 4728
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 12:27:14   
jazzz27
UH kaj sem jaz srečna da so tukaj tud mamice z realnimi izkušnjami...jaknik...čist prov si jim povedala. Če otrok ne izgublja bi blo tud men absurd ga budit. Ja po PDPju sva pa kar blizu, pa si želim, da bi jaz mal prehitela, ne da bi ti mene čakalauser posted image user posted image user posted image ....A si mogoče že slišala za dr. Koželj? (vsaj mislim da se tako piše)..mlada, temna, prijazna...

Pa glih med dopusti bomo rojevale...to bo še veselje in en kup slabe volje med sestrami k bodo mogle več delatuser posted image user posted image user posted image

Kaj pa sploh pišeš na tist list...kolk je pojeduuser posted image ...kako zauser posted image pa naj jaz vem k pa nimam števca na joški...user posted image

Kolk je treba za ta bris plačat? Pa to je v zadnjem mesecu ane?

Češnca...tole v Lj porodnišnici se mi zdi super....itak oni vidjo k ga stehtajo al gre gor al dol....

< Sporočilo je popravil jazzz27 -- 14.5.2009 12:28:00 >


_____________________________

Rodila se bo legenda! :)

Imamo jo!! Ime mu je Boris.

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 4729
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 12:38:49   
katrinka
o punce super ste - zdej se mi res več svita o tej zadevi...bom si jih vnaprej kupila za vsak slučaj, če bom pa kej pozabila (moj je tak zgubljenec da ajoj) bom pa svakinjo poslala (ta super svakinjo, ne ta zleht)da mi gre vse kupt k itak ve kako se temu steže pr dveh otrocihuser posted image

(odgovor članu jazzz27)
Neposredna povezava do sporočila: 4730
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 13:20:57   
Anonimen
Na list pišeš sam ure ob katerih si dojila. Men čista bedarija, ker ti zna user posted image  pol ure al pa še več na zizi viset.

Bris bo men delala dr. Melinček v Črnomlju in sicer v 35.tednu(1.6.2009), stane pa 40 eur, v NM pa se mi zdi da je 50eur(ni preverjena informacija).

Dve leti nazaj je bla konc junija taka gužva, da smo rojevale kot po tekočem trakuuser posted image . Sicer mi je pa vseeno, men je pomembno sam da je anastezist na razpolago, zarad EPIDURALNE.user posted image

Bepanthen plus - zakon za otroško ritko in še en kup drugih stvariuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu katrinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4731
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 13:21:05   
šivilja
JOJ Jazzz27 - a to misliš dr. Koželj v Ljubljani. jaz sem bla tik na tem, da se čez njo pritožim pri vodji Leonišča, sam se potem zaradi lastne psihe nisem podala v to. Katastrofa, če pridem še enkrat k njej ji bom pomoje kar glavo odtrgala.
Če je to ona, se je zelo neprofesionalno obnašala - lani poleti sem bila namreč tretjič noseča. Ko sem v 10. tednu prisšla na prvi pregled je bil moj G zadržan in so nam podtaknili njo. Na ultrazvoku je videla, da srček ne bije. Totalen šok, sploh ker tega niti najmanj ne pričakuješ, ko prideš ves vesel na prvi pregled. Ko sem še ležala tam slečena in z ultrazvokom v meni je mimo grede navrgla, če grem kar takoj na čiščenje, kot da se pogovarjava o obisku frizerja.
Jaz sem bila popolnoma v šoku, v čakalnici sem imela 5 letnega sina z zlomljeno roko, ki je imel čez eno uro pregled pri travmatologu, moža pa eno uro stran na vikendu brez avta z drugim otrokom. V šoku sem ji rakla, da moram najprej z možem govorit. Vprašala sem jo še, če ni možno da je otroček mlajši in zato ni srčka in potem je prišla cvetka - ene trikrat je ponovila: ˝NO, JA NO KER JE OTROK ZAŽELJEN BI LAHKO POČAKALI EN TEDEN, NO KER JE ZAŽELJEN˝ Prosim vas lepo, če ne bi bil zaželjen že ne bi deset tednov čakala. potem me je poslala v čakalnico polno nosečnic (nabito leonišče kot vedno) in rakla naj malo premislim pol ji pa pridem povedat, ampak da ne vidi smisla v čakanju.
Itak imam pa že dva otroka, tko da...

Skratka, potem je sledilo še nekaj šokov (od tega da sem pri sestri v ordinaciji slišala vse možne načine umetne prekinitve nosečnosti, ko je to prijazno razlagala eni po telefonu, jaz pa ztraven od groze umirala, da z mojim otrokom ni vse v redu), v končni fazi sem se odločila počakat (no ja, ker je glih zaželjen). pa je bilo očitno res nekaj narobe, ker sem čer nekaj dni začela krvaveti in je narava sama poskrbela. Zame v bistvu edin sprejemljiv konec, ker prostovoljno bi se težko odločila za čiščenje - vedno bi me razjedal dvom kaj pa če...


Zdaj ko gledam iz distance in je tretji otrok že močno na poti, je v bistvu imela takoj prav, ampak način je bil pa pod kritiko, kot da se ne bi pogovarjali o otroku.

Zdej sem vam pa malo zatežila, a še vedno me pogreje ko slišim to ime.

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4732
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 13:26:30   
katrinka
sivilja - se spomnim ko si nam to na mittingu povedala, kar groza me oblije, ne razumem kako je lahko tko nardila res neuser posted image

(odgovor članu šivilja)
Neposredna povezava do sporočila: 4733
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 14:01:18   
Anonimen
Šivilja, zate en user posted image , sm zdej prvič slišala za to tvojo negativno izkušnjo. Pa pismu, sej so ti dohtarji nek študiran folk, pa te včasih na tak primitivn način presenetjo, da je kr hudo. Pa kaj nimajo tam nobene ure psihologije al pa kej podobnega, da bi mal delal na medčloveških odnosih...user posted image

(odgovor članu katrinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4734
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 14:06:10   
ninocka
Uh, ful napisem, pol pa hocem poslat, pa mi napise We are sorry...dobr da ze poznam razne fore RRja in sem prej post skopirala user posted image

Halo, mam mal pavze od metanja stran stvari.

Ne morem verjet, ampak sem lihkar vrgla stran ene 10 mask za obraz, se cist neodprtih...sem mela eno obdobje, ko sem ful kupovala kozmetiko (sploh avon), uporabljam je pa skoraj nic ne. Pol pa skoz samo prelagam in prelagam, zdej mam pa dost in sem rekla, da bom vse, kar je cez rok uporabe, stran vrgla.
IN se je nabralo en kup cistil, zdravil, kozmetike - do mojga pa sploh razni aftersejvi, ker se nikol cist na gladko ne obrije, ampak ma vedno mal bradice. Vazno pa, da jih je mel ene 7 v omari

No, jst sem sla po prvem jutranjem postu spat in sem se zbudila skor ob 11:30. Od takrat do zdaj sem pa pridna in mecem in mecem in mecem stran stvari, ki jih ne rabim. Mal me je feng shui obsedel

Dojenje - pri prvem misku nikakor ni steklo - je bil prehitro rojen, pa zlatencen in potem sploh ni pil. Ni imel se sesalnega refleksa in ni znal vlect joske. Slo je nekak edino z nastavkom, ki sem ga dobila v P, pa se to bolj tko. Pol pa pridemo domov, sva se pa po 3 ure matrala, pa ni nic popil. Moj mi je kupil ene 4 razlicne vrtse nastavkov, na nobenga ni znal potegnit, tocno takih iz P, pa nikjer niso meli. Pol sva se pa nehala dojit, cez kaksne teden sem ga pa za foro pristavila se enkrat in je ful lepo zgrabil in zacel vlect. Na zalost so pa moje mlekarne ze do takrat sle v rahel stecaj, tko da sva se potem vedno podojila + po podoju je spil se flasko mleka. Pri 3 mesecih se je sam odstavil, cez ene 2 dni sem pa dobila M. Ocistno se je mleku spremenil okus ali pa moj vonj in mu ni ustrezalo. Tko da gor je zrastel na zdraven mleku Hippu
Pri drugem miskolinu nama je pa dojenje tudi bolj slabo slo, pa zgubljal je na tezi, tko da sem ga vecinoma dojila, ampak ce je ratal lacen ravno pred obiski, sem si mleko spumpala in mu ga dala po flaski. Vazno mi je bilo, da pridobi na moci, ker potem tudi lazje vlece (za otroka je dojenje tudi napor). Po prihodu domov smo crpanje pocasi ukinjali in presli na polno dojenje (dojila do 13 meseca). Ni mi bilo lepsega, ko se je mali pristavil in se prijel za rokice in jih stisnil v nekaksne pestke in pil Sem pa enkrat fasala nek rotavirus (2 dni driskanja in bruhanja, jest nisem mogla nic), tamal mi je pa skor cel dan na joski visel. Ker ni bil navajen flaske, mu nisem mogla dat niti mleka po flaski (jst sem bila takrat presusena) in mi je to ful psiho nacelo. Sem se tolk presekirala, zakaj mu nisem vsaj enega obroka (moje mleko) na dan dajala po flaski, da bi znal pit, ce bi se kaj takega naredilo. Na flasko se je navadil ful pozno, v bistvu, ko smo prekinili dojenje, prej pa sploh ni znal pit.
Aja nastavki za dojenje pri  drugemu - sem ugotovila, da se dajo kupit tisti v P in sem kupila enega, pa tamal sploh ni hotu po njemu vlect
Se mi je pa vmes tud sam odstavil (mislim da v 10 mesecu), ko sem dobila M. Par dni sploh ni nic pil, sva ze cist nehala z dojenjem, po koncu M je pa spet zacle vlect na polno. Sem mislila, da bo pol vsak mesec tko, ampak sem itak po tisti eni M zanosila s temle nasim miskolinom

Meni dojenje samo po sebi ni bilo neki ful izi - skoz te je strah, a dost pridobiva na tezi, bolijo te bradavice, od zacetka traja dojenje ure in ure in potem mas 15 min pavze in spet visi na tebi. Pa ko mislis, da je ze koncno ratalo, ugortovis, da mu polozaj pri dojenju ne pase (recimo pri meni ni maral dojenja v sede, ker ce sem se samo malo premaknila, je takoj nehal vlect in v jok). Ko sva presla na leze, sem pa zraven celo zbirko harryja potterja prebrala, pa se ne vem kolk knjig, pa ga ni nic motilo V glavnem, ko enkrat dojenje stece, pa ni lepsega obcutka, pa otrok je med dojenjem taaakooo lep (sej je ze tko al pa tko ), ampak med dojenjem so pa kot eni...ne vem...angelcki...kot da bi meli neko tako auro okrog sebe al kaj...
Za dojenje moramo met v glavi poslihtano, da zelimo dojit in pri tem vztrajat. Nasi partnerji nas sicer bodo spodbujali, dokler gre vse lepo, ko pa vidijo, da se matramo, se jim pa zacnemo smilit in potem nas probajo prepricat, da naj se ne matramo in damo raje flaske. Pa da o raznih odzivih okolice, ko bo otrok jokal - mogoce je pa se lacen, daj mu mleko po flaski - ne govorim. Dojenje JE tezavno, ampak JE vredno se pomatrat in potrpet.


Joj, sem se razpisala v tem casu bi lahko se kaksno vreco stvari stran vrgla
vse tole pisanje me je nardilo lacno, grem jest melono...

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4735
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 14:08:09   
elevitka
IZVIRNO SPOROČILO: jazzz27

Kaj pa sploh pišeš na tist list...kolk je pojeduuser posted image ...kako zauser posted image pa naj jaz vem k pa nimam števca na joški...user posted image   to se tud jaz sprašujem user posted image

Kolk je treba za ta bris plačat? Pa to je v zadnjem mesecu ane?   V Mariboru pri Dr. Miglarju 50 €, opravi se 1 mesec pred PDP, prisotnost bakterij se zabeleži v materinsko in ob porodu ti teče infuzija z antibiotikom (tak je meni rekla moja G) ker vsako zdravljenje pred porodom še ne pomeni da se spet ne moreš okužit z to bakterijo rečimo 1 teden po testiranju, zato tisti trenutek ko rojevaš prejmeš zdravilo



_____________________________

Biti pripravljen je veliko, znati čakati, je še več, toda izkoristiti pravi trenutek, je vse.

(odgovor članu jazzz27)
Neposredna povezava do sporočila: 4736
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 14:16:26   
katrinka
dojenje - sem prvorodka in nimam pojma ne kako in nič, upam da bo ta materinski nagon pomaguuser posted image

(odgovor članu elevitka)
Neposredna povezava do sporočila: 4737
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 14:52:00   
jazzz27
ninocka....tud men je napisalo we are sorry...sorry my ass!!!!! Bi vrgla računalnik čez okno!!!!

šivilja...no pri meni pa je blo takole...v 10 tednu sem močno zakrvavela...krvavela tako da se še s tušem nisem mogla spirat...brez vložka nikamor...in potem jaz itak panika...kličem G. in sestra men če je nujno!! Tako da so prec poskrbeli še za moj pritisk...no, se nekako dokopljem do G. on mene na kozo...joj gospa močno krvavite (a dej nehi, kaj ne povešuser posted image ) ...me grobo šara s tistim železjem tam spodaj mi nekaj puca...puca...in že skimuje da to ne bo nič iz te nosečnosti...gre not z UZ...in pravi da ne vidi ploda ne srčka, da vidi GV....ploda pa ne. Pa ko bi ti videla te vesoljske slikice, kot bi luno snemal....se pet min obrača not s tistim uz in pravi NIČ NE BO, zelo slabo...kar oblečte se!!! Pomoje je nalašč iskal položaj da se otroka ne bi videlo. Ok jaz itak vsa trda grem dol se oblečem on je že pisal napotnico za SPLAV!! SPLAV ŽIVEGA OTROKA!!! Itak se mi je prec porušlo vse.
HB, sem bila na UZ pri dr. Rešu v 8 tednu, ker sem zanosila umetno in mi je že ta povedal in tudi sama sem videla plodek in srček.
In ker sem jaz, jaz...grem po drugo mnenje...moj sedanji G me sprejme, naredi UZ in takoj pove da plod je, srček normalno dela, vse bp...razen enega hematoma, ki se je po vsej verjetnosti razlil in sem zato tako krvavela.

In sedaj si predstavljaš....če nebi šla po drugo mnenje, bi mi en kre*en ubil živega otroka!! Tako zaželjenega...po tolikih minusih, solzah, mukah,....da ne omenim bolečin pri punkciji, samoplačniškem postopku umetne, letanju pa Italiji za zdravili, špikanju z inekcijami, zgodnjem ustajanju ob 3:30 zjutraj da sem hodila v Lj na kontrolo foliklov v LJ k Rešu,....

HB da sem šla šeenkrat na UZ, ker sem vedela da dete je notri in da nisem šla na abrezijo....si raje ne predstavljam. In sem nadvse vesela da je moj čmrlj sedaj v 33 tednu in da se kmalu vidiva....

...da se ti sfecla....zame je pocar, nestrokovnež, idiot!

_____________________________

Rodila se bo legenda! :)

Imamo jo!! Ime mu je Boris.

(odgovor članu katrinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4738
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 14:54:51   
jazzz27
Aha, tole ne gre za dr. Koželjevo...ampak za dr. Preskarja. Da ne bo pomote....če imava isto v mislih sem bila jaz včeraj zelo zadovoljna z njo. se mi je res posvetila (mojega G. ni bilo)....res se je zavzela zame...nimam kaj rečt.



_____________________________

Rodila se bo legenda! :)

Imamo jo!! Ime mu je Boris.

(odgovor članu jazzz27)
Neposredna povezava do sporočila: 4739
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 15:29:25   
ana**
Ojla žabe babe user posted image

Jst sm že iz službe. Sm danes malo prej prišlauser posted image  Ju3 je moj zadnji delovni dan tko,da bom danes malo pekla pecivo. Bom rumove kroglice naredila, pa princeske pa še kaj mogoče user posted image  user posted image  Se mi zdi,da bom kr pogrešala službo user posted image  user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Češnca
ana** a si ti naročala za novorojenčka? Kakšne so velikosti?


Jpuser posted image  Takoj sm šla primerjat z H&M cotkami in ni večjih razlik. Tut piše,da so številke narejene tko,da so prav povprečno rojenemu dojenčku. So pa včasih res razlike..

Včeraj sm si prvič privoščila lubenico user posted image  Itak ni bla najboljša še čist vodena ampak jst se sploh nisem mogla ustavit user posted image  user posted image  user posted image  In sm ceeelo polovico sama pojedla! Ne vprašajte kolko × sm šla ponoči na WC user posted image  Na eno urco sm hodla,čist sm bla polna te vode user posted image

jazzzz grozno user posted image  Važno,da si ti šla še po drugo mnenjeuser posted image  Če jst v 25tednu ne bi zahtevala drugega mnenja bi tudi mene dali rodit čeprav je bil user posted image  super.

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 4740
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 16:17:11   
ninocka
IZVIRNO SPOROČILO: ana*
Včeraj sm si prvič privoščila lubenico user posted image  Itak ni bla najboljša še čist vodena ampak jst se sploh nisem mogla ustavit user posted image  user posted image  user posted image  In sm ceeelo polovico sama pojedla! Ne vprašajte kolko × sm šla ponoči na WC user posted image  Na eno urco sm hodla,čist sm bla polna te vode user posted image


Jst sem bila v 2 nosecnosti obsedena z njo. Zdej pa se cakam, da se zacne sezona, do takrat pa melone papam. Ker najhuje mi je, da si tooolk zelim lubenico, pol je pa zanic user posted image
V glavnem  jst sem jo tud po 3 kg zmazala naenkrat, seveda sem lezla pred TVjem in glodala, pol ko je blo pa treba vstat, sem pa s stisnjenimi nogami do WCja komu prnesla user posted image

jazzz27 in ana**
, grozno kaj si danasnji G privoscijo. Pa ob vsej tehnologiji, da so tako povrsni user posted image . HB, da se je za vaju srecno izteklo user posted image user posted image user posted image user posted image

Moja cistka se nadaljuje. Sem spucal ze skoraj celo omaro in imam kar naenkrat 2 polici fraj user posted image user posted image user posted image user posted image Zdej lohk kozmetiko kot v izlozbi razstavim user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu ana**)
Neposredna povezava do sporočila: 4741
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 16:17:58   
katrinka
o moj bog - ne morem vrjet, da se take stvari dogajajo, kako so loh taki ljudje sploh zdravniki - pa to so eni salabajzeri nč druzga, jz bi jih na mestu zadavla, da jih ni sram...hb da sta obe sle po drugo mnenje in da je zdaj vse okuser posted image

(odgovor članu ana**)
Neposredna povezava do sporočila: 4742
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 16:44:32   
jazzz27
IZVIRNO SPOROČILO: ninocka

IZVIRNO SPOROČILO: ana*
Včeraj sm si prvič privoščila lubenico user posted image  Itak ni bla najboljša še čist vodena ampak jst se sploh nisem mogla ustavit user posted image  user posted image  user posted image  In sm ceeelo polovico sama pojedla! Ne vprašajte kolko × sm šla ponoči na WC user posted image  Na eno urco sm hodla,čist sm bla polna te vode user posted image


Jst sem bila v 2 nosecnosti obsedena z njo. Zdej pa se cakam, da se zacne sezona, do takrat pa melone papam. Ker najhuje mi je, da si tooolk zelim lubenico, pol je pa zanic user posted image
V glavnem  jst sem jo tud po 3 kg zmazala naenkrat, seveda sem lezla pred TVjem in glodala, pol ko je blo pa treba vstat, sem pa s stisnjenimi nogami do WCja komu prnesla user posted image





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
jaz sem si jo letos tudi že privoščila in veste kaj je good news.????? Da jo bomo lahko jedle tud ko bomo rodileuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Baje je to eden redkih sadežev ki je dovoljen da otročka ne napihuje....jaz pa jo imam tako rada...njamii....


Punce hvala vsem...k ste sotrpele z mojo zgodbico...ampak jaz in dete sva sedaj ok...tist pocar pa naju ni po tem dogodku več videl v ordinacijo....pa načeloma nisem imela problemov z njim...razen da sem ga zavohala kako po žganju smrdiuser posted image ....

_____________________________

Rodila se bo legenda! :)

Imamo jo!! Ime mu je Boris.

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 4743
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 19:59:04   
ana**
Čer user posted image

Kje pa se vse skrivate? Jst sm ravno prišla domov..
Ninocka vidim,da je pridna pospravlja user posted image user posted image  Ej lahko bi še k meni tut malo prišla! Bi te bla vesela user posted image  Jst sploh ne moram stvari mečt vstran user posted image  Ma kr bi šparala pa da se prah nabira gor, čeprav ne bom več uporabljala user posted image

Ja nekateri G. res ne bi smeli opravljat svojega dela in ne vem zakaj grejo v takšen poklic, če imajo potem takšen odnosuser posted image

Spekla sm vse ampak me kr vabijo te sladiceuser posted image  Ampak sm rekla,da ne bom nč jedla, se bom ju3 najedla vsega tega. Zdaj pa da vidim kakšn karakter sm user posted image

Pa,da še vas malo lačne naredim user posted image user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

(odgovor članu jazzz27)
Neposredna povezava do sporočila: 4744
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 20:01:13   
Češnca
šivilja, jazzz noro, kaj vse si privoščijo tile dohtarji!!! user posted image user posted image user posted image  In to pri stvari, ki zajema toliko čustev - družina, otrok...

Jooooj, se mi zdej sline cedijo... user posted image  Še ena fenica lubenic in melon tuki! Mmmmmmm kaj bi zdele kar eno celo! user posted image user posted image user posted image
user posted image

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu jazzz27)
Neposredna povezava do sporočila: 4745
   RE: Julijke 2009
14.5.2009 20:41:40   
bybyka_1987
hehe to mas orehovo rolado z kislo smetano?njami si mi kar luste nardila hehe pa princeske se bol pa rumove kroglice hehe meni se pa nic ne da pect se pjane newesta k jo mata moja dva ful rada  nisem ze tak dolgo nardila joj user posted image sej se morem spravt delat jo ce ne jutr pa enkrat v prihodnjih dneh hehe

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 4746
   RE: Julijke 2009
15.5.2009 7:52:09   
Anonimen
Ojla punce!

No, naj povem, da smo mi prestali prvo noč spanja ločeno. Alen je spal v svoji sobici! user posted image  Js sm se pa celo noč objemala z babyphonom in ga hodla čekirat. user posted image  Ene 2x se je zbudu - enkrat se je udaru v glavico, enkrat pa je bil žejen. Sam je itak takoj zaspal nazaj. Sm toooolk ponosna! user posted image  Evo eno slikico - sam je postelja obrnjena kontra, ker smo pozabli posebej donaročit tisto varovalo, da ne pade dol s postelje.
user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: jazzz27

jasna..pa kaj je sedaj bolje oz. kaj misliš da je tebi bolj pomagalo....bepanten ali lanolin? A lahko že na začetku bepanten uporabljaš? Itak sem čist laik in mi vse prav prideuser posted image .  Meni že sedaj neka rumena snov ven iz joškov teče...user posted image je to dober cahen?user posted image

Aja pa še to! A je res če bolj ko stiskaš, črpaš...več pmaš mleka?


Ja men je bil ful boljši Bepanthen. Ko sem se mazala z lanolinom, so me bradavice ful pekle, že prvo mazanje z bepanthenom je prineslo olajšanje. Tako, da js ga zihr uzamem s sabo v P. Edino kar je, pravijo, da pri mazanju z lanolinom lahko otroka kr pristaviš, pri bepanthenu si pa morš sprat bradavice pred dojenjem, ker ni užiten. Js sm si pač z mlačno vodo in gazo obrisala prsi pred dojenjem. Ga pa še sedaj uporabljamo za Alena, za naju... Ma za vse je uporaben.user posted image

Pri mleku pa velja tako: večje povpraševanje - večja ponudba. Tako, da kr pristavljat otroka. Naval mleka pride nekje 2-4 dan po porodu, tak da kr vztrajat. Pa obstaja tud hrana, s katero si lahko povečaš tvorjenje mleka. Zdej sm sicer pozabla, kaj vse mi je patronažna naročila, se sam spomnem, da naj bi polenta tvorila mleko. Aja - pa un čaj v P za dojenje je zakon! Js sm bla po porodu toooolk žejna, da sm skoz pila, pol  mi je blo pa čudno, zakaj mi prsi pokajo od navala. Mi je pol 4. dan sestra rekla "ja nehite tolk čaja pit, to je čaj za dojenje" user posted image user posted image

So pa v Celjski P ful vredu sestre. user posted image  Men so prihajale tud po večkrat na noč pomagat pristavit Alena, ker ni mogu zagrabit bradavice. Sam škoda, ker niso prej opazli, da ima priraščen jeziček in da mu to dela težave. Pa tud pod lučko je bil kr dolgo, ker je bil zlateničen, pa ni nikol nobena težila, tud če sm ga šla sred noči sam mal pogledat, čeprav sma se pred pol ure dojila. user posted image  Sm pač bla čist zaljubljena mamica. user posted image user posted image

Me je pa kr groza, ko preberem, kaj ste nekatere preživljale. Js sm imela lani aprila SS in so v Celju res lepo poskrbeli zame. Pregledali so me 3-je ginekologi in vsak mi je pokazu, da res ni več upanja. Ko sem se jokala so me 2 sestre ful mirile. Ena me je celo prišla pol v sobo obiskat... Skratka, same pohvale! Čeprav sem pa čula in prebrala tolko grozot iz ce P, da kr ne morem verjet. Drugače pa - ne se pustit pohodit! Ko stegneš jezik že prvič, ko ti stopijo na žulj, imajo pol mal boljši odnos, vsaj zdi se mi. Morš bit kr odločen, čeprav je to po porodu težko. Ampak gre se za vas in vaše bebije!

OK, sem pa fajn zafilozoforala, a ne? user posted image  Ne bom vam več težila, se slišimo! user posted image  Lep dan vsem!

(odgovor članu jazzz27)
  Neposredna povezava do sporočila: 4747
   RE: Julijke 2009
15.5.2009 7:53:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bybyka_1987

hehe to mas orehovo rolado z kislo smetano?njami si mi kar luste nardila


Jooj za tole rolado sm js recept zgubila, je pa najljubša sladica moje sestre. A mi lahka katera pripopa recept, prosim!!!!? user posted image  Hvala!

(odgovor članu bybyka_1987)
  Neposredna povezava do sporočila: 4748
   RE: Julijke 2009
15.5.2009 8:16:28   
katrinka
dobro jutro user posted image
no, pa sem lačna ze navsezgodaj k gledam tele vaše slikce...je sodelovec prinesel baklavo - fuj, preveč sladko...morm najdt kej druzgauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4749
   RE: Julijke 2009
15.5.2009 8:26:37   
Chebellca
Živjo čvekice!
Po dolgem času sem spet med vami, tako sem bila zaposlena z pripravljanjem stvari za user posted image , da sem vas zvečer uspela samo na hitro prebrati user posted image
Jasna hvala za št. zdaj se morava pa res dogovorit za eno ledeno kavicouser posted image Vidim da je tvoj mali mišek res priden, malo otrok tako pridno prespi prvo noč v svoji sobici...Aja, pa hvala za nasvete za dojenje, nam prvorodkam res vsak prav pride, se mi zdi da sem na trenutke prav zmedena.

V materinski šoli smo ta teden obravnavali dihanje, baje naj bi bil porod veliko lažji, če pravilno dihaš, tako da že pridno vadimouser posted image

Porodnišnica...odločila sem kar za Celjsko, če bo možna takrat epiduralna jo bom vzela, če ne se bomo pa potrudili po naravni poti...poleg tega so lahko očetje zraven mamice in user posted image od 7 zjutraj do 7 zvečer, tako da naju bo lahko moj večkrat na dan prišel obiskatuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4750
Stran:   <<   < Prejšnja stran  188 189 [190] 191 192   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  188 189 [190] 191 192   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?