|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 10:12:36   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: rija

mislim, da je to iz davnineuser posted image  

ko so bile tiste, ki niso hodile v službo "gospe"user posted image


ja, drzi, da je ostanek zgodovine, ampak ne, ker so ostajale doma, pac pa ker so se porocile. Tako kot je ga. Novakova rekla. Medtem ko tiste, ki se niso, so veljale za  gospodicne. Anglescina ima to razliko se danes jasno vidno, ker pa hocejo biti liberalni, so dodali se eno sredno, nevtralno obliko. Tako imajo tri in jih tud na vseh obrazcih uporabljajo: Miss, Mrs, Ms.

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: ga. Novakova

Kakorkoli že obrnete, ostaja dejstvo, da ste besedi gospa dale slabšalen prizvok, nekatere.


gospa gor ali dol...vsak zase ve,kaj mu pomeni določen naziv...je pa res da vsaka ne more biti GOSPA


In zakaj ne? Zato, ker ni porocena, ali zato, ker se ne obnasa "nazivu" primerno? Resno me zanima.

Kolikor je meni znano, ce imas diplomo, si po poslovnem bontonu gospa.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 10:40:17   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: ga. Novakova

Kakorkoli že obrnete, ostaja dejstvo, da ste besedi gospa dale slabšalen prizvok, nekatere.



gospa gor ali dol...vsak zase ve,kaj mu pomeni določen naziv...je pa res da vsaka ne more biti GOSPA


Po PS-ju naj bi se vsaka ženska nad 25 let oslavljala z gospa, ne glede na zakonski status.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 10:50:58   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

A ko boš šolanje zaključila boš še vedno doma?user posted image




To, da se nekdo izobražuje zase in ne za mezdnega delavca je verjetno znanstvena fantastika.
Aja, saj res. Ženskam, ki so doma, ni potrebno imeti niti OŠ.


Ja, Bumerang, ti si hodila na faks in končala vse šole samo zaradi svoje duhovnosti. Jaz sem res študirala zase, ampak moj cilj danes pa je, da svoje znanje in izkušnje, ki jih imam čim boljše vnovčim. Žal mi je, ampak to je moj cilj, če pa se sliši materialistično, pa naj se. Mi je pa utopično poslušati take izjave kot je tvoja, da se izobražuješ zase - saj se, ampak najverjetneje zato, da boš svoje znanje lahko vnovčil in s tem omogočil preživetje sebi in svoji družini. Nonšalantno in otročje pa mi je poslušati, da se izobražuješ zato, da boš s tem in medias res naredil nekaj zase. Potem so ti dovolj različne oblike tečajev in pridobivanje neformalnega znanja (če delaš nekaj za svojo dušo). Takoj ko pa se odločiš za pridobitev višje izobrazbe (se vključiš v formalno obliko izobraževanja) pa nekako ne more biti tvoj primarni cilj duhovnega pomena.
Če že nekaj negiraš, je fajn, da poznaš nekaj temeljnih raziskav povezanih z izobraževanjem (predvsem izorbaževanjem odraslih)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 11:04:23   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Raho


Ja, Bumerang, ti si hodila na faks in končala vse šole samo zaradi svoje duhovnosti. Jaz sem res študirala zase, ampak moj cilj danes pa je, da svoje znanje in izkušnje, ki jih imam čim boljše vnovčim. Žal mi je, ampak to je moj cilj, če pa se sliši materialistično, pa naj se. Mi je pa utopično poslušati take izjave kot je tvoja, da se izobražuješ zase - saj se, ampak najverjetneje zato, da boš svoje znanje lahko vnovčil in s tem omogočil preživetje sebi in svoji družini. Nonšalantno in otročje pa mi je poslušati, da se izobražuješ zato, da boš s tem in medias res naredil nekaj zase. Potem so ti dovolj različne oblike tečajev in pridobivanje neformalnega znanja (če delaš nekaj za svojo dušo). Takoj ko pa se odločiš za pridobitev višje izobrazbe (se vključiš v formalno obliko izobraževanja) pa nekako ne more biti tvoj primarni cilj duhovnega pomena.
Če že nekaj negiraš, je fajn, da poznaš nekaj temeljnih raziskav povezanih z izobraževanjem (predvsem izorbaževanjem odraslih)



user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 11:25:52   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Raho


Ja, Bumerang, ti si hodila na faks in končala vse šole samo zaradi svoje duhovnosti. Jaz sem res študirala zase, ampak moj cilj danes pa je, da svoje znanje in izkušnje, ki jih imam čim boljše vnovčim. Žal mi je, ampak to je moj cilj, če pa se sliši materialistično, pa naj se. Mi je pa utopično poslušati take izjave kot je tvoja, da se izobražuješ zase - saj se, ampak najverjetneje zato, da boš svoje znanje lahko vnovčil in s tem omogočil preživetje sebi in svoji družini. Nonšalantno in otročje pa mi je poslušati, da se izobražuješ zato, da boš s tem in medias res naredil nekaj zase. Potem so ti dovolj različne oblike tečajev in pridobivanje neformalnega znanja (če delaš nekaj za svojo dušo). Takoj ko pa se odločiš za pridobitev višje izobrazbe (se vključiš v formalno obliko izobraževanja) pa nekako ne more biti tvoj primarni cilj duhovnega pomena.
Če že nekaj negiraš, je fajn, da poznaš nekaj temeljnih raziskav povezanih z izobraževanjem (predvsem izorbaževanjem odraslih)



user posted image

Za svojo dušo se lahko izobražuješ, ko si dosegel vse željene cilje, ki si si jih želel - ali je to dom, partner, otroci, avto, jahta, vikend, ko si finančno neodvisen, ko ti življenje ne dela več ali na sploh skrbi - takrat lahko študiraš in se izobražuješ za sebe - da izpopolniš sam sebe. Primarno izobraževanje je pa vsekakor gonija za službo in denar v prihodnosti.
Lahko se pa izobražuješ tudi na druge načine - študiraš stvari, ki te zanimajo in zaradi katerih se ti bolje počutiš. Ne govorim o šoli, ampak hobijih, znanjih. Lahko se na pamet naučiš Sonetni venec, predelaš kulturo Inkov, se naučiš izdelovat čipke, se učiš kuharskih receptov na pamet - te stvari ti ravno ne bodo prinesle finančnega zagotovila, so pa stvari, ki te duhovno gradijo in bogatijo.
Druga stvar pa je, da si lahko magister, doktor... službe pa ne boš za svojo izobrazbo dobil, nekomu je pa izpod časti, da bi delal na delovnem mestu, ki zahteva 5., 6. stopnjo. Raje strada in jamra, kot pa da bi delal. Samo nekje je treba začeti, kajne?
Tretja stvar pa je, da izobrazba še zdaleč ni vse. Lahko si izredno sposoben s končano osnovno šolo ali pa izredno nesposoben z višjimi stopnjami izobrazbe.
Konec koncev pa naj nekdo, ki je dipl,mag, dr., bo doma in nič ne dela, če mu tako ustreza. Saj je njegovo življenje in ne vem, zakaj nekaterim ni to sprejemljivo?

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 11:26:08   
matejchy
Kaj vse je nastalo iz te teme...

_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 11:42:03   
krtek 1
Ne vem kaj si mi hotla povedati,ga.Novakova.Tvoj odgovor je brez repa in glave.Predstavljaš se nam kot gospa in to se mi zdi samopoveličevanje. 

(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 11:47:14   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Raho


Ja, Bumerang, ti si hodila na faks in končala vse šole samo zaradi svoje duhovnosti. Jaz sem res študirala zase, ampak moj cilj danes pa je, da svoje znanje in izkušnje, ki jih imam čim boljše vnovčim. Žal mi je, ampak to je moj cilj, če pa se sliši materialistično, pa naj se. Mi je pa utopično poslušati take izjave kot je tvoja, da se izobražuješ zase - saj se, ampak najverjetneje zato, da boš svoje znanje lahko vnovčil in s tem omogočil preživetje sebi in svoji družini. Nonšalantno in otročje pa mi je poslušati, da se izobražuješ zato, da boš s tem in medias res naredil nekaj zase. Potem so ti dovolj različne oblike tečajev in pridobivanje neformalnega znanja (če delaš nekaj za svojo dušo). Takoj ko pa se odločiš za pridobitev višje izobrazbe (se vključiš v formalno obliko izobraževanja) pa nekako ne more biti tvoj primarni cilj duhovnega pomena.
Če že nekaj negiraš, je fajn, da poznaš nekaj temeljnih raziskav povezanih z izobraževanjem (predvsem izorbaževanjem odraslih)



user posted image


Kateri del ti ni jasen?

Sem te vprašala, če si boš po končanem šolanju morda začela iskati službo, pa mi nisi odgovorila.

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 11:47:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ga. Novakova

Saraya - midva kreditov nimava, imava samo leasing za en avto ter dva trajnika.


To je enako, kredit ali leasing za avto. Oboje je dolg, ki ga je treba vrniti.

(odgovor članu ga. Novakova)
  Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 11:58:17   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Raho


Sem te vprašala, če si boš po končanem šolanju morda začela iskati službo, pa mi nisi odgovorila.



moja šola ni pogojena na iskanje zaposlitve..Takoj bi šla delat,če bi le imela normaln delavnik in bi popoldneve lahko preživljala z otroci.Vendar povsod ni tako briljantno in se zahteva od delavca,da je 24 ur na razpolsgo službi...Še sama nevem,zakaj sem se spravila v šolo oz prekvalifikacijo,verjetno zaradi tega ker me pač izpopolnjuje le to,ker nimam nekih določenih hobijev in morda ravno zaradi tega ker sem doma in vem da bom končala šolo tudi brez problemov...

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 11:58:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Raho


Ja, Bumerang, ti si hodila na faks in končala vse šole samo zaradi svoje duhovnosti. Jaz sem res študirala zase, ampak moj cilj danes pa je, da svoje znanje in izkušnje, ki jih imam čim boljše vnovčim. Žal mi je, ampak to je moj cilj, če pa se sliši materialistično, pa naj se. Mi je pa utopično poslušati take izjave kot je tvoja, da se izobražuješ zase - saj se, ampak najverjetneje zato, da boš svoje znanje lahko vnovčil in s tem omogočil preživetje sebi in svoji družini. Nonšalantno in otročje pa mi je poslušati, da se izobražuješ zato, da boš s tem in medias res naredil nekaj zase. Potem so ti dovolj različne oblike tečajev in pridobivanje neformalnega znanja (če delaš nekaj za svojo dušo). Takoj ko pa se odločiš za pridobitev višje izobrazbe (se vključiš v formalno obliko izobraževanja) pa nekako ne more biti tvoj primarni cilj duhovnega pomena.
Če že nekaj negiraš, je fajn, da poznaš nekaj temeljnih raziskav povezanih z izobraževanjem (predvsem izorbaževanjem odraslih)



user posted image


Kateri del ti ni jasen?

Sem te vprašala, če si boš po končanem šolanju morda začela iskati službo, pa mi nisi odgovorila.



Meni tudi ni jasno tole cudenje. Ampak nima veze, mi marsikaj ni jasno user posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 11:59:40   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Raho


Kateri del ti ni jasen?





ma sploh nič nisem tu ven razumela....user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 12:05:59   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: miapia


Za svojo dušo se lahko izobražuješ, ko si dosegel vse željene cilje, ki si si jih želel - ali je to dom, partner, otroci, avto, jahta, vikend, ko si finančno neodvisen, ko ti življenje ne dela več ali na sploh skrbi - takrat lahko študiraš in se izobražuješ za sebe - da izpopolniš sam sebe. Primarno izobraževanje je pa vsekakor gonija za službo in denar v prihodnosti.



ja kaj pa če je enim željeni cilj ravno izobraževanje..in ne jahta,avto,vikend.....pa smo spet na začetku..

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 13:44:21   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: miapia


Za svojo dušo se lahko izobražuješ, ko si dosegel vse željene cilje, ki si si jih želel - ali je to dom, partner, otroci, avto, jahta, vikend, ko si finančno neodvisen, ko ti življenje ne dela več ali na sploh skrbi - takrat lahko študiraš in se izobražuješ za sebe - da izpopolniš sam sebe. Primarno izobraževanje je pa vsekakor gonija za službo in denar v prihodnosti.



ja kaj pa če je enim željeni cilj ravno izobraževanje..in ne jahta,avto,vikend.....pa smo spet na začetku..

Bo pač potem visoko izobražena gospodinja. Ne vem zakaj jih par tule tega ne razume, da ji ustreza, da je doma oz. nezaposlena, čeprav je v manjšini.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 14:01:39   
r1ta
Bah, ne moreš verjet! Razgledanost, toleranca, sprejemljivost za drugačnost na nuli.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 15:22:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_


Stvar posameznice, če se odloči ostati doma, če ji tako bolj odgovarja in ji ali kamot znese ali pa se zadovolji z nižjim standardom ter da se ne izdaja za lažno samohranilko, ker goljufati zna vsak (ok, to ni tema te debate, ampak se najdejo tudi take..). In obratno. Vse lepo in prav. Dokler seveda ne prične gospa Novakova (oz. tista, ki si je za kratkočasenje pač spremenila nick) provocirati in trkati na vest zaposlenih mater.



A vas peče vest, ker niste doma.....user posted image


user posted image user posted image Če mi kdo trka na vest, še ne pomeni, da imam slabo vest.



Izgleda že tako.....če se pustite sprovocirati......user posted image

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 15:27:29   
Raho
Pa še ena malenkost me zanima - koliko od teh, ki ste doma in ste gospodinje vas ima v resnici status gospodinje in koliko vas je prijavljanih na Zavodu za zaposlovanje.
Ker je razlika, če se je katera od vas res popolnoma sama odločila, da bo gospodinja ali pa je psotala gospodinja po sili razmer. Saraya je npr. postala gospodinja po sili razmer (in dela prekvalifikacijo), ker je pač poklic od nje zahteval, da je 24 ur na razpolago.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 15:50:44   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Če že nekaj negiraš, je fajn, da poznaš nekaj temeljnih raziskav povezanih z izobraževanjem (predvsem izorbaževanjem odraslih)



Kaj natančno hočeš povedat?
Da tisti, ki niso brali tistih nekaj raziskav, ki si jih ti prebrala silom razmer svojega poklica, ne moremo negirat tvojih besed in se nimamo pravice oglašat razen, da ti ploskamo in kimamo? user posted image
Mislim, da mi jih ni potrebno brat, sem dovolj široko razgledana in tudi, če že želiš, formalno izobražena, da bom svoje mnenje podala tudi brez branja raziskave, ki jo je Matiček naredil na vzorcu 10 ljudi, rezultate pa statistično prikazal tako kot mu je naročnik naročil.


IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Ja, Bumerang, ti si hodila na faks in končala vse šole samo zaradi svoje duhovnosti. Jaz sem res študirala zase, ampak moj cilj danes pa je, da svoje znanje in izkušnje, ki jih imam čim boljše vnovčim. Žal mi je, ampak to je moj cilj, če pa se sliši materialistično, pa naj se. Mi je pa utopično poslušati take izjave kot je tvoja, da se izobražuješ zase - saj se, ampak najverjetneje zato, da boš svoje znanje lahko vnovčil in s tem omogočil preživetje sebi in svoji družini. Nonšalantno in otročje pa mi je poslušati, da se izobražuješ zato, da boš s tem in medias res naredil nekaj zase. Potem so ti dovolj različne oblike tečajev in pridobivanje neformalnega znanja (če delaš nekaj za svojo dušo). Takoj ko pa se odločiš za pridobitev višje izobrazbe (se vključiš v formalno obliko izobraževanja) pa nekako ne more biti tvoj primarni cilj duhovnega pomena.



Ne, nisem hodila na faks zaradi svoje duhovnosti. Hodila sem, da si pridobim poklic, delo in zaslužek. Ampak če bi mi zdajle padel kak milijonček ali dva bi mirne duše ostala doma večino dneva in delo opravljala samo polovično ali pa še to ne. Utopično, nonšalantno in otročje ti je lahko marsikaj, dejstvo je, da si s svojim prispevkom ženske kot bitja dala popolnoma v nič in z eno potezo pobrisala ves boj žensk za enakopravnost, predvsem v izobraževanju.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 15:52:21   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Če že nekaj negiraš, je fajn, da poznaš nekaj temeljnih raziskav povezanih z izobraževanjem (predvsem izorbaževanjem odraslih)



Kaj natančno hočeš povedat?
Da tisti, ki niso brali tistih nekaj raziskav, ki si jih ti prebrala silom razmer svojega poklica, ne moremo negirat tvojih besed in se nimamo pravice oglašat razen, da ti ploskamo in kimamo? user posted image
Mislim, da mi jih ni potrebno brat, sem dovolj široko razgledana in tudi, če že želiš, formalno izobražena, da bom svoje mnenje podala tudi brez branja raziskave, ki jo je Matiček naredil na vzorcu 10 ljudi, rezultate pa statistično prikazal tako kot mu je naročnik naročil.


IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Ja, Bumerang, ti si hodila na faks in končala vse šole samo zaradi svoje duhovnosti. Jaz sem res študirala zase, ampak moj cilj danes pa je, da svoje znanje in izkušnje, ki jih imam čim boljše vnovčim. Žal mi je, ampak to je moj cilj, če pa se sliši materialistično, pa naj se. Mi je pa utopično poslušati take izjave kot je tvoja, da se izobražuješ zase - saj se, ampak najverjetneje zato, da boš svoje znanje lahko vnovčil in s tem omogočil preživetje sebi in svoji družini. Nonšalantno in otročje pa mi je poslušati, da se izobražuješ zato, da boš s tem in medias res naredil nekaj zase. Potem so ti dovolj različne oblike tečajev in pridobivanje neformalnega znanja (če delaš nekaj za svojo dušo). Takoj ko pa se odločiš za pridobitev višje izobrazbe (se vključiš v formalno obliko izobraževanja) pa nekako ne more biti tvoj primarni cilj duhovnega pomena.



Ne, nisem hodila na faks zaradi svoje duhovnosti. Hodila sem, da si pridobim poklic, delo in zaslužek. Ampak če bi mi zdajle padel kak milijonček ali dva bi mirne duše ostala doma večino dneva in delo opravljala samo polovično ali pa še to ne. Utopično, nonšalantno in otročje ti je lahko marsikaj, dejstvo je, da si s svojim prispevkom ženske kot bitja dala popolnoma v nič in z eno potezo pobrisala ves boj žensk za enakopravnost, predvsem v izobraževanju.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja, s tem, ko se ženska odloči, da bo ostala doma in skrbela za družino, je res enakopravna možu.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 15:55:43   
bumerang
Odvisno od situacije - v marsikateri veliko bolj kot si ti, vsekakor pa veliko bolj kot tiste, ki jim ni potrebno hoditi v šolo, ker bodo itak ostale doma!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 320
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 16:09:21   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Odvisno od situacije - v marsikateri veliko bolj kot si ti, vsekakor pa veliko bolj kot tiste, ki jim ni potrebno hoditi v šolo, ker bodo itak ostale doma!


A ti to o enakopravnosti?

Glede na to, da ne poznaš ne mene, ne mojega moža, ne mojih otrok, bi bilo s tvoje strani mnogo bolj modro, da bi o takih zadevah, preden jih napišeš, premisliš, saj je o nekom, ki ga ne poznaš, težko soditi. Pravzaprav ti bom napisala tako: glede na to, da se ti sanja ne, kdo sem in da se ti sanja ne, kdo je moj mož, je ta trditev izjemno pogumna, po drugi stani pa tudi izjemno butasta, saj ne veš, o kom govoriš.

Veš, lepo je, da skušaš dokazati, da je izobrazba ženske nična skozi moja usta. Jaz tega nisem namreč nikjer zapisala. Zapisala pa sem, da ženska, ki se odloči, kljub uspešni karieri in visoki izobrazbi, na vrhuncu svoje ustvarjalnosti ostati doma, negira lastno izobrazbo in lastne zmožnosti. Ja, to pa sem.

In če gledamo samo iz ekonomskega vidika - faks ni poceni, bodimo odkriti - je res škoda, da se ženska po končanem izobraževanju odloči, da bo gospodinja.



(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 16:11:45   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Saraya


IZVIRNO SPOROČILO: Raho


Sem te vprašala, če si boš po končanem šolanju morda začela iskati službo, pa mi nisi odgovorila.



moja šola ni pogojena na iskanje zaposlitve..Takoj bi šla delat,če bi le imela normaln delavnik in bi popoldneve lahko preživljala z otroci.Vendar povsod ni tako briljantno in se zahteva od delavca,da je 24 ur na razpolsgo službi...Še sama nevem,zakaj sem se spravila v šolo oz prekvalifikacijo,verjetno zaradi tega ker me pač izpopolnjuje le to,ker nimam nekih določenih hobijev in morda ravno zaradi tega ker sem doma in vem da bom končala šolo tudi brez problemov...


na vse si mi odgovorila, hvala

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 16:52:26   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Glede na to, da ne poznaš ne mene, ne mojega moža, ne mojih otrok, bi bilo s tvoje strani mnogo bolj modro, da bi o takih zadevah, preden jih napišeš, premisliš, saj je o nekom, ki ga ne poznaš, težko soditi. Pravzaprav ti bom napisala tako: glede na to, da se ti sanja ne, kdo sem in da se ti sanja ne, kdo je moj mož, je ta trditev izjemno pogumna, po drugi stani pa tudi izjemno butasta, saj ne veš, o kom govoriš.

Veš, lepo je, da skušaš dokazati, da je izobrazba ženske nična skozi moja usta. Jaz tega nisem namreč nikjer zapisala.



Glede na to, da si ob 16 doma in te potem čaka še vsaj polovica gospodinjskega dela, potem je tista ženska, neglede na to, kdo si ali nisi, kdo je tvoj mož in kdo je tvoj pes, ki je doma in opravlja samo gospodinjska dela (ali pa še ta ne, kajti jaz sem v svojih postih govorila o takih, ki so doma vendar jim zaradi statusa ni potrebno gospodinjiti) bolj enakopravna kot ti pa če se ti to zdi še tako pogumno, butasto, nonšalantno in otročje. Zgolj in samo zaradi tega, ker opravlja samo eno delo ali pa še tega ne.

Tole:

IZVIRNO SPOROČILO: Raho
Za posedanje doma ti je dovolj tudi OŠ.


pa si zapisala sama.
In prav zaradi tega sem se zataknila. Ker mislim, da si take izjave nihče ne bi smel privoščiti. Za vse ostalo, kar ti je šlo v nos, mi pa dol visi.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 17:57:42   
Anonimen
hehe ta tema pa je popoln odraz slovenske faušarijeuser posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: Samo mama, žena in gospodinja
9.8.2009 18:46:53   
tanjusi
Ne razumem da se razburjate, sploh pa ne zdajle v recesiji!!! Jaz sem pa vesela če hoče kdo , ki ima možnost ostat doma!!!In dat možnost za delo bolj potrebnim!!!

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?