|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:14:10   
zvesta
Strela nam je uničila sušilni stroj. Tako bo treba kupiti novega.

Ker sem zadnja leta kar ekološko osveščena, pa tudi elektrika je draga, sva vse aparate do sedaj kupovala A kategorije.

No, s sušilci je pa tako, da jih je zelo malo A razreda, cena pa se skoraj podvoji, ko primerjaš z B razredom.

Zdaj me pa zanima, kakšni so kaj prihranki energije med enim in drugim razredom (v matematiki sme pač slaba)?

V kolikšnem času se ti povrne pri energiji, če daš za stroj 300, 400 € več?

Kakšnega mnenja ste? Bolje A, ali bo dovolj tudi B?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:16:23   
Anonimen
V kolikšnem času se ti povrne pri energiji, če daš za stroj 300, 400 € več?

Kakšnega mnenja ste? Bolje A, ali bo dovolj tudi B?


Odvisno, koliko susis in kaksna je razlika v KWh med razredoma oz. koliko je B blizu razreda A.

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:19:27   
zvesta
Sušim nekje 3 stroje na teden.

O teh kw pa ravno iščem po netu, kakšna je razlika, pa je zelo malo podatkov o tem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:23:01   
Anonimen
KWh imas napisane pri vsakem stroju.
No, ta zadnje, ko sem kupovala hladilnik, je bilo tako.

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:26:28   
zvesta
Ja, imaš napisano na vsakem stroju v štacuni. Jaz pa sem šele pri ogledih na netu, kjer pa nič ne piše, ker so leni. Grrrr...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:28:53   
Anonimen
Sem sla gledat user posted image , na ceneje.si. Pri AEG je razlika velika, 2,4 za A in 4,48 za razred B.  Je pa res, da ne pise povsod user posted image . Naslednji Ariston je brez podatka.

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:31:05   
zvesta
ja, cena A-ja pa je nora. ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:32:17   
Anonimen
Ja, full razlike.


(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:37:59   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ja, full razlike.




Saj zato se pa sprašujem, če se ta razlika povrne v dveh letih.... s predpostavko, da recimo po dveh letih kaj crkne in ga je treba popravljat.... pa naše famozne nevihte pa to...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:46:48   
Anonimen
Caki, kako bi tole zracunal?

Razlika v porabi x cena KWh ure x stevilo KWh na mesec/leto. Najlazje primerjas Gorenje, kjer imas porabo na cikel, po moje.

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:48:40   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Caki, kako bi tole zracunal?

Razlika v porabi x cena KWh ure x stevilo KWh na mesec/leto. Najlazje primerjas Gorenje, kjer imas porabo na cikel, po moje.


pojma nimam, zato pa sprašujem...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:53:17   
nanč
No,to pa tudi mene zanima,glede nato,da ga imam namen nabavit.

_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:55:06   
Anonimen
Ca. 30€ razlike na leto, ce primerjam razred A (2,40kWh), proizvajalec AEG in Gorenje, razred B, poraba 3,36kwh.

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:56:34   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ca. 30€ razlike na leto, ce primerjam razred A (2,40kWh), proizvajalec AEG in Gorenje, razred B, poraba 3,36kwh.


aha, torej definitivno ni A vreden tega denarja...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:58:16   
Anonimen
Po moje ne user posted image .

Daj poglej na racun od Elektra, koliko imas tocno ceno kwH, pa nalimaj tista 2, ki ju primerjas, ti bom tocno zracunala.

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 20:58:56   
zvesta
Mič, bom jutri... sem ravno na odhodu med rjuhe...

pa res ti hvala lepa... zlata si...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 21:01:04   
Anonimen

pa res ti hvala lepa... zlata si...


Dobro je, ziher mam zehto ali dve v dobrem user posted image .

(odgovor članu zvesta)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Energijski razred - prihranek energije
29.8.2009 21:25:11   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Mič, bom jutri... sem ravno na odhodu med rjuhe...

pa res ti hvala lepa... zlata si...


Jaz sem na elektro, ko sem kupovala sušilca na mail poslala vse karakteristike aparata in so mi izračunali koliko bom porabila energije pri sušenju perila glede na to, da sem ga npr. uporabljala vsake dva dni en stroj in na tem in tem programu ki suši cca 1,5 ure.

Brez problema sem dobila zelooooo obširen izračun (182,5 € za 183 strojev letno) ne vem pa kter razred je-skor sigurno B (mi mogla pogledat papirje, pa se mi ne da).
S časom se pozna, kr pošlji mail če se ti ne mudi grozno.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Energijski razred - prihranek energije
30.8.2009 13:16:02   
bamby
Po moje traja enih 10 let, da se ti povrne razlika, kolikor več daš za A razred, takrat je pa tudi stroj lahko že za zamenjat. Imaš pa tudi sušilce B razreda, ki porabijo nekaj malega čez 3 KWH. A razred pa presneto preplačaš user posted image .

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Energijski razred - prihranek energije
30.8.2009 18:12:21   
sazi
Je precejšnja razlika tudi med stroji A kategorije in med B tako da če hočeš točen račun se moraš opredeliti glede modela.
Pa tudi glede cene se da marsikaj ceneje dobiti, samo pravi čas je treba v pravo trgovino. Sem ravno prejle na eni drugi temi pisala:
Mi imamo oba stroja Bosch, čeprav sem imela v osnovi namen imeti pralnega Gorenje - pa sem dobila Boschevega z enakimi karakteristikami precej ugodneje.
Sušilni Boschev pa je A kategorije in je res super. Je precej varčnejši, kot je meja za A pa še vedno posuši precej hitreje, kot je v osnovnem programu zapisano ( s senzorji preveri vlažnost in prej neha), tako da zagotovo porabi še manj. Pa v 7kg sušilca dam celo žehto iz nabito polnega 7kg stroja (tehtala perila pa res nikoli nisem.

Stroj je v osnovi zares drag, ampak če preštudiraš režime v trgovinah, ga skupno lahko dobiš precej ceneje: npr naš nakup:
kupili smo ga v Mercator tehniki, kjer pri nakupu nad 2000 eur dobiš 5% popusta (smo kupili zraven še nekaj drugih stvari, drugače bi bil pa popust 3%). In ker so bile trojne pike, je to pri tem nakupu skupaj s kasnejšim koriščenjem pik zneslo namesto 1000 EUR manj kot 800 EUR - to je pa že precejšnja razlika.

(odgovor članu bamby)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Energijski razred - prihranek energije
5.9.2009 22:14:30   
Astralis
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

kakšni so kaj prihranki energije med enim in drugim razredom (v matematiki sme pač slaba)?
V kolikšnem času se ti povrne pri energiji, če daš za stroj 300, 400 € več?
Kakšnega mnenja ste? Bolje A, ali bo dovolj tudi B?


Sama se precej ukvarjam s svetili (medtem, ko imam ta matematiko druge, da mi izracunajo) je kar najveckrat res tako, da se skoraj v vsakem primeru splaca kupiti energijsko najbolj varcne naprave, ker je elektricna energija vedno drazja in bo se bolj.
Kar se tice susilcev imam zelo slabe izkusnje z italijanskimi znamkami kot sta npr Philco in Candy in s kombiniranimi pralno-susilnimi stroji. Po lastni presoji bi se odlocila za kvalitetnejso napravo, ki mi bo poleg energije prihranila tudi stroske servisa in zivce.

Iz lastnih izkusenj - najvec informacij o tem imajo prav serviserji. Poklici na katerikoli servis in vprasaj za razsirjen nasvet. V Sloveniji so po mojih zadnjih podatkih prednjacili izdelki znamk Gorenje (zaradi dostopnosti rezervnh delov in hitrega servisa), top naj bi bil pa BOSH. Elektrolux tudi dobro kotira. Italijani ne.

< Sporočilo je popravil Astralis -- 5.9.2009 22:16:03 >

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Energijski razred - prihranek energije
6.9.2009 9:10:59   
katjandraž
Mi smo na novo preseljeni in smo morali kupiti vse aparate. Vse imamo A razred, razen sušilca, ker je bila razlika v ceni res ogromna. Res pa, da nisem bila tako pridna kot ti in nisem šla računat. Upam, da mi ne bo žaluser posted image . Dober nakup!

(odgovor članu Astralis)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Energijski razred - prihranek energije
9.9.2009 21:23:20   
Mici7
Razred A se definitivno izplača....vsaj jaz tako mislim...
Par dni nazaj sem dobila izračun z Elektra, da je prihranek na letni ravni cca. 60 € user posted image (ob predpostavki, da sušiš 4x tedensko)....če pa imaš dvotarifni števec, pa je prihranek še nekoliko večji...
Tako, da mi smo že kupili Boschevega, razred A....in sem prepričana, da nam ne bo žal....user posted image
Samo še namontirat ga moramo, pa bo....ravno zdaj dilema, ali paše na Gorenjev stroj njihov vezni členuser posted image

(odgovor članu katjandraž)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Energijski razred - prihranek energije
10.9.2009 8:34:36   
Bojana82
Tudi mi imamo razred A, ki se nam dobro obrestujeuser posted image .....v enem letu je pri nas kar konkretna razlika v evrčkih med razredom A in B.........

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Energijski razred - prihranek energije
10.9.2009 9:25:00   
Tjašy
Mi imamo vse aparate(hladilnik,pralni stroj,sušilni stroj) razred A,a se po vsem tukaj prebranem sprašujem,če se nam je sploh splačalo kupiti dražje(bolj varčno)user posted image

(odgovor članu Bojana82)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?