|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 urni delavnik (delodajalčevi pogoji?)
13.7.2009 13:13:28   
pekmez
Lep pozdrav,

danes sem klicala v službo,ker me je zanimalo koliko pred iztekom porodniške moram vložit prošnjo za skrajšani delovni čas(4 ure),ter so mi odgovorili čimprej...
nato smo se še malo pogovarjali ter so mi dejali,da če želim izkoristit to možnost imam na razpolago ali delati 3 dni v tednu poln delovni čas ali 4 krat na teden po 5 ur.
Ali je to zakonito?Jaz sem pa želela delati 4 ure/dan 5 dni v tednu,ker ne bom dala malčice v vrtec.
Pa so mi tudi omenili,da tudi proste sobote in nedelje ne bodo prišle v poštev.
????user posted image
hvala za morebitne odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 urni delavnik (delodajalčevi pogoji?)
13.7.2009 13:22:49   
Kerensa*
Mislim, da če je polovični delovni čas v igri zaradi varstva otroka, mlajšega od 6 let, da delaš točno po istem principu, kakor do sedaj, samo, da pol manj. Če si do sedaj delala 8 ur na dan, delaš sedaj 4 ure na dan. Če si do sedaj delala ob sobotah in nedeljah po 8 ur na dan, boš sedaj delala ob sobotah in nedeljah po 4 ure na dan. Prostih vikendov zaradi varstva otroka namreč ne moreš zahtevati, imaš pa dovoljeno, da ne delaš nočne izmene do otrokovega (mislim da) 3. leta starosti.

Nisem pa 100%-no prepričana v tole. Zna biti kakšen catch s tvojo pogodbo o zaposlitvi (katere ne poznam), s kolektivno pogodbo in še s čim. Saj bo še kakšna kaj napisala.

(odgovor članu pekmez)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 urni delavnik (delodajalčevi pogoji?)
13.7.2009 16:45:41   
soncek.djukelica
živjo,

najmanj 20 ur na teden moraš delati! kako ti bodo razporedili skrajšan delovni čas, je odvisno od tebe in delodajalca, saj moraš podpisati novo pogodbo o zaposlitvi! predvsem je odvisno od tega kaj podpišeš in kako ti bodo razporedili te ure! koker je meni znano, ne morejo od tebe zahtevati da delaš le tri ali 4 dni,  po 8 ur, lahko pa ti rečejo da delaš tudi sobote ali nedelje! v novi pogodbi mora biti vse to opredeljeno! nadur se ne dela; vsaj tako pravijo na inšpekciji za delo! njihova tel. številka pa je:01-3062490 in se lahko tam za vse skupaj pozanimaš, kar bi ti tudi svetovala,da te ne nategnejo v službi! jaz sem se tudi!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 urni delavnik (delodajalčevi pogoji?)
15.7.2009 18:54:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pekmez

Lep pozdrav,

danes sem klicala v službo,ker me je zanimalo koliko pred iztekom porodniške moram vložit prošnjo za skrajšani delovni čas(4 ure),ter so mi odgovorili čimprej...
nato smo se še malo pogovarjali ter so mi dejali,da če želim izkoristit to možnost imam na razpolago ali delati 3 dni v tednu poln delovni čas ali 4 krat na teden po 5 ur.
Ali je to zakonito?Jaz sem pa želela delati 4 ure/dan 5 dni v tednu,ker ne bom dala malčice v vrtec.
Pa so mi tudi omenili,da tudi proste sobote in nedelje ne bodo prišle v poštev.
????user posted image
hvala za morebitne odgovore.



Že po logiki je, da če je odobreno za 4 ure na dan, ti ne morejo potem naflikati osem ur na dan. Ampak poanta pa je, da če ti zdravnik odredi po 4 ure, delodajalec proti temu ne more nič, če se pa meniš samo z delodajalcem, je pa on tisti, ki ti dirigira. Če prosiš kar tako na štiri oči iz lepega, kljub temu, da si noseča za skrajšani del. čas, je volja delodajalca, ali ti bo ugodil. V takih primerih je dobro, če prineseš kako zdravniško potrdilo in podaš k vlogi.

< Sporočilo je popravil Repka -- 15.7.2009 18:57:50 >

(odgovor članu pekmez)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 urni delavnik (delodajalčevi pogoji?)
16.7.2009 17:25:10   
pekmez
Mene samo zanima,če je zakonsko,da ti delodajelec odredi kako moraš oddelat teh  2o ur na teden.(da jih strne v treh delovnih dneh)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 urni delavnik (delodajalčevi pogoji?)
16.7.2009 17:48:16   
Anonimen
Po mojem, da v takem primeru lahko, nisem pa zihr. Če npr. zakon govori o skrajšanem delavniku in zmanjšani tedenski obveznosti, torej npr. 20 ur, si v bistvu lahko podaš dve razlagi: skrajšani delovnik si lahko razložiš kot skrajšani dnevni delovnik ali pa skrajšani delovnik, ki soupada z zmanjšano tedensko obveznostjo. Mislim, da je tu res stvar dogovora med teboj in delodajalcem. Se mi zdi, da je to podobno kot tisto, da se zmeniš, da boš npr. kasneje hodil, pa čeprav bi moral biti prej prisotn v službi.
Predvsem pazi, kaj boš podpisala.

Ni mi pa jasno tole, kako so 20 ur razporedili - če naj bi delala 3x na teden polni delovni čas, znaša 3x8 24 ur, 4x5 je pa 20. Če mene prašaš že tu nekaj ne štima.

Svetujem ti, da pokličeš na Min. za delo.

< Sporočilo je popravil Repka -- 16.7.2009 17:51:17 >

(odgovor članu pekmez)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 urni delavnik (delodajalčevi pogoji?)
16.7.2009 18:44:09   
Anonimen
Seveda je zakonito.

Pogodba doloca tedensko delovno obveznost, ki je za polni cas 40 delovnih ur.

Pri polovicnem delovnem casu je to 20 ur, ki jih v najslabsi mozni varianti delodajalec razporedi po svoje (upostevaje minimalni casi med delovnimi dnevi in cas za kosilo), v bolj humani in prakticni pa se skupaj dogovorita o primernem in moznem urniku. To je lahko en dan ena ura, en dan deset, en dan sest,.....stvar dogovora.

(odgovor članu pekmez)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4 urni delavnik (delodajalčevi pogoji?)
17.7.2009 10:37:01   
pekmez
A tako torej...delodajalec jih lahko razporedi po svojih željah...
Za delavnik 3 krat tedensko so mislili 2 dni po 8 ur ter 1 dan po 5.(KAR ZNAŠA 20 UR TEDENSKO)
Vseeno bom še vprašala na CSD.
Hvala

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4 urni delavnik (delodajalčevi pogoji?)
26.7.2009 23:21:25   
3SONČKI
Živjo. Jaz že drugo leto delam po 4 ure, no  približno. Tako je kot je bilo že rečeno. Delaš 20 urni teden, razpored pa je odvisen od potrebe delodajalca.
Včasih delam kakšen dan cel dan, pa sem naslednji dan prosta, včasih dobim ure plačane. Pa recimo sobota. Trenutno eno delam, eno sem prosta. Ampak, ko delam, je to dobrih 5 ur. En dan delam dopoldne, 3 ure, drugi dan popoldne, 4 ure.  Sem pa dobila v podpis pogodbo o neenakomerni razporeditvi časa.  lp

_____________________________

GREGOR-1.11.1998
KATJA -3.11.1999
LARA -2.09.2006

(odgovor članu pekmez)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?