|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zanesljivost apartmajev
29.5.2009 22:41:56   
*bubi*
Ker vas je tukaj kar nekaj z izkušnjami, vas prosim za pomoč:

letos prvič gledamo privat apartmaje za letni dopust. Našli smo eno varianto na netu, kontaktirali za termin in ceno preko e-maila. Zdaj pa me zanima, kakšna je zanesljivost takih rezervacij preko e-mailov oz. telefona? Najdem apartma na slepo, nakažem 100€ akontacije za rezervacijo (ostalo verjetno plačam na mestu samem user posted image ).... se lahko zgodi, da pridem tja, oni pa "nič ne vejo"?


Kako pa je z rizikom odpovedi? Pri agenciji lahko jaz plačam zavarovanje rizika odpovedi in mi vrnejo denar.
Ali lahko tako stvar jaz sama kako zavarujem? Saj je res samo 100€ akontacije in vprašanje, koliko bi zavarovalnica skasirala... ampak pri dveh majhnih otrocih se nikoli ne ve. Lani recimo je starejši 2 dni pred načrtovanim odhodom dobil vodene koze.


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zanesljivost apartmajev
29.5.2009 23:35:15   
Ribica **
Mi ze vec kot 7 let hodimo v lastni reziji na morje, nic preko agencije. Lani sem nasla apartma na netu ze januarja (rez. smo za julij) in smo se ze takrat dogovorili. 3x smo vprasali, ce posljemo akontacijo in da naj sporocijo podatke in 3x so nam odpisali, da ni treba, da naj jih samo se julija spomnemo. S sabo sem vzela sprintane maile in to je bilo to. Se placat nam ne bi bilo treba prvi dan, samo smo na lastni zeljo takoj poravnali vse skupaj. Super zadovoljni!

Letos gremo pa ze 5., ce ne kaj pogosteje, v iste apartmaje, pa mislim, da tudi niso starsi nic v naprej placali (gremo skupaj). Samo to je drugace, nas ze poznajo.

O riziku odpovedi nismo pa nikoli razmisljali, pa sem tudi jaz ene par let nazaj sla na morje bolna, pa starsi niso komplicirali.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zanesljivost apartmajev
30.5.2009 8:15:19   
Zala01
Jaz vedno na Visu rezerviram v lastni režiji in tud nakažem 100 eur akontacije. Je pa res, da do zdaj smo bili zdravi. Ampak jaz imam že od prvega stika, ki ga imam po mailu z lastnico, občutek, da če bi zboleli in ne bi mogli iti, da bi denar vrnila. Ne vem, mogoče se motim, ampak verjetno ne.

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zanesljivost apartmajev
30.5.2009 8:21:17   
jakaracman
Glede tega , da o nakazilu nič ne bi vedeli ni bojazni.Saj imaš tudi potrdilo.Če pa ne bi prišli pa ne verjamem o vračilu denarja saj imajo potem oni ta apartma nezaseden in tudi agencija ti recimo dva dni pred odhod ne da vsega denarja nazaj, ampak imajo po procentih glede na št. dni odpovedi pred odhodom.

(odgovor članu Zala01)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zanesljivost apartmajev
30.5.2009 8:36:39   
gita10
Agencije imajo zadevo zavarovano medtem, ko pa lastniki apartmajev verjetno tega nimajo zavarovanega in ne verjamem, da bi vrnili tistih 100 evrov. Ljudje imajo v tistem času apartma zaseden kljub temu, da so mogoče pa imeli povpraševanja za ta apartma in jih čisto razumem, da vzamejo tistih 100 eurov.

Je pa tako stemi rezervaciji na neto jaz nisem čisto prepričana, da bi samo tako preko neto nekomu plačala 100 eurov potem bi rajši poklicala njihovo lokalno agencijo ( vsako mesto ima lokalno agencijo, ki trži in skrbi za promocijo njihovih zasebnih apartmajev ) ter z njo kontaktirala. Drugače pa je seveda, če ste tam že bili in poznate lastnike. Torej odsvetujem nakazila na slepo.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zanesljivost apartmajev
30.5.2009 9:00:44   
Anonimen
Agencije imajo zadevo zavarovano medtem, ko pa lastniki apartmajev verjetno tega nimajo zavarovanega in ne verjamem, da bi vrnili tistih 100 evrov. Ljudje imajo v tistem času apartma zaseden kljub temu, da so mogoče pa imeli povpraševanja za ta apartma in jih čisto razumem, da vzamejo tistih 100 eurov.


To je financna logika, ki je meni cisto sprejemljiva.
Ce odpoves last minute, to je dan ali dva pred prihodom, se novi turisti tezje najdejo tako hitro in mi je logicno, da vsaj nekaj obdrzijo. Ceprav v top sezoni je to precej lazje in lahko isti apartma prodajo drazje na licu mesta kot so ga tebi.

Sicer pa najbolje, da pisno povprasas pri rezervaciji, kako je s stornacijo. Meni je pri majhnem otroku to eden bistvenih elementov ponudbe za pocitnice in izbiram samo take, kjer lahko odpovem se dan ali dva pred predvidenim prihodom na pocitnice in to brez stroskov.

Smo pa v tej smeri se najbolj zategnjeni Slovenci. Najti apartma v Bohinju, ki bi omogocal tako rezervacijo, je skoraj nemogoce. Vecina jih ima 15 ali 30 dni za strornacijo.

(odgovor članu gita10)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zanesljivost apartmajev
30.5.2009 9:10:57   
rija
po moje je zanesljivo, sploh, če daš akontacijo, ki pa jo seveda zadržijo, če te ni.

meni je zato ob majhnem otroku edina sprejemljiva varianta potovanje preko agencije, kjer lahko odpovem tudi zadnji dan, pa dobim denar nazaj. glede na to, da hoteliramo, ti zneski niso ravno zanemarljivi.

se je pa zgodilo meni, da sem en dan pred poletom morala odpovedati potovanje, ker sem zbolela in sem hb dobila nazaj res velike denarce.

pa enkrat smo šli na dopust, je bilo ko v sibiriji, moj zbolel, spokali domov in po nekem čudežu dobili vrnjeno celotno plačilouser posted image  še za tiste dni, ko smo bili doli. mi ni jasno kak, ampak smo dobili.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zanesljivost apartmajev
30.5.2009 9:39:10   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Je pa tako stemi rezervaciji na neto jaz nisem čisto prepričana, da bi samo tako preko neto nekomu plačala 100 eurov potem bi rajši poklicala njihovo lokalno agencijo ( vsako mesto ima lokalno agencijo, ki trži in skrbi za promocijo njihovih zasebnih apartmajev ) ter z njo kontaktirala. Drugače pa je seveda, če ste tam že bili in poznate lastnike. Torej odsvetujem nakazila na slepo.


Prek agenciej je drazje, ugodneje je, ce se menis direktno z lastniki.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zanesljivost apartmajev
30.5.2009 20:19:30   
*bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Letos gremo pa ze 5., ce ne kaj pogosteje, v iste apartmaje, pa mislim, da tudi niso starsi nic v naprej placali (gremo skupaj). Samo to je drugace, nas ze poznajo.

O riziku odpovedi nismo pa nikoli razmisljali, pa sem tudi jaz ene par let nazaj sla na morje bolna, pa starsi niso komplicirali.


Ja, res je drugače, če se vračaš in te lastniki že poznajo.

Saj ne da bi komplicirala glede bolnih otrok, ampak lani nisem imela srca, da bi 2,5-letnika peljala na morje, potem pa ne bi smel it na sonce, ne bi se smel kopat, še po hotelu ne bi smel s svežimi kozami hodit user posted image .
Letos pa imamo še user posted image zraven in se nikoli ne ve, kaj pride vmes.

Saj mi je jasno, da z akontacijo pokažeš resnost rezervacije in da si lastniki ne želijo praznih apartmajev sredi poletja. Bolj sem imela v mislih, da bi si jaz pri zavarovalnici zavarovala riziko, saj agencije tudi pri zavarovalnicah zavarujejo.

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zanesljivost apartmajev
30.5.2009 20:23:02   
*bubi*
rija, do zdaj smo mi tudi bili v hotelih in preko agencije. 1x nisva rizika odpovedi plačala (sva bila še brez otrok) in sem morala 2 dni pred odhodom v bolnico. HB so nama kar precej vrnili, ampak šola je bila za naprej, sploh z otroki.


Letos pa je prevagal apartma, ker me je strah premajhne hotelske sobe. V 1/2+1 moram še prenosno posteljico spravit. Družinske sobe pa so ful drage user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?