|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Matematiki???
20.5.2009 12:21:00   
Ayolinca
Imam naslednjo nalogo: v enakokrakem trapezu je stranica a=10cm, kot alfa=60 stopinj. Izračunajte višino in kot beta.
SOS!!!!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Matematiki???
20.5.2009 12:40:12   
Anonimen
A manjka kakšen podatek user posted image  Jaz ga niti narisat ne morem. user posted image

(odgovor članu Ayolinca)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Matematiki???
20.5.2009 12:44:29   
LoCa
1. beta je isti kot alfa. ti misliš gama in delta, oba sta 120. ker če potgneš pravokotnico skozi točko D ti nastane pravokotni trikotnik, vsota kotov trikotnika je vedno 180, torej, 180-60=30, 30+90=120 po kmečko.
2. oprosti, ampak iz teh podatkov se pomoje ne da zračunat višine. če imaš samo a in alfa, je c vzporednica lahko kjerkoli....mislim en tolk matematik pa ja mislim da semuser posted image

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Matematiki???
20.5.2009 12:48:21   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

1. beta je isti kot alfa. ti misliš gama in delta, oba sta 120. ker če potgneš pravokotnico skozi točko D ti nastane pravokotni trikotnik, vsota kotov trikotnika je vedno 180, torej, 180-60=30, 30+90=120 po kmečko.
2. oprosti, ampak iz teh podatkov se pomoje ne da zračunat višine. če imaš samo a in alfa, je c vzporednica lahko kjerkoli....mislim en tolk matematik pa ja mislim da semuser posted image



Vau! Kapo dol.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Matematiki???
20.5.2009 13:07:33   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

1. beta je isti kot alfa. ti misliš gama in delta, oba sta 120. ker če potgneš pravokotnico skozi točko D ti nastane pravokotni trikotnik, vsota kotov trikotnika je vedno 180, torej, 180-60=30, 30+90=120 po kmečko.
2. oprosti, ampak iz teh podatkov se pomoje ne da zračunat višine. če imaš samo a in alfa, je c vzporednica lahko kjerkoli....mislim en tolk matematik pa ja mislim da semuser posted image



se da, če je stranica a - zgornja (krajša stranica). Ampak tole sem jz računala nekje v 7. razredu pa sem malo pozabila, ma dej grem računat, k me firbec.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Matematiki???
20.5.2009 13:17:06   
TomTaylor
user posted image

Hja...z podatkom, da je stranica a dolga 10 cm se ne da izračunat...vsaj direktno ne, mogoče bi šlo če ven iz teh podatkov narišeš osnutek trapeza in notri včrtaš pravokotni trikotnik - na stranico a narišeš pravokotno črto (90stopinj) in jo narišeš tako dolgo, da se stranica d trapeza in stranica c križata. Tako dobiš višino trapeza....meni pride 5 cm, stranica d trapeza pa 5,5 cm. Glede na to, da gre za enakokraki trapez je stranica b enako dolga torej 5,5. Stranica c tako pride dolga 4,5 cm. Kot alfa in beta sta enaka.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Matematiki???
20.5.2009 13:19:43   
LoCa
ne vem če se da, že če si narišeš ti je jasno, krajša kot je zgornja stranica, daljša je višina. rabiš vsaj kako stranico, al pa recimo uno sredinsko, neki pač. nobene zf ni tuki. js mislim da manjka kak podatek. koti so pa taki kot so.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Matematiki???
20.5.2009 13:24:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

ne vem če se da, že če si narišeš ti je jasno, krajša kot je zgornja stranica, daljša je višina. rabiš vsaj kako stranico, al pa recimo uno sredinsko, neki pač. nobene zf ni tuki. js mislim da manjka kak podatek. koti so pa taki kot so.


ja, koti so ql. vsota notranjih kotov je vedno 360° ne glede na to, kolk je višina oz. dolžina stranice. manjka podatek in pika. user posted image

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Matematiki???
20.5.2009 13:31:00   
Anonimen
Se strinjam ... manjka ti en podatek ... al dolžina krakov (b,d) ali pa dolžina krajše vzporednice (c).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Matematiki???
20.5.2009 13:59:30   
TomTaylor
ne, ne - se da, samo pravokotni trikotnik je treba v trapez notri vstavit in s pomočjo in na podlagi kotov izračunat hipotenuzo trikotnika = stranica c, ki je potem hkrati višina trapeza. Če narišem dobim jasne rezultate ko stranice čist simpl pomerim z ravnilom. Meni pride c trikotnika oz. višina trapeza 5 cm, stranica d trapeza pa 5,5 cm. Glede na to, da gre za enakokraki trapez je stranica b enako dolga torej 5,5. Stranica c tako pride dolga 4,5 cm. Kot alfa in beta sta enaka. samo formule so pa zame že višja matematika.

user posted image

< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 20.5.2009 14:01:28 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Matematiki???
20.5.2009 14:23:14   
Volga
Višina je 14,5 cm, beta je 45 stopinj.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Matematiki???
20.5.2009 14:27:17   
LoCa
js še vedno mislim da se motiš. kaka formula recimo? po kateri si ti pršla do tega?
ker hipotenuza, katero omejaš (torej če bi krake trapeza podaljšala v trikotnik bi to bla b oz. d podaljšane), je dolga vedno isto, ne glede na višino trapeza. iz kotov samh se tudi ne da dobit dolžin stranic. imaš pa samo eno (od tega imaginarnega trikotnika, torej polovico od a=5)
razen tega pa sem si narisala in dala tvojo višino 5 cm in po tej logiki pride stranica cca. 5,9 cm.
nariši si trikotnik s temi koti in spodnjo a=10 cm stranico in poglej kam vse lahko postaviš zgornjo stranico c, pa boš vidla, da s koti nima veze user posted image . c pomikaš gor dol, koti in a ostajajo pa isti.


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Matematiki???
20.5.2009 14:44:03   
Ayolinca
Kako ste prišli do višine? Beta je po moji logiki prav tako 60, ker so koti v enakokrakem trapezu skladni.

Jaz tudi menim, da tule nekaj manjka - to nalogo sem namreč dobila za rešiti in so kao vsi podatki, bila pa je v enem testu za srednje šole.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Matematiki???
20.5.2009 14:58:08   
Anonimen
Jaz pa pravim, da tiste, ki pravite da je zadeva rešljiva, nimate prav, saj glede na dane podatke ima naloga neskončno mnogo rešitev.
Moja utemeljitev (se pardoniram, ker je nakracano na roko, samo mi je bilo tako lažje):

user posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Matematiki???
20.5.2009 15:08:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa
c pomikaš gor dol, koti in a ostajajo pa isti.



TT, ne da se. user posted image  Ne vem, s čim rišeš, a nariši trapez s podatki, ki jih imaš. In ga ne moreš.
Potek risanja:
- narišeš stranico a=10cm
- narišeš kot alfa=60° iz točke A
- narišeš kot beta=60° iz točke B

in kaj zdaj? nimam več podatkov. ostala dva kota sicer vem koliko sta. a kje jih odmerim? user posted image  kje postavim višino? user posted image  če podaljšam stranski stranici, kjer se sekata, dobim na koncu trikotnik.user posted image

(odgovor članu LoCa)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Matematiki???
20.5.2009 16:44:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77
Ne vem, s čim rišeš, a nariši trapez s podatki, ki jih imaš. In ga ne moreš.
Potek risanja:
- narišeš stranico a=10cm
- narišeš kot alfa=60° iz točke A
- narišeš kot beta=60° iz točke B

in kaj zdaj? nimam več podatkov. ostala dva kota sicer vem koliko sta. a kje jih odmerim? user posted image  kje postavim višino? user posted image  če podaljšam stranski stranici, kjer se sekata, dobim na koncu trikotnik.user posted image

Tako je.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Matematiki???
20.5.2009 17:01:49   
BarbaraE
user posted image user posted image user posted image  Uau, dobre ste. user posted image user posted image user posted image  Se mi pozna, da sem družboslovka. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Matematiki???
20.5.2009 17:18:59   
LoCa
jaz sem tudi družboslovka po izobrazbi pa so mi te stvari jasne user posted image . logika je potrebna povsod user posted image

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Matematiki???
20.5.2009 17:42:23   
BarbaraE
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

jaz sem tudi družboslovka po izobrazbi pa so mi te stvari jasne user posted image . logika je potrebna povsod user posted image


Ej, jaz samo da vidim kaj takega, kar je podobno matematiki, se že stran obrnem. user posted image  Saj vem, bolje bi bilo, da ne, da bi malo možgančke trenirala, ampak kaj če pa ...

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Matematiki???
20.5.2009 18:05:23   
LoCa
ni panike, js sm člobek, ki je zašel v družboslovje, čeprav mi je vedno dobro šla matematika :D. se veselim vsakega računanja, kar je možno, ker mi končno delajo možgani, tko ku je treba user posted image . pogrešam računanje.

sicer pa glede naloge, se zgodi tudi da je v testu nerešljiva naloga, pri nas je blo v oš enkrat tako in mislim, da je celo profitiral tisti, ki je prvi opozoril. booo, ni greh probat

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?