|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 21:33:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita

Živjo,

malo sem brala in vidim, da jih ogromno jamlje epiduralno in govorijo, kako je bilo preden so jo dobile naravnost grozno. Sama bom sicer prvorodka in sem morda še preveč pogumna, vendar bi rada, da je porod čimbolj naraven in razmišljam tako, da če so ga pač ženske včasih zmogle, zakaj ga mi sedaj ne bi? Pa v Afriki rodijo po 10 otrok brez kakršnikoli medikamentov.

Rodi torej katera sploh še tako in ali je res porod res tako "grozen", da ni za preživet kao? Meni to ne nekako ne gre skupaj..




jaz sem rodila brez epiduralne in mi ni blo sile - sem pa enako razmišljala kot ti

se vidi, imaš isto slikco pod imenom, kot sem jo imela jaz v nosečnosti

(odgovor članu Aniiita)
  Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 21:46:15   
mamči
Meni so nekateri posti res smešni. Nekaterim se porod ni zdel nič takega in pol napišete, da ste rodile v 1,2,3 urah, halo ?user posted image
Obstajamo tud take namreč, ki smo rojevale 11 ur 45 minut in se zato porodi med sabo ne morejo kar tako primejat.
O epiduralni nekatere nimate pojma, dajte si malo prebrat pa ne sam negativne strani ven vlačit, ki se mimogrede zelo, zelo redko zgodijo.


Odkrito rečeno se mi Aniita, ki je postavila vprašanje in ostale nosečke že konkretno smilijo, ko vse tole berejo. Osebno med obema nosečnostima nisem prebavljala babjih čvek in opisovanj mesarskih klanj žensk, ki so v resnici rodile lažje, kot gremo nekateri na veliko potrebo.

Aniita in ostale - mislim, da je najpomembnejše, da se "sama s sabo pogovoriš" kakšen način poroda boš izbrala. Da poslušaš sebe in svoje telo. In če imaš neke realne potrebe, želje med porodom in če ti stanje dopušča, da npr. babico prosiš, da bi hodila, čepela-... da željo jasno izraziš in ti jo morajo omogočit. Da aktivno sodeluješ. Jaz sem bila pri drugem porodu, kot nemirna mačka. Nekje 8 minut v postelji na enem boku, 6 minut na drugem, nato hopa iz postelje, in z vsemi kabli 3 kroge pri postelji, nato ob postelji dva počepa, trikrat kroženje z boki, nato spet v posteljo, en bok, drugi bok in jovo na novo...
Hočem ti povedat, da sem bila tako nemirna, da bi me moj dec, ko me je samo gledal in mi pomagal s postelje lahko komot imel poln kufer. Pa babica tudi, če bi bila kao tečna. Samo jaz sem čutila kaj mi paše in me nič na svetu (rezen, če bi bil otrok ogrožen) ne bi ustavilo pri mojih akrobacijah. Men je pasalo porod je vsaj malo bolj napredoval.

Pa da se od čistega začetka poroda do konca v sebi zavedaš, da bo mogoče neznosno, si dopustiš možnost, da pa vendarle zaprosiš za nekaj proti bolečinam.
Sama sebe, svojo psiho moraš dobro pripravit.

Odgovor na tvoje vprašanje : jaz sem dvakrat rodila brez vseh sredstev. Oba poroda težka, na oba poroda fizično in psihično dobro pripravljena, s super ekipo v MB, super možem ob strani, z jasnimi cilji , zavedanjem, da bo bolelo, dolgo trajalo....
Porodov ne bom opisovala, ker se mi ne zdi primerno.

Ampak, če bi bila zdajle noseča, ne vem le bi šla še na tako "trdo" varianto, se mi zdi da sem prestara za te štose user posted image .  Imela sem dva maratonska poroda, zdaj bi se šla pa bolj soft varianto, sem si nekako zaslužila - sam me je igel preveč strah. Ampak koliko sebe poznam in sem bolj trmast človek bi mogoče šla še tretjič na maraton.

Vglavnem v sebi se je treba odločit in bit fleksibilen in iz ure v uro dopuščat odprta vrata za spremembe in presenečenja. Mogoče boš ravno ti ena izmed tistih srečnic, ki rodijo v 2 urah brez problema.

(odgovor članu sonček85)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 21:53:16   
power girl
Jaz sem 2x rodila brez vsega,zdaj sem tretjič noseča in bom rodila enkrat za spremembo z epiduralno

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 21:57:06   
ShopGirl
Živjo punce,
 
jst še nisem rodila, če bo vse po sreči me to čaka decembra user posted image  Četsitke vsem, ki je porod za vami - ne glede na to, kako ste rodile - brez lajšanja bolečin ali z.
Zaenkrat sem začuda full mirna, čeprav sem pred nosečnostjo full paničarila da ko bom pa jst rodila bom pa ziher vsa zadrogirana user posted image  
 
Ker je imela znanka z epiduralno super izkušnjo (pa je večji paničar kot jaz), po njenih besedah jo skoraj do samega iztisa ni tok bolelo, in ker sem si full prebrala na temo EA, se bom zanjo odločila tudi sama.
Ta znanka je rodila brez vakuuma in to v parih urah. Tako da ni nobenega pravila - lahko se porod zavleče za par ur, lahko da bo treba rodit z vakuumom, lahko pa je vse OK in rodiš brez v parih urcah. Osebno bom pač sprejela ta riziko. V ZDA skoraj nobena več ne rodi brez EA. Ne vem zakaj bi se matrale in bi nas moglo full bolet, če si lahko bolečino lajšamo, jo omilimo. Konc koncev še pri zobarju lahko dobiš protibolečinsko injekcijo. Ne vem, a si pol večja frajerka če rečeš - "jst sm pa brez lajšanja bolečin rodila" kot če priznaš da si vzela EA/ultivo/.... Halo? Imeti otroka ali ne, je odločitev posameznice, kako bo rodila pa ravno tako. Tako da - preberite čim več strokovnih člankov, pridobite karseda velik informacij in se potem odločite same kako boste rodile. Nikakor pa se ne odločat na podlagi tega kaj katera napiše na forumu in na tem kakšne bojo reakcije bližnjih ko boste povedale kakšen porod ste si izbrale. Me bomo na konc mogle rodit naše otročke in ne "one".

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 21:58:47   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita

Živjo,

malo sem brala in vidim, da jih ogromno jamlje epiduralno in govorijo, kako je bilo preden so jo dobile naravnost grozno. Sama bom sicer prvorodka in sem morda še preveč pogumna, vendar bi rada, da je porod čimbolj naraven in razmišljam tako, da če so ga pač ženske včasih zmogle, zakaj ga mi sedaj ne bi? Pa v Afriki rodijo po 10 otrok brez kakršnikoli medikamentov.

Rodi torej katera sploh še tako in ali je res porod res tako "grozen", da ni za preživet kao? Meni to ne nekako ne gre skupaj..

jaz sem rodila naravno in ni mi žal. Stalno sem trdila, da hočem videt kaj je to porod. Je bilo za vzdržat user posted image user posted image tud če bomo načrtovali drugo user posted image hočem rodit naravno.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:01:22   
glugluglu

V glavnem vsaka stvar ima + in -, raje si dobro preberi strokovne članke, ki so za ali proti in se odloči sama, saj sama sebe najbolj poznaš.

Želim ti pa čimlepši porod!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:01:41   
sonček33
Dokler gre vse po planih, je ok. Ko se zaplete, se človek začne spraševati zakaj. Sama sem zaradi izredno slabega vida na predlog porodničarja vzela EA, ki se je končala zelo zelo slabo. Namreč predrli so mi duro, otrok je bil rojen z vakuumom, sama pa sem še 3 tedne trpela hude bolečine, ki so mi onemogočile, da bi lahko prijela v roke svojega otroka in ga stisnila k sebi. da o tem, kakšen napor, muka in trpljenje je bil obisk WCja in tuširanje. Osebna higiena mi je pomenila veliko trpljenje.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu ShopGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:03:40   
matcar
Jaz sem rodila 3x z CR.Pa tudi v četro bom,če bom spet noseča.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:04:53   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: matcar

Jaz sem rodila 3x z CR.Pa tudi v četro bom,če bom spet noseča.


izdajalka user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:05:49   
glugluglu
IZVIRNO SPOROČILO: power girl

Jaz sem 2x rodila brez vsega,zdaj sem tretjič noseča in bom rodila enkrat za spremembo z epiduralno


To sem imela tudi jaz v planu samo ta tretjič je bilo potem tako hitro, da ni bilo časa za ničuser posted image .

(odgovor članu power girl)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:07:02   
RMRM
Jaz sem trikrat rodila naravno. Sem pa šla pred tretjim porodom na predavanje o epiduralni, pa sem se pol premislila, ker v kolikor padeš v tisti minimalni % žensk, ko lahko pride do komplikacij, so le te lahko zelo resne.

So bili pa vsi trije porodi hitri, zadnji kar mal prehiter in so mi ostali v prekrasnem spominu.user posted image

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:07:33   
matcar

IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: matcar

Jaz sem rodila 3x z CR.Pa tudi v četro bom,če bom spet noseča.


izdajalka user posted image



Zakaj? Ker imam jajca,da na glas povem?

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:23:18   
žab*ca
Uf se je odprla obširna debata,niti nisem brala vsega.Povem samo svojo izkušnjo.Imela sem zmenjeno za EA,ampak sem z  njo odlašala,ker se mi je zdelo,da pa bo kar šlo,na koncu je bilo zelo hudo in žal za EA prepozno,zato so me nafilali z injekcijam.Z otrokom sva bila 3 dni čist pod vplivom injek.-v transu.Zato v drugo sigurno EA,ker je manj učinka in manj škode na otroka.
Povem pa iz službene prakse,da tista ki najbolj teži k naravnim zadevam brez analgetikov,nazadnje najbolj prosi za le-te.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:24:20   
ShopGirl
Uh jst bi tut s CR!

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:26:02   
matcar

IZVIRNO SPOROČILO: ShopGirl

Uh jst bi tut s CR!



Problem sem imela 2x,je bilo urgentno,zato 3jič ni šlo brez CR.Čeprav sem se že dogovorila za naravni porod.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu ShopGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:27:58   
ShopGirl
matcar, se ti je rana po CR lepo zacelila? Moji znanki se je vnela že v porodnišnici...jo je full bolelo.

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:31:32   
sychocandy
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita

Živjo,

malo sem brala in vidim, da jih ogromno jamlje epiduralno in govorijo, kako je bilo preden so jo dobile naravnost grozno. Sama bom sicer prvorodka in sem morda še preveč pogumna, vendar bi rada, da je porod čimbolj naraven in razmišljam tako, da če so ga pač ženske včasih zmogle, zakaj ga mi sedaj ne bi? Pa v Afriki rodijo po 10 otrok brez kakršnikoli medikamentov.

Rodi torej katera sploh še tako in ali je res porod res tako "grozen", da ni za preživet kao? Meni to ne nekako ne gre skupaj..

jaz sem rodila naravno in ni mi žal. Stalno sem trdila, da hočem videt kaj je to porod. Je bilo za vzdržat user posted image user posted image tud če bomo načrtovali drugo user posted image hočem rodit naravno.

LEPO, da še katera tako razmišlja. Jaz sem prvič rojevala 12 ur na umetnih popadkih, pa se je čist dalo preživet (pa nisem noben mazohist) in sem bila takoj po porodu v polni formi in brez enga šiva in 100posto prisebna pri samem iztisku. Veliko je v glavi pa v tem, davemo, česa je naše telo sposobno. Porod je nekaj najbolj normalnega na svetu- in vse, kar zraven paše. Samo strah te ne sme biti, saj če bi šlo kaj zelonarobe, ti  že pomagajo. Sicer pa smo ljudje zadnje čase preveč scrkljani.Čez tri mesece me spet čaka porod in moram povedat, da se ga pošteno veselim- z vsem, kar paše zraven.  

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:33:39   
matcar

IZVIRNO SPOROČILO: ShopGirl

matcar, se ti je rana po CR lepo zacelila? Moji znanki se je vnela že v porodnišnici...jo je full bolelo.



Ja,nobenih težav nisem imela.Vse je tipi-topi.Edino kar me spominja na porode,je brazgotina.Tudi okrevanje je bilo minimalno,sem bila takoj fit.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu ShopGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:37:54   
ShopGirl
sychocandy: a dej lepo te prosm no - a zdej smo pa scrkljane če si hočmo olajšat porod in omilit bolečino? Lej, če je tebi OK rojevat 12h in čutit bolečino v vsej njeni veličini kar daj, samo ne pa pisat da smo tiste ki bi se temu rade izognile scrkljane. Mislm, ne morm vrjet da to berem, nekatere ste res omejene.

(odgovor članu sychocandy)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:39:17   
ShopGirl
matcar, me veseli zate user posted image  vsaj neki, če že nisi mogla rodit tko kot si sama želela.

(odgovor članu ShopGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:42:20   
arabela*
IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita

Rodi torej katera sploh še tako in ali je res porod res tako "grozen", da ni za preživet kao? Meni to ne nekako ne gre skupaj..



porod sploh ni grozen ampak lep.....treba se je na njega psihično in fizično pripravit.
Jaz sem se veliko ukvarjala z meditacijo,jo prav tako uporabila med samim porodom in je bilo lepo....Se ga spominjam in mi bo vedno v lepem spominu...user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:44:34   
matcar

IZVIRNO SPOROČILO: ShopGirl

sychocandy: a dej lepo te prosm no - a zdej smo pa scrkljane če si hočmo olajšat porod in omilit bolečino? Lej, če je tebi OK rojevat 12h in čutit bolečino v vsej njeni veličini kar daj, samo ne pa pisat da smo tiste ki bi se temu rade izognile scrkljane. Mislm, ne morm vrjet da to berem, nekatere ste res omejene.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Podpis

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu ShopGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:46:07   
matcar

IZVIRNO SPOROČILO: ShopGirl

matcar, me veseli zate user posted image  vsaj neki, če že nisi mogla rodit tko kot si sama želela.



Ja,res.Čeprav sem se 1vič mantrala z svojimi in umetnimi popadki 26 ur,pa sploh ni blo hudo.Ker pa je hčera bila v stiski(beri izpad popkovine),so takoj odreagirali in naredili CR.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu ShopGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:50:23   
Najaa
Rodila 3x - prvič naravno, hčerka je bila težka čez 4 kile. Drugič tudi naravno. Tretjič pa s CR. Ta tretji porod mi je bil najhujši, kar se bolečin tiče. Ker pri naravnem porodu boli takrat in mogoče še par dni. Po CR pa boli kar nekaj časa. Še zdaj, skoraj 6m kasneje, me kdaj pa kdaj fajn zaboli rana. Poleg tega so se mi par dni po CR še šivi odpirali, mleko sem težko vzdrževala, da ne govorim da sem otroka vidla šele nasl. dan... ma, sami problemi s tem CR. user posted image

(odgovor članu matcar)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 22:53:29   
matcar

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Rodila 3x - prvič naravno, hčerka je bila težka čez 4 kile. Drugič tudi naravno. Tretjič pa s CR. Ta tretji porod mi je bil najhujši, kar se bolečin tiče. Ker pri naravnem porodu boli takrat in mogoče še par dni. Po CR pa boli kar nekaj časa. Še zdaj, skoraj 6m kasneje, me kdaj pa kdaj fajn zaboli rana. Poleg tega so se mi par dni po CR še šivi odpirali, mleko sem težko vzdrževala, da ne govorim da sem otroka vidla šele nasl. dan... ma, sami problemi s tem CR. user posted image



Ful je različno,ko z CR rodiš.Moja žlahtnica je tudi prvič naravno,drugič z CR,pa je rekla,da nikoli več CR.Ne vem,jaz nisem imela težav.

_____________________________

Čimveč ljubezni podarimo otroku,tem lepša je rastlina,ki vzklije iz njega.

Lea;3.3.2001
Maks;24.12.2007
Saš;2.4.2009
Teo;8.6.2011



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?