|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 22:10:48   
CatJa
Janu sem ze pred casom na strop nalepila zvezdice, ki se v temi svetijo (neonske?).
Danes pa me je prijateljica opozorila, da so baje radioaktivne oz. tako ali drugace nevarne zdravju :zmeden:
Zdaj pa ne vem ali to res drzi. Janu bo itak vseeno, ce jih odstranim, ker jih gleda samo zjutraj, ko se zbudi (po svetlem), cez dan zaspi v dnevni sobi, zvecer pa ga ze specega nesem v posteljico.
Mislim, da so zvezdice namenjene bolj meni, v kolikor ne zaspim takoj od utrujenosti.

Kaj menite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 22:17:51   
muki1
oh,šit,tudi neža ima polno sobo zvezdic:( jaz sicer prvič slišim da so radioaktivne), mislite da bi jih potem smeli prodajati? itak so namenjene vglavnem otrokom?! :zmeden2:

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 22:18:40   
Anonimen
Catja.... jaz že neki časa razmišljam da bi si nabavila zvezdice (se pravi zame) pa mi tud to o radioaktivnosti ni najbolj všeč.
sam ko pa pomislim na mobitel, pa radio pa Tv, pa vse kar oddaja sevanje...Ne vem.
Odločit se moraš tako ti.

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 22:21:47   
CatJa
Men se zdi, da danes ze tako vse neki oddaja. Sam, da bi ble pa zvezdice radioaktivne :zmeden: Ka pa vem, nisem kemik.

Najbrz bodo zvezdice ostale, bom pa za foro res vprasala v BC, ceprav bi ti eni se drek prodali.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 22:58:07   
frutka_
Mislim, da so nevarne le v primeru, da bi jih mali jedel ali preževekoval. Na stropu menda ne morejo škoditi sicer jih ne bi kar tak prodajali...ali pač?!:zmeden2::zmeden2::zmeden2:

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 23:03:43   
CatJa
Nas strop je bolj nizko, ko imamo mansardo :)- :)- :)-

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 23:05:24   
spacey
Ja res so radioaktivne, na žalost. Mi smo tut meli v spalnici in sobici za tamalega nalepljene zvezdice, pa še luno in smo vse dol dali. Pa tako je bilo fletno gledat zvezdice, ki se svetijo.

Frutka, če bi bilo to res, bi bilo pa zelo fajn. Kje pa lahko to tvojo "hipotezo" potrdijo?

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 23:20:02   
frutka_
Spacey, a ni gor kakšnega znaka?! Jaz sem jih imela v svoji stari sobi polepljen cel strop. Enih par paketov sem kupila. In sem spala v sobi več let...kaj sem zdaj radioaktivna?!;)


(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 23:24:28   
Anonimen
Resno al kaj?

Pa jst mam tko lepo...pa luno pa saturno mam tut..:zmeden:

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 23:28:10   
Anonimen
Ena neumestna... kje se pa to sploh da kupit?:zmeden:

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 23:30:38   
spacey
Frutka pol sm tut jst radioaktivna, ker mi je Luna sijala dve leti v glavo iz 0.5m, ker mi je padla iz stropa. :zmeden: Ah, je** ga!

Ja :fis: tebe pa kr dva planeta sevata, o hudooo! Tko mlada, pa že tko radioaktivna... :zmeden:

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 23:35:52   
frutka_
Matovilčica jaz sem si kupila zvezdice v Baby Centru, pa v Sparu jih tudi prodajajo.

Ja, Spacey zdaj še bova sevali radij po najini smrti enih 500let ven iz groba, ker je neuničljiv...;););)

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 23:41:26   
CatJa
Spacey, frutka, vaju vsej avto ne bo mogel ponoci zbit, ce sta "pojerbali" se kej svetlobe :)- :)- :)- :)- :)- :)- :)- :)-

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Zvezdice za lahko noc
4.6.2005 23:51:02   
Anonimen
Eh, un staurn je tko minimalen pa še neka cheap varianta, da se skor nč ne svet...Bom slikala zdele..pa dala pol u album moje kraljestvo :)

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Zvezdice za lahko noc
5.6.2005 0:08:45   
BigWhale
Brez panike. ;)

Te zvezdice NISO radioaktivne.

Ok, da razlozim. Stvari, ki svetijo v temi so danes narejene s pomocjo snovi, ki so sposobne, um, niti ne vem slovenskega izraza fotoflourescenca?

http://en.wikipedia.org/wiki/Glow_in_the_dark
http://en.wikipedia.org/wiki/Fluorescence

Snov sprejme UV svetlobo in jo odda kot svetlobo v nizjem delu barvnega spektra (vidnem).

Dandanes je vecina stvari narejena s taksnimi snovmi, ki so v dani obliki neskodljive.

Kar se pa radioaktivnosti tice, se je pa pred letom 1950 dogajalo, da so bili kazalci na uri in stevilcnica
dejansko res rahlo radioaktivni.

266 Radij je bil uporabljen za prevleko kazalcev, ki so se potem svetili v temi. Ampak to je bilo ze precej precej nazaj. Danes se tega ne uporablja vec.

http://www.ccsn.nevada.edu/science/jreed/100-rad.htm
http://hps.org/publicinformation/ate/q1582.html

Pustite zvezdice na stropu, ce jih imajo otroci radi, ce vas pa res zanima ali so nevarne, pa sis posodite geigerjev stevec in poslusajte, ce kaj prasketa... ;)


(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Zvezdice za lahko noc
5.6.2005 1:19:08   
metulj2
JOj, joj ... zvezdice NISO radioaktivne!! Svetijo se, ker je v njih fosfor!! Nisem čisto prepričana, ampak mislim, da deluje nekak tak:
KO je svetloba, fosfor preide v nestabilno stanje zaradi tega, ker fotoni izbijejo njegove elektrone, ker so prav na tisti valovni dolžini. Pol pa ko svetlobe spet ni, prehaja nazaj v stabilno tak, da oddaja fotone. In se sveti.
Moram pogledat, kako je točno, če pa katera druga ve bolj natančno, pa naj napiše.

Torej, zvezdice lahko ostanejo, kjer so in nas razveseljujejo :bravo:... tudi moja spalnica je namreč vsa v zvezdicah in lunicah ... sem jih kar sama naredila z lepljivimi barvami za steklo, ki vsebujejo fosfor.

metuljčica:metulj:

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Zvezdice za lahko noc
5.6.2005 10:54:06   
Joe
Radioaktivne zvezdice se lahko kupijo za velik denar in pod roko v Ukrajini ali v katerem od bivših sovjetskih -stanov.

Če pa na stropu ali steni v otroški sobi ne bo ničesar svetlečega, lahko na otroka "pade mrak"!!!! :(:( To nama je pred časom zatrdila prijateljica in bila pri tem smrtno resna in prestrašena. Enako se zgodi, če ga pozno popoldne peljemo na sprehod in nismo do večera nazaj, tako da nas prehiti tema. Takrat na otroka pade mrak!

Ja, in kaj potem? Ja, MRAK BO PADEL NANJ!!

Pazimo torej! :(

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Zvezdice za lahko noc
5.6.2005 12:34:59   
Anonimen
Definitivno je v otroštvu padel mrak na to vajino prijateljico. Ona je živ dokaz, da je to resnično možno:).

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   Zvezdice za lahko noc
5.6.2005 13:10:45   
tinatona
Kaj pa naj pol jest nardim :zmeden::zmeden::zmeden: ?Jih mam celo sobo... Po stropu, po stenah, po omarah... Mali jih po moje še ne porajta, jest jih pa štejem kadar sem preutrujena in ne morem zaspat. Jih ne dam za noben denar. Na Škotskem sem si pa še ene ovčke kupla.

LP Tina :rozica:

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Zvezdice za lahko noc
5.6.2005 13:30:01   
Joe
Splišni, :). Pa še dobro jo je odnesla, ker je danes vredi punca! A takšnega mraka se še zdaj boji.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Zvezdice za lahko noc
5.6.2005 22:21:29   
frutka_
Hehehehe Joe;););)


Bolj kot mrak je grozna tema....ampak meni niti zvezdice na stropu niso pomagale...zato pa sem jih imela enih par paklcov, še po zidovih sem imela polepljene!In spala sem v sobi v katero je konkretno svetila javna razasvetljava.Ampak meni ne pomaga niti to....fobija?!:zmeden2::zmeden2::zmeden2:

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Zvezdice za lahko noc
5.6.2005 22:34:04   
BigWhale
tina,

Ves kaj naredi, se enkrat preberi moje sporocilo... ;)

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Zvezdice za lahko noc
7.6.2005 22:00:02   
Joe
BigWhale, ti tudi... - MOJE sporočilo. Potem ti bo jasno, da ima TinaTona radioaktivne zvezdice, ki bi jih lahko drago prodala. A jih ne bo, ker jih ima rada.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?