|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   STISKANJE PESTI
29.5.2009 9:33:23   
anmp2601
Pozdravljene,

moj lumpi bo čez 10 dni napolnil 8 mescev in še vedno stiska rokice v pest. Ne čist skos, ampak ko grabi igračke mu še vedno nagaja palec in ga težko razpre. Lepo se obračamo s trebuha na hrbet in obratmo, kratko se po cele dneve lahko kotali po stanovanju. Samo ko kravice pase, se še ne zna na dlani opreti, drugače pa ritko že kr visoko dviguje, ko hoče igračko dobit, ampak ga pol rokice zabremzajoin pade na glavco. Dobili smo napotnico za RA z mojim enomesečnim prepričevanjem pediatra, da mi to ni čist kul kar naš čmrl počne z rokicam. Cel mesec mi pediater govori, da bo to že izvenelo, da vsak otrok rabi čas, da ga naj božam po hrbtišču rok, bla, bla, bla.... In to vse smo mi počeli...Nakar po enem mescu mi lepo reče, da bi lahko za svojo starost mal več uporabljal rokice. Mislim halooooo??? user posted image user posted image user posted image user posted image Kaj jst že en mesec govorim v prazno???? Tako da smo naročeni v RA 8.6. in upam da me bodo potolažili, da z našim fantkom ni nič narobe.

A ima kakšna mamica podobno izkušnjo s temi rokicami? A kakšne posebne vaje delate?

No zdej mi je mal lažje, ko sem se spovedala.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ponosna mamica dveh sončkov:-))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: STISKANJE PESTI
29.5.2009 9:40:43   
Andromeda
Naš je sicer nedonošen, star pa bo tudi 8 mesecev in so bile d nedavnega kar težave z zaprtimi pestmi. Iz RA so nas napotili na fizioterapijo, stanje pa se je v tem času, kar hodimo (sko raj 2 meseca) zelo izboljšalo. Ko pase kravice, se še vedno upre na zaprto dlan, ampak vidim, da je vsak dan bolje in je čedalje manj "trmast" glede tega. V RA bodo ugotovili, če je primer "zrel" za fizioterapijo, sicer ti bodo pa tudi sami kako vajo pokazali. Potolaži se, vse bo še v redu!

(odgovor članu anmp2601)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: STISKANJE PESTI
29.5.2009 10:23:25   
bskrle
Naša je imela zelo zaprte pesti, v RA nismo hodili, stara je sedaj 7 let.
Rojena 1 mesec prezgodaj.
Plazila se ni, je kar shodila.
Z leti je precej napredovala v finimotoriki, veliko riše, hama perlice, žebljički ...  Težje lupi krompir, s škarjami se znajde.
Tako da ni panike.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: STISKANJE PESTI
29.5.2009 11:19:13   
Taula
Moja je to ful delala, je pa hipotona. Ko je rokico imela v pesti sem ji jo kar razprla, ko je pasla kravice sem ji rokice poravnala. No, kravic itak nikoli ni marala pasti. Počasi to izveni oz dela vedno manj.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: STISKANJE PESTI
29.5.2009 11:31:40   
anmp2601
Hvala punce za vaše izkušnje. user posted image user posted image
Bomo vidli kaj bodo rekli v RA. Ful me je strah, da takšno stiskanje pesti oz bremzanje kazalca ob razpiranju dlani, niso kakšni prepoznavni znaki cerebralne paralize. Ne bom pesimistična, ampak vseeno...ne da mi miru. A obstaja kaken video oz slikce handlinga (ne za novorojenčka) ali pa kakšne vaje za rokce?

lep dan še naprejuser posted image

_____________________________

Ponosna mamica dveh sončkov:-))

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: STISKANJE PESTI
29.5.2009 11:56:06   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: anmp2601

Hvala punce za vaše izkušnje. user posted image user posted image
Bomo vidli kaj bodo rekli v RA. Ful me je strah, da takšno stiskanje pesti oz bremzanje kazalca ob razpiranju dlani, niso kakšni prepoznavni znaki cerebralne paralize. Ne bom pesimistična, ampak vseeno...ne da mi miru. A obstaja kaken video oz slikce handlinga (ne za novorojenčka) ali pa kakšne vaje za rokce?

lep dan še naprejuser posted image


Handling ti bodo najbolj nazorno pokazali v RA. Pa ne razmišljat o črnih scenarijih kot je cerebralna paraliza. Verjetno ima samo "težave" z mišičnim tonusom. Se bo že uredilo.

(odgovor članu anmp2601)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: STISKANJE PESTI
29.5.2009 12:15:49   
anmp2601
Andromeda, vem da ne smem o črnih scenarijih razmišljat....Ampak ko gre za tvojega otroka, pomisliš na vse živo.user posted image user posted image Vem da se bo vse uredilo, tako kot treba!!!! user posted image user posted image

Pozdravček

_____________________________

Ponosna mamica dveh sončkov:-))

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: STISKANJE PESTI
30.5.2009 23:16:42   
polma
http://www.ringaraja.net/forum/m_3308501/mpage_1/tm.htm#3310341

Pozdravljena! imela sem podobne težave, nesvet tele mamice nam je zelo pomagal!

Lp, polma


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu anmp2601)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: STISKANJE PESTI
31.5.2009 22:17:13   
anmp2601
Polma ful, ful hvala za link! Bomo še to poskusili!!!!

Lahko nočko

_____________________________

Ponosna mamica dveh sončkov:-))

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: STISKANJE PESTI
1.6.2009 20:09:21   
anmp2601
Nancy300, na mail sem prejela sporočilo, da si mi poslala ZS, ampak na portalu RR pa nisem že cel dan nič prejela. Nekaj verjetno šteka. A mi lahk plis pošlješ na mail vaje za rokice? Hvala ti!!!


_____________________________

Ponosna mamica dveh sončkov:-))

(odgovor članu anmp2601)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: STISKANJE PESTI
18.6.2009 19:32:53   
anmp2601
No, mi smo bli v razvojni in hvala bogu ni nič narobe z našim navihančkom oz. z njegovimi rokcami. user posted image user posted image Je rekla da bo počasi izginilo. Dve vajici pokazala, na fizioterapijo pa nam ni treba hodit, ker je naš lumpi baje tok elastičen, da spoh tega ne rabi. Da je k ena gumica. Bo pa gimnastičar.user posted image user posted image  In omenila je, da se moramo nujno samo na tleh igrati. To se pa itak že.

Punce, hvala vam za vaša sporočila.

Lep dan vam želim. user posted image

_____________________________

Ponosna mamica dveh sončkov:-))

(odgovor članu anmp2601)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: STISKANJE PESTI
18.6.2009 21:38:01   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: anmp2601

No, mi smo bli v razvojni in hvala bogu ni nič narobe z našim navihančkom oz. z njegovimi rokcami. user posted image user posted image Je rekla da bo počasi izginilo. Dve vajici pokazala, na fizioterapijo pa nam ni treba hodit, ker je naš lumpi baje tok elastičen, da spoh tega ne rabi. Da je k ena gumica. Bo pa gimnastičar.user posted image user posted image  In omenila je, da se moramo nujno samo na tleh igrati. To se pa itak že.

Punce, hvala vam za vaša sporočila.

Lep dan vam želim. user posted image


Superca! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anmp2601)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?